D. Raipa. Rizikų valdymas – raktas į augimą neapibrėžtumo akivaizdoje

Reklama publikuota: 2022-05-11
„Compensa Vienna Insurance Group“ valdybos pirmininkas Deividas Raipa.
svg svg
„Compensa Vienna Insurance Group“ valdybos pirmininkas Deividas Raipa.

Ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ savo veiklos rezultatus nuosekliai gerino šešerius metus iš eilės, įskaitant tebesitęsiančios pandemijos ir kylančios infliacijos pažymėtus praėjusius metus. 2021 m. Baltijos šalyse veikianti bendrovė augo 40,3 proc. – pasirašytų draudimo įmokų suma buvo 171,6 mln. eurų. „Compensa Vienna Insurance Group“ valdybos pirmininkas Deividas Raipa dalijasi, kokias per pandemiją išmoktas pamokas galime pritaikyti šiuo metu dėl visas sritis veikiančios ir sunkiai prognozuojamos infliacijos.

„Pastaraisiais metais dėl išorės veiksnių verslams planuoti ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus nėra lengva, tačiau tai reiškia, kad būtina planuoti dar dėmesingiau, numatyti kelis galimus scenarijus, lanksčiai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes, identifikuoti ir valdyti rizikas, taip pat ryžtingai įgyvendinti strateginius sprendimus. To gerai išmokė pandemija, manau, mums puikiai pavyko susitvarkyti – už 2020 m. pasiektus rezultatus pelnėme pirmąją vietą tarp „Verslo žinių“ Lietuvos finansų sektoriaus lyderių, 2021 m. augimo tempus pavyko išlaikyti“, – sako D. Raipa. 

„Compensa Vienna Insurance Group“ Lietuvoje pasirašytų įmokų suma 2021 m. pasiekė 74,3 mln. eurų – augo 30,6 proc., Latvijoje atitinkamai siekė 52,4 mln. eurų (44,2 proc. augimas), Estijoje bendrovė pasirašė draudimo įmokų už 44,9 mln. – 54,2 proc. daugiau. 

Baltijos šalyse 2021 m. „Compensa Vienna Insurance Group“ pelnas prieš mokesčius siekė daugiau nei 8 mln. eurų., Pelnas iš draudimo ir kitų techninių veiklų buvo 5,36 mln. eurų, iš investicinės veiklos – 2,7 mln. eurų. Bendrovė užėmė 11,2 proc. rinkos dalį – ne tik atnaujino sutartis su privačiais ir verslo klientais, bet ir pelnė naujų klientų pasitikėjimą. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasak D. Raipos, 2021 m. augimo ir pelningumo rezultatams reikšmingos įtakos turėjo tai, kad bendrovė laiku ir dinamiškai reagavo į pokyčius, efektyvino vidinius procesus, analizavo ir valdė rizikas, susijusias su pandemija ir infliacija. Viena tokių buvo dėl statybų verčių augimo kilusi nevisiško draudimo rizika, kuriai valdyti buvo svarbu laiku ir tinkamai edukuoti klientus. „Compensa Vienna Insurance Group“ augimą lėmė ir sėkmingas susijungimas su „Seesam Insurance“ – įgyvendinus bendrovių sujungimą, buvo svarbu suformuoti bendrą strategiją, apibrėžti visą komandą vienijančias vertybes, verslo prasmę. 

„Šiandien, nuo bendrovių sujungimo praėjus beveik dvejiems metams, jau galime teigti, kad jis tapo mūsų tvirtu pagrindu konkurencijai rinkose ne tik trumpalaikėje, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje. Įgyvendinti pokyčius nėra lengva, neapibrėžtumo metu, regis, tai daryti dar sudėtingiau. Tačiau pokyčių akivaizdoje į tuos pačius dalykus gali pažvelgti naujai. Po susijungimo klientų poreikius įvardijome kaip mūsų prioritetą – saugome tai, kas jiems svarbu. Bendro tikslo siekiame naudodamiesi abiejų įmonių stiprybėmis – sujungėme tvaraus augimo ir pelningumo patirtis, o tai leido pasiekti tokių rezultatų, kuriais galime didžiuotis“, – sako D. Raipa. 

Didžiausią augimą praėjusiais metais „Compensa Vienna Insurance Group“ fiksavo asmens draudimo segmentas. Augantį poreikį sąlygojo pandemijos pasekmės, taip pat aštrėjo darbdavių konkurencija dėl darbuotojų – įmonės siekė pasirūpinti savo darbuotojų sveikata, tokiu būdu suteikti jiems papildomą vertę, pradėjo draustis net ir tie, kurie anksčiau tokios galimybės nesvarstė. „Compensa Vienna Insurance Group“ asmens draudimo segmentą Baltijos šalyse išaugino daugiau nei du kartus. 

Taip pat popandeminiu laikotarpiu buvo stebimas automobilių draudimo paklausos atsigavimas – vartotojai, kurie anksčiau buvo sustabdę KASKO draudimo įsigijimą, vėl pradėjo šią apsaugą užsisakyti – „Compensa Vienna Insurance Group“ segmento augimas Baltijos šalyse siekė 53,6 proc.  

„Compensa Vienna Insurance Group“ toliau stiprino savo pozicijas verslo turto draudime tiek komercinio turto, tiek civilinės atsakomybės produktuose. Per visą veiklos laiką bendrovė pelnė pasitikėjimą, siekdama pasiūlyti visapusišką apsaugą jų turtui, draudimo rizikų sprendimus pritaikydama individualiems poreikiams. 

„Compensa Vienna Insurance Group“ turto draudimo segmente Baltijos šalyse 2021 m. augo 31 proc. Lietuvoje bendrovė užėmė pirmąją vietą komercinio turto segmente su 27,3 proc. rinkos dalimi. 

Praėjusiais metais „Compensa Vienna Insurance Group“ klientams Baltijos šalyse atlygino 98,4 mln. eurų žalų – 39,9 proc. daugiau nei 2020 m. Didžiausią draudimo atlyginta žala buvo įmonių turto segmente Lietuvoje – suma siekė apie 1,5 mln. eurų.  

Praėję metai Baltijos šalyse buvo atsigavimo laikas po 2020 m. sąstingio, dauguma pradėjo vėl aktyviau naudotis draudimo apsauga – Baltijos šalių draudimo rinka augo 6,5 proc., tačiau tolimesnes perspektyvas šiuo metu prognozuoti sudėtinga. 

Pasak D. Raipos, neapibrėžtumo metu galioja panašūs situacijos valdymo principai kaip ir kilus pandemijai: „Šiuo metu vienas didžiausių iššūkių – sunkiai prognozuojama infliacija, susijusi su neapibrėžtumu įvairiose srityse, todėl svarbus nuolatinis situacijos stebėjimas, tiesioginio ir netiesioginio poveikio vertinimas, prognozavimas, prevencinių priemonių taikymas, persiorientavimas, vartotojų edukavimas. Teikdami draudimo paslaugas siekiame ne tik patys lanksčiai prisitaikyti, bet ir padėti tai padaryti savo klientams“, – sako D. Raipa. 

Vienintelės „Compensa Vienna Insurance Group“ akcininkės „Vienna Insurance Group“ bendrai pasirašytų įmokų suma 2021 m. siekė 11 mlrd. eurų, o pelnas prieš mokesčius buvo 511 mln. eurų. 

„Compensa Vienna Insurance Group“ yra Lietuvoje registruota akcinė draudimo bendrovė, kuri nuo 2016 m. sausio 1 d. pradėjo veiklą Baltijos šalyse. Iki 2016 m. Lietuvoje veikė Lenkijos ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialas, kuris veiklą šalyje vykdė nuo 2010 m. 

„Compensa Vienna Insurance Group“ susijungimą su „Seesam Insurance“ įgyvendino 2020 m., Baltijos šalyse veikia kaip viena kompanija. Lietuvoje bei Latvijoje bendrovė veikia su prekių ženklu „Compensa Vienna Insurance Group“, o Estijoje su prekių ženklu „Seesam Insurance“.

[infogram id="f474896f-52aa-45e9-9f3f-5b5a650c8149" prefix="gH8" format="interactive" title="TR:Compensa"]

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Rašyti komentarą 0
„BluOr Bank“ platina obligacijas su 7% palūkanomis

Latvių „BluOr Bank“ organizuoja mažmeniniams investuotojams prieinamą obligacijų platinimą, kuriame siekia...

Rinkos
2022.05.11
„Allianz“ nuostoliai dėl „Structured Alpha“ nesėkmės pasiekė 5,6 mlrd. USD

Draudimo milžinė „Allianz“ pranešė atidėjusi dar beveik 2 mlrd. Eur teisinėms ir kitoms išlaidoms,...

Rinkos
2022.05.11
LB atstovas: ECB sprendimas dėl palūkanų normų didinimo – nebent trečiąjį ketvirtį 1

Europos Centrinio Banko (ECB) sprendimas dėl bazinių palūkanų normų didinimo gali būti priimtas šių metų...

Rinkos
2022.05.11
Ch. Lagarde: ECB palūkanų normas galėtų padidinti liepą 2

Euro zonoje sparčiai kylant infliacijai, Europos Centrinis Bankas (ECB) savo palūkanų normas, kurios šiuo...

Rinkos
2022.05.11
G. Nausėda ragina tęsti mokesčių reformą

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina Vyriausybę tęsti mokesčių reformą, sako jo patarėjas.

Finansai
2022.05.11
Verslas per 2021 m. sumokėjo daugiau nei 12 mlrd. Eur mokesčių 1

Lietuvoje auga įregistruotų įmonių ir gyventojų, vykdančių savarankišką veiklą, skaičius, kurie deklaruoja ir...

Finansai
2022.05.11
Vokietijos centrinio banko vadovas – už palūkanų normų didinimą jau liepą

Vokietijos centrinio banko vadovas antradienį pareiškė raginsiąs Europos Centrinį Banką (ECB) liepą padidinti...

Rinkos
2022.05.11
„Swedbank“ įspėja dėl išaugusio sukčių atakų skaičiaus 1

Pastarosiomis savaitėmis bankas „Swedbank“ teigia pastebintis išaugusį sukčių atakų skaičių.

Finansai
2022.05.11
Ne tik pareiga, bet ir teisės 2

Šiandien, švenčiant Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, verta dar kartą priminti, kad mokesčius turime mokėti...

Nuomonės
2022.05.11
Savininkas ar vadovas Ukrainoje, o deklaracijas teikti reikia: ką pataria institucijos Premium

Dalis iš 1.800 Lietuvoje veikiančių Ukrainos piliečių valdomų ar vadovaujamų įmonių susiduria su iššūkiais...

Gazelė
2022.05.11
D. Raipa. Rizikų valdymas – raktas į augimą neapibrėžtumo akivaizdoje Verslo tribūna 2

Ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ savo veiklos rezultatus nuosekliai gerino...

Finansai
2022.05.11
VIVA ragina paskubėti stambesnes įmones teikti paraiškas dėl finansavimo

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF), po birželio 30 d.

Finansai
2022.05.10
G. Nausėda mano, kad antiinfliacinės priemonės yra pavėluotos 2

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad priimdama antiinfliacines priemones, skirtas amortizuoti brangstančių...

Verslo aplinka
2022.05.10
Lietuvos eksportuotojų nepristabdė net karas Premium

Lietuvos eksportuojai dar kartą pademonstravo įspūdingus gebėjimus susidoroti su iššūkiais – šalies eksporto...

Finansai
2022.05.10
Brangsta rekordiškai išaugusios skolos, lėtėja pasaulinis atsigavimas Premium

Pastaraisiais metais rekordiškai išaugusi įmonių ir gyventojų skola gali sulėtinti ekonominį atsigavimą po...

Finansai
2022.05.10
SEB gerina Lietuvos augimo prognozę, tačiau šiemet laukia beveik 15% infliacijos

Lietuvos BVP šiemet padidės 0,9%, o kitais metais – 1,8%, prognozuoja SEB. Laukiama, kad vidutinė metinė...

Finansai
2022.05.10
2022 m. pirmąjį ketvirtį – naujas eksporto šuolis

Nepaisant geopolitinių įtampų, trūkinėjančių tiekimo grandinių Lietuvos eksportas 2022 m. pirmąjį ketvirtį,...

Finansai
2022.05.10
„InRento“ rezultatas – 20% metinė grąža investuotojams Verslo tribūna 2

Sutelktinio investavimo į NT nuomos projektus platforma „InRento“ iš tradiciškai mažesnės rizikos ir mažesnės...

Mano pinigai
2022.05.10
Klaipėdos uostas už 2021 m. valstybei sumokėjo 21,7 mln. Eur dividendų

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija už praėjusius metus į valstybės biudžetą sumokėjo 21,7 mln. Eur...

Logistika
2022.05.09
„Scorify“: karas Lietuvos verslą paveiks giliau nei pandemija

Lietuvos verslo patikimumas gerokai ūgtelėjo – palyginti su praėjusių metų geguže, rizikingų įmonių dalis...

Finansai
2022.05.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku