„Bitė“ startuoja su 4G ir 4G+

Publikuota: 2015-04-15
Atnaujinta 2015-05-29 13:01
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ nuo ketvirtadienio penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradeda teikti komercines 4G ir 4G + paslaugas. „Bitė“ į 4G paslaugų traukinį įsėdo paskutinė iš didžiųjų Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovių.

Ketvirtadienį „Bitės“ 4G ir 4G+ tinklas startuoja penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, taip pat pajūrio kurortuose Palangoje ir Nidoje.„Džiaugiamės, galėdami šiuo žingsniu savo klientus prijungti prie dar gana negausaus 4G+ technologijos naudotojų būrio. Mūsų 4G ir 4G+ tinklą aktyviai testuojame jau keletą savaičių. Siekėme užtikrinti, kad nuo ketvirtaidienio, kai jis taps viešai prieinamas, klientai galėtų pajusti visus privalumus“, – sako Fredas Hrenchukas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.Pasak Prano Kuisio, „Bitė Lietuva“ rinkodaros direktoriaus, starto dieną „Bitės“  4G ir 4G + tinklas bus prieinamas 46% Lietuvos gyventojų.Praėjusios vasaros pabaigoje, pristatinėdama savo 4G tinklo diegimo planus, „Bitė“ žadėjo, kad starto metu jos 4G ir 4G+ ryšys pasieks 40% Lietuvos gyventojų. „Startuojame su 6 proc. punktais didesniu gyventojų padengimu“, – sako p. Kuisys.

Kitokia strategija

Ponas Kuisys sako, kad diegdama ir plėtodama naujų technologijų tinklus „Bitė“ laikosi kitokios strategijos nei konkurentai.„Mes nesiekiame savo 4G tinklu apraizgyti kuo platesnę teritoriją. „Bitės“ tinklo strategija – kokybiškas ryšys daugiausiai potencialių vartotojų turinčiuose miestuose. Pirmiausiai pasiūlysime kokybiškas 4G bei 4G+ paslaugas tose teritorijose, kur yra daugiausiai vartotojų ir didžiausias šių paslaugų poreikis. Nėra prasmės itin spartų mobilų internetą užtikrinančiu 4G+ tinklu padengti, pvz., Labanoro girią, nes ten nėra nė vieno šių paslaugų vartotojo – tik voverės, kurios mobiliu internetu nesinaudoja“, – aiškino p. Kuisys.Pasak jo, „Bitės“ 4G ir 4G+ tinklas startuoja Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose,  Panevėžyje, jų priemiesčiuose bei Palangoje ir Nidoje, nes būtent čia šiuo metu naudojamas didžiausias skaičius 4G ir 4G+ technologiją palaikančių įrenginių.Tiesa, minėti miestai 4G+ ryšiu padengti netolygiai. Itin spartų mobilų internetą užtikrinantis naujos kartos 4G+ tinklas kol kas bus pasiekiamas tik didžiausią vartotojų skaičių turinčiose šių teritorijų vietose – aplink verslo centrus, pagrindinėse miestų gatvėse bei kitose populiariausiose žmonių susibūrimo vietose.Pvz., Vilniuje „Bitės“ 4G+ ryšys veiks pagrindinėse gatvėse, senamiestyje, centre, Konstitucijos prospekte.
Šiuo metu „Bitės“ 4G+ tinklas apima teritoriją, kurioje gyvena apie 6–7% šalies gyventojų. Skelbiama, kad šiuo metu „Bitė“ turi 200 4G ir apie 50 4G+ stočių.Planuojama, kad iki metų pabaigos „Bitės“ 4G ir 4G+ tinklas pasieks mažesnius miestus ir bus prieinamas daugiau nei 50% Lietuvos gyventojų.

Kokia bus sparta

Skelbiama, kad maksimalus teorinis greitis duomenų perdavimo greitis „Bitės“ 4G+ ryšio tinkle yra 300 Mbps. Tačiau praktikoje sparta būna mažesnė.„Testavimai parodė, kad praktiškai vartotojų patiriamas vidutinis greitis 4G+ ryšio zonoje yra apie 80 Mbps, o 4G – apie 30 Mbps. Svarbu žinoti, kad ryšio greitis priklauso nuo daugelio veiksnių: atstumo iki bazinės stoties, geografinių ir urbanistinių vietos ypatumų (pvz., kalvotumo, užstatymo intensyvumo, aplink esančių pastatų aukščio ir techninių charakteristikų, bei kt.), vartotojų naudojamų įrenginių ir konkrečios bazinės stoties apkrovimo tuo metu“, – pasakojo Gintas Butėnas, „Bitės“ tinklo direktoriaus.Antradienį, „Bitės“ surengto pristatymo metu Vilniuje, Vokiečių g. esančioje kavinėje, 4G+ technologiją palaikančiu telefonu patikrinus mobiliojo interneto spartą, buvo pasiektas apie 211 megabitų per sekundę (Mbps) duomenų atsisiuntimo greitis.Trečiadienį VŽ žurnalistų atlikto testo metu Vilniuje, Jasinskio g. šalia verslo centro „Verslo trikampis“, lauke duomenų atsisiuntimo greitis buvo 117 Mbps, išsiuntimo – 38,92 Mbps. „Verslo trikampyje“ pastatų viduje atsisiuntimo sparta siekė 132 Mbps, išsiuntimo – 19,31 Mbps. Šalia esančiame prekybos centre fiksavome 64,61 Mbps atsisiuntimo ir 18,9 Mbps išiuntimo greitį. Tiesa, toliau nuo centro sparta gerokai sumažėja. Štai Karoliniškėse pastato viduje atsisiuntimo greitis buvo 20,57 Mbps, išsiuntimo – 2,61 Mbps.Šiuo metu „Bitė“ prekiauja daugiau nei 40 telefonų modeliais, veikiančiais 4G tinkle, ir septyniais išmaniųjų telefonų modeliais, palaikančiais 4G+ technologiją. Pasak bendrovės atstovų,  4G telefonus jau turi apie 100.000 „Bitės“ klientų.Toliausiai nuėjo „Omnitel“Pirmoji iš Lietuvos mobiliųjų operatorių 2011 m. komercines 4G LTE paslaugas iškart penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradėjo teikti „Omnitel“. 2014 m. kovą „Omnitel“ atvėrė 4G LTE tinklą išmaniesiems telefonams, lapkritį jis buvo atvertas ir „Ežio“ vartotojams.2014-ųjų gruodį  penkiuose šalies miestuose „Omnitel“ pradėjo teikti komercines 4G+ LTE Advanced paslaugas. „Omnitel“ 4G ryšiu dabar gali naudotis virš 80% Lietuvos gyventojų. „Omnitel“ yra vienintelė iš Lietuvos mobilių operatorių, jau teikianti 4G tarptinklinio ryšio paslaugą.

„Tele2“ jau pasiekė 70%

„Tele2“ 4G ryšį telefonuose savo klientams pasiūlė nuo šių metų pradžios. 4G internetą kompiuteriuose ši bendrovė pradėjo teikti prieš  dvejus metus. Pradėta buvo nuo regionų – pirmiausia „Tele2“ 4G paslaugos startavo mažesniuose miestuose: Alytuje, Jonavoje, Marijampolėje, Mažeikiuose ir Utenoje. „Tele2“ 4G + tinklą paslaugas šiuo metu testuoja, bet kol kas komerciškai šių paslaugų dar neteikia, nors jau turi veikiančių šios technologijos bazinių stočių.Skelbiama, kad šiuo metu  „Tele2“ 4G (LTE) ryšys veikia 60-yje didžiausių miestų ir yra prieinamas daugiau nei 70% gyventojų. Dabar „Tele2“ tinkle veikia daugiau nei 330 4G ir 4 G+  bazinių stočių.„Tinklas yra toliau plečiamas, ir iki metų pabaigos 4G ryšiu galės naudotis 90% gyventojų“, – sako Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius.„Šiemet daugiau nei 50% „Tele2“ parduotų išmaniųjų telefonų palaiko 4G ryšį, tad spartesniu ryšiu jau aktyviai naudojamasi“, – sako p. Baranauskas.Pasak jo, „Tele2“ klientai taip pat jau gali naudotis 4G ryšiu pagrindiniuose keliuose. „Žmonėms tai labai svarbu, ypač prasidėsiant atostogų sezonui“, – sako „Tele2“ atstovas.Anot jo, „Tele2“ 4G ryšiu jau visiškai padengtas magistralinis greitkelis nuo Vilniaus iki Klaipėdos ir kelias iki Panevėžio, taip pat kelias į Rygą iki sienos su Latvija.„Tele2“ skelbia taip pat testuojanti 4G tarptinklinį ryšį ir artimiausiu metu jį pasiūlys visiems klientams.„Bitė“ 4G tarptinklinio ryšio paslaugą ketina pradėti testuoti kitą mėnesį, o kada paleis, dar neaišku. Pasak „Bitės“ atstovų, tai priklauso ne tik nuo „Bitės“, bet ir nuo partnerių.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pasą vėl bus galima gauti per dieną 1

Antradienį pradeda veikti nauja asmens dokumentų gamybos įranga, vėl leidžianti ypatingos skubos tvarka per...

SAF-T bylą privalo teikti apie 10.000 įmonių, o pasiruošusių – 12% Premium

Nuo 2019 m. sausio 1 d. visos bendrovės, kurių pajamos 2015–2016 m. viršijo 700.000 Eur, VMI pareikalavus...

Finansai
05:45
„Trafi“ transporto platformos programėlė startuoja Berlyne 2

Berlyne pirmadienį buvo pristatyta programėlė, leisianti žmonėms Vokietijos sostinėje naudotis viešuoju...

Technologijos
2019.02.18
Dvarčionyse pradeda formuotis aukštųjų technologijų miestelis Premium 4

Aukštųjų technologijų miestelis Dvarčionyse tampa kūnu – lazerių pramonės įmonių grupė „Eksma” į naujas...

Pramonė
2019.02.18
„Debifo“ perėmusi Nyderlandų „Factris“ plečiasi Lietuvoje

Amsterdame (Nyderlandai) įsikūrusi ir su Lietuvos finansų technologijų bendrove „Debifo“ susijungusi...

Technologijos
2019.02.18
Kelių direkcija iš VGTU perka asfalto inovaciją ir jos patentą Premium 19

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) už 245.500 Eur iš mokslininkų perka naujo asfalto mišinio...

Technologijos
2019.02.18
Lietuviška programėlė įgalina mokėjimus įmonėms, taip pat ir „FinTech“ Verslo tribūna 5

„Forbis“ grupės sukurta programėlė „Contomobile“ leidžia paprasčiau ir pigiau atlikti finansines operacijas...

Finansai
2019.02.18
Žmonijos ateities variantų beieškant: kas svarbu Premium

2003 m. man buvo 29-eri, ir aš išleidau savo pirmąjį stambesnį kūrinį – futuristinį detektyvą „Genomas 3000“,...

Verslo klasė
2019.02.17
Laukiamiausi 2019 m. išmanieji telefonai   25

2019 m. telefonų gamintojai ruošia kelias skambias premjeras. Panašu, kad šiais metais pamatysime naujus...

Technologijos
2019.02.16
Registrų centras atnaujins sistemas, jos laikinai neveiks 1

Registrų centras (RC) planuoja atnaujinti tvarkomas sistemas ir registrus. Dėl šių darbų vasario 28 d. –...

Technologijos
2019.02.15
 Seniausias Lietuvos „fintech“ investuoja Estijoje 8

Lietuvos elektroninių mokėjimų sistema „Paysera“ Estijos sostinėje atidarė klientų aptarnavimo centrą, o...

Rinkos
2019.02.15
„Huawei“ viceprezidentas: vyksta geopolitinis žaidimas   8

Kinijos telekomunikacijų milžinei „Huawei“ sulaukiant JAV ir ES institucijų abejonių dėl jos sistemų...

Technologijos
2019.02.14
„Alwark“ išbando dalijimosi ekonomiką pramonėje Premium 1

Krovos ir komunalinės technikos kompanija „Alwark“ Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje bando...

Technologijos
2019.02.14
LB atnaujino kriptovaliutų ir ICO reguliavimą 2

Lietuvos banko valdyba atnaujino savo poziciją dėl virtualiųjų valiutų ir pirminių kriptovaliutų siūlymų...

Rinkos
2019.02.14
Kriptovaliutų biržų milžinė „Binance“ – vis dar pelninga 3

Didžiausia pasaulio kriptovaliutų birža „Binance“, nepaisant į meškų rinką panirusios kriptovaliutų rinkos,...

Rinkos
2019.02.14
„Luminor“ Šiauliuose įkūrė skambučių centrą 2

„Luminor“ bankas Šiauliuose atvėrė klientų konsultacijų telefonu centrą. Šio skambučių centro darbuotojai...

Technologijos
2019.02.14
Dar viena kūrėjų ir žiniasklaidos pergalė kare prieš „Google“ ir „Facebook“ 4

Europos Parlamentas ir ES Taryba pasiekė preliminarų susitarimą dėl autorių teisių internete, kuris suteiks...

Rinkodara
2019.02.14
Lietuvos bankas 3 ekonomikos mokslininkams skyrė premijas 4

Lietuvos banko (LB) valdyba trims ekonomikos mokslininkams skyrė premijas už mokslinę veiklą ir ekonomikos...

Technologijos
2019.02.13
Naktį į ketvirtadienį „Swedbank“ atnaujins IT sistemas, galimi sutrikimai

„Swedbank“ praneša, kad naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį planuoja vykdyti IT sistemų atnaujinimą. Dėl...

Technologijos
2019.02.13
Augantis vartojimas didino „Tele2“ pajamas  3

Didėjantis klientų skaičius ir mobiliųjų duomenų vartojimas, taip pat sprendimai verslui lėmė...

Technologijos
2019.02.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau