„Verslas 2019“: galimi ekonominiai ir politiniai scenarijai
„Šįmet konferenciją pavadinome „Jūs arba Jus“. Kitaip tariant, tai, su kuo verslas susiduria kasdien. Rudenį prasideda sunkiausias sezonas versle – formuojame įmonių biudžetus ir matome, kurios veiklos sritys raudonuoja, o kurios juoduoja“, - pradėdamas konferenciją „Verslas 2019” kalbėjo Rolandas Barysas, „Verslo žinių“ vyriausias redaktorius.
Pasak p. Baryso, verslas dabar veikia neapibrėžtume. O neapibrėžtumas susijęs ne tik su geopolitika, bet ir su technologijomis. Dirbtinis intelektas ateina, robotai – viskas kinta ir klausimas, kaip tai pasikeis darbo rinką. Kita vertus, įsisukusi atlyginimo spiralė rodo, kad kiti metai nebus lengvi.
„Konferencijoje ne tik stengsimės pažvelgti, kas mūsų laukia kitais metais, bet ir išgirsime įmonių praktinius pavyzdžius, kaip jiems pavyko pasiekti tikslus bei įveikti iššūkius“, - sako p. Barysas.
„O jeigu 2019-ieji neateis?“ – tokį retorinį klausimą savo pranešime kels Timas Marshallas, britų tarptautinės diplomatijos ekspertas, žurnalistas ir rašytojas. Jis pateiks įžvalgų apie geopolitines tendencijas, kurios gali kelti grėsmę civilizacijai.
Apie galimus ekonominius ir politinius kitų metų scenarijus kalbės ekonomistai Larsas Christensenas ir Žygimantas Mauricas, konkurencijos iššūkius narstys Marius Juonys, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partneris, atlyginimų prognozes pateiks Eligijus Kajieta, „Korn Ferry Hay Group“ Šiaurės ir Baltijos šalių vadovas.
Apdovanos sektorių lyderius
Konferencijoje bus paskelbti „Sektorių lyderiai 2018“, t. y. bendrovės, pirmaujančios pagal metinius veiklos rezultatus 9 verslo sektoriuose: žemės ūkio verslo, apdirbamosios pramonės, didmeninės prekybos, energetikos, maisto pramonės, mažmeninės prekybos, statybos, technologijų ir transporto.
Sudarant reitingą, tame pačiame sektoriuje veikiančios įmonės lyginamos tarpusavyje. Vertinimas atliekamas pagal 6 rodiklius: ikimokestinį pelną, pardavimo pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinį darbo užmokestį. „Sektorių lyderiai 2018“ reitinguojami, remiantis 2017 m. duomenimis.
Reitinge dalyvauja ne visos Lietuvos įmonės, o tik tos, kurios atitinka kelias sąlygas: patenka į „Verslo žinių“ sudarytą bendrovių tū kstantuko sąrašą pagal pardavimo pajamas, vertinamais metais uždirbtą pelną, turi daugiau nei 10 darbuotojų, ir jų atlyginimų vidurkis viršija sektoriaus vidurkį.