Ukrainos gynybos ministerija: Rusija didina spaudimą Bachmuto ir Vuhledaro kryptimis

  Publikuota: 2023-01-25
  Atnaujinta 2023-01-25 22:02
  • Oficialu: po kelių savaičių diskusijų Vokietija patvirtino, kad perduos 14 tankų „Leopard 2“ Ukrainai.
  • J. Bidenas paskelbė apie 31 „Abrams“ tanko perdavimą Ukrainai.
  • TATENA patikrino visas Ukrainos atomines elektrines ir patikino, kad ten nėra karinės įrangos.
  • Ukrainos kariuomenė trečiadienį pripažino, kad jos kariai pasitraukė iš mūšių nuniokoto Soledaro miesto rytiniame Donecko regione.

  Antradienio naujienas skaitykite čia.

  [infogram id="6cf1fd39-3a54-46be-9397-857026e3e064" prefix="BEf" format="interactive" title="2023-01-24 Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

  Trečiadienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame Rusijos karo Ukrainoje įvykius sekti kartu rytoj nuo 7 val. 

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  21:48 Ukrainos gynybos ministerija: Rusija didina spaudimą Bachmuto ir Vuhledaro kryptimis

  Anna Malyar, Ukrainos gynybos viceministrė, teigė, kad Rusijos pajėgos „didina spaudimą Bachmuto ir Vuhledaro kryptimis“.

  „Tęsiasi sunkūs mūšiai. Priešas meta didelį kiekį personalo, ginkluotės ir įrangos į mūšį, mėgindamas prasilaužti pro mūsų gynybą bei patiria didelius nuostolius, tačiau savo planų nekeičia“, – rašė ji savo „Telegram“ paskyroje.

  21:18 Ukraina atleido daugiau pareigūnų dėl įtarimų korupcija

  Kyjivas trečiadienį atleido dar daugiau pareigūnų per didžiausią politinį sukrėtimą po didelio korupcijos skandalo, susijusio su Rusijos invazija.

  Pareigūnai pranešė, kad iš pareigų pasitraukė aukšto rango gynybos ministerijos pareigūnas ir penki regioniniai prokurorai.

  Gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pranešė, kad už kariuomenės viešuosius pirkimus atsakingas pareigūnas Bodganas Chmelnyckis buvo atleistas po to, kai gruodžio mėnesį buvo laikinai nušalintas nuo pareigų.

  Žiniasklaida apkaltino Gynybos ministeriją, kad ji pasirašo sutartis dėl maisto produktų, kurių kainos du ar tris kartus viršija dabartines pagrindinių maisto produktų kainas.

  Po šių kaltinimų Gynybos ministerija antradienį paskelbė apie viceministro Viačeslavo Šapovalovo, dirbusio logistinės paramos kariuomenei srityje, atsistatydinimą.

  Iš pradžių Gynybos ministerija pavadino žiniasklaidos pranešimus „melagingais“ ir pareiškė, kad „perka atitinkamus produktus įstatymų nustatyta tvarka“.

  Tačiau ministerija trečiadienį pareiškė, kad yra pasirengusi „padaryti viešuosius pirkimus skaidresnius, o biudžeto lėšas – labiau prieinamas viešajai kontrolei“.

  Parlamento Antikorupcijos komiteto vadovė Anastasija Radina taip pat sakė, kad ministerija pripažino „klaidas“, susijusias su sutartimis dėl maisto produktų, ir „tikrina bei analizuoja kainas, kad jas ištaisytų“.

  Atskirai Generalinė prokuratūra pranešė, kad atleido pietinių Poltavos, centrinės Kirovohrado ir šiaurinių Poltavos, Sumų ir Černihivo sričių regioninius prokurorus.

  21:05 Ukrainos kariai Bachmute: situacija kelia didelį nerimą, priešas bando apsupti miestą

  Du Ukrainos kariai, kovojantys Bachmute, televizijai CNN pakomentavo apie padėtį mieste, kuri, anot jų, kelia itin didelį nerimą, nes priešas bando apsupti miestą.

  „Situacija mieste kelia didelį nerimą, bet mes kovojame toliau“, – kalbėjo vienas karys.

  „Rusai dabar telkia pėstininkus, naudoja šarvuočius ir tankus, lėtai juda pirmyn. Jie ropoja kaip tarakonai“, – sakė karys ir teigė, kad priešas bando judėti šiaurės ir pietų kryptimis, tačiau jis teigė nesitikintis, kad Rusijai pavyktų pasiekti reikšmingų proveržių artimiausiomis dienomis.

  20:49 Pasaulio pabaigos laikrodis rodo 90 sekundžių iki vidurnakčio

  Rusijos karas Ukrainoje ir branduolinio ginklo panaudojimo grėsmė padidino Žemės artėjimą prie Armagedono, antradienį pareiškė organizacija „Bulletin of the Atomic Scientists“, simboliniam Pasaulio pabaigos laikrodžiui (Doomsday Clock) rodant 90 sekundžių iki vidurnakčio.

  Šio laikrodžio rodomas laikas simbolizuoja civilizacijos nykimą.

  „Mes tikrai priartėjome prie tos lemtingos dienos“, – teigė buvęs Mongolijos prezidentas Tsakhia Elbegdorjas žurnalo „Bulletin of Atomic Scientists“ parengtame metiniame pranešime, kuriame skelbiama, kiek nedaug trūksta, kad žmonija pati save sunaikintų.

  T. Elbegdorjas ir buvusi Airijos prezidentė Mary Robinson kartu su mokslininkais pabrėžė, kad, jų nuomone, pasaulis šiuo metu susiduria su keliomis egzistencinėmis problemomis, iš kurių didžiausia – Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmai ir žodžiai. 

  „Žmonės ir mokslininkai mus įspėja, todėl turime atsibusti“, – pridūrė jis. 

  20:41 Rusija nekviečiama į Aušvičo išlaisvinimo paminėjimo ceremoniją

  Aušvico muziejus trečiadienį pranešė, kad dėl karo Ukrainoje Rusija nekviečiama į artėjančią ceremoniją, skirtą paminėti 78-ąsias metines, kada nacių mirties stovyklą išlaisvino Raudonoji armija. 

  „Atsižvelgiant į agresiją prieš laisvą ir nepriklausomą Ukrainą, Rusijos Federacijos atstovai nebuvo pakviesti dalyvauti šių metų minėjime“, – naujienų agentūrai AFP teigė buvusios koncentracijos stovyklos vietoje esančio muziejaus atstovas Piotras Sawickis.

  Penktadienį minimos 78-osios nacistinės Vokietijos okupuotoje Lenkijoje pastatytos Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išlaisvinimo metinės, kurios tapo Holokausto aukų atminimo diena.

  Iki šiol Rusija visada dalyvaudavo kasmet sausio 27 dieną rengiamame minėjime, o jos atstovas sakydavo kalbą pagrindinėje ceremonijoje.

  20:13 Norvegija patvirtino perduosianti „Leopard 2“

  Norvegijos gynybos ministras trečiadienį pranešė, kad Norvegija, prisidėdama prie kitų Europos šalių, siųs Ukrainai kovinius tankus „Leopard 2“ kaip dalį Vakarų pagalbos.

  „Norvegija ir vyriausybė remia kovinių tankų dovanojimą Ukrainai. Norvegija dalyvaus“, – interviu Norvegijos visuomeninei televizijai NRK sakė gynybos ministras Bjornas Arildas Gramas, tačiau nenurodė, kiek tankų bus išsiųsta.

  19:52 Ukraina: Vakarų tankai nulems mūsų būsimą pergalę

  Kyjivas trečiadienį pasveikino Jungtinių Valstijų ir Vokietijos sprendimą siųsti seniai lauktus sunkiuosius tankus į Ukrainą, kad padėtų atremti Rusijos pajėgas.

  „Istorinė diena, – per platformą „Telegram“ sakė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas. – Viena iš tų dienų, kurios nulems mūsų būsimą pergalę.“

  19:41 J. Bidenas kalbėjosi su JK, Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos lyderiais

  Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas trečiadienį kalbėjosi su pagrindiniais Europos sąjungininkais apie paramą Ukrainos kovai su Rusijos invazija, pranešė Baltieji rūmai.

  J. Bidenas su Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Rishi Sunaku, Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu ir Italijos ministre pirmininke Giorgia Meloni aptarė „mūsų glaudų paramos Ukrainai koordinavimą“, teigė Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre.

  19:33 Prancūzija toliau svarsto dėl tankų „Leclerc“ siuntimo

  Prancūzijos premjerė Elisabeth Borne trečiadienį pareiškė, kad Prancūzija toliau svarsto galimybę siųsti savo sunkiuosius tankus „Leclerc“ į Ukrainą.

  Prancūzų tankai yra panašūs į Vokietijoje pagamintus tankus „Leopard“, kuriuos Berlynas trečiadienį sutiko siųsti į Kyjivą, tačiau jų yra daug mažiau ir jų priežiūra bei logistika būtų sudėtingesnė.

  Išsamiau apie tai sakitykite čia.

  19:20 J. Bidenas: JAV ir Europa yra visiškai vieningos paramos Ukrainai klausimu

  „Jungtinės Valstijos dirbo koja kojon su mūsų sąjungininkais ir partneriais visame pasaulyje, kad užtikrintų, jog Ukrainos žmonės būtų stipriausioje įmanomoje situacijoje apginti savo šalį, savo šeimas nuo brutalios, išties brutalios Rusijos agresijos“, – savo kalboje sakė JAV prezidentas.

  „Europa ir JAV yra visiškai vieningos, – akcentavo jis, – Rusijos lūkesčiai, kad mūsų vienybė žlugs, kad neliksime vieningi nepasiteisino. Mes esame visiškai ir totaliai vieningi“.

  19:08 J. Bidenas paskelbė apie „Abrams“ tankų perdavimą Ukrainai

  JAV prezidentas Joe Bidenas savo kalboje, transliuotoje JAV televizijų, patvirtino anksčiau pasirodžiusius pranešimus apie tai, kad JAV perduos Ukrainai 31 „Abrams M1“ tanką Ukrainai, rašo CNN.

  Apie tai, kad JAV ketina perduoti tankų dar antradienį pranešė „The Wall Street Journal“. Šis žingsnis sutapo su Vokietijos sprendimu taip pat perduoti „Leopard 2“ Tankų Ukrainai bei leisti tai padaryti kitiems sąjungininkams.

  18:55 Žiniasklaida: „Decathlon“ nori parduoti verslą Rusijoje

  Tarptautiniu mastu veikiantis Prancūzijos sporto prekių mažmenininkas „Decathlon“ tikisi parduoti visą Rusijoje turimą verslą, nepaisant to, kad Rusijos finansų ministerija reikalaus, jog jis gali būti parduotas ne brangiau 50% rinkos vertės, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.

  Plačiau apie tai rašoma čia.

  18:34 Ukrainos gynybos ministras pasikalbėjo su L. Austinu

  Oleksyjus Reznikovas, Ukrainos gynybos ministras, telefonu pasikalbėjo su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu.

  Apie tai jis paskelbė savo „Twitter“ žinutėje, kurioje užsiminė, jog netrukus laukia „gerų naujienų“.

  18:21 Norvegijoje paleistas „Wagner“ karinės grupės dezertyras

  Norvegų policija trečiadienį pranešė, kad paleido vyrą, kuris teigė esąs buvęs Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ narys ir beveik prieš dvi savaites pabėgo į Norvegiją.

  26 metų Andrejus Medvedevas ankstyvą sausio 13-osios rytą kirto Rusijos ir Norvegijos sieną tolimojoje šalies šiaurėje ir paprašė prieglobsčio šioje Skandinavijos šalyje.

  Anot jo advokato, jis buvo suimtas sekmadienį už tai, kad atsisakė laikytis policijos nustatytų apribojimų nuo pat atvykimo į šalį.

  Trečiadienį imigracijos policija paleido A. Medvedevą iš Trandumo imigrantų sulaikymo centro „su sąlyga, kad jis pasiliks tam tikroje vietoje“, – naujienų agentūrai AFP elektroniniu paštu sakė už imigracijos reikalus atsakingas policijos pareigūnas Jonas Andreasas Johansenas.

  A. Medvedevas teigia keturis mėnesius kovojęs Ukrainoje kaip „Wagner“ narys, o lapkritį dezertyravo, kai verslininko Jevgenijaus Prigožino vadovaujama sukarinta organizacija galimai prieš jo valią pratęsė sutartį.

  Galimai vertingas liudytojas, galintis padėti atskleisti grupės žiaurumą Ukrainoje, A. Medvedevas, kuris sako matęs kitų narių egzekucijas už atsisakymą kovoti, nuo pat atvykimo į šalį buvo apklausiamas Norvegijos pareigūnų.

  18:05 UNICEF: karas Ukrainoje sutrikdė 5 mln. vaikų mokymą

  Tebesitęsiantis karas Ukrainoje sutrikė mažiausiai 5 mln. vaikų edukacijos procesą, antradienį išplatintame pranešime teigė Jungtinių Tautų vaikų fondas UNICEF.

  UNICEF pabrėžia, kad tai yra jau antrieji metai, kai ugdymo procesas susiduria su trikdžiais, nes procesas taip pat nukentėjo per COVID-19 pandemiją.

  17:51 Vokietija žada perduoti daugiau artilerijos ir oro gynybos sistemų

  Vokietija artimiausiu metu ketina paskelbti apie papildomą karinę paramą Ukrainai, šalia jau pažadėtų 14 „Leopard 2“ tankų.

  „Greta dabar aptarinėjamų tankų ketiname didinti ir kitą paramą,“, - kalbėjo O. Scholzas ir užsiminė apie oro gynybos sistemų, savaeigių haubicų bei salvinės artilerijos sistemų perdavimą, rašo „The Guardian“.

  17:46 Rusijos įstatymų leidėjai nubalsavo už siūlymą nebeviešinti savo pajamų deklaracijų

  Rusijos žemieji parlamento rūmai trečiadienį nubalsavo už įstatymo projektą, kuriuo panaikinamas reikalavimas įstatymų leidėjams viešai skelbti savo metines pajamų ir turto ataskaitas, o tai gerokai sumažins skaidrumą.

  Valstybės Dūmos interneto svetainėje paskelbtame pranešime teigiama, kad nuo kovo 1 dienos viešai prieinama informacija apie Rusijos įstatymų leidėjų pajamų deklaracijas neleis nustatyti jų tapatybės.

  Įstatymų leidėjai ir toliau privalės kasmet teikti deklaracijas mokesčių institucijoms, o remiantis šia informacija bus skelbiama „suvestinė“.

  „Kalbama apie asmens duomenų apsaugą“, – Dūmos interneto svetainėje cituojamas vienas iš įstatymų leidėjų Pavelas Krašeninikovas.

  Įstatymo projektui buvo pritarta per trečiąjį ir galutinį svarstymą.

  Jį dar turi patvirtinti aukštieji parlamento rūmai – Federacijos Taryba – ir pasirašyti prezidentas Vladimiras Putinas, o tai paprastai tėra formalumas.

  17:24 „Bloomberg“: JAV perduos 31 „Abrams“ tanką Ukrainai

  Naujienų agentūros „Bloomberg“ žurnalistė Jennifer Jacobs savo „Twitter“ paskyroje teigia, kad JAV prezidento administracija paskelbs apie 31 „Abrams M1“ tanko perdavimą Ukrainai, o bendra pagalbos paketo vertė sieks 400 mln. USD.

  17:15 UNESCO įtraukė Odesos istorinį centrą į pasaulio paveldo sąrašą

  Jungtinių Tautų kultūros agentūra trečiadienį, nepaisydama Rusijos pasipriešinimo, į Pasaulio paveldo sąrašą įtraukė Ukrainos Odesos uostamiesčio istorinį centrą.

  21 UNESCO Pasaulio paveldo komiteto valstybė narė šešiais balsais „už“, vienu „prieš“ ir 14-ai susilaikius pritarė tam, kad į sąrašą būtų įtrauktos miesto, dažnai vadinamo „Juodosios jūros perlu“, teritorijos.

  Praėjusių metų vasarį į Ukrainą įsiveržusi Rusija ne kartą bandė atidėti balsavimą.

  17:05 Rusija stato naujus įtvirtinimus Luhansko regione

  Rusijos pajėgos užfiksuotos rengiančios naujus įtvirtinimus okupuotose Luhansko regione, teigia „American Enterprise Institute“ ekspertas Brady Africkas.

  Naujai barjerai ir apkasai pastebėti prie Krasnoričenkų miestelio rytų Ukrainoje.

  16:54 „El Mundo“: Ispanija perduos 53 tankus „Leopard 2“ Ukrainai

  Ispanijos laikraštis „El Mundo“, remdamasis savo šaltiniais skelbia, kad Madridas perduos 53 tankus „Leopard 2“ Ukrainai.

  Laikraščio duomenimis, mažiausiai 20 jų yra geros būklės ir gali būti siunčiami nieko nelaukiant, o likusius reikės atnaujinti. Oficialaus Ispanijos valdžios pranešimo apie tikslų tankų skaičių kol kas nepaskelbta.

  Kiek anksčiau šalies gynybos ministrė Margarita Robles teigė, kad vyriausybė laukia Vokietijos viešo ir oficialaus sprendimo dėl tankų siuntimo, o kai jis bus padarytas, Ispanija bus pasiruošusi koordinuoti veiksmus su kitais sąjungininkais.

  16:30 Suomija patvirtino karinio pobūdžio pardavimą Turkijai

  Suomijos gynybos ministerija trečiadienį pranešė, kad šalis išdavė pirmąją nuo 2019 metų komercinę medžiagos karinėms reikmėms eksporto į Turkiją licenciją – tai vienas pagrindinių Ankaros reikalavimų, kad būtų pritarta Helsinkio kandidatūrai į NATO.

  Ministerijos specialioji patarėja Riikka Pitkanen naujienų agentūrai AFP sakė, kad eksporto licencija susijusi su plienu, kuris bus naudojamas ginkluotei gaminti.

  16:17 B. Pistoriusas teigė, kad Vokietijos tankai mūšio lauke gali pasirodyti po trijų mėnesių

  Borisas Pistoriusas, Vokietijos gynybos ministras, trečiadienį pareiškė, kad Vokietijos Ukrainai perduodami tankai „Leopard 2“ galės būti naudojami mūšio lauke po trijų mėnesių.

  Jis sprendimą perduoti tankus pavadino „istoriniu“ ir teigė, kad pirmiausia bus apmokomos tankistų įgulos, o tik paskui bus perduodami patys tankai, rašo „The Guardian“.

  16:13 J. Bidenas šiandien sakys kalbą apie paramą Ukrainai

  Patikslintas kalbos laikas.

  JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienio vakarą ketina sakyti kalbą dėl situacijos Ukrainoje, rašo „Sky News“.

  Ji numatyta 12 val. Vašingtono (19 val. Lietuvos) laiku. Baltieji Rūmai nedetalizavo pranešimo turinio.

  15:59 Suomijos užsienio reikalų ministras tikisi, kad NATO paraiška bus ratifikuota iki liepos

  Suomijos užsienio reikalų ministras trečiadienį pareiškė, kad tikisi, jog Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO paraiškų ratifikavimo procesas bus baigtas iki liepos mėnesį įvyksiančio Aljanso viršūnių susitikimo Vilniuje, nepaisant nesutarimų su Turkija.

  Antradienį Ankara atidėjo derybas dėl stojimo į NATO su Švedija ir Suomija. Tai įvyko po to, kai Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pasmerkė Stokholmą už tai, kad šis savaitgalį leido rengti protestus, per kuriuos prie Turkijos ambasados Švedijoje buvo sudegintas Koranas.

  Plačiau apie tai rašoma čia.

  15:55 Maskvos teismas likvidavo seniausią Rusijos žmogaus teisių NVO

  Maskvos miesto teismas trečiadienį patenkino Rusijos teisingumo ministerijos prašymą uždaryti seniausią šalies žmogaus teisių organizaciją – Maskvos Helsinkio grupę, pranešė nepriklausoma interneto svetainė „Mediazona“.

  Ministerija kaltino nevyriausybinę organizaciją, kad ji pažeidė savo teisinį statusą, nes vykdė veiklą už Maskvos regiono ribų, taip pat tvirtino, esą jos įstatai neatitinka galiojančių teisinių reikalavimų.

  Ši grupė yra naujausia iš daugelio pilietinės visuomenės organizacijų, kurios Rusijoje buvo uždarytos arba patyrė susidorojimą; ši tendencija sustiprėjo prasidėjus puolimui Ukrainoje.

  Maskvos Helsinkio grupė buvo įkurta 1976 metais, sovietmečiu, ir yra seniausia Rusijoje veikianti žmogaus teisių nevyriausybinė organizacija.

  Ištisus dešimtmečius jai vadovavo Liudmila Aleksejeva, sovietmečio disidentė, tapusi pasipriešinimo simboliu šiuolaikinėje Rusijoje ir mirusi 2018 metais.

  15:44 V. Zelenskis dėkoja Vokietijai už sprendimą nusiųsti tankų Ukrainai

  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį džiaugėsi Vokietijos sprendimu atsiųsti tankų „Leopard“ jo šaliai ir leisti tiekti juos kitoms valstybėms.

  „Vokietijos pagrindiniai koviniai tankai, tolesnis gynybos paramos ir mokymo misijų išplėtimas, žalia šviesa partneriams tiekti panašius ginklus“, – platformoje „Telegram“ parašė V. Zelenskis.

  „Ką tik išgirdau apie šiuos svarbius ir laiku priimtus sprendimus per pokalbį su Vokietijos federaliniu kancleriu Olafu Scholzu. Esu nuoširdžiai dėkingas Olafui Scholzui ir visiems mūsų draugams Vokietijoje“, – pridūrė jis.

  15:30 Tankų siuntos Ukrainai – kas, ką ir kiek siunčia

  Ukraina, po ilgo laukimo ir itin įnirtingų diskusijų sąjungininkų gretose, pagaliau sulauks Vakarų gamybos pagrindinių kovos tankų, kurie gali reikšmingai pasitarnauti Ukrainai bandant išlaisvinti savo teritorijas bei smarkiai padidins jos pajėgų šaunamąją galią.

  Apie norą perduoti savo disponuojamų tankų Kyjivui jau paskelbė virtinė šalių, o dar keliose tebevyksta diskusijos apie jų perdavimą ir detales.

  VŽ pateikia visą informacija, kas kol kas yra žinoma apie Vakarų gamybos tankų perdavimą ir jų skaičių.

  Šalys, oficialiai paskelbusios apie tankų perdavimą:

  • Jungtinė Karalystė siunčia 14 tankų „Challenger 2“.
  • Vokietija siunčia 14 tankų „Leopard 2A6“
  • Lenkija siunčia 14 tankų „Leopard 2A4“.

  Šalys, paskelbusios apie ketinimus perduoti, tačiau dar nepaskelbusios galutinių skaičių (pateikiamas numanomas skaičius):

  • Portugalija ketina perduoti iki 4 tankų „Leopard 2A6“
  • Ispanija svarsto perduoti tarp 20 ir 53 tankų „Leopard 2A4“0
  • JAV svarsto perduoti apie 30 tankų „Abrams M1“
  • Norvegija svarsto perduoti iki 8 tankų „Leopard 2A4“
  • Suomija svarsto perduoti iki 14 tankų 2A4/6“.

  Nyderlandai, nors patys ir neturi jų savo arsenale, taip pat paskelbė svarstantys nupirkti 18 „Leopard 2“ tankų Ukrainai iš Vokietijos, tačiau šio sandorio patvirtinimo tebelaukiama. 

  Danija taip pat tebesvarsto perduoti iki 6 „Leopard 2A5/7“, tačiau apie tokį sprendimą dar nėra paskelbusi. Spaudoje buvo pasirodę pranešimų, kad iš viso 12 šalių ketina jungtis prie tankų perdavimo Ukrainai iniciatyvos.

  Prancūzija taip pat svarsto perduoti savo gamybos tankų „Leclerc“, tačiau kol kas nėra paskelbusi apie jokį sprendimą

  15:16 O. Scholzas: neleidžiame karui Ukrainoje peraugti į Rusijos ir NATO karą

  Vokietijos kancleris Olafas Scholzas trečiadienį pareiškė, kad Vakarų sąjungininkai ir toliau rems Ukrainą, Berlynui pažadėjus Kyjivui atsiųsti tankų „Leopard“, tačiau taip pat atkreipė dėmesį į karo eskalavimo pavojų.

  „Turime visuomet aiškiai parodyti, kad darome viską, kas būtina ir įmanoma, kad paremtume Ukrainą, bet kartu neleidžiame karui peraugti į Rusijos ir NATO karą“, – sakė O. Scholzas parlamente.

  14:58 O. Scholzas: sąjungininkų tikslas yra nusiųsti du tankų batalionus Ukrainai

  Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, kalbėdamas parlamento salėje teigė, kad prieš paskelbiant sprendimą dėl tankų perdavimo kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

  Jis teigė, kad sprendimas buvo priimtas po pasitarimų su sąjungininkais, artėjant prie to žingsnis po žingsnio.

  „Elgėmės teisingai, eidami žingsnis po žingsnio, tai yra vienintelis principas, galintis pasiteisinti tokiomis pavojingomis sąlygomis Europoje“, - sakė jis.

  „Mūsų tikslas yra nusiųsti du tankų batalionus“ – teigė kancleris, kalbėdamas apie bendrą Vakarų šalių artimiausiu metu ketinamą perduoti tankų kiekį.

  VŽ primena, kad į dviejų batalionų sudėtį paprastai įeina maždaug 80 tankų.

  14:48 NATO vadovas: vokiški tankai gali padėti Ukrainai nugalėti

  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas trečiadienį sakė tvirtai pritariantis Vokietijos sprendimui siųsti Ukrainai tankus „Leopard 2“ ir pabrėžė, kad jie gali padėti ukrainiečiams įveikti į jų šalį įsiveržusias Rusijos pajėgas.

  „Kritiniu Rusijos karo momentu jie gali padėti Ukrainai apsiginti, laimėti ir nugalėti kaip nepriklausomai valstybei“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė J. Stoltenbergas.

  14:35 Suomija prisijungs prie tankus siunčiančių šalių koalicijos

  Mikko Savola, Suomijos gynybos ministras, teigė, kad Suomija jungsis prie koalicijos šalių, siunčiančių tankų „Leopard 2“ Ukrainai.

  „Tarptautinis bendradarbiavimas siunčiant „Leopard“ Ukrainai intensyvėja ir Suomija jame dalyvaus“, – politiką cituoja „Al Jazeera“.

  Galimo tankų kiekio M. Savola neminėjo.

  14:25 A. Anušauskas: tiekdama Ukrainai tankus Vokietija išlaiko NATO šalių vienybę

  Tiekdama Ukrainai tankus Vokietija išlaiko NATO sąjungininkių vienybę, trečiadienį sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Berlynui patvirtinus, kad siųs nuo Rusijos besiginančiai šaliai 14 tankų „Leopard 2“.

  „NATO bet kokiu atveju, kokie bebūtų dideli skirtumai tarp valstybių, jų požiūriai ar į Ukrainą, ar į Rusiją, ar į karą, vis dėlto vienybės išlaikymas yra principinis klausimas ir aš manau, kad sąjungininkų noras išlaikyti tą vienybę – nuo to noro negalėjo nusišalinti ir Vokietija“, – žurnalistams sakė ministras.

  Pasak A. Anušausko, nors nėra „universalių, viską pakeičiančių ginklų“, Ukrainos karo vadai jau ne kartą įrodė, kad moka su vakarietiška technika elgtis išmaniai.

  A. Anušausko skaičiavimais, apmokyti ukrainietį tankistą gali trukti vieną-du mėnesius, per kuriuos greičiausiai bus pristatoma ir technika, kurią vėliau ukrainiečiai jau naudos mūšio lauke.

  „Mūšio lauke, jeigu parinkta tinkama taktika, tinkama vietovė, jie gali suvaidinti lemiamą vaidmenį“, – kalbėjo ministras.

  14:14 Buvęs JK oro pajėgų vicemaršalas: Rusijoje yra panikos dėl Vokietijos sprendimo

  Rusijoje yra panikos dėl Berlyno sprendimo perduoti 14 tankų „Leopard 2“ Ukrainai bei patvirtinti kitų šalių prašymus padaryti tą patį, kanalui „Sky News“ teigė buvęs Jungtinės Karalystės (JK) oro pajėgų vicemaršalas Seanas Bellas.

  Jo manymu, JK žingsnis dėl tankų „Challenger 2“ perdavimo padėjo pastūmėti Vokietija priimti tokį sprendimą.

  „Dabar matome, kad kai jau durys atrakintos, galima potencialiai tikėtis daugiau „Leopard 2“ perdavimų.

  13 Europos šalių turi daugiau nei 2.000 tankų „Leopard 2“ savo arsenaluose.

  S. Bellas teigė, kad Rusija, nepaisant pasirodžiusių pranešimų apie įvairias problemas, vis tiek skubėjo į frontą pasiųsti savo naujausių ir negausiai disponuojamų T-14 tankų.

  „Aplink visa tai, kaip Rusija reaguoja, sklinda panikos dvelksmas“, – sakė jis.

  „Taip yra beveik garantuotai todėl, kad Rusija supranta, koks svarbus tankų veiksnys – vakarietiškų tankų veiksnys – Ukrainai visame šiame konflikte“, – tęsė karininkas.

  13:53 Prancūzija giria Vokietijos sprendimą dėl tankų Ukrainai

  Prancūzija trečiadienį gyrė Vokietijos sprendimą tiekti savo tankus „Leopard 2“ Ukrainai ir sakė, kad taip „išplečiama ir sustiprinama“ parama Kyjivui.

  „Prancūzija sveikina šį Vokietijos sprendimą, kuriuo išplečiama ir sustiprinama parama, kurią suteikėme AMX-10 RC pristatymu“, – sakė prezidento Emmanuelio Macrono atstovas, paminėdamas Paryžiaus sausio pradžioje Kyjivui pažadėtus lengvuosius tankus.

  13:48 Ukraina sveikina Berlyno sprendimą dėl „Leopard“ kaip „pirmą žingsnį“

  Kyjivas trečiadienį pasveikino Vokietijos sprendimą atsiųsti tankų „Leopard“ Ukrainai ir leisti tiekti juos kitoms valstybėms.

  „Pirmas žingsnis dėl tankų jau žengtas. Toliau – „tankų koalicija“. Mums reikia daug „Leopard“, – socialiniuose tinkluose pareiškė Andrijus Jermakas, Ukrainos prezidento administracijos vadovas, turėdamas omenyje kitas šalis, kurios sakė, kad Berlynui pritarus taip pat atsiųs tankų.

  Manoma, kad be Lenkijos, tankus dar turėtų perduoti Suomija, Ispanija, Portugalija ir galbūt Norvegija.

  13:47 Vokietijos vicekancleris: mūsų sprendimas visiškai logiškas

  Vokietijos sprendimas siųsti tankus „Leopard 2“ į Ukrainą yra „visiškai logiškas“, pareiškė šalies Robertas Habeckas, ekonomikos ministras ir vicekancleris.

  „Ukraina beveik metus gynėsi nuo Rusijos puolimo, kuris prieštarauja tarptautinei teisei. Ji gina savo teritorinį vientisumą ir laisvę su atkaklumu, kuris mane kasdien vis iš naujo stebina, – pareiškime sakė R. Habeckas. – Esu įsitikinęs, kad mūsų pareiga – kartu su mūsų Europos ir tarptautiniais partneriais, ypač JAV, – juos remti.“

  „Glaudžiai bendradarbiaudami su savo partneriais, tiekiame Ukrainai tankus, kad ji galėtų geriau apsiginti nuo Rusijos agresijos, taip pat sudarome sąlygas tai padaryti ir savo partneriams“, – pridūrė R. Habeckas.

  13:27 Lenkijos premjeras: „Ačiū“

  Mateuszas Morawieckis, Lenkijos ministras pirmininkas, pasveikino Vokietijos sprendimą siųsti Ukrainai tankus „Leopard 2“, padėkojo kancleriui Olafui Scholzui ir pavadino tai „dideliu žingsniu siekiant sustabdyti Rusiją“.

  „Kartu esame stipresni“, – parašė jis tviteryje.

  VŽ primena, kad Lenkija buvo viena didžiausių kovotojų dėl šių tankų Ukrainai perdavimo ir antradienį oficialiai dėl to kreipėsi į Berlyną.

  13:18 JK premjeras palankiai vertina sprendimą siųsti „Leopard“ tankus į Ukrainą

  Rishi Sunakas, JK ministras pirmininkas, trečiadienį pasveikino „teisingą NATO sąjungininkų ir jų draugų“ sprendimą siųsti tankus „Leopard“ į Ukrainą, Vokietijai paskelbus apie atitinkamą žingsnį po kelias savaites trukusio spaudimo.  

  „Kartu su britų „Challenger 2“ jie sustiprins Ukrainos gynybinės ugnies pajėgas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė R. Sunakas. 

  [infogram id="9d150595-cd46-49da-95e3-a7b39c3ddb22" prefix="sks" format="interactive" title="tankas „Challenger 2“ 2023 01 19"]

  13:15 Lietuvos švietimo ministerijai skirta per 38 mln. Eur ukrainiečių ugdymui ir studijoms

  Ministrų kabinetas trečiadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai skyrė daugiau kaip 38 mln. Eur iš Ukrainos atvykusiems karo pabėgėliams ugdyti.

  Pati ministerija tam tikslui prašė beveik dvigubai daugiau lėšų – per 65 mln. Eur.

  Didžiausia suma – 34,23 mln. Eur – skirta ukrainiečių vaikų ugdymui darželiuose ir mokyklose bei pavėžėjimui į mokyklą finansuoti.

  Pagal Vyriausybės nutarimą, dar 3 mln. Eur trečiadienį skirti Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojančių ukrainiečių stipendijoms, 890.400 Eur – jų studijoms iš dalies kompensuoti ir 174.000 Eur – paremti antrosios pakopos studijų programose studijuojančius ukrainiečius.

  13:10 Vokietija stiprina Ukrainos technologinį frontą

  Kitą mėnesį Vokietija perduos Ukrainai 10.000 „Starlink“ sistemų, skelbia Mychaila Fiodorovas, Ukrainos skaitmeninės transformacijos ministras.

  12:48 Vokietija paskelbė apie „Leopard 2“ tankų pristatymą Ukrainai

  Po kelias savaites trukusio diplomatinio spaudimo Vokietija patvirtino, kad siųs „Leopard 2“ tankus Ukrainai.

  „Šis sprendimas priimtas laikantis mūsų gerai žinomos linijos pagal galimybes remti Ukrainą. Veikiame glaudžiai koordinuodami savo veiksmus tarptautiniu mastu“, – sakoma Olafo Scholzo, kanclerio, pareiškime.

  Jame teigiama, kad pirmiausia Vokietija suteiks 14 tankų iš karinių atsargų.

  Vyriausybė taip pat leis ir kitoms šalims siųsti tankus Ukrainai.

  Artimiausiu metu Vokietijoje prasidės Ukrainos karių mokymai. Be mokymų, paketą taip pat sudarys logistikos, amunicijos ir sistemos priežiūros paslaugos.

  Išsamiau apie tai rašome čia.

  [infogram id="acab87d6-31c4-43b1-a53a-52d8886ea810" prefix="Gvq" format="interactive" title="tankas „Leopard 2“ 2023 01 19"]

  12:44 Rusijos Dūmos pirmininkas paskelbė tiradą Baltijos šalims

  Viačeslavas Volodinas, Rusijos Dūmos pirmininkas, paskelbė tiradą, kurioje kritikuoja Baltijos valstybes.

  Anot V. Volodino, visi Baltijos šalių „sprendimai priimami Vašingtone ir Briuselyje“, o „žmonių interesai yra ignoruojami“.

  Jis, nepateikdamas jokių argumentų, aiškino, kad Baltijos valstybių ekonominiai rezultatai neva yra blogiausi visoje ES.

  „Vienintelis dalykas, kuriuo pasižymi šių šalių valdantieji režimai, yra rusofobija. Vietos lyderiai varžosi, kas bus griežčiausias Rusijos atžvilgiu. Baltijos šalyse žmogaus teisės pažeidžiamos labiau nei bet kur kitur: pažeidžiamos tautinių mažumų teisės, uždraustos gimtosios kalbos, persekiojami nepriklausomi žurnalistai ir žmogaus teisių aktyvistai“, – savo įsivaizdavimus dėstė V. Volodinas.

  Anot jo, sprendimas sumažinti diplomatinio atstovimo lygį su Estija ir Latvija turėjo būti priimtas jau seniai. VŽ primena, kad sausio 23 d., Rusija sumažino diplomatinius santykius su Estija iki reikalų patikėtinių. Talinas Maskvai atsakė tuo pačiu veiksmu, o Ryga nusprendė solidarizuotis su Estija ir pati paskelbė žengianti šį žingsnį.

  Tuo metu Laikinieji reikalų patikėtiniai Lietuvos ir Rusijos ambasadoms vadovauja nuo balandžio, kai Lietuva, reaguodama į Maskvos įvykdytas žudynes Kyjivo priemiestyje Bučoje, pažemino diplomatinius santykius su Rusija, išsiųsdama iš šalies ambasadorių Aleksejų Isakovą ir atšaukdama savo ambasadorių iš Maskvos Eitvydą Bajarūną.

  12:30 Ukraina pripažino, kad jos kariai pasitraukė iš Soledaro 

  Ukrainos kariuomenė trečiadienį naujienų agentūrai AFP pripažino, kad jos kariai pasitraukė iš mūšių nuniokoto Soledaro miesto rytiniame Donecko regione, kurį Rusijos pajėgos skelbia užėmusios anksčiau šį mėnesį.

  „Po kelis mėnesius trukusių įtemptų kovų, įskaitant pastarąsias savaites, Ukrainos ginkluotosios pajėgos paliko (Soledarą) ir pasitraukė į iš anksto parengtas pozicijas“, – sakė Serhijus Čerevatas, kariuomenės atstovas.

  Jis neatskleidė, kada ukrainiečių kariai pasitraukė iš Soledaro, bet sakė, kad manevras buvo kruopščiai suplanuotas.

  S. Čerevatas AFP sakė: „Kol kai kurie kariai laikėsi Soledaro pakraščiuose, kiti statė gynybos liniją, įtvirtino naujų taškų, tuo pačiu metu suduodami didžiulį smūgį priešui.“

  Jokio masinio ukrainiečių karių paėmimo į nelaisvę ar jų apsupimo nebuvo, pridūrė jis.

  VŽ primena, kad sausio 13 d. Rusija pareiškė, kad jau užėmė Soledaro miestą. Tada Ukrainos ginkluotosios pajėgos tikino, kad vis dar vyksta mūšiai miesto viduje, nors JAV įsikūręs Karo studijų institutas manė, kad miesto kontrolė jau buvo rusų rankose.

  12:25 Kremlius: JAV tankai dega kaip ir kiti

  Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai, sako, kad JAV Ukrainai žadami tankai „Abrams“ tankai „sudegs“.

  Anot jo, nors „Abrams“ siuntos dar nėra oficialiai patvirtintos, jos būtų pinigų švaistymas.

  „Esu įsitikinęs, kad daugelis ekspertų supranta šios idėjos absurdiškumą. Planas yra pražūtingas technologijų požiūriu“, – sakė atstovas, kurį citavo „Al Jazeera“.

  „Bet visų pirma, JAV pervertina potencialą, kuriuo bus papildyta Ukrainos kariuomenė. Šie tankai dega kaip ir visi kiti“, – kalbėjo jis.

  12:22 Ambasadorius: Latvijos ambasada Rusijoje tęsia darbą 

  Latvijos ambasada Rusijoje po šalių diplomatinių santykių statuso pažeminimo tęsia darbą, Latvijos radijui sakė Maris Riekstinis, ambasadorius Rusijoje.

  Pasak jo, nuo vasario 24 d., kai Latvija atšauks savo ambasadorių Maskvoje, ambasados darbui vadovaus reikalų patikėtinis, vykdysiantis tokias pačias funkcijas kaip ir ambasadorius.

  Tokiais veiksmais Ryga parodo nepasitenkinimą Rusijos pradėtu karu ir solidarumą su Estija, sakė M. Riekstinis. Jis pažymėjo, kad Latvija pirmą kartą nusprendė sumažinti diplomatinių santykių su kokia nors valstybe lygį.

  Rusija pirmadienį paskelbė išsiunčianti iš šalies Margusą Laidre, Estijos ambasadorių, ir sumažinanti diplomatinio atstovavimo abiejose šalyse statusą iki laikinųjų reikalų patikėtinių.

  12:15 Karo žala Ukrainos infrastruktūrai siekia 137,8 mlrd. USD

  Kyjivo ekonomikos mokykla skaičiuoja, kad 2022 m. gruodį dėl karo Ukrainos infrastruktūrai padaryta žala siekė 137,8 mlrd. USD.

  Ekspertai atkreipia dėmesį, kad, palyginti su 2022 m. lapkričio vertinimu, nuostoliai padidėjo beveik 2 mlrd. USD. Tai lėmė būsto, švietimo įstaigų, kultūros, religijos ir sporto sričių objektų apšaudymai.

  Pasak Kyjivo ekonomikos mokyklos, per daugiau nei dešimt karo mėnesių iš viso buvo sugadinta arba sunaikinta 149.300 gyvenamųjų pastatų, tačiau labiausiai nukentėjo infrastruktūros objektai (žala siekia 35,6 mlrd. USD) ir pramonės įmonės (13 mlrd. USD).

  12:00 Ispanijoje dėl laiškų su sprogmenimis sulaikytas įtariamasis

  Ispanijos policija areštavo vyrą, įtariamą dėl neseniai premjerui ir Ukrainos ambasadai atsiųstų laiškų su sprogmenimis, trečiadienį sakė šaltinis policijoje.

  74 metų vyras areštuotas Ebro Mirandoje Ispanijos šiaurėje, sakė šaltinis, daugiau detalių nepateikdamas.

  Vienas Ukrainos ambasados Madride darbuotojas lapkritį buvo nesunkiai sužeistas, kai tikrindamas atplėšė su paštu atėjusį laišką, kuriame buvo bomba. 

  Vėliau kitas paketas su bomba buvo aptiktas ginklų gamykloje Ispanijos šiaurėje esančiame Saragosos mieste. Šioje gamykloje gaminami tokie granatsvaidžiai, kokius Ispanija siunčia Ukrainai.

  Taip pat pranešta, kad Ispanijos policija tiria laišką su numanomu sprogmenimi, atsiųstą į oro pajėgų bazę netoli Madrido, ir kad Pedro Sanchezas, Ispanijos premjeras, irgi gavo laišką su sprogmeniu.

  11:52 Su Europos miestų vadovais susitikęs G. Nausėda aptarė paramą Ukrainai

  Vilniaus miesto 700 metų minėjimo proga trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda aptarė paramą Ukrainai su sostinėje viešinčiais Europos miestų vadovais.

  „Šalies vadovas pabrėžė, jog nuo pat karo pradžios visos Lietuvos savivaldybės aktyviai palaiko Ukrainą teikdamos humanitarinę bei finansinę pagalbą ir reikalingą įrangą“, – sakoma Prezidentūros išplatintame pranešime.

  Taip pat prezidentas pristatė Lietuvos pirmosios ponios Dianos Nausėdienės ir Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos iniciatyva Vilniuje įkurtą Ukrainos centrą – atvirą kultūrinę ir edukacinę erdvę ukrainiečių bendruomenei.

  Prezidentas susitikime su Europos miestų vadovais kalbėjo apie vasarą Vilniuje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

  Susitikime Prezidentūroje dalyvavo sostinės meras Remigijus Šimašius, Reikjaviko meras D. B. Eggertssonas, Stokholmo meras Ollė Burellis, Tamperės miesto vicemeras Mattis Helimas, Gdansko vicemerė Monika Chabior, Liublino vicemeras Mariuszas Banachas, Lodzės vicemerė Joana Skrzydlewska, Podgoricos vicemeras Časlavas Vešovičius, Lvivo meras Andrijus Sadovas ir Duisburgo vicemerė Edeltraud Klabuhn.

  11:49 Ukrainoje atliesti penkių regioninių prokuratūrų vadovai

  Trečiadienį atleisti penkių regioninių prokuratūrų vadovai, skelbia Ukrainos generalinė prokuratūra.

  Pažymima, kad generalinis prokuroras Andrejus Kostinas pasirašė įsakymus atleisti iš administracinių pareigų jo paties prašymu Zaporižios, Kirovohrado, Poltavos, Sumų ir Černihivo sričių prokuratūrų vadovus.

  Kaip jau pranešta, Ukrainos ministrų kabinetas antradienį atleido keturis viceministrus, rengėsi atleisti penkių regionų gubernatorius, savo noru pasitraukė vienas iš Volodymyro Zelenskio, prezidento, patarėjų, ir generalinio prokuroro pavaduotojas.

  11:38 Kas ketina siųsti tankų į Ukrainą?

  Po antradienio žiniasklaidos pranešimų, kad JAV ketina Ukrainai suteikti savo tankų „Abrams“, o Vokietija – „Leopard 2“, ir belaukiant trečiadienio Berlyno sprendimo, VŽ trumpai apžvelgia, ką yra pažadėjusios kitos šalys.

  • Jungtinė Karalystė: į Ukrainą jau pakeliui 14 tankų „Challenger 2“;
  • Lenkija: gavusi Vokietijos pritarimą žada išsiųsti 14 „Leopard 2“;
  • Suomija: pasiryžusi prijungti prie Lenkijos buriamos koalicijos, tikslus tankų skaičius neįvardijamas;
  • Norvegija: vyriausybė svarsto, ar siųsti tankus;
  • Ispanija: vyriausybė palaiko, tačiau kol kas neaiškus tikslus siunčiamų tankų skaičius;
  • Portugalija: kaip sausio 20 d. pranešė šalies gynybos ministerija, šalis būtų linkusi prisidėti ir apmokyti karius naudotis tankais.

  [infogram id="f27bb0c5-27ad-4e42-8234-bdef4d6feee2" prefix="qkQ" format="interactive" title="tankas „M1A2 Abrams“ 2023 01 19"]

  11:25 Žiniasklaida: Ispanijos vyriausybė nusprendė tiekti „Leopard“ tankus Ukrainai

  Ispanijos vyriausybė nusprendė prisijungti prie Europos sąjungininkų plano tiekti Ukrainai tankus „Leopard“, trečiadienį pranešė ispanų dienraštis „El Pais“.

  Pasak dienraščio, Madrido pozicija priklausė nuo to, ar bus pasiektas Europos lygmens susitarimas šiuo klausimu. 

  Pažymima, kad Ispanijos kariuomenės arsenale yra 347 „Leopard“ tankai. 

  11:16 Japonijos premjeras svarsto galimybę V. Zelenskio kvietimu apsilankyti Ukrainoje

  Fumio Kishida, Japonijos ministras pirmininkas, kurio šalyje šiemet turėtų įvykti G 7 susitikimas, trečiadienį pareiškė, kad Volodymyro Zelenskio, prezidento, kvietimu svarsto apsilankyti Ukrainoje.

  „Šiuo metu nieko nesuspręsta dėl mano vizito į Ukrainą“, – teigė jis parlamentui. 

  „Apsvarstysiu tai atsižvelgdamas į įvairias aplinkybes ir sąlygas“, – pridūrė F. Kishida, tačiau detalesnės informacijos nepateikė. 

  F. Kishida kelis kartus kalbėjosi su V. Zelenskiu nuotoliu, tačiau asmeniškai jie dar nebuvo susitikę. 

  V. Zelenskis Japonijos premjerą sausio 6 d. skambučio metu pakvietė apsilankyti Ukrainoje. 

  Naujienų agentūra „Jiji“ teigia, kad Japonijos ministro pirmininko kelionės turi būti patvirtintos parlamente, o pareigūnai nerimauja, kad gali būti sunku išlaikyti kelionės laiką paslaptyje. 

  11:08 Lietuvos kariai išvyko į ukrainiečių rengimo misiją JK 

  Lietuvos kariai išvyko į ukrainiečių rengimo misiją Jungtinėje Karalystėje (JK), trečiadienį pranešė kariuomenė.

  Pirmoji šiais metais 18 Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė dalyvaus su prieš Rusijos invaziją kovojančios Ukrainos karių mokymo operacijoje „Interflex“.

  Lietuva šiuose mokymuose dalyvauja nuo 2022 m. rudens. Kaip BNS informavo kariuomenė, tai antroji nuo praėjusių metų ir pirmoji šiemet tokia misija, ateityje planuojama siųsti dar septynias karių rotacijas.

  Mokymai vyks JK ginkluotųjų pajėgų mokymo infrastruktūroje.

  Išvykstantys instruktoriai. Ievos Budzeikaitės (Lietuvos kariuomenė) nuotr.
  Išvykstantys instruktoriai. Ievos Budzeikaitės (Lietuvos kariuomenė) nuotr.

  10:57 V. Zelenskis paskelbė naujų sankcijų

  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įvedė sankcijas Vadimui Novinskiui, vienam turtingiausių šalies oligarchui, metropolitui Pavelui, Kyjivo Pečiorų lauros vienuolyno vietininkui, ir keliems kitiems Rusijos stačiatikių bažnyčios atstovams, skelbia „Ukrinform“.

  10:39 TATENA: Ukrainos atominėse elektrinėse nėra ginkluotės

  Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) tikrintose Ukrainos atominėse elektrinėse nėra karinės įrangos, praneša Rafaelis Grossi, organizacijos vadovas.

  Šis pareiškimas paneigia Rusijos kaltinimus, kuriuose ji teigė, kad Ukraina savo branduoliniuose objektuose laiko Vakarų suteiktą ginkluotę.

  VŽ primena, kad TATENA surengė misijas visose Ukrainos atominėse elektrinėse, įskaitant ir Čenobylio.

  10:32 Berlyne priešais Rusijos ambasadą pastatyta A. Navalno kameros kopija

  Berlyne kitoje gatvės pusėje priešais Rusijos ambasadą Aleksejaus Navalno šalininkai pastatė pilką ir niūrią kalinamo Kremliaus kritiko kameros kopiją.

  A. Navalnas, garsiausias Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino oponentas, pastaruosius dvejus metus yra laikomas griežčiausio režimo kalėjime į rytus nuo Maskvos.

  Antradienį pristatydami instaliaciją A. Navalno šalininkai išreiškė viltį, kad ji atkreips dėmesį į baisias sąlygas, kuriomis jis yra laikomas.

  Instaliacija atvira 24 valandas per parą, prie jos visuomet dirba savanorių. Ji stovės iki vasario 23-iosios – Rusijos invazijos į Ukrainą metinių išvakarių.

  10:22 Ukraina rengiasi statyti turkiškų dronų „Bayraktar“ gamyklą

  Ukraina ketina statyti įmonės „Baykar“ gaminamų vidutinio nuotolio daugkartinio panaudojimo dronų „Bayraktar TB2“ gamyklą.

  Kaip pranešė Vasilijus Bodnaras, Ukrainos ambasadorius Turkijoje, tarp šalių baigtos derybos, sukurta teisinė bazė ir parengtas būsimos įmonės projektas.

  Išsamiau skaitykite čia.

  09:53 Lietuvoje dirbantys 22.000 ukrainiečių pernai sumokėjo 40 mln. Eur mokesčių

  Nuo karo Ukrainoje pradžios iki praėjusių metų pabaigos Lietuvoje dirbantys ukrainiečiai į šalies biudžetą sumokėjo 40 mln. Eur, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

  Plačiau skaitykite čia.

  09:45 NATO vadovas: šalys Vilniuje sutars dėl ambicingesnio gynybos išlaidų tikslo

  Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, tikisi, kad Aljanso valstybės narės padidins dabartinį 2% nacionalinio produkto išlaidų gynybai tikslą, kai liepą susitiks į aukščiausiojo lygio susitikime Vilniuje, sakė jis Vokietijos laikraščiui „Die Welt“.

  „Iš pradžių dviejų procentų tikslas buvo numatytas dešimtmečiui, t. y. iki 2024 m., todėl dabar turime jį atnaujinti“, – teigė jis ir pridūrė, kad kol kas negali įvardyti konkretaus procento.

  „Tačiau darau prielaidą, kad tai bus ambicingesnis tikslas nei anksčiau, nes visi mato, kad turime daugiau investuoti“, – sakė NATO vadovas.

  Prancūzija yra paskutinioji šalis, besilaikanti dabar sutarto 2% BVP gynybos išlaidų tikslo

  [infogram id="f253fe83-32df-4b5a-aeac-299647cb533e" prefix="rP8" format="interactive" title="Copy: Copy: NATO šalių išlaidos gynybai 2021 m."]

  09:38 JK: vargu, ar Rusijos tankai T-14 atitiks reikiamus standartus

  Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija vertina, kad Rusijos planas dislokuoti tankus T-14 „Armata“ fronte Ukrainoje, gali ne visiškai pasiteisinti, nes „transporto priemonės buvo labai prastos būklės“.

  „Per pastaruosius trejus metus Rusijos pareigūnai viešai aprašė T-14 variklio ir šiluminio vaizdo sistemų problemas“, – teigia JK.

  Anot JK, mažai tikėtina, kad tankai atitiks reikiamus standartus, nes pats Sergejus Šoigu, gynybos ministras, teigė, kad šie tankai bus naudojami kaip „eksperimentinė-pramoninė“ serija.

  09:33 Rusijos ambasadorius: galimas JAV tankų tiekimas Ukrainai yra akivaizdi provokacija

  Trečiadienį Anatolijus Antonovas, Rusijos ambasadorius JAV, pareiškė, kad galimas JAV tankų „Abrams“ tiekimas Ukrainai bus „dar viena akivaizdi provokacija“ prieš Rusiją.

  „Akivaizdu, kad Vašingtonas sąmoningai bando sukelti mums strateginį pralaimėjimą“, – rašė A. Antonovas savo „Telegram“.

  „Jei JAV nuspręs tiekti tankus, tuomet tokio žingsnio pateisinimas argumentais apie „gynybinius ginklus“ tikrai nepadės. Tai būtų dar viena akivaizdi provokacija prieš Rusijos Federaciją“, – teigė jis.

  09:25 Visoje Ukrainoje gaudžia oro pavojaus signalas

  Kaip rodo stebėsenos platforma „alerts.in.ua“, visoje Ukrainoje skamba oro pavojaus sirenos.

  Anot grupės „Belaruski Hajun“, Baltarusijoje šiuo metu vėl vyksta oro pajėgų pratybos, todėl spėjama, kad dėl šios priežasties pavojus paskelbtas ir nuo Rusijos agresijos besiginančioje šalyje.

  „alerts.in.ua“ žemėlapis
  „alerts.in.ua“ žemėlapis

  09:12 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

  Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad per pastarąją parą nukovė 910 rusų karių, devynis tankus ir 23 šarvuočius.

  Ukrainos ginkluotųjų pajėgų infografika.
  Ukrainos ginkluotųjų pajėgų infografika.

  09:03 Ukraina: atremtos atakos aštuoniose gyvenvietėse

  Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo ryto suvestinėje informacijoje skelbia, kad per pastarąją parą atrėmė rusų atakas aštuoniose gyvenvietėse Donecko ir Luhansko srityse.

  „Nepaisant daugybės nuostolių, Rusija nenutraukia bandymų žengti į Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Novopavlivkos gyvenvietes. Tačiau priešas ginasi Kupjansko, Zaporižios ir Chersono kryptyse“, – teigia Generalinis štabas.

  Anot Ukrainos, Maskva verbuoja įkaltintus jos piliečius, uždarytus Rusijos kalėjimuose.

  „Ypač aktyviai verbuojami Krasnodaro srities (Rusija) pataisos namų kaliniai, kurie verbuojami į privačią karinę bendrovę „Wagner Group“. Dauguma Ukrainos kalinių nepatenkinti priverstiniu perkėlimu į Rusiją ir paniekinamu rusų kalinių požiūriu į juos. Dalyvauti kare prieš Ukrainą aktyviausiai kviečiami asmenys, atliekantys bausmes už sunkius kriminalinius nusikaltimus“, – teigia nuo Rusijos agresijos besiginanti šalis.

  08:49 L. Kasčiūnas: žinios apie vokiečių ir amerikiečių tankus Ukrainai – stiprus proveržis

  Žinios apie Vokietijos ir JAV ryžtą perduoti savo turimus modernius tankus Ukrainai yra stiprus proveržis, leisiantis Ukrainai svarstyti apie Rusijos užgrobtų teritorijų atsiėmimą, sako Laurynas Kasčiūnas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

  „Manau, kad tai bus kiekis, kuris tikrai leis kalbėti apie tam tikrą stiprų žingsnį į priekį ukrainiečiams mąstant, kaip atsiimti Rusijos užgrobtas teritorijas. Dabar yra būtent tas laikas, kai tai reikia padaryti, ta parama turi ateiti kuo greičiau. Tad bus dabar antras klausimas – kada tai ateis, kada iš visų sandėlių išvešime jau patikrintus „Leopard“ ir atiduosime ukrainiečiams“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė L. Kasčiūnas.

  VŽ primena, kad JAV Ukrainai perduotų tankų „Abrams“, o Vokietija – „Leopard 2“.

  08:25 Kremlius: tankų Ukrainai tiekimas paliks žymę Berlyno ir Maskvos santykiuose

  Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai, perspėjo, kad tankų pristatymas „neatneš nieko gero būsimiems santykiams“ tarp Berlyno ir Maskvos.

  „Jie paliks ilgalaikę žymę“, – sakė jis.

  08:04 Ukrainoje žuvo 2 JK pagalbos darbuotojai

  Du Ukrainos rytuose dingę britai žuvo bandydami padėti žmonėms evakuotis iš įnirtingų mūšių rajonų, antradienį pranešė jų šeimos.

  28 metų Chrisas Parry ir 47 metų Andrew Bagshaw savanoriavo Soledare Ukrainos rytiniame Donecko regione.

  A. Bagshaw šeima sakė, kad abu pagalbos darbuotojai „Soledare, kur vyksta intensyvūs kariniai veiksmai, bandė išgelbėti pagyvenusią moterį, kai į jų automobilį pataikė artilerijos sviedinys“.

  Daugiau nelabai kas žinoma, pareiškime nurodė šeima.

  Dėl A. Bagshaw ir Ch. Parry buvo smarkiau susirūpinta Rusijos karinės samdinių bendrovės „Wagner“ vadovui sausio 11-ąją paskelbus, kad Soledare rasti vieno iš dviejų dingusių britų palaikai.

  Jevgenijus Prigožinas, „Wagner“ samdinių vadovas, taip pat paskelbė internete pasų, kurie atrodė kaip A. Bagshaw ir Ch. Parry dokumentai, nuotraukas ir sakė, kad jie buvo rasti prie lavono.

  07:55 V. Zelenskis uždraudė pareigūnams išvykti iš šalies nevalstybiniais reikalais

  Ukrainos pareigūnams nebebus leidžiama išvykti iš šalies, nebent jie vyktų tarnybiniais reikalais, paskelbė Volodymyras Zelenskis, prezidentas, po to, kai šalyje kilo pareigūnų korupcijos skandalas.

  „Pareigūnai nebegalės vykti į užsienį atostogauti ar kitais nevalstybiniais tikslais“, – sakė V. Zelenskis.

  Plačiau apie tai skaitykite čia.

  07:45 Vokietija žada greitą atsakymą dėl tankų Ukrainai

  Tikimasi, kad trečiadienį Berlynas paskelbs sprendimą dėl galingų vokiečių gamybos kovinių tankų „Leopard“, kurių seniai siekia Kyjivas, eksporto.

  Vokietija taip pat paragino sąjungininkus pradėti mokyti Ukrainos pajėgas jais naudotis.

  Antradienį Berlynas sutikimo dar nedavė, tačiau Vokietijos žiniasklaida, įskaitant laikraštį „Der Spiegel“ ir naujienų kanalą NTV, pranešė, kad Olafas Scholzas, kancleris, jį suteiks.

  Pranešimas turi pasirodyti trečiadienį, o kartu turėtų būti paskelbtas leidimas kitoms šalims, įskaitant Lenkiją, Ukrainai perduoti savo tankų „Leopard“, pranešė leidiniai.

  Borisas Pistorius, naujasis Vokietijos gynybos ministras, sakė, kad jis „aiškiai paragino šalis partneres, kurios turi parengtų dislokavimui tankų „Leopard“, apmokyti Ukrainos pajėgas dirbti su šiais tankais“.

  „Tikiuosi, kad sprendimas bus priimtas netrukus“, – pridūrė jis po Berlyne įvykusių derybų su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.

  „Privalome aprūpinti Ukrainą sunkesnėmis ir pažangesnėmis sistemomis ir turime tai padaryti greičiau“, – teigė B. Pistorius.

  07:27 ISW: Vakarai, nesuteikę tankų anksčiau, apsunkino Ukrainos kovą Bachmute

  Pasirodžius pranešimams, kad JAV ir Vokietija perduos savo šalyse gaminamus tankus, JAV įsikūręs Karo studijų institutas (ISW) vertina, kad jie padės šaliai kariauti, įveikti Rusijos kariuomenę ir išlaisvinti Ukrainos teritoriją.

  „Vakarai prisidėjo prie to, kad Ukraina nesugebėjo pasinaudoti tuo, kai apsupo Rusijos pajėgas Bachmute, nes delsė arba neleido įsigyti ginklų sistemų ir atsargų, būtinų plataus masto kontrpuolimo operacijoms“, – teigia ISW.

  Tuo metu Valerijus Gerasimovas, dabartinis rusų karo Ukrainoje vadovas, stengėsi save ir tradicinę Rusijos karinę vadovavimo struktūrą vaizduoti kaip tikruosius Rusijos gynėjus. Jis karą Ukrainoje lygino su Antruoju pasauliniu karu, aiškino, kad NATO ir Ukraina siekia kelti grėsmę Rusijai.

  „Taip tęsiamos V. Putino pastangos dabartinę kovą pervadinti į Didįjį Tėvynės (Antrąjį pasaulinį – VŽ) karą, siekiant pateisinti užsitęsusius Rusijos žmonių aukų ir mobilizacijos poreikius“, – mano ISW.

  Be to, Rusijoje vėl buvo pakeisti karo apygardų vadai. Pasak ISW, Sergejus Šoigu, gynybos ministras, paskyrė generolą pulkininką Sergejų Kuzovlevą Pietų karinės apygardos vadu, o generolą leitenantą Jevgenijų Nikiforovą – Vakarų karinės apygardos vadu.

  „Karinių apygardų vadovavimo dinamika tebėra neskaidri, o tai rodo, kad Rusijos kariuomenei sunkiai sekasi įdiegti patikimas vadovavimo struktūras ir išlaikyti vadovavimą“, – pastebi analitikai.

  07:14 Kremlius: V. Putinas ir V. Zelenskis nebendrauja jau kelerius metus

  Vladimiras Putinas, Rusijos vadovas, pastaruosius kelerius metus nebendravo su Volodymyru Zelenskiu, Ukrainos prezidentu, sako Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai.

  VŽ primena, kad paskutinį kartą V. Putinas ir V. Zelenskis asmeniškai susitiko 2019 m., kai vyko Normandijos formato susitikimas Paryžiuje. Tada Rusijos vadovas dalyvavo derybose ne tik su V. Zelenskiu, bet ir su Emmanueliu Macronu, Prancūzijos prezidentu, bei Angela Merkel, tuometine Vokietijos kanclere.

  Buvo planuojama, kad abiejų šalių vadovai galėtų susitikti per G 20 šalių viršūnių susitikimą Indonezijoje, tačiau V. Putinas į jį nevyko, o V. Zelenskis dalyvavo nuotoliniu būdu.

  07:04 A. Jermakas: bus patenkinti ir tankistai, ir šauliai, ir pilotai

  Ukraina turės viską, ko reikia kontratakoms pradėti ir savo teritorijai susigrąžinti, sako Andrijus Jermakas, Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas.

  „Bus patenkinti ir tankistai, ir šauliai, o vėliau ir pilotai“, – rašė jis savo „Telegram“ kanale ir pridūrė, kad visa prezidento komanda dirba su partneriais iš Vakarų dėl ginklų tiekimo.

  06:38 V. Zelenskis: į korupcijos skandalus įsivėlusių pareigūnų atleidimas buvo reikalingas

  Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, antradienį pareiškė, kad kelių aukščiausio rango pareigūnų atleidimas po didelio korupcijos skandalo, susijusio su Rusijos invazija, buvo „reikalingas“.

  „Tai sąžininga, reikalinga mūsų gynybai ir tai padeda mums suartėti su Europos institucijomis“, – sakė jis savo vakarinėje kalboje. 

  „Mums reikia stiprios valstybės, o Ukraina tokia ir bus“, – pridūrė V. Zelenskis.

  06:33 CNN: JAV ketina siųsti Ukrainai 30 „Abrams“

  JAV baigia rengti planus nusiųsti Ukrainai apie 30 tankų „Abrams“, CNN teigė du JAV pareigūnai, susipažinę su šiais svarstymais.

  Kaip jau skelbta, JAV ir Vokietija derasi, kad drauge perduotų tam tikrą tankų skaičių. Planuojama, kad Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, suteiks leidimą siųsti tankus ne tik Lenkijai, bet ir pats perduos tam tikrą skaičių. Pirminiais šaltinių duomenimis, JAV ketino Ukrainai perduoti 15 „Abrams“.

  Vašingtonas anksčiau aiškino, kad nesiųs savo tankų „Abrams“, nes jie sudėtingai valdomi ir prižiūrimi, dabar manoma, kad nuspręsta bus jau šią savaitę.

  CNN taip pat skelbia, kad JAV taip pat atsiųs nedidelį skaičių šarvuotų remonto mašinų, kurios naudojamos padėti remontuoti tankus.

  TAIP PAT SKAITYKITE: Infografika: Vakarų tankai, kurių prašo Ukraina

  06:25 V. Zelenskis: derybos dėl tankų perdavimo turi baigtis sprendimais

  Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, antradienį pareiškė, kad diskusijos dėl modernių vakarietiškų tankų tiekimo jo šaliai „turi baigtis sprendimais“.

  Pareiškimas pasirodė atsiradus pranešimams žiniasklaidoje, kad Vokietija ir JAV yra pasirengusios juos tiekti.

  „Sąjungininkai turi reikiamą tankų skaičių“, kurio Ukraina reikalauja, kad sustiprintų savo pajėgas prieš Rusijos invaziją, savo vakaro kalboje sakė V. Zelenskis.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Verslo aplinka“
  Rašyti komentarą 0
  Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

  Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

  Paskelbus įrašą, kuriame policininkai mirtinai sumuša žmogų, JAV baiminamasi įsisiūbuojančių protestų

  Tiek žuvusiojo artimieji, tiek JAV prezidentas ragina taikių protestų nepaversti riaušėmis.

  Ukrainiečiai augina Lenkijos ekonomiką: per metus įsteigė daugiau nei 20.000 įmonių Premium

  Beveik dešimtadalį Lenkijoje praėjusiais metais įregistruotų naujų įmonių įsteigė Ukrainos piliečiai. Lenkų...

  Finansai
  13:30
  Čekijoje vyksta antrasis prezidento rinkimų turas

  Čekijoje šeštadienį vėl buvo atidarytos rinkimų apylinkės, tęsiantis penktadienį prasidėjusiam antrajam...

  Izraelyje baiminamasi naujos smurto bangos

  Užpuolikas palestinietis, žydams penktadienį švenčiant šabą, Rytų Jeruzalėje prie vienos sinagogos nušovė...

  J. Bidenas: vetuosiu respublikonų ekonominį chaosą keliančius įstatymus

  Joe Bidenas, JAV prezidentas, pareiškė vetuosiantis bet kokį respublikonų įstatymą, keliantį „chaoso“ grėsmę...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Iš savivaldos rinkimų pašalinti politikai VRK dokumentų trūkumus pataisyti gavo dvi dienas

  Savo biografijų ir fotografijų Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) nepateikę kandidatai tai galės padaryti...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  ES pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai

  Europos Sąjunga (ES) penktadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai dėl jos karo Ukrainoje ir...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  JK finansų ministras: sutramdyti infliaciją yra svarbiau nei sumažinti mokesčius

  Jeremy Huntas, Jungtinės Karalystės (JK) finansų ministras, penktadienį pareiškė, kad infliacijos sutramdymas...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Viceministrė: diskutuojama nebe apie tribunolo Rusijai būtinybę, bet apie jo formą

  Iniciatyvą dėl specialiojo tribunolo Rusijos agresijai prieš Ukrainą tirti aptariantys tarptautiniai...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Vašingtonas su Vakarų sąjungininkais aptars galimybę Ukrainą aprūpinti naikintuvais F-16

  Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno administracija „nuodugniai aptars“ su Vakarų sąjungininkais galimybę...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Planuojamame Kauno biudžete – 572 mln. Eur

  Kauno miesto biudžeto pajamos, planuojama, šiemet augs 16,4% iki 499,3 mln. Eur, asignavimai – 18,7% – iki...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Turkija: susitikimas su Švedija ir Suomija dėl narystės NATO būtų beprasmiškas 5

  Mevlutas Cavusoglu, Turkijos užsienio reikalų ministras, ketvirtadienį pareiškė, kad po šį mėnesį Stokholme...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Europiečių apklausa: pasitikėjimas Kinija smarkiai smuko, apie Pekino sankcijas Lietuvai dauguma žino mažai Premium

  Idėjų kalvės „International Republican Institute“ užsakymu atlikta reprezentatyvi europiečių apklausa rodo,...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Ispanijos ekonomika pernai augo 5,5%

  Ispanijos ekonomika 2022 metais augo labiau nei prognozavo analitikai, nes stiprus vidaus vartojimas ir...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  ES trečiosioms šalims, nepriimančioms atgal neteisėtų migrantų, grasina vizų apribojimais 1

  Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrai ketvirtadienį pasiekė konsensusą įspėti išorės šalis,...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Čekijos prezidento rinkimuose – aiškus favoritas

  Į pensiją išėjęs NATO generolas Petras Pavelas penktadienį ir šeštadienį vyksiančiame antrajame Čekijos...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Rusijoje – savas „Vynotekos“ atitikmuo, lietuviškas tinklas sako nieko bendra neturįs

  Gėrimų parduotuvių tinklą „Vynoteka“ valdančios įmonės „Gelsva“ vadovė Aurelija Gumbrevičienė sako, kad jos...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Prognozuoja, kad Ukrainos grūdų derlius šiemet toliau mažės 1

  Ukrainos grūdų ir aliejinių augalų derlius šiais metais toliau mažės dėl tebesitęsiančios Rusijos invazijos,...

  Pramonė
  2023.01.27
  Vengrija vetuos sankcijas „Rosatom“ 12

  Viktoras Orbanas, Vengrijos premjeras, penktadienį kalbėdamas šalies nacionalinio radijo eteryje pareiškė,...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Paskutinis pasispardymas – infliacijos augimo tempai slopsta 2

  Sausį išankstinis metinės infliacijos įvertis sudaro 18,4%, penktadienį pranešė Valstybės duomenų tarnyba.

  Finansai
  2023.01.27

  Verslo žinių pasiūlymai