Kokia maišto ir ambicijų kaina?

Publikuota: 2017-09-26
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Redakcijos nuomonė

Socialdemokratų spektaklis, nuspalvintas improvizacijomis, tęsiamas – naujienos, skriejančios iš šios partijos stovyklos, kaleidoskopiškai keičiasi ir, regis, stebina ne tik žiūrovus, bet ir pačius „renginio“ dalyvius. Jau pasigirdo ir pirmosios prognozės apie pirmalaikius Seimo rinkimus, tačiau mažai tikėtina, kad parlamentinėse kėdėse įsitaisę politikai skubės jas atlaisvinti.

Socialdemokratų tarybos šeštadienį pademonstruotas demaršas – trauktis iš valdančiosios koalicijos – sukėlė Seimo frakcijoje susibūrusių partijos kolegų maištą. Gresia skilimas: dauguma frakcijos narių prieštarauja partijos tarybos priimtam sprendimui trauktis iš koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Vakar LSDP frakcija posėdžiavo: po uždaro posėdžio paskelbta, kad jame buvo balsuojama dėl pasiūlymo pasirašyti LSDP frakcijos susitarimą su „valstiečiais“ dėl tolesnės paramos Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės programai. 10 Socialdemokratų frakcijos narių balsavo už tokį susitarimą, 4 buvo „prieš“, 1 susilaikė.

Kiek „nepaklusniems“ parlamentarams socialdemokratams gali kainuoti toks akibrokštas? Gali būti, kad teks spręsti dilemą: arba partinis bilietas, arba Seimo nario mandatas. LSDP vedlys Gintautas Paluckas tikina, kad partijos vadovybė svarstys, ar turi būti taikomos kokios nors sankcijos frakcijos nariams, kurie pritars besąlygiškam paramos susitarimui su LVŽS. Tarp galimų sankcijų – ir pašalinimas iš partijos. Kita vertus, p. Paluckas pripažino, kad „partijos tarybos sprendimo dvasią galėtų atitikti susitarimas dėl paramos tiems Vyriausybės darbams, kurie atitinka LSDP programines nuostatas“. Šioje vietoje kyla klausimas: jei nori dirbti valstybės labui, remti šaliai svarbius ir naudingus Vyriausybės darbus, koks skirtumas, kokia spalva dažyti tavo partiniai marškinėliai ir kokie piešiniai puikuojasi tavo logotipe: rožės, kregždutės ar gandrai? Juk balsuoti už Lietuvai svarbius teisinius aktus galima ir būnant opozicijoje... Na, o jei ateinama dirbti tik dėl partijos interesų, tuomet, aišku, į pirmą vietą iškyla ambicijos, postai ir galimybė daryti įtaką dėl sau naudingų sprendimų.

Premjeras dar prieš LSDP tarybos sprendimą trauktis kalbėjo, kad pasiliktų visus tris socialdemokratų deleguotus ministrus. Kol kas aišku, kad ūkio ministras tikrai keisis: Mindaugas Sinkevičius atsisakė portfelio, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsisveikino su partija ir lieka poste. Nieko neturėjusi „aukoti“ Milda Vainiutė, teisingumo ministrė, vakar pareiškė liekanti dirbti. Tačiau vien ministrų noro gali nepakakti – užsimenama, kad dabartinė Vyriausybė turėtų iš naujo pasitikrinti pasitikėjimą Seime.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Stebint gana komplikuotą politinę padėtį, pasigirsta pirmosios prognozės apie neilgai truksiantį Vyriausybės gyvavimą ir net pirmalaikius Seimo rinkimus. Jei p. Skvernelio Vyriausybei tektų dirbti mažumos sąlygomis, kiekvieno jos rimtesnio sprendimo palaikymas Seime taptų komplikuotas. Politologai teigia, kad nuolatinių kompromisų paieškos neleis ministrų kabinetui dirbti nuosekliai, tad krintant reitingams virš Vyriausybės ims svysčioti Damoklo kardas. Kaip visada Seime yra jėgų, kurioms naudingas Vyriausybės fiasko ir net pirmalaikiai parlamento rinkimai, – nestabili situacija visada naudinga esantiems „ant bangos“. Tačiau pirmalaikius rinkimus turėtų palaiminti net 3/5 Seimo narių – vargu ar tikėtina, kad tvirtai parlamentarų kėdėse įsitaisę politikai norės „pasitikrinti“, rizikuodami negrįžti į jas.

VŽ nuomone, stabilumo tokia padėtis neprideda – ji tiesiog jaukia politinę šalies sistemą, kelia vidaus politikos sumaištį, byloja apie kai kurių politikų neatsakingumą, paakintą interesų ir išskaičiavimo.

REDAKCINIS STRAIPSNIS (vedamasis) - redakcijos nuostatas atspindintis, jos vardu parašytas, neretai nenurodant konkretaus autoriaus, rašinys, dažnai atsiliepiantis į kokius nors įvykius, paaiškėjusius faktus, tendencijas. Būdinga nedidelė, neretai vienoda visiems leidinio redakciniams straipsniams apimtis, glaustas minčių dėstymas, tezių pobūdžio argumentacija, naudojami publicistinės retorikos elementai. Įprasta pateikti išvadas, apibendrinimus, atspindinčius redakcijos nuostatas. / Žurnalistikos enciklopedija /

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku