VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-02-08
Komiksų opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.
Komiksų opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.

Šis savaitgalis kvepės šviežiais agurkais ir kava. Rimtesnių užmojų turintiems pravers užsukti į „mokslo parodą“ sostinėje, o mėgstantiems šiuolaikinį meną – į Kauno ir Vilniaus galerijas.

Vasario 8, 9 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, tęsiasis mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos“.

Šių metų 17-oji tarptautinė paroda lankytojus pasitinka šūkiu „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“.

Parodos renginių programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta didžiausias Baltijos šalyse kavos festivalis „Vilnius Coffee Festival 2019“.

Šių metų festivalio šūkis „Atrask 800 kavos veidų“ siūlo lankytojams ragauti, pažinti ir mėgautis kavos skrudintojų, rūšinės kavos pardavėjų ir rinktinės kavos importuotojų siūloma kavų, kavos gėrimų, vandens su kofeinu įvairove.

Šių metų festivalyje vyksta trys kavos čempionatai, kurių nugalėtojai Lietuvai atstovaus pasauliniuose Kavos ruošimo („Barista“), Piešimo pieno puta („Latte Art“) ir Kavos ragavimo („Cup Tasting“) čempionatuose.

Renginio programoje – edukaciniai susitikimai, degustacijos, paskaitos, filmo „The Coffee Man“ peržiūros, knygos „Tebūnie kava“ pristatymas, praktinės dirbtuvės, kuriose kavos profesionalai dalijasi naudingais patarimais apie gerąsias kavos patirtis.

„Vilnius Coffee Festival 2019“ programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. Palangoje vyksta tradicinė šventė „Palangos stinta 2019“.

Šių metų šventė skirta pirmo Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800–osioms metinėms.

Tradicinės šventės ir pramogos tradicinės: svečiai galės susipažinti su pajūrio žvejų istorija, papročiais, kulinariniu paveldu. Vyks stintų meškeriojimo varžybos nuo jūros tilto, Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas, „ruonių“ maudynės jūroje, įvairiausių gėrybių mugė ir galybė kitų pramogų. Šventės programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. kino teatruose „Pasaka” (Vilniuje) ir „Romuva“ (Kaune) vyksta tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“.

Pasak festivalio vadovės Andrės Balžekienės, festivalis buvo sumanytas kaip platforma rodyti moterų režisierių darbus. Ir nors jų filmai rodomi kituose festivaliuose, šį vis dar verta rengti. „Lyčių lygybės indekse per dešimtmetį pasistūmėjome tik vienu procentu. Taigi „Šeršėliafam“ vis dar yra vietos“, – sako p. Balžekienė.

Atidarant festivalį buvo įteiktas tradicinis Metų kino moters apdovanojimas, jis atiteko režisierei ir scenaristei Marijai Kavtaradzei, kurios pirmo ilgametražio vaidybinio filmo „Išgyventi vasarą“ pasaulinė premjera įvyko 43-jame Toronto tarptautiniame kino festivalyje.

Festivalio programa skelbiama kino teatrų „Pasaka“ ir „Romuva“ svetainėse.

Vasario 8 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose skambės du muzikiniai pasakojimai – I. Stravinskio „Kareivio istorija“ ir M. Daugherty kompozicija „Dead Elvis“.

Koncerte „susitiks“ du iš pažiūros skirtingi kūriniai: 1918 m. parašyta I. Stravinskio „Kareivio istorija“ ir visiškai šiuolaikinis kūrinys – 1993-aisiais M. Daugherty (JAV) sukurtas „Dead Elvis“.

nuotrauka::1

Projekto sumanytojai – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikininkė Toma Bandzaitytė ir fagotininkas Andrius Puplauskis, diriguos Ričardas Šumila .

Vasario 8 d. 20 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“, koncertuoja viena populiariausių Estijos grupių „Ewert and the Two Dragons“.

Populiarieji estai leidosi į turą, kurio metu pristato naujausią savo albumą „Hands Around the Moon“ ir Vilnius yra viena iš turo stotelių. Beje, prieš porą savaičių „Evert and the Two Dragons“ Estijos muzikos apdovanojimuose laimėjo trijose kategorijose: geriausio roko albumo, geriausio metų albumo ir metų grupės.

Besiruošdamas svarbiai ir sudėtingai scenos rekonstrukcijai Kauno valstybinis muzikinis teatras išleidžia klasikinės operetės premjerą –

Vasario 8 d. Kauno muzikiniame teatre – vengrų kompozitoriaus Imrės Kalmano operetės „Silva“ premjera.

Puiki kūrinio dramaturgija, nesenstanti muzika, šmaikščios intrigėlės, žavi ir viltinga meilės istorija yra svarbiausi veiksniai, kviečiantys vėl sugrįžti prie šio kūrinio. Taigi nenuostabu, kad operetės tradicijas puoselėjantis teatras į savo repertuarą melodramą „Silva“ įtraukia jau penktą kartą, o ji toje pačioje scenoje perteikiama skirtingų režisūrinių sprendimų, muzikinės partitūros interpretacijų ir atlikėjų įvairiaspalvės meninės raiškos suskamba vis naujai.

nuotrauka::2

Šį kartą spektaklį stato moteriška kompanija – režisierė Rūta Bunikytė, dailininkė Kotryna Daujotaitė ir choreografė Inga Brezkalovaitė. Vyriškoji atsvara – dirigentas Virgilijus Visockis. Varjetė artistę Silvą dainuos trys solistės – Raminta Vaicekauskaitė, Marija Arutiunova ir Ieva Goleckytė.

Vasario 8 d. 18 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), atidaromos dvi parodos.

Pirmoji – „Taktikos & metodai“. Jos autorius, Urugvajuje gimęs, Niujorke gyvenantis menininkas Alejandro Cesarco tęsia tyrinėjimus, skirtus asmeninio pasakojimo, stiliaus, senėjimo, įtakos ir paveldėjimo temoms.

nuotrauka::3

Pasak menotyrininkų, šiam menininkui įprasta romantiška, netgi melancholiška maniera, tačiau Vilniuje, kitaip nei ankstesnėse parodose, ekspozicijos tonas yra tarsi skubinantis. Atrodo, lyg paroda reikalautų, kad būtų priimtas sprendimas, kad būtų kažkas padaryta.

Antroji – amerikiečių menininkės Sharon Lockhart paroda „Rudzienko“, ją lydės menininkės filmų programa ŠMC kino salėje. Sh. Lockhart filmai, kuriuose dominuoja vaikystės, brendimo, darbo ir poilsio temos, trina ribas tarp kino ir fotografijos, meno ir etnografijos. Statiška kamera, kruopščios kompozicijos, laiko tėkmės pojūtis – tai, kas išskiria menininkės kinematografinį žvilgsnį į žmones ir erdves, kuriose jie gyvena ir dirba.

Pirmasis seansas – vasario 9 d. 16 val. „Podworka“ (2009, 32 min.), visa filmų programa skelbiama čia.

Vasario 8 d. 17. 30 val. Kaune, „Meno parko“ galerijoje (Rotušės a. 27), atidaroma kasmetinė jaunųjų Lietuvos tapytojų platforma „Kontr-argumentas“.

Kaip ir pernai, parodoje savo kūrinius pristatys jaunoji tapytojų karta, tapyba besinaudodami kaip bendravimo forma, kuria jie drąsiai kelia klausimus ar abejones vieni kitų atžvilgiu: bendrauja, diskutuoja, ginčijasi, mušasi, o gal tyliai stebi tapybos fronto įvykius šiandieniniame kontekste. „Kontr-argumentas“ tampa platforma ir dokumentu, įrodančiu to bendravimo svarbą bei įvedančiu į pokalbį, kurio pagrindinė tema – tapyba.

nuotrauka::4

Kiekvienos kasmetinės parodos tikslas – žingsnis po žingsnio apnuoginti kuo radikalesnius judėjimus, atskleisti kuo naujesnius požiūrius, metodus ir priemones tapybos medijoje, sako parodos kuratoriai Vita Opolskytė ir Kazimieras Brazdžiūnas.

Vasario 9 d. 18 val. Vilniuje, Menų spaustuvės Juodojoje salėje (Šiltadaržio g. 6), – komiksų operos „?“ („Alfa“) premjera.

Opera-komiksas pasakos apie moterį-superheroję. Ryškus, žadinantis ir jaudinantis kūrinys radosi susijungus režisierės, scenos ir kostiumų dizainerės Dr. GoraParasit, kompozitoriaus Alberto Navicko ir libreto autorės Gabrielės Labanauskaitės kūrybinėms pajėgoms. Į operos „Alfa“ kūrybos procesą įsitraukė ir video menininkas Oskaras Gudas, iliustratorius Edvinas Špetas, skulptorius Donatas Repeika, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis. Kamerinės operos „Alfa“ atlikėjai – žinomi Lietuvos solistai, mecosopranas Nora Petročenko, bosas-baritonas Nerijus Masevičius, aktorė Ieva Savickaitė.

Skirtingai nuo klasikinės operos, čia nebus orkestro, jį pakeis instrumentininkų ansamblis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Paskelbti gražiausi lietuviški įmonių pavadinimai: nuo „Pirmo blyno“ iki „Baltos varnos“ 1

Vasario 20-ąją, minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Valstybinė kalbos komisija paskelbė 18-os pernai...

Laisvalaikis
2019.02.20
Nemuno kilpų regioniniame parke kyla aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas 3

Valstybiniuose parkuose – darbymetis. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT), vykdydama projektą...

Laisvalaikis
2019.02.19
Egipto kurortų viešbučiai 2019 m. gali pabrangti trečdaliu 5

Egipto viešbučių pajamos didės, prognozuoja ekspertai. Ir ne tik dėka augsiančio šios šalies viešbučių...

Paslaugos
2019.02.17
Taline turistai pernai išleido milijardą eurų, daugiausiai lankėsi suomių 7

Užsienio šalių piliečiai Taline 2018 m. lankėsi 4,6 mln. kartų, rodo miesto valdžios paskelbti preliminarūs...

Paslaugos
2019.02.17
Filmo premjera: ką mums liudija „Purpurinis rūkas“ 4

Kino teatruose pradėtas rodyti naujas Raimundo Banionio filmas „Purpurinis rūkas“, pirmiausiai skirtas žiniai...

Laisvalaikis
2019.02.16
Karaliaus Mindaugo taurė dosni žaidėjams ir žiūrovams 1

Šį savaitgalį keturi stipriausi šalies krepšinio klubai Vilniaus „Siemens“ arenoje stos į kovą dėl Karaliaus...

Laisvalaikis
2019.02.16
Išrinktos kūrybiškiausios lietuvių autorių knygos

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) Šiuolaikinės literatūros skyriaus mokslininkai sudarė...

Laisvalaikis
2019.02.15
Istorinis Gelgaudiškio dvaras išnuomotas naujiems savininkams 3

Šakių rajono savivaldybė, aštuonis kartus mėginusi išnuomoti restauruotą Gelgaudiškio dvarą, devintąjį kartą...

Laisvalaikis
2019.02.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį Lietuva gausybe oficialių ir kultūrinių iniciatyvų pasitinka vasario 16-ąją. Tačiau...

Laisvalaikis
2019.02.15
Vasario 16-osios renginiai – nuo laužų iki fejerverkų 1

Po 2018 m. paminėto Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio atliktos apklausos parodė, jog Vasario 16-oji...

Laisvalaikis
2019.02.14
„Lufthansa“ keleivį padavė į teismą už tai, kad jis neskrido 15

Oro linijos „Lufthansa“ padavė į teismą keleivį, kuris įsigijo bilietus skrydžiui su persėdimu, tačiau...

Laisvalaikis
2019.02.14
Ant Užgavėnėms skirtos monetos liepsnoja Morė 1

Lietuvos bankas išleidžia trečiąją tradicinėms lietuvių šventėms įamžinti skirtą monetų seriją, šįkart jos...

Laisvalaikis
2019.02.12
Didysis „Grammy“ laurų vainikas – kantri muzikos atlikėjai

Pagrindinį šių metų „Grammy“ apdovanojimą – statulėlę už geriausią metų albumą – pelnė JAV kantri muzikos...

Laisvalaikis
2019.02.11
BAFTA išsirinko kino favoritus

Sekmadienio vakarą Londone įvyko 72-ieji Didžiosios Britanijos kino industrijos apdovanojimai BAFTA, kuriuose...

Laisvalaikis
2019.02.11
Motyvacija fiziniam aktyvumui: naujausios sporto tendencijos Premium

Ar šiandien jau supypsėjo jūsų telefonas, pranešdamas, kad per ilgai sėdite prie kompiuterio? O gal dėl to...

Laisvalaikis
2019.02.10
Išrinktos gražiausios metų knygos

Artėjant Vilniaus knygų mugei, paskelbtos Knygos meno konkursą laimėjusios gražiausios metų knygos.

Laisvalaikis
2019.02.09
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šis savaitgalis kvepės šviežiais agurkais ir kava. Rimtesnių užmojų turintiems pravers užsukti į „mokslo...

Laisvalaikis
2019.02.08
Tarp Roterdamo ir Berlyno kursuos džiazo traukinys

Birželį iš Roterdamo turėtų pajudėti pirmieji naktiniai džiazo traukiniai į Berlyną. Taip planuoja projekto...

Laisvalaikis
2019.02.07
Kokius „Kino pavasario“ filmus mums rekomenduoja užsienio kino kritikai

Ir tikrasis, ir „Kino pavasaris“ (KP) – jau čia pat. Pastarasis vyks kovo 21–balandžio 4 dienomis, tad jo...

Laisvalaikis
2019.02.05
Amerikoje praūžė sporto ir reklamos šou – „Super Bowl“

Milijonai žiūrovų, išlaidų ir pelno – taip galima apibūdinti kasmet amerikietiškojo futbolo sezoną...

Laisvalaikis
2019.02.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau