KLM atleis darbuotojų ir įspėja apie ilgųjų skrydžių galimą stabdymą

Nyderlandų oro linijos KLM praneša 2021 m. atleisiančios dar apie 1.000 darbuotojų. Su 5.000 darbuotojų dėl koronaviruso sukeltos krizės bendrovė atsisveikino pernai.
KLM dar 2020 m. rugpjūtį teigė, kad darbuotojų atleidimai susiję ne tik su krize, bet ir su reorgranizacija, kurios įmonė ėmėsi tam, kad iki 2030 m. perpus sumažintų CO2 emisiją. Tuomet skelbta, kad iki 2022 m. KLM darbuotojų skaičius sumažės penktadaliu. Prieš pandemiją bendrovėje dirbo 33.000 specialistų.
Bendrovė taip pat išplatino pranešimą, kuriame skelbia, kad bus priversta stabdyti visus ilgo nuotolio skrydžius į Nyderlandus, jeigu šalies vyriausybė priims sprendimą kiekvienam į šalį atskrendančio lėktuvo įgulos nariui ir keleiviui prieš skrydį privalomai atlikti greitąjį COVID-19 testą.
Nyderlandai būtų vienintelė šalis pasaulyje, kuri imtųsi tokių griežtų priemonių, išplatintą pranešimą cituoja naujienų agentūra Reuters.
Jeigu vyriausybė nepersigalvos, bendrovė nuo penktadienio planuoja sustabdyti visus 270 ilgųjų skrydžių į Nyderlandus. Sprendimą įmonė aiškina tuo, kad dėl Nyderlandų vyriausybės siūlomų testų bendrovės personalas kitose šalyse nuolat turėtų karantinuotis.
Pranešime pabrėžiama, kad Nyderlandams nepakeitus savo pozicijos dėl testų, šalis bus atskirta nuo pasaulio, nukentės jos prekybos sektorius ir darbuotojai. Pranešimą kartu su KLM pasirašė Jungtinės Karalystės pigių skrydžių bendrovė easyJet, Turkijos pigių skrydžių įmonė Corendon Airlines, KLM antrinė bendrovė Transavia Airlines, TUI oro linijos bei Nyderalanduose veikiančius oro vežėjus vienijanti asociacija BARIN.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti