„Bitė“ startuoja su 4G ir 4G+

Publikuota: 2015-04-15
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ nuo ketvirtadienio penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradeda teikti komercines 4G ir 4G + paslaugas. „Bitė“ į 4G paslaugų traukinį įsėdo paskutinė iš didžiųjų Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovių.

Ketvirtadienį „Bitės“ 4G ir 4G+ tinklas startuoja penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, taip pat pajūrio kurortuose Palangoje ir Nidoje.„Džiaugiamės, galėdami šiuo žingsniu savo klientus prijungti prie dar gana negausaus 4G+ technologijos naudotojų būrio. Mūsų 4G ir 4G+ tinklą aktyviai testuojame jau keletą savaičių. Siekėme užtikrinti, kad nuo ketvirtaidienio, kai jis taps viešai prieinamas, klientai galėtų pajusti visus privalumus“, – sako Fredas Hrenchukas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.Pasak Prano Kuisio, „Bitė Lietuva“ rinkodaros direktoriaus, starto dieną „Bitės“  4G ir 4G + tinklas bus prieinamas 46% Lietuvos gyventojų.Praėjusios vasaros pabaigoje, pristatinėdama savo 4G tinklo diegimo planus, „Bitė“ žadėjo, kad starto metu jos 4G ir 4G+ ryšys pasieks 40% Lietuvos gyventojų. „Startuojame su 6 proc. punktais didesniu gyventojų padengimu“, – sako p. Kuisys.

Kitokia strategija

Ponas Kuisys sako, kad diegdama ir plėtodama naujų technologijų tinklus „Bitė“ laikosi kitokios strategijos nei konkurentai.„Mes nesiekiame savo 4G tinklu apraizgyti kuo platesnę teritoriją. „Bitės“ tinklo strategija – kokybiškas ryšys daugiausiai potencialių vartotojų turinčiuose miestuose. Pirmiausiai pasiūlysime kokybiškas 4G bei 4G+ paslaugas tose teritorijose, kur yra daugiausiai vartotojų ir didžiausias šių paslaugų poreikis. Nėra prasmės itin spartų mobilų internetą užtikrinančiu 4G+ tinklu padengti, pvz., Labanoro girią, nes ten nėra nė vieno šių paslaugų vartotojo – tik voverės, kurios mobiliu internetu nesinaudoja“, – aiškino p. Kuisys.Pasak jo, „Bitės“ 4G ir 4G+ tinklas startuoja Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose,  Panevėžyje, jų priemiesčiuose bei Palangoje ir Nidoje, nes būtent čia šiuo metu naudojamas didžiausias skaičius 4G ir 4G+ technologiją palaikančių įrenginių.Tiesa, minėti miestai 4G+ ryšiu padengti netolygiai. Itin spartų mobilų internetą užtikrinantis naujos kartos 4G+ tinklas kol kas bus pasiekiamas tik didžiausią vartotojų skaičių turinčiose šių teritorijų vietose – aplink verslo centrus, pagrindinėse miestų gatvėse bei kitose populiariausiose žmonių susibūrimo vietose.Pvz., Vilniuje „Bitės“ 4G+ ryšys veiks pagrindinėse gatvėse, senamiestyje, centre, Konstitucijos prospekte.
Šiuo metu „Bitės“ 4G+ tinklas apima teritoriją, kurioje gyvena apie 6–7% šalies gyventojų. Skelbiama, kad šiuo metu „Bitė“ turi 200 4G ir apie 50 4G+ stočių.Planuojama, kad iki metų pabaigos „Bitės“ 4G ir 4G+ tinklas pasieks mažesnius miestus ir bus prieinamas daugiau nei 50% Lietuvos gyventojų.

Kokia bus sparta

Skelbiama, kad maksimalus teorinis greitis duomenų perdavimo greitis „Bitės“ 4G+ ryšio tinkle yra 300 Mbps. Tačiau praktikoje sparta būna mažesnė.„Testavimai parodė, kad praktiškai vartotojų patiriamas vidutinis greitis 4G+ ryšio zonoje yra apie 80 Mbps, o 4G – apie 30 Mbps. Svarbu žinoti, kad ryšio greitis priklauso nuo daugelio veiksnių: atstumo iki bazinės stoties, geografinių ir urbanistinių vietos ypatumų (pvz., kalvotumo, užstatymo intensyvumo, aplink esančių pastatų aukščio ir techninių charakteristikų, bei kt.), vartotojų naudojamų įrenginių ir konkrečios bazinės stoties apkrovimo tuo metu“, – pasakojo Gintas Butėnas, „Bitės“ tinklo direktoriaus.Antradienį, „Bitės“ surengto pristatymo metu Vilniuje, Vokiečių g. esančioje kavinėje, 4G+ technologiją palaikančiu telefonu patikrinus mobiliojo interneto spartą, buvo pasiektas apie 211 megabitų per sekundę (Mbps) duomenų atsisiuntimo greitis.Trečiadienį VŽ žurnalistų atlikto testo metu Vilniuje, Jasinskio g. šalia verslo centro „Verslo trikampis“, lauke duomenų atsisiuntimo greitis buvo 117 Mbps, išsiuntimo – 38,92 Mbps. „Verslo trikampyje“ pastatų viduje atsisiuntimo sparta siekė 132 Mbps, išsiuntimo – 19,31 Mbps. Šalia esančiame prekybos centre fiksavome 64,61 Mbps atsisiuntimo ir 18,9 Mbps išiuntimo greitį. Tiesa, toliau nuo centro sparta gerokai sumažėja. Štai Karoliniškėse pastato viduje atsisiuntimo greitis buvo 20,57 Mbps, išsiuntimo – 2,61 Mbps.Šiuo metu „Bitė“ prekiauja daugiau nei 40 telefonų modeliais, veikiančiais 4G tinkle, ir septyniais išmaniųjų telefonų modeliais, palaikančiais 4G+ technologiją. Pasak bendrovės atstovų,  4G telefonus jau turi apie 100.000 „Bitės“ klientų.Toliausiai nuėjo „Omnitel“Pirmoji iš Lietuvos mobiliųjų operatorių 2011 m. komercines 4G LTE paslaugas iškart penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradėjo teikti „Omnitel“. 2014 m. kovą „Omnitel“ atvėrė 4G LTE tinklą išmaniesiems telefonams, lapkritį jis buvo atvertas ir „Ežio“ vartotojams.2014-ųjų gruodį  penkiuose šalies miestuose „Omnitel“ pradėjo teikti komercines 4G+ LTE Advanced paslaugas. „Omnitel“ 4G ryšiu dabar gali naudotis virš 80% Lietuvos gyventojų. „Omnitel“ yra vienintelė iš Lietuvos mobilių operatorių, jau teikianti 4G tarptinklinio ryšio paslaugą.

„Tele2“ jau pasiekė 70%

„Tele2“ 4G ryšį telefonuose savo klientams pasiūlė nuo šių metų pradžios. 4G internetą kompiuteriuose ši bendrovė pradėjo teikti prieš  dvejus metus. Pradėta buvo nuo regionų – pirmiausia „Tele2“ 4G paslaugos startavo mažesniuose miestuose: Alytuje, Jonavoje, Marijampolėje, Mažeikiuose ir Utenoje. „Tele2“ 4G + tinklą paslaugas šiuo metu testuoja, bet kol kas komerciškai šių paslaugų dar neteikia, nors jau turi veikiančių šios technologijos bazinių stočių.Skelbiama, kad šiuo metu  „Tele2“ 4G (LTE) ryšys veikia 60-yje didžiausių miestų ir yra prieinamas daugiau nei 70% gyventojų. Dabar „Tele2“ tinkle veikia daugiau nei 330 4G ir 4 G+  bazinių stočių.„Tinklas yra toliau plečiamas, ir iki metų pabaigos 4G ryšiu galės naudotis 90% gyventojų“, – sako Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius.„Šiemet daugiau nei 50% „Tele2“ parduotų išmaniųjų telefonų palaiko 4G ryšį, tad spartesniu ryšiu jau aktyviai naudojamasi“, – sako p. Baranauskas.Pasak jo, „Tele2“ klientai taip pat jau gali naudotis 4G ryšiu pagrindiniuose keliuose. „Žmonėms tai labai svarbu, ypač prasidėsiant atostogų sezonui“, – sako „Tele2“ atstovas.Anot jo, „Tele2“ 4G ryšiu jau visiškai padengtas magistralinis greitkelis nuo Vilniaus iki Klaipėdos ir kelias iki Panevėžio, taip pat kelias į Rygą iki sienos su Latvija.„Tele2“ skelbia taip pat testuojanti 4G tarptinklinį ryšį ir artimiausiu metu jį pasiūlys visiems klientams.„Bitė“ 4G tarptinklinio ryšio paslaugą ketina pradėti testuoti kitą mėnesį, o kada paleis, dar neaišku. Pasak „Bitės“ atstovų, tai priklauso ne tik nuo „Bitės“, bet ir nuo partnerių.

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kiek pagrįstas entuziazmas dėl „Teslos“ Premium 8

Dešimtis kartų daugiau mašinų pagaminantys automobilių pramonės gigantai yra verti kur kas mažiau nei...

Rinkos
09:04
Ryšys užmegztas: „Atea“ IT įdiegti „Aruba“ sprendimai tapo „Avia Solutions Group“ kompiuterinio tinklo prieigos standartu Verslo tribūna

Neseniai duris atvėrusio „Avia Solutions Group“ biurų komplekso IT tinklo sprendimai pradėti planuoti prieš...

Lenkija kyla į mokestinę kovą su „Airbnb“ Premium

Tadeuszas Koscinskis, naujasis Lenkijos finansų ministras, siekia, kad JAV būsto nuomos platforma „Airbnb“...

Paslaugos
05:45
Saulės energija automobiliuose: netiki investuotojai, bet dosniai remia vartotojai Premium

Miunchene įsikūręs startuolis „Sono Motors“ per minios finansavimo kampaniją savo projektui surinko 53 mln.

Automobiliai
2020.01.23
VGTU ketina plėsti Linkmenų studentų miestelį

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ketina plėsti sostinės Šnipiškėse esantį Linkmenų studentų...

Statyba ir NT
2020.01.23
ES siekia vieno kroviklio visiems mobiliesiems telefonams

Siekiant sumažinti elektroninių atliekų kiekį ir palengvinti vartotojų gyvenimą, Europos Parlamentas (EP)...

Paslaugos
2020.01.22
„Pildyk“ simboliškai atnaujino prekės ženklą 1

Telekomunikacijų bendrovei „Tele2“ priklausanti išankstinio mokėjimo paslauga „Pildyk“ atnaujino savo prekės...

Rinkodara
2020.01.22
Prancūzija ir JAV sutarė pratęsti derybas dėl skaitmeninio mokesčio iki metų pabaigos

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir JAV vadovas Donaldas Trumpas sutarė derybas dėl skaitmeniniams...

Technologijos
2020.01.21
Aiškėja būsimas „Revolut“ investuotojas ir įvertinimas Premium 2

Jungtinės Karalystės internetinis bankas „Revolut“, turintis lietuvišką banko licenciją, per šiuo metu...

Rinkos
2020.01.21
Vėl įsisiūbuoja „Apple“ ir FTB ginčas dėl „iPhone“ atrakinimo Premium

„Apple“ ir JAV federalinis tyrimų biuras (FTB) vėl ginčijasi dėl telefonų šifravimo. Po gruodį įvykusio dar...

Technologijos
2020.01.21
Analitikai jau regi 2 trln. USD „Apple“ kapitalizaciją

JAV technologijų milžinė „Apple“, kuri jau dabar yra didžiausia JAV įmonė pagal savo rinkos vertę...

Rinkos
2020.01.20
Kuria pradžiamokslį, kaip stiprinti kibernetinį saugumą

„Kurk Lietuvai“ projekto dalyviai Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) kuria Kibernetinio saugumo vadovą...

Gazelė
2020.01.18
„NEO Finance“ paslaugą „Neopay“ pasiūlė ir Latvijoje

Lietuvos finansų technologijų startuolis „NEO Finance“ žengė į Latviją, kur pasiūlė mokėjimo inicijavimo...

Technologijos
2020.01.17
„Google“ sugalvojo, kaip įvykdyti EK reikalavimus ir iš to dar uždirbti Premium

„Google“, kuriai Europos Komisija (EK) 2018 m. skyrė beveik 5 mlrd. USD baudą (4,3 mlrd. Eur), rado būdą,...

Technologijos
2020.01.16
„Rocket Software“ Vilniuje atidaro kompetencijų centrą

JAV informacinių technologijų bendrovė „Rocket Software“, besispecializuojanti įmonių veiklos modernizavimo...

Technologijos
2020.01.16
„Telia“ pradeda tiekti siaurajuostį daiktų interneto ryšį 1

Bendrovė „Telia Lietuva“ pradeda tiekti siaurajuostį daiktų internetą. Ši technologija, užtikrinanti ryšį su...

Technologijos
2020.01.16
„Fintech“ rinka: ko galime tikėtis 2020-aisiais Premium

Naujos technologijos ir besikeičiantys vartotojų poreikiai pastaraisiais metais sudrebino finansinių paslaugų...

Paslaugos
2020.01.16
I. Survila pardavė beveik visas „Citybirds“ akcijas, „Unicorn Scooters“ – ant prekystalio Premium 1

Paspirtukus gaminančios „Citybirds“ įkūrėjas Ignas Survila pardavė didžiąją dalį turėtų bendrovės akcijų ir...

Technologijos
2020.01.16
Kibernetinėms atakoms per mažų ar neįdomių nėra: kaip apsisaugoti Premium 1

Pusė smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) – 44% bendrovių – nemano, kad galėtų tapti kibernetinių atakų...

Gazelė
2020.01.15
Lietuvoje įkurtas pirmasis „fintech“ verslo klasteris

Lietuvoje sparčiai augantis finansinių technologijų („fintech“) sektorius žengia klasterizacijos...

Technologijos
2020.01.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau