2025-09-20 16:30

Ukraina planuoja kontroliuojamą tam tikrų ginklų eksportą

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pareiškė, kad Kyjivas planuoja pradėti eksportuoti tam tikros rūšies ginklus, pavyzdžiui, jūrinius dronus, kad galėtų finansuoti savo vidaus karinę gamybą.

Nuo 2022 metų, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, Ukraina yra labai priklausoma nuo Vakarų finansavimo ir ginklų tiekimo, tačiau, nepaisant tebesitęsiančio karo, ji taip pat plėtoja savo vidaus gamybą, ypač dronų.

„Mes jau turime tam tikrų rūšių ginklų daug didesniais kiekiais, nei mums šiandien Ukrainoje iš tikrųjų reikia“, – sakė V. Zelenskis savo kasdieniame kreipimesi.

Kaip pavyzdžius jis nurodė jūrinius dronus, prieštankinius ir „kai kurių kitų rūšių“ ginklus.

„Dėl kontroliuojamo eksporto galėsime sukaupti pinigų didesnei mūsų kariuomenei reikalingų dalykų gamybai“, – pridūrė V. Zelenskis.

Jis paminėjo kelias galimas eksporto kryptis, įskaitant Jungtines Valstijas, Europą ir „kitus partnerius visame pasaulyje, kurie taip pat domisi ukrainietiškais ginklais ir iš kurių Ukraina yra gavusi įvairią paramą“.

Pastaraisiais mėnesiais V. Zelenskis jau kelis kartus siūlė parduoti dronų Jungtinėms Valstijoms, tačiau šie pasiūlymai iki šiol nebuvo įgyvendinti.

JAV vadovas Donaldas Trumpas ne kartą kritikavo savo šalies karinę paramą Ukrainai.

Jis primygtinai reikalavo, kad Kyjivui skirti amerikietiški ginklai turi būti perkami, o ne siūlomi nemokamai, o kelios Europos šalys pažadėjo apmokėti šią sąskaitą.

Vokietijos Kylio instituto duomenimis, nuo 2022 metų Ukraina gavo daugiau kaip 167 mlrd. Eur pagalbos iš Europos ir daugiau kaip 114 mlrd. Eur iš Jungtinių Valstijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

52795
130817
52791