VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-02-08
Komiksų opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.
svg svg
Komiksų opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.

Šis savaitgalis kvepės šviežiais agurkais ir kava. Rimtesnių užmojų turintiems pravers užsukti į „mokslo parodą“ sostinėje, o mėgstantiems šiuolaikinį meną – į Kauno ir Vilniaus galerijas.

Vasario 8, 9 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, tęsiasis mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos“.

Šių metų 17-oji tarptautinė paroda lankytojus pasitinka šūkiu „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“.

Parodos renginių programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta didžiausias Baltijos šalyse kavos festivalis „Vilnius Coffee Festival 2019“.

Šių metų festivalio šūkis „Atrask 800 kavos veidų“ siūlo lankytojams ragauti, pažinti ir mėgautis kavos skrudintojų, rūšinės kavos pardavėjų ir rinktinės kavos importuotojų siūloma kavų, kavos gėrimų, vandens su kofeinu įvairove.

Šių metų festivalyje vyksta trys kavos čempionatai, kurių nugalėtojai Lietuvai atstovaus pasauliniuose Kavos ruošimo („Barista“), Piešimo pieno puta („Latte Art“) ir Kavos ragavimo („Cup Tasting“) čempionatuose.

Renginio programoje – edukaciniai susitikimai, degustacijos, paskaitos, filmo „The Coffee Man“ peržiūros, knygos „Tebūnie kava“ pristatymas, praktinės dirbtuvės, kuriose kavos profesionalai dalijasi naudingais patarimais apie gerąsias kavos patirtis.

„Vilnius Coffee Festival 2019“ programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. Palangoje vyksta tradicinė šventė „Palangos stinta 2019“.

Šių metų šventė skirta pirmo Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800–osioms metinėms.

Tradicinės šventės ir pramogos tradicinės: svečiai galės susipažinti su pajūrio žvejų istorija, papročiais, kulinariniu paveldu. Vyks stintų meškeriojimo varžybos nuo jūros tilto, Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas, „ruonių“ maudynės jūroje, įvairiausių gėrybių mugė ir galybė kitų pramogų. Šventės programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. kino teatruose „Pasaka” (Vilniuje) ir „Romuva“ (Kaune) vyksta tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“.

Pasak festivalio vadovės Andrės Balžekienės, festivalis buvo sumanytas kaip platforma rodyti moterų režisierių darbus. Ir nors jų filmai rodomi kituose festivaliuose, šį vis dar verta rengti. „Lyčių lygybės indekse per dešimtmetį pasistūmėjome tik vienu procentu. Taigi „Šeršėliafam“ vis dar yra vietos“, – sako p. Balžekienė.

Atidarant festivalį buvo įteiktas tradicinis Metų kino moters apdovanojimas, jis atiteko režisierei ir scenaristei Marijai Kavtaradzei, kurios pirmo ilgametražio vaidybinio filmo „Išgyventi vasarą“ pasaulinė premjera įvyko 43-jame Toronto tarptautiniame kino festivalyje.

Festivalio programa skelbiama kino teatrų „Pasaka“ ir „Romuva“ svetainėse.

Vasario 8 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose skambės du muzikiniai pasakojimai – I. Stravinskio „Kareivio istorija“ ir M. Daugherty kompozicija „Dead Elvis“.

Koncerte „susitiks“ du iš pažiūros skirtingi kūriniai: 1918 m. parašyta I. Stravinskio „Kareivio istorija“ ir visiškai šiuolaikinis kūrinys – 1993-aisiais M. Daugherty (JAV) sukurtas „Dead Elvis“.

nuotrauka::1

Projekto sumanytojai – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikininkė Toma Bandzaitytė ir fagotininkas Andrius Puplauskis, diriguos Ričardas Šumila .

Vasario 8 d. 20 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“, koncertuoja viena populiariausių Estijos grupių „Ewert and the Two Dragons“.

Populiarieji estai leidosi į turą, kurio metu pristato naujausią savo albumą „Hands Around the Moon“ ir Vilnius yra viena iš turo stotelių. Beje, prieš porą savaičių „Evert and the Two Dragons“ Estijos muzikos apdovanojimuose laimėjo trijose kategorijose: geriausio roko albumo, geriausio metų albumo ir metų grupės.

Besiruošdamas svarbiai ir sudėtingai scenos rekonstrukcijai Kauno valstybinis muzikinis teatras išleidžia klasikinės operetės premjerą –

Vasario 8 d. Kauno muzikiniame teatre – vengrų kompozitoriaus Imrės Kalmano operetės „Silva“ premjera.

Puiki kūrinio dramaturgija, nesenstanti muzika, šmaikščios intrigėlės, žavi ir viltinga meilės istorija yra svarbiausi veiksniai, kviečiantys vėl sugrįžti prie šio kūrinio. Taigi nenuostabu, kad operetės tradicijas puoselėjantis teatras į savo repertuarą melodramą „Silva“ įtraukia jau penktą kartą, o ji toje pačioje scenoje perteikiama skirtingų režisūrinių sprendimų, muzikinės partitūros interpretacijų ir atlikėjų įvairiaspalvės meninės raiškos suskamba vis naujai.

nuotrauka::2

Šį kartą spektaklį stato moteriška kompanija – režisierė Rūta Bunikytė, dailininkė Kotryna Daujotaitė ir choreografė Inga Brezkalovaitė. Vyriškoji atsvara – dirigentas Virgilijus Visockis. Varjetė artistę Silvą dainuos trys solistės – Raminta Vaicekauskaitė, Marija Arutiunova ir Ieva Goleckytė.

Vasario 8 d. 18 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), atidaromos dvi parodos.

Pirmoji – „Taktikos & metodai“. Jos autorius, Urugvajuje gimęs, Niujorke gyvenantis menininkas Alejandro Cesarco tęsia tyrinėjimus, skirtus asmeninio pasakojimo, stiliaus, senėjimo, įtakos ir paveldėjimo temoms.

nuotrauka::3

Pasak menotyrininkų, šiam menininkui įprasta romantiška, netgi melancholiška maniera, tačiau Vilniuje, kitaip nei ankstesnėse parodose, ekspozicijos tonas yra tarsi skubinantis. Atrodo, lyg paroda reikalautų, kad būtų priimtas sprendimas, kad būtų kažkas padaryta.

Antroji – amerikiečių menininkės Sharon Lockhart paroda „Rudzienko“, ją lydės menininkės filmų programa ŠMC kino salėje. Sh. Lockhart filmai, kuriuose dominuoja vaikystės, brendimo, darbo ir poilsio temos, trina ribas tarp kino ir fotografijos, meno ir etnografijos. Statiška kamera, kruopščios kompozicijos, laiko tėkmės pojūtis – tai, kas išskiria menininkės kinematografinį žvilgsnį į žmones ir erdves, kuriose jie gyvena ir dirba.

Pirmasis seansas – vasario 9 d. 16 val. „Podworka“ (2009, 32 min.), visa filmų programa skelbiama čia.

Vasario 8 d. 17. 30 val. Kaune, „Meno parko“ galerijoje (Rotušės a. 27), atidaroma kasmetinė jaunųjų Lietuvos tapytojų platforma „Kontr-argumentas“.

Kaip ir pernai, parodoje savo kūrinius pristatys jaunoji tapytojų karta, tapyba besinaudodami kaip bendravimo forma, kuria jie drąsiai kelia klausimus ar abejones vieni kitų atžvilgiu: bendrauja, diskutuoja, ginčijasi, mušasi, o gal tyliai stebi tapybos fronto įvykius šiandieniniame kontekste. „Kontr-argumentas“ tampa platforma ir dokumentu, įrodančiu to bendravimo svarbą bei įvedančiu į pokalbį, kurio pagrindinė tema – tapyba.

nuotrauka::4

Kiekvienos kasmetinės parodos tikslas – žingsnis po žingsnio apnuoginti kuo radikalesnius judėjimus, atskleisti kuo naujesnius požiūrius, metodus ir priemones tapybos medijoje, sako parodos kuratoriai Vita Opolskytė ir Kazimieras Brazdžiūnas.

Vasario 9 d. 18 val. Vilniuje, Menų spaustuvės Juodojoje salėje (Šiltadaržio g. 6), – komiksų operos „?“ („Alfa“) premjera.

Opera-komiksas pasakos apie moterį-superheroję. Ryškus, žadinantis ir jaudinantis kūrinys radosi susijungus režisierės, scenos ir kostiumų dizainerės Dr. GoraParasit, kompozitoriaus Alberto Navicko ir libreto autorės Gabrielės Labanauskaitės kūrybinėms pajėgoms. Į operos „Alfa“ kūrybos procesą įsitraukė ir video menininkas Oskaras Gudas, iliustratorius Edvinas Špetas, skulptorius Donatas Repeika, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis. Kamerinės operos „Alfa“ atlikėjai – žinomi Lietuvos solistai, mecosopranas Nora Petročenko, bosas-baritonas Nerijus Masevičius, aktorė Ieva Savickaitė.

Skirtingai nuo klasikinės operos, čia nebus orkestro, jį pakeis instrumentininkų ansamblis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Euforijos spąstuose: kodėl žmonės bėga maratoną Premium

Mokslininkai aiškinasi, kas verčia žmones bėgti ilgus ir itin ilgus atstumus? Kas juos motyvuoja savanoriškai...

Laisvalaikis
2021.10.24
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Šio savaitgalio pagrindinės grotažymės būtų: Gaida. Keistuoliai. Architektūros fondo forumas. Nepatogus...

Laisvalaikis
2021.10.22
2022-ųjų „Eurovizijoje“ varžysis 41 valstybė 

Kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvaus 41 šalis – dviem daugiau nei šįmet, paskelbė Europos...

Laisvalaikis
2021.10.21
Socialinių tinklų milžinų kova: „TikTok“ ir „Snapchat“ prieš senbuvius Premium

Daugiau nei dešimtmetį pasaulyje karaliavo JAV socialiniai tinklai su „Facebook“ priešakyje, tačiau...

Inovacijos
2021.10.20
„Google“ pristatė „Pixel 6“ telefonus su naujais procesoriais

Technologijų milžinė „Google“ antradienį pristatė naujus „Pixel“ telefonus, kurie veiks su bendrovės nuosavo...

Inovacijos
2021.10.20
„Oskaro“ apdovanojimams Lietuva teikia G. Žickytės filmą „Šuolis“ 2

Šiemet Lietuvos pretendentu siekti „Oskaro“ tapo Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis“.

Laisvalaikis
2021.10.19
Britų roko grupės „Smokie“ koncertų tvarkaraštyje – Biržai 4

Biržų rajono Kilučių kaimas atsidūrė viename sąraše kartu su garsiais Europos miestais – Airijos Korku ir...

Laisvalaikis
2021.10.17
Teatro festivalis „Labas“ – kūdikiams ir vaikams

Sekmadienį, spalio 17 d., prasideda septintasis tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir ikimokyklinio...

Laisvalaikis
2021.10.17
Britų dainininkės Adele‘s gerbėjams – naujas albumas po šešerių metų

Britų dainininkė Adele paskelbė dainos „Easy On Me“ vaizdo klipą. Ši daina skambės ir naujajame jos albume...

Laisvalaikis
2021.10.16
Paminklui „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ sukanka 100 metų – išleidžiama proginė moneta  1

Spalio 16 d. paminklui „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ sukanka 100 metų, jis buvo atidengtas 1921-aisiais...

Laisvalaikis
2021.10.15
Pajudėjo Neringos dviračių tako rekonstrukcijos projektai

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) paskelbė konkursus dėl pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida...

Logistika
2021.10.15
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Po jaukiai tykaus praėjusio savaitgalio šį didelių renginių pliūptelėjo kaip iš gausybės rago – vyksta...

Laisvalaikis
2021.10.15
Esminis „Nepatogaus kino“ klausimas – kas yra radikalu

Spalio 14–31 d. kino teatruose, virtualioje kino salėje ir 190–yje Lietuvos bibliotekų vyksiantis...

Laisvalaikis
2021.10.14
„Vilnius Jazz“ – su galingais orkestrais ir duokle J. Mekui

Spalio 14–17 d. Lietuvos rusų dramos teatre vyks 34-asis šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos...

Laisvalaikis
2021.10.13
Vilniaus knygų mugė paskelbė datą

Vilniaus knygų mugės rengėjai optimistiškai žada, jog 22-oji knygų šventė, šiemet atidėta dėl koronaviruso...

Laisvalaikis
2021.10.12
Nusiperki dabar, susimoki vėliau – išpopuliarėjo Australijoje ir Amerikose, ateina į Europą Premium 8

BNPL paslaugų esmė – naudotojas už prekę gali sumokėti per kelias įmokas, dažniausiai išdėstytas per gana...

Inovacijos
2021.10.11
Festivalyje „Gaida 2021“ – šiuolaikinės muzikos garsenybės

31-asis Tarptautinis aktualios muzikos festivalis „Gaida 2021“, vyksiantis spalio 20–lapkričio 7 d., paskelbė...

Laisvalaikis
2021.10.10
2022-ųjų „Eurovizija“ vyks Turine

„Eurovizijos“ dainų konkursas kitais metais įvyks šiaurės Italijos mieste Turine, penktadienį paskelbė...

Laisvalaikis
2021.10.08
Kauno „Žalgiris“ atsisveikino su vyriausiuoju treneriu M. Schilleriu 1

Du pralaimėjimus Eurolygos starte patyręs Kauno „Žalgiris“ ėmėsi staigių permainų – penktadienį paskelbta...

Laisvalaikis
2021.10.08
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Šio savaitgalio renginiai – tarsi spalio 14 d. Vilniuje prasidėsiančios tarptautinės šiuolaikinio meno mugės...

Laisvalaikis
2021.10.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku