Premjeras: NSKG rekomendacijų įgyvendinimo namų darbai padaryti

Publikuota: 2018-06-05
Saulius Skvernelis, premjeras, teigė, kad ministrų kabinetas yra ne tik pasiruošęs, bet „praktiškai padaręs namų darbus“, kad NSGK rekomendacijos būtų įprasmintos per teisės aktų pakeitimus ar jų projektus.
Saulius Skvernelis, premjeras, teigė, kad ministrų kabinetas yra ne tik pasiruošęs, bet „praktiškai padaręs namų darbus“, kad NSGK rekomendacijos būtų įprasmintos per teisės aktų pakeitimus ar jų projektus.

Kartu su tyrimo išvadomis parlamentas patvirtintų ir NSGK pateiktas rekomendacijas. Vyriausybei yra siūloma parengti teisės aktus, kurie sukurtų paskatas stiprėti žiniasklaidai ir mažintų visuomenės informavimo priemonių koncentraciją, taip pat numatyti, kad žiniasklaidos savininkai būtų nepriekaištingos reputacijos bei atitiktų nacionalinio saugumo interesus.

VŽ primena, kad šįryt Seimo vadovybė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadų pateikimą iš vakarinio posėdžio perkėlė į rytinį, kad tą pačią dieną parlamentarai galėtų balsuoti ir dėl jų priėmimo. Su NSGK išvadomis galite susipažinti ČIA.

Be jau minėtų rekomendacijų NSGK taip pat siūlo patikrinti „MG Baltic“ ir „Nukem“ įvykdytus sandorius dėl atitikimo nacionaliniam saugumui. Tarp rekomendacijų yra ir civilinio turto konfiskavimo bei žvalgybos ombudsmeno institucijų steigimas.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį Taline teigė, kad ministrų kabinetas yra ne tik pasiruošęs, bet „praktiškai padaręs namų darbus“, kad rekomendacijos būtų įprasmintos per teisės aktų pakeitimus ar jų projektus.

Savo ruožtu Seimui siūloma griežtinti lobistinės veiklos reikalavimus ir partijų bei politinių kampanijų finansavimo kontrolę. Siūloma reikalauti skelbti apie visus politikų, valstybės tarnautojų susitikimus su verslo grupių atstovais, taip pat tobulinti viešųjų ir privačių interesų deklaracijų pateikimo tvarką.

NSGK Generalinei prokuratūrai siūlo vėl atverti „Leo LT“ steigimo istoriją, o parlamento Energetikos komisijai – įvertinti, kokią žalą valstybė patyrė ar galėjo patirti dėl šio projekto. Ponas Bakas yra minėjęs, kad šis projektas bei „MG Baltic“ veikla valstybei atnešė per 1,5 mlrd. Eur žalos, kurią valstybė turėtų išsireikalauti.

Generalinė prokuratūra turėtų tikrinti ir „Lietuvos geležinkelių“ bei „Mitnijos“ sudarytų sandorių teisėtumą. Anot komiteto, krizės metais „Mitnija“, kartu su „Kauno tiltais“ iš valstybinės įmonės gavo per 300 mln. Eur vertės užsakymų, nors iki tol tokių užsakymų apimtis buvo nereikšminga.

Virgilijus Poderys, Seimo Energetikos komisijos pirmininkas, VŽ yra sakęs nesąs tikras, kad NSGK siūlymas įvertinti „Leo LT“ sandorį duotų aiškų rezultatą. Jo nuomone, skaičiai yra gana aiškūs, vietos interpretacijoms čia mažai.

„Nepreziumuoju, kad rezultatas yra aiški finansinė, ekonominė žala. Yra suma, už kurią nupirkta įmonė, kitos sumos, kurias investuotojas iš įmonės gavo – laisvų lėšų išmokėjimo, dividendų. Ir yra trečia suma – kiek valstybė sumokėjo atgal. Šias sumas sudėjus, reikia pažiūrėti, ar ta suma yra padori ir priimtina šioje industrijoje. Aš tirčiau minėtus pinigų srautus be prezumpcijų”, – teigė p. Poderys.

Jis pažymėjo, kad pelningumas valstybinės reguliuojamame, monopoliniame versle, tokiame kaip elektros skirstymas, yra gana aiškus.

Ponas Skvernelis yra įsitikinęs, kad tai yra teisinis klausimas, kuri turi kelti teisėsaugos institucijos. Savo ruožtu Ignas Vėgėlė, Advokatų tarybos pirmininkas, LRT „Savaitei“ pabrėžė, kad kelti konkrečias bylas, remiantis Valstybės saugumo departamento, kitų specialiųjų tarnybų duomenimis, „gali būti tikrai sudėtinga“, kadangi reikės įrodyti veiklos neteisėtumą.

Kai kurie parlamentarai, tarp jų ir valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis, kalba, kad patvirtinus NSGK išvadas, būtina sudaryti naują komisiją, kuri pratęstų šį darbą. Anot jo, daugelis temų liko neišnagrinėtos. Tuo metu tyrimo kritikai iš opozicijos tikina, kad būtent nenagrinėta „Agrokoncerno“ įtaka yra svarbiausia. NSGK pirmininkas p. Bakas sako, kad komitetas nagrinėjo tai, ką jam pavedė Seimas. Parlamento posėdyje jis ragino imtis sprendimų, o ne naujų tyrimų ir tolimesnių ginčų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Temos:
Aukščiausiasis Teismas apgynė „MG Baltic“ teisę bylinėtis su VSD

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį paskelbė, kad verslo koncernas „MG Baltic“ turi teisę teismuose...

„MG Baltic“ byloje teismas apklausia žiniasklaidos agentūros „PHD“ vadovą

Politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas trečiadienį apklausia žiniasklaidos...

Verslo aplinka
2018.12.12
„MG Baltic“ byloje apklausiamas buvęs VMI vadovas D. Bradauskas

Koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjančiame Vilniaus apygardos teisme pirmadienį buvo...

„MG Baltic“ iš VSD ir jos vadovo siekia prisiteisti 0,82 mln. Eur 3

Koncernas „MG Baltic“ dėl padarytos žalos reputacijai iš Valstybės saugumo departamento (VSD) ir jos vadovo...

V. Bakui skirta 200 Eur bauda 2

Penktadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas Seimo nariui Vytautui Bakui už laikinosiomis apsaugos...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau