Darbuotojai samdomi ir karantino metu, bet kaip juos integruoti nuotoliniu būdu?

Reklama publikuota: 2020-11-20
svg svg

Pandemija nesustabdė naujų darbuotojų paieškos ir nuolatinio darbinimo. Visgi susipažinti su naujais kolegomis, įsilieti į komandą „nuotoliniu“ būdu gali būti sudėtinga. Kaip sėkmingai nuotoliniu būdu supažindinti naujokus su įmonės kultūra?

„Pandemijos metu „Bitėje“ įdarbinome daugiau kaip 100 naujų darbuotojų. Nors visuomet siekiame tinkamai integruoti naujus komandos narius, užklupus netikėtiems pokyčiams teko ieškoti naujų priemonių. Ir mums pavyko – greitai perorganizavome savo įdarbinimo sistemą ir visą dėmesį nukreipėme į tris pagrindinius aspektus: atvirą kultūrą, vidinę komunikaciją ir emocinę paramą“, – teigia Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ Žmonių ambasados vadovė.

nuotrauka::1 right

Svarbu platesnis suvokimas apie organizaciją

Norint paskatinti naujo žmogaus sklandų įsiliejimą į komandą, svarbu kuo greičiau jį supažindinti su įmonės vidine struktūra ir vertybėmis. Taip prie komandos prisijungęs žmogus galės greičiau pasijusti patogiai ir lengviau prisitaikyti prie naujos aplinkos.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Net karantino metu neatsisakėme tradicinės „Naujoko dienos“, kuri šiuo metu vyksta virtualiai. Jos metu nauji komandos nariai susipažįsta su vadovais, plačiau papasakojama apie skirtingų skyrių veiklą, organizacijos strategiją ir kryptį. Taip pat pirmosiomis savaitėmis darbuotojas dalyvauja skirtingų skyrių pasitarimuose ar skambučiuose, kur daug sužino apie įmonės viduje vykstančius procesus, kurie nebūtinai tiesiogiai susiję su jo pareigomis. Matome, kad sudalyvavęs keliuose skambučiuose, vėliau žmogus daug greičiau perpranta organizacijos veiklą. Taip pat greičiau susipažįsta su kolegomis“, – sako E. Staniulionė.

Atvira vidinė komunikacija

Svarbu suprasti ne tik organizaciją, kurioje dirbi, bet ir pažinti kolegas. Todėl efektyvi vidinė komunikacija yra vienas svarbiausių elementų siekiant greičiau ir sklandžiau integruoti naują darbuotoją.

„Betarpiškas santykis tarp kolegų ir „plokščia“ bendrovės struktūra yra neatsiejamos „Bitės“ kultūros dalys. Net ir biure visi dirbame bendroje erdvėje, neturime atskirų kabinetų. Nuo pat pirmos darbo dienos naujokams priskiriami patyrę įmonės darbuotojai – bičiuliai. Jų užduotis padėti naujokams greičiau viską perprasti. Individualių pokalbių metu naujas darbuotojas su bičiuliu aptaria einamas darbo užduotis, progresą ir bendrą savijautą“, – pasakoja „Bitės“ Žmonių ambasados vadovė ir priduria, kad tokie pokalbiai labai reikalingi, nes taip žmogus pasijunta svarbus ir reikalingas.

Naujiems darbuotojams greičiau apsiprasti įmonėje padeda ir neformalios veiklos. Pavyzdžiui, šiemet „Bitė“ virtualiai atšventė savo gimtadienį ir suorganizavo LRT laidos inspiruotą „Auksinio Bitės proto“ viktoriną su Arūnu Valinsku. Tokiu būdu naujai prie komandos prisijungę nariai galėjo geriau pažinti kolegas ir pajusti bendrą organizacijos atmosferą.

nuotrauka::2 left

Emocinė parama – būtina

Stresas darbe šiuo neapibrėžtumo laikotarpiu yra opus klausimas tiek darbuotojams, tiek ir jų vadovams. Natūralu, kad naujai prie komandos prisijungęs žmogus patiria daugiau nerimo, todėl darbdaviai turėtų nepalikti jų likimo valioje, o suteikti reikalingus įrankius jam sumažinti.

„Pastebime, kad šiandien daugelis žmonių jaučia daugiau streso ir nerimo nei pirmojo karantino metu. Siekdami pagerinti darbuotojų emocinę būseną,  organizuojame emocinio atsparumo mokymus, rengiame asmenines psichologų konsultacijas. Šią pagalbą itin vertina naujai prie mūsų  komandos prisijungę nariai, kuriems šiuo metu tenka dvigubai daugiau streso. Tiek dėl pasikeitusių darbo sąlygų, tiek dėl naujos darbovietės“, –  pastebi „Bitės“ Žmonių ambasados vadovė.

Atsikratyti įtampos, paįvairinti kasdienybę gali padėti ir pasivaikščiojimas gryname ore. E. Staniulionė pasakoja, kad mažesnes komandas vis skatina virtualų darbinį skambutį susiorganizuoti visiems išėjus pasivaikščioti. Tokiu būdu darbuotojai turi galimybę ir išspręsti darbinius klausimus ir tuo pačiu daugiau pajudėti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku