Dėl šalį ištikusios sausros žemės ūkio ministras kreipėsi į EK

Publikuota: 2018-06-22
Violetos Bubelytės nuotr.
Violetos Bubelytės nuotr.

Giedrius Surplys, žemės ūkio ministras, kreipėsi į Philą Hoganą, Europos Komisijos komisarą, atsakingą už žemės ūkį ir kaimo plėtrą, prašydamas pagalbos dėl sausros padarinių.

Lietuvoje stichinė sausra fiksuota 6 šalies savivaldybėse, tačiau dėl nepakankamo kritulių kiekio visą Lietuvą alina sausra, o ūkininkai jau dabar sako, kad šiemet derlius bus itin prastas.

„Todėl būtina rasti skubius sprendimus, kurie padėtų žemdirbiams esant tokiai sudėtingai meteorologinei situacijai. Lietuva prašo Europos Komisijos leisti Lietuvos ūkininkams pūdyme, deklaruotame kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė (EASV), šienauti ir ruošti pašarus arba juose ganyti gyvulius netaikant sankcijos“, - rašoma Žemės ūkio ministerijos pranešime.

Taip pat prašoma leisti taikyti minimalaus augalų išlaikymo dirvoje termino reikalavimo išimtį plotams, kuriuose deklaruoti įsėliniai arba posėliniai augalai, dėl žalinimo reikalavimų atitikimo. Taip pat siekiama, kad būtų suteikiama teisė netaikyti sankcijų už nenušienautas pievas.

„Praėjusiais metais ūkininkai nukentėjo nuo liūčių, šiemet nuo sausros – šios gamtos išdaigos skaudžiai kerta ūkininkams per kišenę, todėl visomis įmanomomis priemonėmis sieksime jiems padėti, darysime viską, kas priklauso nuo Žemės ūkio ministerijos, kad sausros padariniai būtų kuo mažiau skausmingi ūkininkams“, – pranešime cituojamas p. Surplys.           

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) taip pat praneša, kad ūkininkai, kenčiantys dėl sausros, turi teisę nevykdyti jiems keliamų reikalavimų ar prisiimti įsipareigojimų, paramai gauti.

Įsipareigojimų negalintys vykdyti ir ūkininkaujantys teritorijoje, kurioje nepaskelbta stichinė sausra, apie tai turi pranešti NMA ir pateikti įsipareigojimų nevykdymo priežastis pagrindžiančius dokumentus.

Jei pareiškėjai ūkininkauja teritorijose, kuriose oficialiai paskelbta stichinė sausra, jokių papildomų veiksmų imtis nereikia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą AGROVERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau