„Snoro“ bankroto administratorius į banką per tris mėnesius sugrąžino 119 mln. Lt

Publikuota: 2014-04-09
Atnaujinta 2015-06-01 11:08
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Į teisėsaugos nemalonę pakliuvusi bankrutuojančio banko "Snoras" bankroto administratoriaus Neilo Cooperio komanda per 2013 m. ketvirtąjį ketvirtį į banką sugrąžino 119 mln. Lt – 2% daugiau, nei atitinkamu laikotarpiu 2012 metais (116,37 mln. Lt).

Bendra į banką sugrąžintų pinigų suma šių metų pradžioje pasiekė 1,9 mlrd. Lt ir buvo 24% didesnė, nei prieš metus (1,53 mlrd. Lt), rodo naujai paskelbta "Snoro" bankroto administratoriaus ataskaita už 2013 m. IV ketvirtį.Teigiama, kad per 2013 m. IV ketvirtį „Snoro“ bankroto administratorius užbaigė 10 nekilnojamojo turto objektų pardavimą Lietuvoje ir iš gautų lėšų į banką sugrąžino 10 mln. Lt. Per tris paskutinius 2013 m. mėnesius dar 0,8 mln. Lt buvo surinkta parduodant „Snoro“ kilnojamąjį turtą. Smulkaus kilnojamojo turto – baldų, įrangos ir pan. – pardavimo aukcionai banke rengiami kiekvieną savaitę.Pažymima, kad 2013 m. IV ketvirtį buvo pradėtas didžiausio banko aktyvo – paskolų portfelio – pardavimo procesas, tęsiamas paskolų administravimas.„Visi svarbiausi banko bankroto procesai jau yra įsibėgėję, daugelis jų arba jau yra užbaigti, arba sparčiai artėja finišo link – aktyviai rengiamės „Finastos“ pardavimo sandorio užbaigimui, esame priešpaskutiniame paskolų portfelio pardavimo etape. Esu labai patenkintas „Snoro“ bankroto pažanga ir pasiektais rezultatais, atsižvelgiant į proceso sudėtingumą, geografiją ir vyraujantį kontekstą“, – pranešime spaudai sako Neilas Cooperis, „Snoro“ bankroto administratorius.Per ataskaitos laikotarpį „Snoro“ kreditoriams buvo išmokėti 375 mln. Lt, įskaitant mokėjimų pirmos eilės kreditoriams užbaigimą ir mokėjimų antros eilės kreditoriams pradėjimą. Šių metų sausį teismas patvirtino antrą mokėjimų planą, pagal kurį antros eilės kreditoriams pradėta mokėti dar 500 mln. Lt. Užbaigus šiuos mokėjimus bendra kreditoriams išmokėta suma sudarys 934 mln. Lt.Pasak p. Cooperio, pastaruoju metu pradėtas aktyvus „Snorui“ priklausiusio ir iš skolininkų perimto nekilnojamojo turto pardavimas užsienio valstybėse. Iki bankroto paskelbimo bankui priklausė 4 nekilnojamojo turto objektai Prancūzijoje, Latvijoje ir Ukrainoje, dar 11 nekilnojamo turto objektų Estijoje ir Rusijoje buvo perimta iš banko skolininkų, šiuo metu jie visi parduodami.

Darbuotojų sumažėjo

„Snoro“ bankroto administratorius nuo vasario 1 d. pratęsė darbo sutartis su 134 banko darbuotojais, dar 4 darbuotojai yra tėvystės ar nėštumo atostogose. Lyginant su praėjusių metų pradžia, banko darbuotojų skaičius sumažintas 10%. Šiuo metu banke dirba 10 kartų mažiau darbuotojų nei prieš bankroto paskelbimą, kai personalo skaičius siekė 1.400, įskaitant tuo metu buvusius tėvystės atostogose.Visos su „Snoro“ darbuotojais pratęstos darbo sutartys yra terminuotos, jos sudaromos nevienodam laikotarpiui priklausomai nuo pareigybės.Ketvirtadalis visų likusių darbuotojų šiuo metu dirba dešimtyje banko padalinių visoje Lietuvoje. „Snoro“ padaliniai šiuo metu dar veikia Alytuje, Kaune, Marijampolėje, Klaipėdoje, Mažeikiuose, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Utenoje bei Vilniuje. Padaliniai pirmiausia atlieka paskolų portfelio priežiūrą ir administravimą.„Snoro“ veiklos išlaidos darbuotojų, patalpų, banko sistemų ir padalinių išlaikymui per ataskaitos laikotarpį (2013 m. IV ketvirtį) sudarė 6,9 mln. Lt.

"Finastos" pardavimas

Artimiausiu metu „Snoro“ bankroto administratorius tikisi užbaigti „Finastos“ pardavimą, kuris yra pasiekęs baigiamąją stadiją, ir toliau tęsti paskolų portfelio pardavimą. Taip pat parduodamas banko bei iš skolininkų perimtas nekilnojamasis turtas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.„Pagal teismo patvirtintą planą, toliau vykdome mokėjimus antros eilės kreditoriui (VĮ "Indėlių ir investicijų draudimas"), ir šiuos mokėjimus tęsime tol, kol bus išmokėta visa teismo patvirtinta suma pagal banke sukauptų lėšų kiekį“, – sakė N. Cooperis.Teigiama, ka kartu su teisininkais bei banko darbuotojais bankroto administratorius tęsia bylinėjimosi procesų priežiūrą Lietuvoje bei užsienyje.Pasak bankroto administratoriaus, Šveicarijoje toliau aktyviai dirbama dėl potencialių reikalavimų nagrinėjimo prieš „Julius Bar“ banką, Šveicarijos institucijos, vykdydamos tyrimą, gauna vis daugiau įrodymų bei papildomos informacijos. Iš „Julius Bar“ banko siekiama sugrąžinti 829 mln. Lt galimai neteisėtai pasisavinto „Snoro“ turto.Iš viso „Snoro“ bankroto procese yra pareikšta teisinių ieškinių dėl vidutiniškai 2,4 mlrd. Lt. Ieškiniais siekiama sugrąžinti bankui priklausančias lėšas ir turtą iš buvusių akcininkų bei susijusių asmenų ir fondų.Vasario pabaigoje paskelbta, kad p. Cooperiui buvo pateikti Lietuvos prokurorų kaltinimai. Konsultacijų bendrovės „Zolfo Cooper“ atstovas įtariamas neteisėtai atlikęs dvi banko operacijas, kurių bendra suma - virš 1,2 mln. Lt.Tačiau prieš tai p. Cooperis buvo spėjęs pasiskelbti, kad atsistatydina iš „Snoro“ bankroto administratoriaus pareigų ir išeina į pensiją.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Lietuvos bankas – atvirame konflikte su ilgamečiu valdybos nariu

Buvusiam Lietuvos banko „veidui“ ir valdybos nariui Vaidievučiui Geralavičiui per žiniasklaidą užsipuolus...

Rinkos
2019.02.15
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas: teismai turi priimti grupės ieškinius 6

Teismai Lietuvoje iki šiol netinkamai sprendė grupės ieškinio priėmimo klausimus.

Rinkos
2019.02.15
LB: daugiausiai bėdų kyla dėl painių draudimo sutarčių

Lietuvos bankas (LB) įvertino rinkoje siūlomus turto draudimo produktus, nustatė didžiausias vartotojams dėl...

Finansai
2019.02.15
 Seniausias Lietuvos „fintech“ investuoja Estijoje 6

Lietuvos elektroninių mokėjimų sistema „Paysera“ Estijos sostinėje atidarė klientų aptarnavimo centrą, o...

Rinkos
2019.02.15
Įvertino draudikų aptarnavimą: silpniausia grandis ta pati, kaip ir bankuose Premium 1

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovėse apsilankę slaptieji pirkėjai ištyrė, kad 2018 m. klientus geriausiai...

Paslaugos
2019.02.15
„Revolut“ ketina užsiimti paskolų perpardavimu  34

Specializuotą banką Lietuvoje kuriantis finansų startuolis „Revolut“ toliau mėgina įrodyti Lietuvos...

Finansai
2019.02.14
Lietuvoje kuriasi JK tarptautinių mokėjimų bendrovė „Earthport“ 11

Lietuvoje kuriasi Jungtinės Karalystės (JK) tarptautinių mokėjimų bendrovė „Earthport“ – dėl jos įsigijimo...

Finansai
2019.02.14
Naktį į ketvirtadienį „Swedbank“ atnaujins IT sistemas, galimi sutrikimai

„Swedbank“ praneša, kad naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį planuoja vykdyti IT sistemų atnaujinimą. Dėl...

Technologijos
2019.02.13
Bankai vėl atsigręžė į gaunančius pajamas užsienio valiuta 5

Lietuvos komerciniai bankai nuo šių metų vėl pradėjo teikti būsto paskolas asmenims, gaunantiems pajamas...

Rinkos
2019.02.13
Nerimauja, kad M. Draghi nepakeistų vokietis Premium 3

Iki Mario Draghi, Europos centrinio banko vadovo, kadencijos pabaigos liko aštuoni mėnesiai. Jis šias...

Verslo aplinka
2019.02.13
„Swedbank“ kodų kortelių naudotojams pavedimų limitą mažina iki 100 Eur  17

„Swedbank“ toliau aktyviai skatina savo klientus atsisakyti slaptažodžių kodų kortelių ir rinktis modernesnes...

Technologijos
2019.02.12
Diskusijos dėl „Revolut“ – per vėlyvos, sako premjeras  24

Seimo Biudžeto ir finansų komitetui trečiadienį ketinant pirmą kartą svarstyti Jungtinės Karalystės...

Finansai
2019.02.12
„Deutsche Bank“ užklupę rūpesčiai nesibaigia Premium

Vokietijos bankininkystės simboliui „Deutsche Bank“ sunkiai sekasi lipti iš duobės – investuoti į plėtrą...

Finansai
2019.02.12
Dėl bankų mokesčių ir naujų įpročių gyventojai rečiau atsiskaito grynaisiais 13

Per pastaruosius metus daugiau nei trečdaliu padaugėjo mokėjimo kortelę turinčių respondentų, kurie pirmenybę...

Finansai
2019.02.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau