Kaip tapti banku: unikali GENERAL FINANCING BANKO patirtis

Reklama publikuota: 2021-07-21
Valdas Bernatavičius, GENERAL FINANCING BANKO valdybos narys.
svg svg
Valdas Bernatavičius, GENERAL FINANCING BANKO valdybos narys.

Vienerių metų banko veiklos sukaktį šiemet minintis GENERAL FINANCING BANKAS rinkoje įsitvirtino kaip lanksti ir greita bankinė organizacija, kuri ne tik teikia paskolas, bet ir priima indėlius itin geromis sąlygomis. Tačiau banku per vieną dieną netampama – GENERAL FINANCING BANKO atstovai pabrėžia, kad ankstesnė organizacija ilgai brendo virsmui banku, o tai, kokia ji yra dabar – natūralios finansų organizacijos evoliucijos, bendrų komandos pastangų bei kruopščiai sustyguotų procesų rezultatas.

2020 m. birželį bankas pradėjo priiminėti gyventojų indėlius. Pirmą veiklos mėnesį bankas pritraukė 8 mln. Eur gyventojų indėlių, antrą – 18 mln. Eur. „Vėliau indėlių srautai stabilizavosi, bet mūsų pasiūlytos terminuotųjų indėlių palūkanos išlieka itin patrauklios ir nemanau, kad tai pasikeis artimoje ateityje. Vis dar neigiamų palūkanų rinkoje mūsų indėlių palūkanos atrodo labai gerai“, – pažymi Mantas Gikys, GENERAL FINANCING BANKO Iždo departamento vadovas.

Valdas Bernatavičius, GENERAL FINANCING BANKO valdybos narys, sako, kad organizacijos augimas banko link buvo logiškas ir natūralus.

„Banko licencija reiškia daugybę naujų iššūkių, susijusių su ypač griežta veiklos kontrole, taigi šis žingsnis buvo gerai apgalvotas. Mūsų pagrindinis motyvas buvo tai, kad banko veikla atveria nemažai naujų verslo galimybių. Tarkime, gyventojų indėliai su dabartinėje rinkoje palyginti solidžiomis palūkanomis – patogu ir naudinga klientams, o mums ši paslauga atveria naujų, patrauklių finansavimo galimybių ir padeda atrasti naujus vartotojų segmentus. Apibendrinant, banku tapome todėl, kad atėjome į kitą organizacijos augimo etapą, kuris leidžia mums geriau išnaudoti savo potencialą ir tuo pačiu teikia naudą klientams“, – sako V. Bernatavičius.

Pokyčiai ir rezultatas

Norint sėkmingai dirbti jau turint banko licenciją, tam reikia iš anksto rimtai pasiruošti, pastebi V. Bernatavičius.

„Žinoma, ir prieš tampant banku mūsų organizacijos procesai buvo puikiai sustyguoti, tą liudija mūsų turimi ISO sertifikatai. Tačiau banko licencijos turėjimas keičia teisinį statusą, atsiranda naujų produktų – dėl to būtina keisti verslo procesus, įgyvendinti atitikties, pinigų plovimo prevencijos (AML) ir kitus reikalavimus. Visoje organizacijoje turbūt nebuvo srities, kurioje nebūtų pokyčių“, – pasakoja GENERAL FINANCING BANKO valdybos narys.

Didelių pakeitimų pareikalavo informacinių sistemų sritis, atsirado naujų kompetencijų kitose srityse. Keitėsi korporatyvinė kultūra, matoma kasdienėje veikloje ir vidiniame bendravime. Nuolatinis tobulėjimas, darbuotojų mokymasis, naujos techninės ir vadinamosios „minkštosios“ žinios – tokią gyvenseną perėmė GENERAL FINANCING BANKAS.

„Organizacija tarsi pradėjo save kitaip vertinti iš vidaus. Visada žinojome, kad savo darbą privalome padaryti gerai, bet dabar reputacinis veiksnys verčia dar labiau pasitempti, – sako V. Bernatavičius. – Geras įvaizdis yra universalus matmuo, jo nori visi. Pagal mūsų strategiją, esame nedidelis bankas, atradome savo nišą. Stengiamės įžvelgti savo konkurencinius pranašumus, kur esame lankstesni ir greitesni už didžiuosius rinkos žaidėjus. Tikimės, kad kliento akyse besiformuojantis įvaizdis atitiks šiuos mūsų lūkesčius.“

Organizacijos tapimas banku sutapo ir su Covid-19 pandemijos pradžios nežinia. Ruošdamasis šokti į bankų lygą, GENERAL FINANCING BANKAS privalėjo, šalia kitų procesų pertvarkymo, užtikrinti nuotolinį darbą bei saugų klientų aptarnavimą, laikinai išnykus kontaktinėms paslaugoms. „Dvigubas iššūkis“, – konstatuoja V. Bernatavičius.

Dvigubas ar ne – šis iššūkis jau įveiktas. Dabar GENERAL FINANCING BANKAS jaučiasi esantis naujo kelio pradžioje ir tikisi, kad ateityje banko siūlomų produktų paklausa toliau augs.

Terminuotųjų indėlių renesansas

GENERAL FINANCING BANKAS kruopščiai vertina kiekvieną naują iniciatyvą ar produktą, atsižvelgiant į tai, ko rinkoje stinga ir, priešingai, kur fiksuojamas pasiūlos perviršis. Dar prieš tampant banku, organizacijoje buvo galima pasiimti vartojimo paskolą, naudotis refinansavimo, pirkimo išsimokėtinai, autolizingo paslaugomis. Tapęs banku, šalia ankstesnių populiarių paslaugų GENERAL FINANCING BANKAS iš naujo „atrado“, regis, visiškai paprastą ir visiems seniai pažįstamą produktą – terminuotuosius indėlius.

„Tai buvo primirštas produktas. Anksčiau terminuotuosius indėlius siūlė kone visi bankai, dabar indėlių arba nebepriima, arba jie imami už nulines palūkanas. Galima sakyti, šio pasiūlymo rinkoje beveik nėra, o mes jį klientams grąžinome patraukliomis sąlygomis – pavyzdžiui, 2% palūkanų už pusantrų metų trukmės indėlį. Klientui tai suteikia pasirinkimą siekiant, kad pinigai nenuvertėtų, ypač turint galvoje, kad lėšos kartais tiesiog „guli“ einamosiose sąskaitose iš inercijos ar užmaršumo. Kita vertus, kalbant apie verslą, mūsų bankui tai – stabilus finansavimo šaltinis, leidžiantis išduoti vartojimo paskolas palankesnėmis sąlygomis“, – paaiškina M. Gikys, GENERAL FINANCING BANKO Iždo departamento vadovas.

V. Bernatavičius priduria, kad nedideliam bankui pinigai nėra pigūs, o finansavimas įmanomas iš palyginti nedidelio skaičiaus šaltinių – akcinio kapitalo, išleistų vertybinių popierių, tarpbankinių paskolų. Gyventojų indėliai – vienas iš tradicinių banko finansavimo būdų.

„Neišradinėjame dviračio. Makroekonominė situacija tokia, kad didiesiems bankams nebeapsimoka mokėti didesnių palūkanų. O mums, mažesniems, naujiems rinkoje ir turintiems atitinkamą kapitalo struktūrą, pakankamai naudinga tiek mokėti didesnes palūkanas klientui, tiek užsitikrinti gerą finansavimo šaltinį“, – pažymi GENERAL FINANCING BANKO valdybos narys.

Pašnekovai pabrėžia: GENERAL FINANCING BANKAS nėra ir artimiausiu metu neketina tapti ta įstaiga, kuri teikia visas žinomas banko paslaugas. „Šiuo metu mūsų specializacija – terminuotieji indėliai ir vartojimo paskolos. Nesame ta bankinė įstaiga, į kurią, kaip dažnai įprasta, klientui pervedamas atlyginimas, atliekami mokėjimai ir pan. Mes lengvai ir patogiai priimame indėlius – tai atliekama nuotoliniu būdu arba skyriuose. Mūsų klientų indėliai yra draudžiami įstatymų nustatyta tvarka,  o palūkanos – vienos geriausių tarp Lietuvos bankų. Neseniai išaugusi euro zonos infliacija tik dabar pradeda pasivyti mūsų ilgų terminų palūkanų normas“, – sako M. Gikys.

Nuo idėjos iki starto

Justinas Muleika, GENERAL FINANCING BANKO generalinio direktoriaus pavaduotojas, pažymi, kad nors organizacija jau metus veikia kaip bankas, kelias iki šio rezultato buvo daug ilgesnis: nuo idėjos iki banko starto praėjo bent pora metų darbo ir pokyčių.

„Ir nors banko pradžia sutapo su visą pasaulį užklupusia pandemija, džiaugiamės, kad banko startas buvo sėkmingas, sulaukėme klientų pasitikėjimo, augančio klientų ir indėlių portfelio. Kaip minėjo kolega Mantas, šiuo metu turime geras sąlygas padėti terminuotąjį indėlį ir, nors neplanuojame viso spektro bankinių paslaugų, ateityje tikimės klientams pasiūlyti dar daugiau specializuotų produktų ir sprendimų“, – perspektyvą brėžia J. Muleika.

Universalios taisyklės, kurias primena GENERAL FINANCING BANKAS:

  • Saugioje (risk-free) stotelėje turėtų būti laikoma suma, prilygstanti žmogaus 6 mėn. pragyvenimo išlaidoms. Kokia ši suma, priklauso nuo gyvenimo būdo – vieni išlaidauja daugiau, kiti mažiau. 
  • Terminuotojo indėlio sandorį verta sudaryti tada, kai laukiamos palūkanos atpirks tokius dalykus, kaip sandorio sudarymui sugaištas laikas. Kuo mažesnis indėlis – tuo mažesnės palūkanos. Indėlis – saugi stotelė ir tam atvejui, kai svarstoma dėl tolesnių (rizikingesnių) investicinių sprendimų.
  • Jei esate užmaršus ir kasdien netikrinate savo „laisvų“ lėšų sąskaitų, rinkitės automatinį terminuotojo indėlio pratęsimą: lėšos ir pasibaigus pirmajam terminui toliau uždirbinės palūkanas, o panorėję atsiimti pirminį indėlį, tą padarysite be jokių sunkumų (prarandamos tik naujos palūkanos už dienas po paskutinio pratęsimo).
  • Net ir turint geras kitas investavimo galimybes, dalį sumos naudinga įdėti į draustus terminuotus indėlius, nes tai leidžia susimažinti riziką iki priimtino lygio – įdėjus pusę sumos, bendra portfelio rizika bus perpus mažesnė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kaip tapti banku: unikali GENERAL FINANCING BANKO patirtis Verslo tribūna

Vienerių metų banko veiklos sukaktį šiemet minintis GENERAL FINANCING BANKAS rinkoje įsitvirtino kaip lanksti...

GENERAL FINANCING BANKO pardavimai telefonu: klientų istorijos virsta vertinga profesine patirtimi Verslo tribūna 1

Jei klientas, paskambinęs į banką, kalba pašnibždomis ir prisipažįsta, kad pokalbio metu yra užsidaręs...

GENERAL FINANCING BANKO Kredito rizikos valdymas: čia geriausiai jaučiasi karalienė matematika Verslo tribūna 1

Darbas su skaičiais, statistika ir matematiniais modeliais – daugeliui ši sritis gali pasirodyti sudėtinga ir...

Nuo duomenų saugos ir atitikties iki verslo sėkmės: svarbiausia – suvokti bendrą tikslą Verslo tribūna

Duomenų apsaugos ir atitikties reikalavimų reglamentavimas pastaraisiais metais tapo iššūkiu ne vienai...

GENERAL FINANCING BANKO patirtis: sklandaus klientų aptarnavimo kodas – žmogiškumas Verslo tribūna 1

Ką šiuolaikiniame interneto, o dabar – ir vis labiau įprastų nuotolių paslaugų pasaulyje reiškia gyvas...

Nuo idėjų iki produktų: GENERAL FINANCING BANKO patirtis Verslo tribūna 2

Banko paslaugų patogumas klientui ir jų funkcionalumas – dalykai, kurių vartotojai  tikisi net...

Paprasta GENERAL FINANCING BANKO tiesa: IT – integrali organizacijos dalis Verslo tribūna

Informacinių technologijų komandos susitelkimas ir tuo pačiu metu kiekvieno jos nario atsakomybė, noras...

15 GENERAL FINANCING BANKO metų: solidžios organizacijos pamatas – motyvuoti ir vertybėms ištikimi žmonės Verslo tribūna 2

Per 15 metų – nuo nedidelio finansinio startuolio iki šiemet naujai gimusio specializuoto GENERAL FINANCING...

Kaip priimti teisingą sprendimą dėl paskolos: svarbu aiškus tikslas Verslo tribūna

Daugelis esame susidūrę su būtinybe pasiskolinti būstui pirkti ar atnaujinti, automobiliui, tačiau kartais...

Ekspertai: dėl karantino automobilių pardavimas smuko, tačiau jiems skolinamasi daugiau Verslo tribūna

Pernai naudotiems automobiliams įsigyti skolintasi beveik trečdaliu daugiau lyginant su 2018-aisiais. Šiuos...

Refinansavimo paradoksas: norėtų geresnių paskolų sąlygų, bet jomis nesidomi Verslo tribūna

Nors paskolų refinansavimo paslauga gali padėti gerokai palengvinti įsipareigojimus, sumažinti mėnesinės...

Efektyvus būsto remontas: kaip suplanuoti ir nuo ko pradėti? Verslo tribūna

Nusprendus remontuoti ar įsirengti būstą, pirmiausiai susiduriama su dilema nuo ko pradėti. Tuomet apima...

Kaip darbdavys ir darbuotojas sutinka vienas kitą: lemia ne tiek pinigai, kiek vertybės Verslo tribūna

Pandemija, šių metų pavasarį įnešusi rimtos sumaišties į visą verslo pasaulį, nesustabdė įdarbinimo procesų...

Gyvenimas „nuo algos iki algos“: ką vertėtų daryti kitaip? Verslo tribūna 4

Nuoseklus ir atsakingas finansų planavimas daugeliui nemenkas iššūkis, todėl situacija, kai paskutinės dienos...

Smulkiojo verslo pardavimų potencialas – pirkinių finansavimas Verslo tribūna

Smulkiajam ar vidutiniam verslui pirkinių finansavimo paslauga gali padėti parduoti daugiau, nepadovanoti...

Finansinis saugumas: žingsniai, padėsiantys sutaupyti „juodai dienai“ Verslo tribūna

Mėnuo įpusėjo, o sąskaitoje jau švilpia vėjai ir vėl galvojate, kaip čia išgyventi iki kitos algos ar iš...

Jaunystė – ne kvailystė: kaip protingai priimti pirmuosius sprendimus dėl banko paslaugų Verslo tribūna

Dabar jau įprasta, kad pirmoji žmogaus pažintis su bankais ir jų paslaugomis prasideda labai anksti – jau...

Vaikų renginių verslui – nevaikiškas planas: nestandartinis sprendimas netrukus pradėjo duoti grąžos Verslo tribūna

Nuo vienos verslo idėjos autorės – iki 30 darbuotojų komandos, kai porą dešimčių užsakymų per mėnesį pakeitė...

Į vartojimo paskolas drąsiau žvelgiantys lietuviai visų galimybių dar neišnaudoja Verslo tribūna

Vartojimo paskolos jau tampa vis įprastesniu įrankiu su planuotomis ar neplanuotomis išlaidomis...

Sporto būrelius vejasi meno užsiėmimai: tėvai nori ne tik judrių, bet ir kūrybiškų vaikų Verslo tribūna 4

Tėvų dėmesys neformaliajam vaikų ugdymui Lietuvoje auga ir šalyje vis populiaresnis tampa siekis lavinti...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku