VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-02-08
Komiksų opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.
Komiksų opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.

Šis savaitgalis kvepės šviežiais agurkais ir kava. Rimtesnių užmojų turintiems pravers užsukti į „mokslo parodą“ sostinėje, o mėgstantiems šiuolaikinį meną – į Kauno ir Vilniaus galerijas.

Vasario 8, 9 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, tęsiasis mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos“.

Šių metų 17-oji tarptautinė paroda lankytojus pasitinka šūkiu „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“.

Parodos renginių programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta didžiausias Baltijos šalyse kavos festivalis „Vilnius Coffee Festival 2019“.

Šių metų festivalio šūkis „Atrask 800 kavos veidų“ siūlo lankytojams ragauti, pažinti ir mėgautis kavos skrudintojų, rūšinės kavos pardavėjų ir rinktinės kavos importuotojų siūloma kavų, kavos gėrimų, vandens su kofeinu įvairove.

Šių metų festivalyje vyksta trys kavos čempionatai, kurių nugalėtojai Lietuvai atstovaus pasauliniuose Kavos ruošimo („Barista“), Piešimo pieno puta („Latte Art“) ir Kavos ragavimo („Cup Tasting“) čempionatuose.

Renginio programoje – edukaciniai susitikimai, degustacijos, paskaitos, filmo „The Coffee Man“ peržiūros, knygos „Tebūnie kava“ pristatymas, praktinės dirbtuvės, kuriose kavos profesionalai dalijasi naudingais patarimais apie gerąsias kavos patirtis.

„Vilnius Coffee Festival 2019“ programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. Palangoje vyksta tradicinė šventė „Palangos stinta 2019“.

Šių metų šventė skirta pirmo Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800–osioms metinėms.

Tradicinės šventės ir pramogos tradicinės: svečiai galės susipažinti su pajūrio žvejų istorija, papročiais, kulinariniu paveldu. Vyks stintų meškeriojimo varžybos nuo jūros tilto, Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas, „ruonių“ maudynės jūroje, įvairiausių gėrybių mugė ir galybė kitų pramogų. Šventės programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. kino teatruose „Pasaka” (Vilniuje) ir „Romuva“ (Kaune) vyksta tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“.

Pasak festivalio vadovės Andrės Balžekienės, festivalis buvo sumanytas kaip platforma rodyti moterų režisierių darbus. Ir nors jų filmai rodomi kituose festivaliuose, šį vis dar verta rengti. „Lyčių lygybės indekse per dešimtmetį pasistūmėjome tik vienu procentu. Taigi „Šeršėliafam“ vis dar yra vietos“, – sako p. Balžekienė.

Atidarant festivalį buvo įteiktas tradicinis Metų kino moters apdovanojimas, jis atiteko režisierei ir scenaristei Marijai Kavtaradzei, kurios pirmo ilgametražio vaidybinio filmo „Išgyventi vasarą“ pasaulinė premjera įvyko 43-jame Toronto tarptautiniame kino festivalyje.

Festivalio programa skelbiama kino teatrų „Pasaka“ ir „Romuva“ svetainėse.

Vasario 8 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose skambės du muzikiniai pasakojimai – I. Stravinskio „Kareivio istorija“ ir M. Daugherty kompozicija „Dead Elvis“.

Koncerte „susitiks“ du iš pažiūros skirtingi kūriniai: 1918 m. parašyta I. Stravinskio „Kareivio istorija“ ir visiškai šiuolaikinis kūrinys – 1993-aisiais M. Daugherty (JAV) sukurtas „Dead Elvis“.

nuotrauka::1

Projekto sumanytojai – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikininkė Toma Bandzaitytė ir fagotininkas Andrius Puplauskis, diriguos Ričardas Šumila .

Vasario 8 d. 20 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“, koncertuoja viena populiariausių Estijos grupių „Ewert and the Two Dragons“.

Populiarieji estai leidosi į turą, kurio metu pristato naujausią savo albumą „Hands Around the Moon“ ir Vilnius yra viena iš turo stotelių. Beje, prieš porą savaičių „Evert and the Two Dragons“ Estijos muzikos apdovanojimuose laimėjo trijose kategorijose: geriausio roko albumo, geriausio metų albumo ir metų grupės.

Besiruošdamas svarbiai ir sudėtingai scenos rekonstrukcijai Kauno valstybinis muzikinis teatras išleidžia klasikinės operetės premjerą –

Vasario 8 d. Kauno muzikiniame teatre – vengrų kompozitoriaus Imrės Kalmano operetės „Silva“ premjera.

Puiki kūrinio dramaturgija, nesenstanti muzika, šmaikščios intrigėlės, žavi ir viltinga meilės istorija yra svarbiausi veiksniai, kviečiantys vėl sugrįžti prie šio kūrinio. Taigi nenuostabu, kad operetės tradicijas puoselėjantis teatras į savo repertuarą melodramą „Silva“ įtraukia jau penktą kartą, o ji toje pačioje scenoje perteikiama skirtingų režisūrinių sprendimų, muzikinės partitūros interpretacijų ir atlikėjų įvairiaspalvės meninės raiškos suskamba vis naujai.

nuotrauka::2

Šį kartą spektaklį stato moteriška kompanija – režisierė Rūta Bunikytė, dailininkė Kotryna Daujotaitė ir choreografė Inga Brezkalovaitė. Vyriškoji atsvara – dirigentas Virgilijus Visockis. Varjetė artistę Silvą dainuos trys solistės – Raminta Vaicekauskaitė, Marija Arutiunova ir Ieva Goleckytė.

Vasario 8 d. 18 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), atidaromos dvi parodos.

Pirmoji – „Taktikos & metodai“. Jos autorius, Urugvajuje gimęs, Niujorke gyvenantis menininkas Alejandro Cesarco tęsia tyrinėjimus, skirtus asmeninio pasakojimo, stiliaus, senėjimo, įtakos ir paveldėjimo temoms.

nuotrauka::3

Pasak menotyrininkų, šiam menininkui įprasta romantiška, netgi melancholiška maniera, tačiau Vilniuje, kitaip nei ankstesnėse parodose, ekspozicijos tonas yra tarsi skubinantis. Atrodo, lyg paroda reikalautų, kad būtų priimtas sprendimas, kad būtų kažkas padaryta.

Antroji – amerikiečių menininkės Sharon Lockhart paroda „Rudzienko“, ją lydės menininkės filmų programa ŠMC kino salėje. Sh. Lockhart filmai, kuriuose dominuoja vaikystės, brendimo, darbo ir poilsio temos, trina ribas tarp kino ir fotografijos, meno ir etnografijos. Statiška kamera, kruopščios kompozicijos, laiko tėkmės pojūtis – tai, kas išskiria menininkės kinematografinį žvilgsnį į žmones ir erdves, kuriose jie gyvena ir dirba.

Pirmasis seansas – vasario 9 d. 16 val. „Podworka“ (2009, 32 min.), visa filmų programa skelbiama čia.

Vasario 8 d. 17. 30 val. Kaune, „Meno parko“ galerijoje (Rotušės a. 27), atidaroma kasmetinė jaunųjų Lietuvos tapytojų platforma „Kontr-argumentas“.

Kaip ir pernai, parodoje savo kūrinius pristatys jaunoji tapytojų karta, tapyba besinaudodami kaip bendravimo forma, kuria jie drąsiai kelia klausimus ar abejones vieni kitų atžvilgiu: bendrauja, diskutuoja, ginčijasi, mušasi, o gal tyliai stebi tapybos fronto įvykius šiandieniniame kontekste. „Kontr-argumentas“ tampa platforma ir dokumentu, įrodančiu to bendravimo svarbą bei įvedančiu į pokalbį, kurio pagrindinė tema – tapyba.

nuotrauka::4

Kiekvienos kasmetinės parodos tikslas – žingsnis po žingsnio apnuoginti kuo radikalesnius judėjimus, atskleisti kuo naujesnius požiūrius, metodus ir priemones tapybos medijoje, sako parodos kuratoriai Vita Opolskytė ir Kazimieras Brazdžiūnas.

Vasario 9 d. 18 val. Vilniuje, Menų spaustuvės Juodojoje salėje (Šiltadaržio g. 6), – komiksų operos „?“ („Alfa“) premjera.

Opera-komiksas pasakos apie moterį-superheroję. Ryškus, žadinantis ir jaudinantis kūrinys radosi susijungus režisierės, scenos ir kostiumų dizainerės Dr. GoraParasit, kompozitoriaus Alberto Navicko ir libreto autorės Gabrielės Labanauskaitės kūrybinėms pajėgoms. Į operos „Alfa“ kūrybos procesą įsitraukė ir video menininkas Oskaras Gudas, iliustratorius Edvinas Špetas, skulptorius Donatas Repeika, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis. Kamerinės operos „Alfa“ atlikėjai – žinomi Lietuvos solistai, mecosopranas Nora Petročenko, bosas-baritonas Nerijus Masevičius, aktorė Ieva Savickaitė.

Skirtingai nuo klasikinės operos, čia nebus orkestro, jį pakeis instrumentininkų ansamblis.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Ką skaito pasaulio milijardieriai

Elonas Muskas, inovacijų kūrėjas ir inžinierius, „Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėjas, į klausimą, kaip jis išmoko...

Laisvalaikis
2019.10.13
Olimpinių žaidynių rėmimas: Japonijos bendrovės įspraustos į patriotinės prievolės pinkles Premium

Japonija birželį išdidžiai paskelbė sutriuškinusi olimpinį rekordą. Kitais metais Tokijuje bus rengiamas...

Rinkodara
2019.10.12
Festivalio „Sirenos“ metro. Mind the Gap! Premium 3

Kai šalies kultūros valdžia savo neplanine politika uždaro pagrindines sostinės sales renovacijai ar...

Laisvalaikis
2019.10.12
Niujorko MoMA atsinaujino už 450 mln. USD

Spalio pabaigoje po rekonstrukcijos duris lankytojams atvers Niujorko Modernaus meno muziejus (MoMA).

Laisvalaikis
2019.10.12
„Litexpo“ – aktyvaus laisvalaikio, žūklės ir medžioklės paroda „Outdoor 2019“  2

Spalio 11–13 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje vyksta aktyvaus laisvalaikio, žūklės ir...

Laisvalaikis
2019.10.11
Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidėjo paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ 1

Kauno „Žalgirio“ arenoje penktadienį prasidėjusi lietuviškų prekių ir paslaugų paroda „Rinkis prekę...

Paslaugos
2019.10.11
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 1

Šis savaitgalis turtingas renginių melomanams – tęsiasi festivalis „Gaida“, kviečia sakralinės, klasikinės,...

Laisvalaikis
2019.10.11
K. Mažeika žada skaidrinti medžiokles 1

Aplinkos ministras žada skaidrinti medžioklės procesą ir jau kitąmet įvesti elektroninius medžioklės...

Laisvalaikis
2019.10.10
„Nepatogus kinas“ ir nekilnojamasis turtas

Spalio 10 d. į rudens kino festivalių maratoną stoja žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus...

Laisvalaikis
2019.10.09
Knygos: prarastosios Lietuvos knygų gelbėtojai Vilniaus gete Premium

Lietuvos žydų kultūrą geriausiai apibūdina Atlantidos metafora: civilizacinė didybė, kuri vieną dieną buvo...

Verslo klasė
2019.10.06
D. Katkus: A-U lietuviškas rapsodas Premium

Muzikos kasdiena, kuri yra kaip kapiliarai žmogaus kūne, padeda įvardyti kultūrą kaip dvasinio gyvenimo...

Verslo klasė
2019.10.05
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Renginių pasiūla šį savaitgalį labai plati – estafetę iš Vilniaus dokumentinių filmų festivalio perėmė Lenkų...

Laisvalaikis
2019.10.04
Banksy paveikslas parduotas už 11 mln. Eur

Vakar „Sotheby’s“ aukcione Londone britų menininko Banksy paveikslas „Devolved Parliament“, vaizduojantis...

Laisvalaikis
2019.10.04
Festivalis „Gaida“ pasistengė pranokti save patį

Spalio 4–19 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, rengiamas tarptautinis aktualiosios muzikos...

Laisvalaikis
2019.10.04
Lenkų kino festivalyje – pripažintų filmų rinkinys

Spalio 3–13 dienomis Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Mažeikiuose ir Šalčininkuose vykstantis Lenkų kino...

Laisvalaikis
2019.10.03
Lietuva pretenduos rengti olimpinės atrankos krepšinio turnyrą 1

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pranešė teiksianti paraišką dėl teisės 2020 m. Lietuvoje organizuoti...

Laisvalaikis
2019.10.02
Neringos ir Palangos švyturius rengiamasi pritaikyti turizmui 1

Vyriausybė Neringos ir Palangos savivaldybėms rengiasi perduoti tris švyturius – juos ketinama pritaikyti...

Laisvalaikis
2019.10.01
P. Jurkevičius: juoda ir truputį dviprasmiška tos profesijos lengvybė Premium 1

Ji laukė manęs prabangaus viešbučio lounge terasoje. Išvakarėse paskambino senas draugas ir paprašė susitikti...

Verslo klasė
2019.09.29
Kinų atsakas – vertikalaus vaizdo serialai 8

Mobiliuoju telefonu nufilmuoti, t. y. vertikalūs, vaizdo įrašai jau seniai įprasti. Dabar didžiosios...

Laisvalaikis
2019.09.28
Aukštaitijos įdomybės: bičių terapija ir džiaugsmai Paukščių kaime 5

Ruduo – puikus metas trumputėms kelionėms po Lietuvą. Šįkart VŽ domėjosi, ką naujo keliauninkai gali pamatyti...

Paslaugos
2019.09.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau