Susipažinkite: pažangiausios Lietuvos įmonės

Publikuota: 2017-01-26
Vytenis Buzas, mažųjų palydovų gamybos UAB „Nanoavionika“ direktorius, Darius Verseckas, „Verslo žinių“ projekto „Išmani Lietuva“ vadovas, ir Lina Antanavičienė, prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Vytenis Buzas, mažųjų palydovų gamybos UAB „Nanoavionika“ direktorius, Darius Verseckas, „Verslo žinių“ projekto „Išmani Lietuva“ vadovas, ir Lina Antanavičienė, prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Ketvirtadienį įvyko „Žinių ekonomikos įmonės“ apdovanojimai, kuriuose savo nuomonę galėjo išsakyti ir „Verslo žinių“ skaitytojai.

Specialiai sudaryta komisija inovatyviausias bendroves išrinko šešiose kategorijose. Septintojoje buvo atrinktos 8 jaunos įmonės ir „Verslo žinių“ skaitytojai galėjo balsuoti, kuri iš jų yra pati sėkmingiausia. Tai yra jau 13-ieji asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ apdovanojimai. 

Aukštosios technologijos

Žinių ekonomikos įmone aukštųjų technologijų srityje pretendavo tapti UAB „Altechna R&D“, UAB „BaltLED“ ir UAB „Elinvision“. Pastaroji ir pelnė laurus.

Kaune įsikūrusi trimačių skaitytuvų bendrovė kartu su viena galingiausių pasaulio IT korporacijų „Hewlett-Packard Company“ per artimiausius 5–10 metų užsimojo iš esmės pakeisti pasaulinę avalynės pramonę.

Donatas Valinčius, bendrovės „Elinvision“ (antrinės UAB „Elinta“ įmonės) vadovas, bando lakoniškai apibūdinti, kaip, naudojant jų sukurtą skenerį, po keleto metų atrodys batų pirkimas. Pirmiausia parduotuvėje bus nuskenuota kojos pėda, įvertinti slėgių rodikliai, kitos kojos ypatybės. O po poros valandų batus bus galima atsiimti.

„Tai sugriaus dabartinį gamybos modelį – parduotuvių, kurios siūlys tokį avalynės pardavimo modelį, po penkerių metų atsiras ir Lietuvoje“, – neabejoja „Elinvision“ direktorius.

„Creditinfo“ duomenimis, „Elinvision“ pajamos 2015 m. siekė 1,1 mln. Eur. Bendrovė turi 25 darbuotojus.

Paslaugos

Paslaugų srityje besivaržiusių trijulę sudarė UAB „Biomapas“, UAB „Creditinfo“, UAB „Invenis“. Šioje kategorijoje laimėjo vaistų tyrimus atliekanti ir teisinius klausimus sprendžianti „Biomapas“.

Bendrovė pradėjo nuo klinikinių tyrimų, o dabar ji ir padeda vaisto gamintojams iš teisinės, reguliuojamosios pusės paleisti vaistą į rinką. Taip pat „Biomapas“ siūlo jau esančio rinkoje vaisto stebėjimą, naujina vaisto bylą, stebi teisinius pakeitimus.

Šias paslaugas „Biomapas“ teikia visoje ES. Apie 40 žmonių dirba Lietuvoje, o 20 – išsibarstę po kitas šalis. 2015 m. bendrovės pajamos siekė 1,96 mln. Eur. Įmonei vadovaujantis Audrius Sveikata anksčiau VŽ sakė, kad 2016 m. tikimasi gauti daugiau nei 3 mln. Eur pajamų.

Tradicinė pramonė

Tradicinės pramonės srityje nominantų sąrašą sudarė: UAB „Juodeliai“, UAB „Lietuvos energija“, UAB „Ortopagalba“. Čia laurai atiteko energetikos bendrovei „Lietuvos energija“.

2016 m. valstybei priklausanti kompanija paskelbė apie savo rizikos kapitalo fondo kūrimą. Taip tikimasi pritraukti daugiau talentų į energetikos sektorių. Be to, investicijos į pažangiausias pradedančiąsias bendroves padėtų ir pačiai bendrovei greičiau diegti inovacijas. Taip pat „Lietuvos energija“ vykdo aktyvesnę plėtrą Baltijos šalyse ir žvalgosi į Lenkijos rinką.

Bendrovės pajamos per pirmuosius trejus šių metų ketvirčius paaugo 5,5%, o grynasis pelnas išaugo beveik trečdaliu, iki 95,6 mln. Eur.

Jauna įmonė

Sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmone pretendavo tapti UAB „3D prototipai“, UAB „Froceth“, UAB „Lidaris“, UAB „Nanoavionika“ ir UAB „Nova Fabrica“. Komisija geriausiai įvertino „3D prototipus“.

Bendrovė savo prototipų gamybos centrą atidarė 2015 m. ir pasiūlė keletą skirtingų 3D spausdinimo būdų: iš metalo, plastiko ir keramikos (gipso). Pasak jo, į įmonę dažniausiai kreipiasi elektronikos prekių ir lazerinių technologijų kūrėjai. Skaičiuojama, kad prireikus iki 1.000 vienetų plastiko ar metalo liejinių labiau apsimoka spausdinti nei gaminti – liejimo ir štampavimo formos gana brangios.

Inovacijų švyturys

Ceremonijos metu taip pat buvo apdovanotas labiausiai prie inovacijų kūrimo šalyje prisidedantis žmogus. Juo pretendavo tapti pradedančiųjų bendrovių parko „Vilnius Tech Park“ įkūrėjas ir vadovas Darius Žakaitis, drabužių mainų ir prekybos startuolio „Vinted“ vykdomasis direktorius Justas Janauskas, aukštųjų technologijų įmonės „Brolis Semiconductors“ vadovas Kristijonas Vizbaras ir maršrutų planavimo programėlę valdančios bendrovės „Trafi“ vykdomasis direktorius Martynas Gudonavičius. Pastarajam ir atiteko inovacijų švyturio nominacija.

„Trafi“ 2016 m. tapo oficialia maršrutų planavimo programėle „Rio 2016“ olimpinėse žaidynėse. Taip pat ji pradėjo bendradarbiauti su pavėžėjimo milžine „Uber“.

Daugiausiai programėlės vartotojų yra Turkijoje ir Brazilijoje. Bendrovė toliau plečiasi į tas valstybes, kurių didmiesčių viešąjame transporte yra daugiausiai chaoso, pavyzdžiui, Indoneziją, Filipinus, Indiją.

„Viešasis transportas ten yra chaotiškas. Žmonės neturi realaus laiko duomenų, net būdamas vietinis atėjęs į stotelę galbūt žinai, koks autobusas kur važiuoja, bet kada jis atvažiuos, niekas neįsivaizduoja. Kartais gali tekti laukti 2 minutes, kartais – pusvalandį, o ten stotelės dažnai neturi apsaugos nuo lietaus ar saulės. Todėl norime, kad viskas būtų aiškiau ir patogiau“, – VŽ pasakojo p. Gudonavičius.

Investicija

Šiais metais buvo renkama ir „Rizikos kapitalo investicija“. Kategorijoje buvo atrinktos 3 bendrovės: UAB „Eldes“, UAB „Rubedo sistemos“ ir UAB „Softneta“. Apdovanojimas įteiktas robotikos sistemas kuriančioms „Rubedo sistemoms“.

Bendrovė įkurta prieš septynerius metus, kai keturi robotikos srityje prakutę specialistai nusprendė pradėti verslą.

„Tai – ne gamyklų robotai, kurie veikia automatizuotose linijose, atlieka fiksuotus darbus, bet robotai, kurie turėtų išeiti iš už užtvarų ir būti tarp žmonių. Jie turėtų būti prisitaikantys, reaguoti į nežinomą aplinką“, – pasakoja Dainius Karkauskas, įmonės vadovas.

Anot jo, „Rubedo sistemų“ kuriamus robotus galima panaudoti įvairiose srityse, pavyzdžiui, logistikoje, gynyboje, saugume. Iki šiol be privačių investuotojų dirbusi bendrovė lapkritį pritraukė 0,5 mln. Eur investiciją iš rizikos kapitalo fondų valdymo UAB „Practica Capital“.

Skaitytojų balsas

„Verslo žinių“ skaitytojai galėjo balsuoti už vieną iš 8 jaunų aukštųjų technologijų bendrovių: UAB „3D Prototipai“, UAB „NanoAvionika“, UAB „Invenis“, UAB „Lidaris“, UAB „Integrated Optics“, UAB „Ferentis“, UAB „Optogama“ ir UAB „Nova Fabrica“. Dėl pirmos vietos iki paskutinių minučių varžėsi „3D prototipai“ ir „Nanoavionika“. Galiausiai keliomis dešimtis balsų laimėjo mažuosius palydovus kurianti „Nanoavionika“.

Bendrovė šių metų balandį į orbitą ketina paleisti antrąjį savo nanopalydovą „Lituanica Sat-2“. Jis bus paleistas kartu su dar 49 palydovais, kurie tirs žemutinę termosferą – atmosferos sluoksnį, esanty maždaug 400 km. aukštyje. Tai yra Europos Komisijos projekto „QB50“ dalis. Be jos įgyvendinimo įmonė siekia atlikti variklio eksperimentą, kuris vykdomas kartu su Vilniaus universitetu.

Registrų centro duomenys rodo, kad 2015 m. „Nanoavionika“ gavo 21.000 Eur pajamų. Praėjusių metų duomenys dar nėra pateikti, bet pašnekovas skaičiuoja, kad bendrovės apyvarta siekė netoli 200.000 Eur. Įmonėje įdarbinta 12 žmonių, dar keli yra laisvai samdomi darbuotojai, prisideda ir Vilniaus universiteto studentai bei dėstytojai.

Per projektus, nacionalinę ir ES paramą ji jau gavusi apie 1,2 mln. Eur lėšų. Į įmonę 200.000 Eur yra investavusi rizikos kapitalo fondų valdymo UAB „Practica Capital“

infogr.am::36da53af-7058-4bef-a6c6-33da94cb32db

FOTOGALERIJA Pažangiausių Lietuvos įmonių apdovanojimai (12 nuotr.)

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Revolut“ žengia pirmuosius žingsnius į pensijų kaupimo rinką 2

Jungtinės Karalystės startuolis „Revolut“, turintis lietuvišką bankinę licenciją, žengia pirmuosius žingsnius...

Rinkos
2019.12.06
JAV persekioja su Rusijos valdžia siejamus kibernetinius nusikaltėlius

Jungtinės Valstijos paskelbė persekiojančios Rusijos kibernetinių nusikaltėlių grupuotę, kurios...

Verslo aplinka
2019.12.06
Autonominių fabrikų dar teks palaukti – 5G diegimas Lietuvoje prasidės 2021 m. Premium 3

Gigabitinę spartą, nejuntamą vėlinimą ir kitus pranašumus žadantis 5G ryšys Lietuvoje bus pradėtas diegti po...

Paslaugos
2019.12.06
„Swedbank“ pradeda siūlyti „Apple Pay“ mokėjimus 5

„Swedbank“ privatiems klientams, turintiems bekontaktes „Mastercard“ korteles, atveria „Apple Pay“...

Paslaugos
2019.12.05
Tarptautiniame „fintech“ reitinge Lietuvai atiteko 4 vieta

Jungtinės Karalystės bendrovės „Findexable“ sudarytame tarptautiniame finansinių technologijų („fintech“)...

Technologijos
2019.12.05
Startuolis „Perfection.AI“ pritraukė naują 150.000 Eur investiciją 

Prieš kiek daugiau nei metus veiklą pradėjęs startuolis „Perfection.AI“ (UAB „Perfectionai“), kuriantis...

Technologijos
2019.12.05
„Huawei“ prašo JAV atšaukti draudimą pirkti bendrovės įrangą 3

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ ketvirtadienį pranešė pateikusi prašymą JAV teismui atšaukti...

Paslaugos
2019.12.05
Konferencija BIM FORUM VILNIUS 2019: STATYBŲ DIENA Verslo tribūna

Š. m. lapkričio 21 d. Vilniuje įvyko konferencija BIM FORUM VILNIUS 2019: STATYBŲ DIENA. Trečią kartą...

Statyba ir NT
2019.12.05
Interviu su pagrindiniu „Light Conversion“ akcininku: įmonė įkurta siekiant išlaikyti protus per pirmąją emigracijos bangą Premium 3

Lietuvišku Billu Gatesu kartais vadinamas dr. Romualdas Danielius – geidžiamiausio darbdavio Lietuvoje UAB...

Technologijos
2019.12.05
Chirurginių operacijų komplikacijų riziką mažins pasitelkdami pažangias technologijas Verslo tribūna

2017 m. Londono Queen Mary universiteto atliktos mokslinės studijos duomenimis, kasmet po chirurgų peiliu dėl...

Technologijos
2019.12.04
„Google“ įkūrėjai traukiasi iš „Alphabet“ vadovų

Larry Page‘as ir Sergey Brinas, „Google“ įkūrėjai, paskelbė, kad traukiasi iš „Google“ valdančios kompanijos...

Technologijos
2019.12.04
„ACC Distribution“ tapo oficialiu „Xiaomi“ įrenginių distributoriumi Baltijos šalyse Verslo tribūna 8

Viena stambiausių didmeninės prekybos bendrovių „ACC Distribution“ Baltijos šalyse sudarė bendradarbiavimo...

Prekyba
2019.12.04
Kai klientai ateina iš uždaros bendruomenės, pardavimų prireikia po pusantrų metų Premium

Versle pasitikėjimas pelno gerų atsiliepimų, o šie augina klientų ratą. Bet jei klientus dar saisto tvirtos...

Gazelė
2019.12.04
„Bitės“ technologijų vadovas: ar Lietuva išliks greito interneto lydere pasaulyje? Verslo tribūna

„Internetas Lietuvoje – greičiausiais pasaulyje“. Tokias ir panašias antraštes esame įpratę matyti, tačiau...

Technologijos
2019.12.03
Ar veido atpažinimo sistemos įtvirtins visuotinį mūsų sekimą? Premium

Veido atpažinimo technologija – vienas svarbiausių naujųjų išradimų, galinčių transformuoti ekonomikos...

Verslo klasė
2019.12.03
Startuoja „TV3 Grupės“ turinio platforma „Go3“ 5

„Teliai“ vos spėjus savo turinio transliavimo platformą atverti visiems vartotojams, „TV3 Grupė“ (anksčiau...

Paslaugos
2019.12.03
„Crocs“ pasiekė aukštumas: kodėl klasikinės klumpės vėl „ant bangos“? Verslo tribūna

JAV kompanijos „Crocs“ batus oficialiai avi jau trečdalis Lietuvos: šalyje šį rudenį buvo parduotas...

Prekyba
2019.12.02
L. Blaževičiūtė: keičiasi ne tik pagrindinis mūsų prekių ženklas Premium

„All Media Lithuania“, Lietuvoje valdanti TV3 televiziją, registruoja naują ir keičia pagrindinį savo prekių...

Rinkodara
2019.12.02
„Factobotics“ su FTMC ieško sprendimų baldžiams Premium

Robotikos UAB „Factobotics“ su Fizinių ir technologijos mokslų centru (FTMC) kuria prietaisą, galintį...

Technologijos
2019.12.01
„Dell“ užmojis – iki 2030 m. pusė įmonės darbuotojų sudarys moterys Premium

Neseniai JAV vyko „Dell Technologies Summit“ konferencija, kurioje bendrovė pristatė ateinančio dešimtmečio...

Technologijos
2019.12.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau