VMU tęsia regioninių padalinių vadovų paiešką

Publikuota: 2018-06-07
Nors ieško kompetetingų vadovų, kandidatuoti kviečia tik miškų sistemoje dirbančius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Nors ieško kompetetingų vadovų, kandidatuoti kviečia tik miškų sistemoje dirbančius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Valstybinių miškų urėdija (VMU) paskelbė pakartotinę atranką į dešimties regioninių padalinių vadovų postus. Nuo birželio jau dirba 16 iš 26 padalinių (buvusių urėdijų) vadovų.

Šiuo metu ieškoma vadovų Dubravos, Joniškio, Kretingos, Mažeikių, Prienų, Šakių, Šalčininkų, Šilutės, Tauragės ir Trakų padaliniams. Kandidatų paraiškų laukiama iki birželio 20 d. 

Ieško vadovų, bet iš sistemos

Visi 16 laimėjusiųjų yra iš miškų sistemos – tokias sąlygas parinko įmonė, nors valdyba, kurioje 4 iš 7-ių yra nepriklausomi nariai siekė, kad patirties ir išsilavinimo kriterijai būtų liberalesni, siekiant pritraukti daugiau ir jaunesnių kandidatų.

Bendrovė nurodo, kad kandidatuoti į regioninio padalinio vadovo pareigas gali asmenys, turintys aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą biomedicinos mokslų studijų srities miškininkystės krypties išsilavinimą bei ne mažesnę nei 3 metų darbo patirtį miškininkystės srityje. Be kitų reikalavimų, kandidatai privalo laikytis aukštų etikos normų, neturėti interesų konfliktų miškininkystės srityje ir atitikti nepriekaištingos reputacijos kriterijus.

jau rašė, kad privačių miškų savininkai laimėjusiųjų atranką į postus kompetencijas vertina palankiai, tuo tarpu rangovai žvelgia nepatikliai ir sako nuogąstaujantys, kad kaip ir iki šiol jie nebūtų skirstomi į „savus“ ir nepageidaujamus.

VMU regioninių padalinių atranka, sklebta kovo pabaigoje, užtruko du mėnesius. Pakartotinė atranka į likusių 10-ies padalinių vadovų pozicijas turėtų būti trumpesnė. 

[infogram id="f2d6d0ab-83e6-4b8d-a97a-2078ceefe706" prefix="Bxi" format="interactive" title="VMU padalinių darbuotojai"]

Valstybinių miškų urėdijos valdyba sprendimą sumažinti teritorinių padalinių skaičių nuo 42 iki 26 priėmė š. m. sausio 23 d. Padalinių konsolidacija vyko prijungiant mažesnius padalinius prie didesnių, o Vilniaus padalinys padalintas į dvi teritorijas, kurios priskirtos Nemenčinės ir Šalčininkų teritoriniams padaliniams. Girininkijų skaičius liko nepakitęs – 337.

Padalinių skaičius sumažintas įgyvendinant vieną pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – optimizuoti administracines funkcijas bei centralizuotai organizuoti medienos ruošą, taip užkertant kelią galimam piktnaudžiavimui ir geriau išnaudojant turimus resursus.

Kaip sąlygą reformuoti urėdijas kėlė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) derybininkai. Šiandien Lietuvos ir EBPO vadovai pasirašys stojimo į organizaciją sutartį. EBPO ypatingą dėmesį skiria skaidriam, efektyviam ir depolitizuotam valstybės valdomų įmonių valdymui.

VMU patikėjimo teise valdo 1 mln. ha valstybinio miško, kurio vertė konservatyviais vertinimais siekia apie 1 mlrd. Eur.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau