Renkama nauja Trišalė taryba

Publikuota: 2017-11-29
Trišalės tarybos posėdis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Trišalės tarybos posėdis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijos, pretenduojančios deleguoti savo atstovus į Trišalę tarybą, kviečiamos teikti dokumentus.

Kandidatės turi įrodyti atitikimą Darbo kodekse nustatytiems kriterijams, skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Profesinių sąjungų organizacijos turi jungti ne mažiau kaip 0,5% Lietuvos Respublikos teritorijoje dirbančių asmenų.

Darbdavių organizacijų nariai turi būti įdarbinę ne mažiau kaip 3% Lietuvoje dirbančių asmenų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Norintys turėti savo atstovą Trišalėje taryboje socialiniai partneriai turi turėti juridinio asmens statusą ir ne mažiau kaip penkis darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis, veikti nepertraukiamai bent trejus metus, būti tarptautinės profesinių sąjungų ar darbdavių organizacijos nariai.

Taip pat dėl pretenduojančios organizacijos neturi būti galiojančio apkaltinamojo teismo nuosprendžio. Be to, organizacijai negali būti iškelta bankroto byla arba bankroto procesas nevykdomas ne teismo tvarka, nesiekiama priverstinio likvidavimo procedūros ar susitarimo su kreditoriais.

Pretendentės negali turėti mokestinės nepriemokos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams, fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, ir jos turi būti neskolingos Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui.

Paskutinysis kriterijus – organizacijos struktūriniai padaliniai turi atstovauti skirtingų ekonominės veiklos sektorių darbuotojams arba organizacijos nariai turi veikti ne mažiau kaip 2/3 Lietuvos Respublikos apskričių teritorijų.

Profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų prašoma pateikti reikiamą informaciją iki 2018 metų kovo 1 d. Dabartinė Trišalė taryba turi veikti ne ilgiau kaip iki 2018 m. liepos 1 d.

Pagal naują Darbo kodeksą, Trišalė taryba bus sudaroma ketverių metų kadencijai iš 21 nario: septynių profesinių sąjungų atstovų, septynių veikiančių darbdavių organizacijų atstovų ir septynių Vyriausybės atstovų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku