Teisiamieji politinės korupcijos byloje kaltės nepripažįsta, tačiau duos parodymus

Publikuota: 2018-08-21
Raimondas Kurlianskis, Eligijus Masiulis, Šarūnas Gustainis, Gintaras Steponavičius. Luko Balandžio (15min.lt) nuotr.
Raimondas Kurlianskis, Eligijus Masiulis, Šarūnas Gustainis, Gintaras Steponavičius. Luko Balandžio (15min.lt) nuotr.

Politinės korupcijos byloje teisiami buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis ir buvę bei esami Seimo nariai, partijų atstovai kaltės dėl pateiktų kaltinimų nepripažįsta, tačiau visi sutinka duoti parodymus teismui.

Pirmasis parodymus turėtų duoti buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. Posėdis, per kurį bus klausoma jo parodymų, vyks rugpjūčio 27 dieną. Ponas Kurlianskis yra pirmasis minimas ir prokuratūros kaltinamajame akte.

Jis tvirtino nesuprantantis kaltinimų, esą jie daugiaprasmiai, tačiau galiausiai pareiškė esąs pasiruošęs ir duos parodymus teismui. 

Panašiai kalbėjo ir p. Masiulis.

„Man pateiktus kaltinimus sunkiai suvokiu, jie dažnai prasilenkia su realybe. Nurodytų kaltinimų nepripažįstu, to nepadariau, tačiau esu pasiruošęs duoti parodymus“, – teismui pareiškė buvęs Seimo narys.

Duoti parodymus sutinka ir kiti kaltinamieji – buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir dabartinis parlamentaras Gintaras Steponavičius. Jie kaltės taip pat nepripažįsta.

Kaltinamiesiems – Liberalų sąjūdžiui, Darbo partijai ir koncernui „MG Baltic“ atstovaujantys advokatai sakė, kad jų klientai kaltės nepripažįsta, nors kaltinimų nesupranta, parodymus duos.

Darbo partijai atstovaujantis advokatas Vaidotas Sviderskis pareiškė, kad prokuratūros kaltinimai suprantami tik „prie butelio“.

Prokuroras Justas Laucius paskelbė, kuo kaltinamas verslo koncernas „MG Baltic“, Darbo partija, Liberalų sąjūdis, buvę Seimo nariai Masiulis, Gapšys, Šarūnas Gustainis, dabartinis parlamentaras Gintaras Steponavičius bei buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Kurlianskis.

Ponas Kurlianskis kaltinamas papirkimu ir prekyba poveikiu. Anot prokuratūros, galimus nusikaltimus jis vykdė nuo 2015 metų liepos iki 2016 metų gegužės 10 dienos. 

Jis kaltinamas davęs kyšius buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Masiuliui, eksliberalui Gustainiui bei buvusiam Darbo partijos pirmininkui Gapšiui.

Teisėsauga įtaria, kad verslininkas taip siekė koncernui naudingų sprendimų priėmimo Seime – svarstant ir priimant Vartojimo kredito įstatymo projektą, Seimo nutarimą dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius – Utena“.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas taip pat kaltinamas siekęs paveikti pasiūlymą dėl Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projekto pakeitimo ir išbraukti iš Vilniaus savivaldybės tarybos darbotvarkės klausimą dėl paminklo Jonui Basanavičiui. Šiuos klausimus p. Kurlianskis kaltinamas bandęs veikti per p. Masiulį.

Ponui Kurlianskui inkriminuojami nusikaltimai pateikiami užfiksuoti minučių tikslumu. Prokuroras taip pat paskelbė, kad p. Kurlianskis automobilyje p. Masiuliui perdavė pinigų.

Be to, p. Kurlianskis kaltinamas davęs bendros 27.100 Eur vertės kyšius buvusiam Seimo nariui Gapšiui. Teisėsauga teigia, kad už dalį šios sumos padaryta nuolaidų už per koncernui priklausančias televizijas transliuotą Darbo partijos politinę reklamą, kita dalis lėšų užmaskuota kaip parama viešajai įstaigai.

Kaltinamieji sako, kad tyrimas vykdytas tendencingai. Buvęs liberalų lyderis Masiulis tikina, kad pas jį rasti pinigai buvo p. Kurlianskio paskola.

Per Gustainį siekė Vartojimo kredito įstatymo pataisų

Teisėsauga teigia, kad p. Kurlianskis 2015 metų liepą iš „MG Baltic“ įmonės sąskaitos pervedė 8.700 Eur kyšį buvusio parlamentaro Gustainio įsteigtai viešajai įstaigai, jis užmaskuotas kaip parama.

Anot pareigūnų, 2015 metų spalį p. Kurlianskis perdavė p. Gustainiui Vartojimo kredito įstatymo pataisos tekstą, o tuometinis Seimo narys juos registravo ir balsavo už šio teisės akto priėmimą.

Kaltinime nurodyta, kad kyšio pinigai panaudoti Liberalų sąjūdžio narių mokymų „Ready to win“ išlaidų daliai padengti.

Vyriausioji rinkimų komisija pernai nustatė, kad šie Seimo nario inicijuoti, koordinuoti, organizuoti ir iš jo įsteigtos viešosios įstaigos lėšų apmokėti mokymai buvo skirti užtikrinti Liberalų sąjūdžio partijos kandidatų sėkmingą dalyvavimą 2016 metų Seimo rinkimuose.

Komisija tuomet pripažino Liberalų sąjūdį šiurkščiai pažeidus įstatymus, dėl to partijai neskirta pusmečio valstybės biudžeto dotacija – beveik 395.000 Eur.

Steponavičius prašė pinigų fondui

Seimo narys Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu. Kaltinime nurodyta, kad jis p. Kurlianskio prašė pinigų savo atstovaujamai viešajai įstaigai, p. Steponavičiaus vardo paramos fondui ir jo kaip kandidato rinkimų kampanijai.

Anot teisėsaugos, bylos duomenys patvirtina, jog iš „MG Baltic“ įmonės sąskaitos p. Steponavičiaus atstovaujamai viešajai įstaigai ir jo vardo paramos fondui pervesti 15.000 Eur. Dalis šių pinigų panaudota Liberalų sąjūdžio renginiams.

Vyriausioji rinkimų komisija šias išlaidas taip pat pripažino Liberalų sąjūdžio Seimo rinkimų politinės kampanijos išlaidomis – dėl to konstatuotas šiurkštus įstatymų pažeidimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
LNK vadovė Z. Sarakienė: susitikimai su V. Gapšiu vyko kaip su kitais politikais

LNK generalinė direktorė Zita Sarakienė sako su kaltinamuoju politinės korupcijos byloje, buvusiu „darbiečiu“...

Į „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą bus kviečiamas G. Landsbergis, D. Bradauskas

Į „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą liudytojais į teismą bus kviečiami opozicinės Tėvynės...

„MG Baltic“ ir VSD byloje spendimą teismas skelbs po mėnesio 1

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išplėstinė septynių teisėjų kolegija antradienį išnagrinėjo bylą dėl ginčo, ar...

„MG Baltic“ byloje apklausiamas B. Bradauskas

Koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas pirmadienį pradėjo...

„MG Baltic byloje“ – dar vienas nušalinimas teismui 3

„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje koncernui atstovaujantis advokatas Linas Belevičius pareiškė...

V. Gapšys ir R. Kurlianskis – STT įrašuose prie Seimo

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai užfiksavo prie Seimo vykusius buvusio Seimo nario Vytauto Gapšio...

R. Kurlianskis: ir protokolai, ir ekspertizės aktai yra gerokai netikslūs

„MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas pradeda byloje esančių vaizdo...

E. Masiuliui nebus grąžinti per kratą paimti asmeniniai pinigai 1

Politinės korupcijos byloje teisiamam buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui nebus grąžinti per kratą iš jo...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau