VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-02-08
Komiksų opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.
Komiksų opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.

Šis savaitgalis kvepės šviežiais agurkais ir kava. Rimtesnių užmojų turintiems pravers užsukti į „mokslo parodą“ sostinėje, o mėgstantiems šiuolaikinį meną – į Kauno ir Vilniaus galerijas.

Vasario 8, 9 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, tęsiasis mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos“.

Šių metų 17-oji tarptautinė paroda lankytojus pasitinka šūkiu „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“.

Parodos renginių programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta didžiausias Baltijos šalyse kavos festivalis „Vilnius Coffee Festival 2019“.

Šių metų festivalio šūkis „Atrask 800 kavos veidų“ siūlo lankytojams ragauti, pažinti ir mėgautis kavos skrudintojų, rūšinės kavos pardavėjų ir rinktinės kavos importuotojų siūloma kavų, kavos gėrimų, vandens su kofeinu įvairove.

Šių metų festivalyje vyksta trys kavos čempionatai, kurių nugalėtojai Lietuvai atstovaus pasauliniuose Kavos ruošimo („Barista“), Piešimo pieno puta („Latte Art“) ir Kavos ragavimo („Cup Tasting“) čempionatuose.

Renginio programoje – edukaciniai susitikimai, degustacijos, paskaitos, filmo „The Coffee Man“ peržiūros, knygos „Tebūnie kava“ pristatymas, praktinės dirbtuvės, kuriose kavos profesionalai dalijasi naudingais patarimais apie gerąsias kavos patirtis.

„Vilnius Coffee Festival 2019“ programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. Palangoje vyksta tradicinė šventė „Palangos stinta 2019“.

Šių metų šventė skirta pirmo Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800–osioms metinėms.

Tradicinės šventės ir pramogos tradicinės: svečiai galės susipažinti su pajūrio žvejų istorija, papročiais, kulinariniu paveldu. Vyks stintų meškeriojimo varžybos nuo jūros tilto, Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas, „ruonių“ maudynės jūroje, įvairiausių gėrybių mugė ir galybė kitų pramogų. Šventės programa skelbiama čia.

Vasario 8–10 d. kino teatruose „Pasaka” (Vilniuje) ir „Romuva“ (Kaune) vyksta tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“.

Pasak festivalio vadovės Andrės Balžekienės, festivalis buvo sumanytas kaip platforma rodyti moterų režisierių darbus. Ir nors jų filmai rodomi kituose festivaliuose, šį vis dar verta rengti. „Lyčių lygybės indekse per dešimtmetį pasistūmėjome tik vienu procentu. Taigi „Šeršėliafam“ vis dar yra vietos“, – sako p. Balžekienė.

Atidarant festivalį buvo įteiktas tradicinis Metų kino moters apdovanojimas, jis atiteko režisierei ir scenaristei Marijai Kavtaradzei, kurios pirmo ilgametražio vaidybinio filmo „Išgyventi vasarą“ pasaulinė premjera įvyko 43-jame Toronto tarptautiniame kino festivalyje.

Festivalio programa skelbiama kino teatrų „Pasaka“ ir „Romuva“ svetainėse.

Vasario 8 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose skambės du muzikiniai pasakojimai – I. Stravinskio „Kareivio istorija“ ir M. Daugherty kompozicija „Dead Elvis“.

Koncerte „susitiks“ du iš pažiūros skirtingi kūriniai: 1918 m. parašyta I. Stravinskio „Kareivio istorija“ ir visiškai šiuolaikinis kūrinys – 1993-aisiais M. Daugherty (JAV) sukurtas „Dead Elvis“.

nuotrauka::1

Projekto sumanytojai – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikininkė Toma Bandzaitytė ir fagotininkas Andrius Puplauskis, diriguos Ričardas Šumila .

Vasario 8 d. 20 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“, koncertuoja viena populiariausių Estijos grupių „Ewert and the Two Dragons“.

Populiarieji estai leidosi į turą, kurio metu pristato naujausią savo albumą „Hands Around the Moon“ ir Vilnius yra viena iš turo stotelių. Beje, prieš porą savaičių „Evert and the Two Dragons“ Estijos muzikos apdovanojimuose laimėjo trijose kategorijose: geriausio roko albumo, geriausio metų albumo ir metų grupės.

Besiruošdamas svarbiai ir sudėtingai scenos rekonstrukcijai Kauno valstybinis muzikinis teatras išleidžia klasikinės operetės premjerą –

Vasario 8 d. Kauno muzikiniame teatre – vengrų kompozitoriaus Imrės Kalmano operetės „Silva“ premjera.

Puiki kūrinio dramaturgija, nesenstanti muzika, šmaikščios intrigėlės, žavi ir viltinga meilės istorija yra svarbiausi veiksniai, kviečiantys vėl sugrįžti prie šio kūrinio. Taigi nenuostabu, kad operetės tradicijas puoselėjantis teatras į savo repertuarą melodramą „Silva“ įtraukia jau penktą kartą, o ji toje pačioje scenoje perteikiama skirtingų režisūrinių sprendimų, muzikinės partitūros interpretacijų ir atlikėjų įvairiaspalvės meninės raiškos suskamba vis naujai.

nuotrauka::2

Šį kartą spektaklį stato moteriška kompanija – režisierė Rūta Bunikytė, dailininkė Kotryna Daujotaitė ir choreografė Inga Brezkalovaitė. Vyriškoji atsvara – dirigentas Virgilijus Visockis. Varjetė artistę Silvą dainuos trys solistės – Raminta Vaicekauskaitė, Marija Arutiunova ir Ieva Goleckytė.

Vasario 8 d. 18 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), atidaromos dvi parodos.

Pirmoji – „Taktikos & metodai“. Jos autorius, Urugvajuje gimęs, Niujorke gyvenantis menininkas Alejandro Cesarco tęsia tyrinėjimus, skirtus asmeninio pasakojimo, stiliaus, senėjimo, įtakos ir paveldėjimo temoms.

nuotrauka::3

Pasak menotyrininkų, šiam menininkui įprasta romantiška, netgi melancholiška maniera, tačiau Vilniuje, kitaip nei ankstesnėse parodose, ekspozicijos tonas yra tarsi skubinantis. Atrodo, lyg paroda reikalautų, kad būtų priimtas sprendimas, kad būtų kažkas padaryta.

Antroji – amerikiečių menininkės Sharon Lockhart paroda „Rudzienko“, ją lydės menininkės filmų programa ŠMC kino salėje. Sh. Lockhart filmai, kuriuose dominuoja vaikystės, brendimo, darbo ir poilsio temos, trina ribas tarp kino ir fotografijos, meno ir etnografijos. Statiška kamera, kruopščios kompozicijos, laiko tėkmės pojūtis – tai, kas išskiria menininkės kinematografinį žvilgsnį į žmones ir erdves, kuriose jie gyvena ir dirba.

Pirmasis seansas – vasario 9 d. 16 val. „Podworka“ (2009, 32 min.), visa filmų programa skelbiama čia.

Vasario 8 d. 17. 30 val. Kaune, „Meno parko“ galerijoje (Rotušės a. 27), atidaroma kasmetinė jaunųjų Lietuvos tapytojų platforma „Kontr-argumentas“.

Kaip ir pernai, parodoje savo kūrinius pristatys jaunoji tapytojų karta, tapyba besinaudodami kaip bendravimo forma, kuria jie drąsiai kelia klausimus ar abejones vieni kitų atžvilgiu: bendrauja, diskutuoja, ginčijasi, mušasi, o gal tyliai stebi tapybos fronto įvykius šiandieniniame kontekste. „Kontr-argumentas“ tampa platforma ir dokumentu, įrodančiu to bendravimo svarbą bei įvedančiu į pokalbį, kurio pagrindinė tema – tapyba.

nuotrauka::4

Kiekvienos kasmetinės parodos tikslas – žingsnis po žingsnio apnuoginti kuo radikalesnius judėjimus, atskleisti kuo naujesnius požiūrius, metodus ir priemones tapybos medijoje, sako parodos kuratoriai Vita Opolskytė ir Kazimieras Brazdžiūnas.

Vasario 9 d. 18 val. Vilniuje, Menų spaustuvės Juodojoje salėje (Šiltadaržio g. 6), – komiksų operos „?“ („Alfa“) premjera.

Opera-komiksas pasakos apie moterį-superheroję. Ryškus, žadinantis ir jaudinantis kūrinys radosi susijungus režisierės, scenos ir kostiumų dizainerės Dr. GoraParasit, kompozitoriaus Alberto Navicko ir libreto autorės Gabrielės Labanauskaitės kūrybinėms pajėgoms. Į operos „Alfa“ kūrybos procesą įsitraukė ir video menininkas Oskaras Gudas, iliustratorius Edvinas Špetas, skulptorius Donatas Repeika, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis. Kamerinės operos „Alfa“ atlikėjai – žinomi Lietuvos solistai, mecosopranas Nora Petročenko, bosas-baritonas Nerijus Masevičius, aktorė Ieva Savickaitė.

Skirtingai nuo klasikinės operos, čia nebus orkestro, jį pakeis instrumentininkų ansamblis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Pagrindinis šio savaitgalio renginys šalies piliečius sukvies balsuoti prezidento rinkimų antrajame ture ir...

Laisvalaikis
12:48
Europos pulo čempionas P. Labutis: teko perlipti per save ir keistis 1

Jei Vilniaus biliardinėje „Fuksas“ pamatysite už baro stovintį vaikiną, kuris jums „kažkur matytas“ (nes juk...

Laisvalaikis
08:52
Iš Kauno į Nidą nuo birželio 6 d. plukdins istorinė „Raketa“ 18

Romantikai turėtų suklusti: nuo birželio pradžios Nemunu reguliariu maršrutu Kaunas–Nida–Kaunas pradės...

Laisvalaikis
2019.05.22
Palangos J. Basanavičiaus gatvėje uždrausta vasarą važiuoti paspirtukais, dviračiais 5

Palangos savivaldybė dėl saugumo uždraudė judriausioje miesto J. Basanavičiaus gatvėje vasarą važiuoti...

Laisvalaikis
2019.05.20
Pergalę „Eurovizijoje“ švenčia Nyderlandai   8

64-ojo tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso laurų vainiką užsidėjo Nyderlandų atlikėjas Duncanas...

Laisvalaikis
2019.05.19
Princas Charlesas ėmėsi viešbučių verslo

Jungtinės Karalystės ir 15-os užjūrio teritorijų sosto įpėdinis princas Charlesas gegužę prie visų savo...

Laisvalaikis
2019.05.18
Lietuvoje vyksta Gatvės muzikos diena

Gegužės 18 d. Lietuvos miestų gatvėse skamba muzika. Andriaus Mamontovo – muzikanto, kompozitoriaus,...

Laisvalaikis
2019.05.18
VŽ kviečia: muziejų naktį geriau nemiegoti

Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną ir naktį, prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, apimančios...

Laisvalaikis
2019.05.17
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Renginių šį savaitgalį bus daug ir labai įvairių. Klaipėdoje vyks vienintelis Lietuvoje profesionalių teatrų...

Laisvalaikis
2019.05.17
„Eurovizijos“ kalneliais lietuvis į finalą nepateko 9

Gegužės 16-osios vakarą Izraelyje, Tel Avive, įvyko antrasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis.

Laisvalaikis
2019.05.17
Vilniuje tiesiamas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas 20

Vilniuje, Šeškinės rajone, pradėtas tiesti naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Jį planuojama...

Laisvalaikis
2019.05.16
Dizaino sprendimai: nuo miesto sienų – ant drabužių 3

„Meilę Kaunui galima demonstruoti ir savo stiliumi“, – įsitikinusi dizainerė Rita Kaupelienė, pristačiusi...

Laisvalaikis
2019.05.15
„Eurovizijos“ pusfinalyje atrinktas pirmasis finalo dešimtukas 5

Šį vakarą Izraelyje vyko pirmasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis, kurio metu 17 atlikėjų...

Laisvalaikis
2019.05.15
Dizaino aukciono dalyviai labiausiai varžėsi dėl kėdės 1

Praėjusį savaitgalį įvykęs pirmasis lietuviško dizaino akcionas parodė, jog dizaino objektus žmonės perka ne...

Laisvalaikis
2019.05.13
TOP20 brangiausių pasaulio turistinių objektų 1

Bilietų paieškos ir kainų palyginimo portalas „TicketLens“ paskelbė šių metų 20-ies brangiausių pasaulio...

Paslaugos
2019.05.11
VŽ bando: į Europą sugrįžo „Toyota Camry“ sedanas Premium 1

„Toyota Camry“ yra geriausiai pasaulyje parduodamas sedanas, nors šiuo modeliu 14 metų nebuvo prekiaujama...

Laisvalaikis
2019.05.11
Keliaujantiems po Lietuvą – dar vienas pažintinis žaidimas

Kad mėgstame žaisti keliaudami, rodo nepaprastai populiarūs vietinio turizmo skatinimo projektai. Prasidėjęs...

Laisvalaikis
2019.05.11
„Dizaino savaitė“ kūrėjus ir vartotojus skatina progresuoti

Iki gegužės 12 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuo­se, Telšiuose ir Anykščiuose keturioliktą kartą...

Laisvalaikis
2019.05.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Svarbiausias šio savaitgalio renginys – prezidento rinkimai ir du referendumai, prasmingai sutampantys su...

Laisvalaikis
2019.05.10
Lietuviško dizaino aukcione – nuo dulkių siurblio iki 3D betoninių plytelių

Vienu iš labiausiai intriguojančių renginių, kuriuos į savo programą įtraukė gegužės 6–12 d. Lietuvoje...

Laisvalaikis
2019.05.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau