Optimizmas dėl darbuotojų sugrąžinimo į biurus blėsta

Praėjusiais metais optimistų buvo daugiau – 62% manė, jog netolimoje ateityje darbuotojai sugrįš į biurus, rašo „Business insider“, remdamiesi „KPMG US“ tyrimo duomenimis.
Per metus pasikeitę lūkesčiai rodo, kad vis daugiau darbdavių pripažįsta, jog hibridinis darbo modelis išliks ilgam. Kartą ar du per savaitę iš namų dirbti mėgstantys žmonės tikina, kad šis modelis leidžia palaikyti geresnę darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą. Visgi daugelis didžiųjų įmonių siekia, kad visas personalas dirbtų biure 5 dienas per savaitę.
„Tikėtina, kad hibridinis modelis išliks“, – „Business Insider“ sakė Paulas Knoppas, „KPMG US“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
Apklausus 100 didelių JAV įmonių vadovų paaiškėjo, kad 46% iš jų mano, jog darbuotojai nuo šiol dažniau dirbs hibridiniu būdu. 2023 m. taip manančiųjų buvo 34%. Tačiau atrodo, kad vadovai laikosi griežtos pozicijos dėl nuotolinio darbo – tik 3% jų pritaria 5 dienoms iš namų.
3 iš 10 generalinių direktorių ieškojo ir išbandė naujus darbo grafiko sudarymo būdus, pavyzdžiui, keturių arba keturių su puse darbo dienų savaitę.
87% apklaustų įmonių vadovų teigė esantys įsitikinę JAV ekonomikos augimo tendencijomis. O 78% taip mano ir apie likusio pasaulio ekonomiką bei įmonių perspektyvas ateinančiais metais.
Maždaug 7 iš 10 generalinių direktorių per ateinančius metus planuoja didinti darbuotojų skaičių, o tik 4% ketina per tą laiką mažinti darbo vietų skaičių.
Vadovai gali susidurti su sunkumais pritraukiant kai kuriuos reikalingus darbuotojus, nes darbo rinkoje situacija išlieka įtempta. Galbūt tai yra viena iš priežasčių, kodėl beveik 8 iš 10 lyderių teigė daug dėmesio skiriantys personalo įgūdžių tobulinimui.
DI į pagalbą
Beveik 7 iš 10 vadovų teigė, kad bando naudoti generatyvinį dirbtinį intelektą personalo spragoms užpildyti.
Kai kurie darbuotojai ir personalo specialistai nerimauja dėl dirbtinio intelekto galimybių iš žmonių perimti tam tikrus darbus, o tai didina įtampą darbovietėse. Maždaug 1 iš 4 apklaustų vadovų teigė, kad darbuotojų pasipriešinimas yra didžiausias iššūkis diegiant šią technologiją jų įmonėje. 1 iš 6 sakė, kad yra pasiruošę atliepti darbuotojų abejones ir klausimus dėl generatyvinio DI naudojimo.
Beveik 4 iš 10 direktorių tikisi, kad per ateinančius 12–18 mėnesių jų organizacijos pereis nuo bandomųjų dirbtinio intelekto projektų prie platesnio jo naudojimo.
P. Knoppas atkreipė dėmesį į tai, kad vadovai ieško būdų, kaip plačiau taikyti šią technologiją, nes supranta jos svarbą. „Beveik visi mano kalbinti vadovai tiki, kad dirbtinis intelektas reiškia pokyčius įmonėse“, – „Business Insider“ sakė jis.
Tyrimo metu užfiksuotas didelis pokytis vadovų mąstyme, kai kalbama apie skaidrumą. 81% generalinių direktorių planuoja neslėpti ir nurodyti, kai tam tikrus darbus atliko ne žmogus, o DI. 2023 m. taip manančių vadovų buvo 19%.