„Rothschild“ Lietuvą įtraukė į įmonių sandorių žemėlapį
Johnas Brimacombe, „Rothschild“ banko direktorius, atsakingas už veiklą Vidurio ir Rytų Europoje, VŽ sakė, kad nuo šiol bendrovė kartu su „Porta Finance“ prisistatys bendrovėms ir investuotojams Baltijos šalyse.
„Na jeigu kalbame apie susijungimo sandorius, kuriuose dalyvauja dvi lietuviškos bendrovės, mums nebūtų naudinga dalyvauti, bet bendrai paėmus mes dirbsime kartu prie daugelio projektų“, – sakė p. Brimacombe.
„Mes su „Porta“ sieksime tapti reikšmingais patarėjais. Norime, kad įmonių vadovai, kurie žvalgosi į kitas įmones ir nori nepriklausomo patarimo, pirmiausia galvotų apie mus“, – sakė „Rothschild“ atstovas.
Anot Julijaus Grigaliūno, „Porta Finance“ partnerio, po susitarimo su „Rothschild“ įmonė kelia tikslą tapti rinkos lydere ir prognozuoja sandorių gausą 2013 m.
„Manome, kad 2013 m. bus geri metai sandorių atžvilgiu“, – sako p. Grigaliūnas. Pasak jo, rinkos dinamika yra gera, metai prasidėjo geriau nei pernykščiai ar užpernykščiai.
„Rothschild“ šiemet Baltijos šalyse turėjo vieną, o „Porta Finance“ tarpininkavo trims įmonių susijungimo sandoriams.
Naujausias jų – Jungtinės Karalystės sporto prekių mažmenininkės „Sports Direct International“ sandoris. Gegužės 29 d. paskelbta, kad „Sports Direct“ perka 60% didžiausią Baltijos šalyse sporto prekių tinklą „Sportland“ valdančios bendrovės „Sportland International Group“ akcijų. Balandį „Porta Finance“ taip pat tarpininkavo „Malsenai“ įsigyjant „Rigas Dzirvinieks“.
Ryšiai mena 15 metų
Ponas Brimacombe pasakoja, kad su dabartine „Porta Finance“ komanda kartu dirbta ir anksčiau.
„Mes įvairiais etapais kartu dirbome prie Visagino atominės elektrinės projekto. Mūsų pirmieji kontaktai užsimezgė maždaug prieš 15 metų. Tada mes patarinėjome „Tele Danmark“ (TDC), kuris teikė pasiūlymą „Lietuvos telekomo“ privatizavimo konkurse“, – tęsė p. Brimacombe. Prie pasiūlymo iš Lietuvos pusės tada dirbo Aidas Galubickas iš „Supremos“.
Anot jo, bendrovė „Porta Finance“ yra darniai atstovaujama visose trijose Baltijos šalyse, turi nacionalinius biurus, juose dirba profesionalai, kalbantys vietos kalba.
Didelio rinkos dalyvio atėjimas kelia klausimų kitiems rinkos dalyviams ir analitikams. Metų sandūroje iš Baltijos šalių pasitraukė Švedijos „SEB Corporate Finance“ (buvusi „SEB Enskilda“), prieš kelerius metus – Suomijos „Evli Securities“.
„Porta Finance“ savininkai – buvę „Evli Securities“ vadovai, jie išsipirko bendrovės akcijas iš suomių. Tą patį padarė ir „SEB Corporate Finance“ profesionalų komanda 2012 m. pabaigoje – nuo šiol ji veikia „Summa Advisers“ vardu.
„Rothschild“ pagal įsigijimo sandorių vertę patenka į pasaulio didžiausių investicinių bankų penketuką. „Thomson Reuters“ duomenimis, 2013 m. I ketvirtį „Rothschild“ Vidurio ir Rytų Europoje, įskaitant Turkiją, dalijosi pirma antra vietomis su „Deutsche Bank“ – tarpininkauta 13 sandorių, kurių vertė siekė 9,2 mlrd. USD.
Susijungimų ir įsigijimų sandoriai Baltijos šalyse, vnt.
Šaltinis: „Mergermarket“