Patvirtinti tiesioginių išmokų ir susietosios paramos dydžiai ūkininkams

Publikuota: 2018-11-29
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) apskaičiavo, kaip pareiškėjams bus apskaičiuojamos ir mokamos tiesioginės išmokos bei susietoji parama už 2018 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus, kurie po Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atliktų visų patikrų nustatyti kaip atitinkantys paramos teikimo reikalavimus.

Išmokų dydžiai apskaičiuoti remiantis Europos Sąjungos (ES) teisės aktais ir atsižvelgiant į Lietuvai patvirtintą tiesioginių išmokų sumą 2018 metams.

Kaip teigiama ŽŪM pranešime, pagal Vienkartinės išmokos už plotus schemą mokama vienkartinė tiesioginė išmoka už žemės ūkio naudmenų plotą - pagrindinė išmoka, siekianti 63,14 Eur už ha, išmoka už pirmuosius 30 hektarų (57,88  Eur už ha) ir išmoka jaunajam ūkininkui ( už pirmuosius 90 ha – 47,92 Eur už ha), neatsižvelgiant į auginamo pasėlio rūšį.

Susietoji parama mokama susietosiomis išmokomis už plotus, tinkamus gauti paramą už baltyminius augalus, už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus ir už plotus, kuriuose auginami cukriniai runkeliai. Susietoji išmoka už baltyminių augalų plotus yra 50,14 Eur už ha, susietoji  išmoka už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus – 14,21 Eur už ha, susietoji išmoka už plotus, kuriuose auginami cukriniai runkeliai, – 94,43 Eur už ha, susietoji išmoka už vaisius ir uogas –  227,51 Eur už ha,  susietoji išmoka už daržoves, auginamas atvirajame grunte, – 344,19 Eur už ha.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Žalinimo išmoka (49,84 Eur už ha) skiriama pareiškėjui neatsižvelgiant į šiuose plotuose auginamo pasėlio rūšį.

Visos šios išmokos mokamos nuo 2018 m. spalio 16 d. iki  2019 m. birželio 30 d. dviem etapais. Pirmojo etapo metu pareiškėjams avansu jau išmokėta 288 mln. Eur.

Antrojo etapo metu pareiškėjams bus išmokėta likusi priskaičiuotų išmokų dalis ir išmokos, kurios nemokamos avansu, o pareiškėjams, kuriems avansai nebuvo išmokėti, –  visa priskaičiuota  išmokų suma.

Iš viso 2018 m. tiesioginėms išmokoms skirta 475 mln. Eur(2017 m. – 467 mln. Eur). Iš jų daugiau kaip 9 mln. Eur (arba maksimali leistina paramos suma, lygi 2% bendros tiesioginėms išmokoms skirtos sumos) skirta išmokai jaunajam ūkininkui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku