Prie Kauno – tarptautinė miško, medžioklės ir gyvulininkystės technologijų paroda
FOTOGALERIJA Paroda "Sprendimų ratas 2017" (22 nuotr.)
Vytautas Gaižauskas
Aleksandro Stulginskio universitete spalio 5-ąją, prasidėjo 10-oji tarptautinė miško, medžioklės ir gyvulininkystės technologijų paroda Sprendimų ratas 2017. Paroda vyks spalio 5-7 dienomis.
Šių metų parodai nepavyko pralenkti pernykštės pagal dalyvių skaičių. Pernai, pasak Antano Maziliausko, Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) rektoriaus, šioje parodoje dalyvavo daugiau kaip 100 įmonių, asociacijų ir organizacijų, paroda užėmė 5 ha plotą. Šiemet dalyvių užregistruoti 84.
ASU rengia parodą kartu su partneriais Aplinkos ministerija, Žemės ūkio ministerija, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija bei Kauno raj. savivaldybe. Parodos metu vyks įvairūs seminarai, konferencijos, koncertai. Dešimties dalyvių gaminiai ar sprendimai apdovanoti parodos Sprendimų ratas 2017 medaliais.
Didelė dalis ekspozicijos įsikūrusi atvirame ore, didžiąją dalį šio ploto užima įvairios technikos ekspozicija, šalia sodinukų, sodo ir daržo gėrybių pardavėjai.
Paroda išlaikė tarptautinės statusą dalyvauja viena Estijos ir viena Latvijos įmonė. Talino įmonė Estwink prekiauja Europos gamintojų sodo įrankiais. Kandavoje (Latvija) dirbanti Linda-1 pardavinėja malkines rūkyklas ir grilius.
Vieniems rūpi įvaizdis, kitiems pardavimai
Dalyvaujame parodoje jau bene aštuntą kartą, - sako Rimantas Murinas, Panevėžio UAB Deimena, prekiaujančios įvairia valymo įranga bei reikmenimis, direktorius. - Anksčiau dalyvaudavome parodoje Ką pasėsi...
Ponas Murinas sakosi dar nesusidaręs įspūdžio apie šiųmetę parodą, nes ji ką tik prasidėjo. Šiaip ar taip, įmonei dalyvavimas tokiose parodose yra daugiau susijęs su įvaizdžio stiprinimu.
Nesitikime, kad čia surasime daug naujų klientų, - prognozuoja įmonės vadovas. Mums svarbu ir tai, kad susitinkame su esamais klientais, bendraujame su jais, jie praeina pro mus, mato mūsų logotipą, gali pasikalbėti su mumis ir apie mus prisiminti.
Mažųjų įmonių atstovai, ūkininkai nusiteikę parodos metu parduoti kuo daugiau savo gaminių.
Pardavimai svyruoja priklausomai nuo parodos lankytojų srauto, - teigia Haroldas Bendzius, Vitalijos Bendziuvienės ūkio Alpakų spalvos, įsikūrusio Jurbarko raj., prie Seredžiaus, bendraturtis. Jam nelengva kalbėtis, nes vis pertraukia jo produkcija alpakos siūlais bei iš jų megztais dirbiniais besidomintys pirkėjai.
Ūkininkai irgi dalyvauja parodoje ne pirmą kartą, o alpakas ėmė auginti prie 6 metus. Iki tol vertėsi pieno gamyba.
Alpakos nėra lepūs gyvūnai, bet norint jas auginti reikia daug žinių, be to, pradžioje reikia gana didelių investicijų, - sako pašnekovas.
Alpakų banda ūkyje siekia 50 gyvūnų, suaugusio gyvūno kaina, pasak p. Bendziaus, prasideda nuo 1.000 Eur.
Ūkininkai siekia prekiauti ne žaliava, o galutiniais produktais neseniai investavo į vilnos karšimo įrangą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti