„Der Spiegel“: Vokietija ketina nusiųsti „Leopard 2“ tankų Ukrainai; Šveicarija atšaukė draudimus perduoti oro gynybos sistemų

  Publikuota: 2023-01-24
  Atnaujinta 2023-01-24 22:00
  • Lenkija pateikė Vokietijai oficialų prašymą dėl „Leopard“ tankų perdavimo Ukrainai, Berlynas patvirtino gavęs tokį prašymą. Varšuva taip pat kalba, jog ketins prašyti ES kompensacijų dėl tankų perdavimo išlaidų.
  • Vokietijos koncernas „Rheinmetall“ teigia, kad galėtų Ukrainai suteikti 139 tankus „Leopard 1“ ir „Leopard 2“.
  • Atsistatydina Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas K. Tymošenka, gynybos viceministras V. Šapovalovas, generalinio prokuroro pavaduotojas O. Symonenka, paaiškėjus galimam jų korupciniam elgesiui.
  • Ukraina skelbia turinti pakankamai dujų ir anglies žiemai ir šildymo sezonui išgyventi normaliomis sąlygomis.
  • Rusija planuoja pakeisti sienos kirtimo tvarką: reikės iš anksto rezervuoti laiką ir vietą.
  • Tiesioginiai karo nuostoliai, gruodžio duomenimis, Ukrainoje siekia 137,8 mlrd. USD

  Pirmadienio įvykius galite rasti čia

  [infogram id="b8807cba-7922-4425-b5b1-f32e3a2585e1" prefix="QwT" format="interactive" title="Copy: Copy: 2023-01-23 Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

  Antradienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame Rusijos karo Ukrainoje įvykius sekti kartu rytoj nuo 7. val. 

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  21:58 Per evakuaciją iš Soledaro žuvo du JK piliečiai

  Du Jungtinės Karalystės piliečiai žuvo nesėkmingos humanitarinės evakuacijos Soledare metu, rašo „Sky News“.

  21:37 Suomija derybose dėl tankų Ukrainai siūlo apmokyti jos karius 

  Europos šalims svarstant galimybę tiekti Ukrainai galingus tankus „Leopard“, Suomijos prezidentas antradienį pareiškė, kad jo šalis galėtų pasiūlyti savo mokymo pajėgumus būsimiems tankų daliniams.

  „Esame viena iš nedaugelio Europos šalių, kuriose vis dar yra šauktinių. Tai reiškia, kad mūsų mokymo sistema yra labai išvystyta“, – sakė prezidentas Sauli Niinisto spaudos konferencijoje su savo kolega iš Ukrainos Volodymyru Zelenskiu per netikėtą vizitą Kyjive.

  „Jie kasmet priima naujokus, juos apmoko. Mes turime labai kokybiškus mokymus ir patalpas stažuotojams“, – pridūrė jis.

  S. Niinisto pabrėžė, kad vyksta diskusijos ne tik dėl atskirų tankų, bet ir dėl „didesnio dalinio“ ir „kaip jį sukurti“.

  „Galiu tik pažadėti, kad šiame dalinyje esame konstruktyvūs“, – sakė jis.

  Anot Suomijos lyderio, yra „įvairių galimybių“, kaip Suomija galėtų prisidėti prie šios paramos.

  Tuo metu V. Zelenskis teigė, kad jiedu aptarė „atskiros platformos sukūrimą, siekiant sustiprinti Ukrainą šarvuota technika, įskaitant tankus“.

  „Labai džiaugiuosi, kad Suomija ten užims svarbią vietą“, – sakė jis.

  S. Niinisto sakė, kad klausimas, ar Suomija tieks Ukrainai kai kuriuos savo tankus „Leopard“, tebėra atviras, nes dėl ilgos sienos su Rusija Šiaurės šalis šį klausimą turi svarstyti atsakingai.

  21:05 V. Zelenskis: Rusijos sportininkai neturėtų varžytis Paryžiaus olimpinėse žaidynėse

  Rusijos sportininkams 2024-ųjų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse „neturėtų būti vietos“, antradienį pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

  Tai jis per pokalbį telefonu pasakė Prancūzijos kolegai Emmanueliui Macronui.

  „Ypač pabrėžiau, kad sportininkams iš Rusijos neturėtų būti vietos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse“, – po pokalbio „Telegram“ platformoje parašė V. Zelenskis.

  20:46 Šveicarija atšaukė eksporto draudimus dėl oro gynybos sistemų perdavimo Ukrainai

  Šveicarijos laikraštis „Neue Zürcher Zeitung“ skelbia, kad per savaitgalį šalies vyriausybė pakeitė savo anksčiau išsakytą poziciją dėl oro gynybos sistemos perdavimų Ukrainai, nes jų dalys buvo pagamintos Šveicarijoje, todėl buvo būtinas gauti šalies gamintojos sutikimas.

  Tai reiškia, kad Vokietija, Danija ir Ispanija gali perduoti oro gynybos sistemų „Gepard“ ir amunicijos jai.

  Šveicarija, laikydamasi neutralumo principo, anksčiau buvo paskelbusi, jog nenori leisti perduoti šių sistemų, tačiau sulaukė itin didelio spaudimo iš kitų Vakarų šalių.

  20:21 „Der Spiegel“: Vokietija nusiųs „Leopard 2“ tankų kompaniją Ukrainai

  Vokietijos leidinys „Der Spiegel“ praneša, kad po ilgų svarstymų Vokietijos vyriausybė nusprendė pati nusiųsti mažiausiai kompaniją tankų „Leopard 2A6“ bei leisti sąjungininkams taip pat siųsti tankų Ukrainai.

  Kompaniją paprastai sudaro apie 15 tankų, tačiau tikslus jų kiekis įvardintas nebuvo.

  Rašoma, kad pradžioje Vokietija siųs tankus iš Bundesvero sandėlių, tačiau vėliau neatmetama, kad Ukrainai gali būti tiekiami naujai pagaminti tankai.

  „Der Spiegel“ taip pat rašo, kad šis žingsnis veikiausiai bus žengtas kartu su partneriais, JAV taip pat pristatant „Abrams“ tankų Ukrainai. Apie tokią galimybę šiandien skelbė „The Wall Street Journal“.

  19:54 Vokietijos parlamente trečiadienį vyks debatai tankų perdavimo klausimu

  Vokietijos parlamentas trečiadienį surengs debatus dėl tankų „Leopard 2“ perdavimo Ukrainai, rašo CNN.

  Šių debatų paprašė opozicinė Krikščionių-demokratų sąjungos (CDU) partija, siekdama nutraukti eksporto teisių perdavimo blokadą, dėl kurios, CDU nuomone, kyla grėsmė prarasti partnerių pasitikėjimą.

  Debatai numatyti 9 val. ryto vietos laiku.

  19:44 Rusija skelbia, kad nuo karo pradžios pasienio regione žuvo 25 žmonės

  Nuo Maskvos puolimo Ukrainoje pradžios viename Rusijos pasienio regione žuvo 25 žmonės ir daugiau kaip 90 buvo sužeista, prezidentui Vladimirui Putinui pranešė Belgorodo regiono gubernatorius.

  „Ukraina, priešas, taikosi į taikias gyvenvietes. Žuvo 25 žmonės, 96 buvo sužeisti“, – per televiziją V. Putinui sakė srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas.

  Tai pirmas kartas, kai nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios Rusijos pareigūnai paskelbė oficialų žuvusiųjų skaičių kokiame nors Rusijos regione.

  19:11 EK kovo mėnesį pristatys kosmoso gynybos planą

  Kovo mėnesį Europos Komisija pateiks strategiją, kaip sustiprinti Europos Sąjungos saugumo ir gynybos pastangas kosmose, antradienį pareiškė už vidaus rinką atsakingas EK narys Thierry Bretonas, Rusijos karui Ukrainoje didinant įtampą kosminėje erdvėje.

  Plačiau apie tai rašoma čia.

  18:48 Norvegija svarsto perduoti 8 tankus „Leopard 2“ Ukrainai

  Norvegijos leidinys DN, remdamasis savo šaltiniais, skelbia, kad šalies vyriausybė svarsto perduoti 8 iš savo turimų 36 vokiečių gamybos tankų „Leopard 2“.

  Sprendimas dar nėra priimtas ir taip pat priklausys nuo Vokietijos sprendimo dėl eksporto licencijų suteikimo.

  Greitu metu taip pat tikimasi, kad vyriausybė praneš apie naujų tankų pirkimą, rašoma publikacijoje.

  18:28 Japonija ir Kambodža mokys ukrainiečių išminuotojus

  Antradienį Tokijuje Kambodžos ir Japonijos užsienio reikalų ministrai Yoshimasha Hajaši ir Prakas Sohonnas pasirašė susitarimą, kuriame teigiama, kad šalių ginkluotosios pajėgos bendradarbiaus apmokant Ukrainos išminuotojus, rašo „BBC Russian“.

  „Ukrainskaja Pravda“ anksčiau rašė, kad V. Zelenskis dar rudenį kreipėsi į Kambodžą su prašymu padėti apmokyti išminuotojų.

  Ši šalis dėl pilietinio karo praėjusio amžiaus septintame ir aštuntame dešimtmetyje bei JAV veiksmų Vietnamo karo metu buvo susidūrusi su itin didele užsilikusių minų ir sprogmenų problema, todėl turi daug patirties šioje srityje.

  18:17 G. Landsbergis: Rusijai nepavyks pakartoti Holodomoro

  Rusijai nepavyks pakartoti Holodomoro ir mirtinai sušaldyti ukrainiečių, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Taip jis kalbėjo nuotoliniame G7+ susitikime dėl energetinės paramos Ukrainai, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

  „Rusijos barbariškos pastangos pakartoti Holodomorą ir mirtinai sušaldyti ukrainiečius nepavyks – taip pat ir dėl lietuvių susitelkimo. Daugiau nei 1.000 generatorių ir daugiau nei 260 Lietuvos žmonių dėka surinktų ar nupirktų generatorių padeda ukrainiečiams išgyventi šią šaltą karo metų žiemą“, – pranešime sakė G. Landsbergis.

  Kartu su didžiausiomis pasaulio ekonomikomis susitikime aptarta būtinybė tiekti įrangą dėl Rusijos atakų nukentėjusios Ukrainos energetikos sistemos atstatymui ir sustiprinimui.

  Anot ministerijos, Lietuva yra daugiausiai elektros generatorių ir transformatorių Ukrainai suteikusi Europos Sąjungos valstybė. Ukrainai tiekiami aukštos įtampos transformatoriai, bendradarbiauja abiejų šalių elektros tinklų operatoriai, rengiamasi prisidėti prie Mikolajivo elektros tinklų atnaujinimo, elektros generatorius Ukrainai aukoja Lietuvos žmonės.

  18:04 Vokietijos eksporto apimtys į Rusiją pernai pasiekė 2003 metų lygį

  Vokietijos eksporto apimtys į Rusiją pernai mažėjo beveik per pusę ir pasiekė nuo 2003 metų nematytas mažumas, rašo „Reuters“.

  Apimtys mažėjo 45%, palyginti su ankstesnių metų rezultatais, iki 14,5 mlrd. Eur. Didžiausias susitraukimas pastebėtas automobilių ir jų dalių eksporto kategorijoje. Tuo metu vaistų ir maisto produktų eksporto apimtys kito mažiausiai, nes šios prekės nėra sankcionuojamos.

  Importo apimtys iš Rusijos didėjo 11%, tačiau tam didelę įtaką turėjo smarkiai brangusios energijos išteklių kainos, nes Berlynas rusiškos naftos ir dujų atsisakinėjo pamažu, o dėl didelės infliacijos už mažesnius kiekius išteklių mokėjo gerokai didesnę kainą.

  Vokietijai, kaip ir daugeliui kitų šalių, sėkmingai atsisakant rusiškų energijos išteklių, šis skaičius ateityje turėtų smarkiai mažėti.

  17:52 Lvivo meras: pagalba dabar turi daugiau reikšmės negu pagalba rytoj

  Pagalba dabar turi daugiau reikšmės negu pagalba rytoj, kalbėdamas apie Vakarų karinės ginkluotės paramą Ukrainai teigia Lietuvoje viešintis Lvivo meras Andrijus Sadovas.

  „Pagalba dabar, tučtuojau, turi daugiau reikšmės negu pagalba rytoj, o to kaina yra žmogaus gyvybė. Tą rusišką mešką reikia nugalėti iki galo, sužalota meška kelia daugiau pavojaus negu sveika“, – antradienį žurnalistams Vilniuje sakė jis.

  Anot jo, valstybės, suprantančios Rusijos grėsmę, tokios kaip Baltijos šalys ir Lenkija, sprendimus priima greičiau.

  „Valstybės, kurios supranta Rusijos grėsmę, priiminėja sprendimus žaibišku greičiu. Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija – jūs esate mūsų artimiausi partneriai“, – kalbėjo meras. 

  Paklaustas apie vokiečių delsimą Ukrainai siunčiant „Leopard“ tankus, A. Sadovas pažymėjo, kad tam įtaką gali daryti visuomenės nuotaikos.

  „Kalbant apie požiūrį kai kurių valstybių, reikia suprasti, kad tai yra demokratijos, kur visuomenė turi labai didelę įtaką (...). Politikai yra visuomenės veikėjai, kurie labai atsižvelgia į visuomenes nuotaikas“, – kalbėjo jis. 

  17:40 „Bloomberg“: Vokietija Lenkijos prašymą gali patvirtinti šį trečiadienį

  Naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi neįvardintais šaltiniais skelbia, jog labai tikėtina, kad Vokietija gali duoti oficialų sutikimą Lenkijai perduoti tankų „Leopard 2“ Ukrainai jau šį trečiadienį.

  Kiek anksčiau pranešta, kad Lenkija oficialiai įteikė tokį prašymą, o Berlynas patvirtino jį gavęs.

  17:33 Berdianske sprogo pseudoreferendumo organizatorės automobilis

  Valentinos Mamai, prorusiškų pažiūrų vietos aktyvistės, padėjusios suorganizuoti pseudoreferendumą dėl prisijungimo prie Rusijos federacijos, automobilis buvo susprogdintas Berdiansko uostamiestyje, rašo portalas „Meduza“.

  Apie pasikėsinimą prieš V. Mamai paskelbė Rusijos paskirtas vietos meras Ivanas Fedorovas, kuris pridūrė, kad V. Mamai rusų karius pasitiko „su gėlėmis“.

  Dėl patirtų sužalojimų V. Mamai buvo išvežta į ligoninę, patyrė galvos sutrenkimą, tačiau daugiau detalių apie jos būklę neskelbiama.

  17:29 Turkija atidėjo susitikimą su Švedija ir Suomija dėl narystės NATO

  Turkija neribotam laikui atidėjo naują derybų su Švedija ir Suomija raundą dėl šių šalių narystės NATO, antradienį pranešė turkų valstybinė žiniasklaida.

  Šis susitikimas turėjo būti surengtas kitą mėnesį, sakoma pranešimuose, kuriuose cituojami Turkijos diplomatiniai šaltiniai.

  17:12 WSJ: JAV linksta prie sprendimo perduoti „reikšmingą kiekį“ „Abrams“ tankų Ukrainai

  JAV prezidento Joe Bideno administracija linksta prie sprendimo perduoti Ukrainai „reikšmingą kiekį“ sunkiųjų kovos tankų „Abrams M1“, o sprendimas dėl tokio žingsnio galimas jau šią savaitę, leidiniui „The Wall Street Journal“ teigė anonimu likęs aukšto rango JAV pareigūnas.

  Toks sprendimas galėtų būti priimtas kartu su Vokietija, kurio metu ši sutiktų perduoti nedidelį kiekį savo „Leopard 2“ tankų bei patvirtintų kitų šalių prašymus, rašoma publikacijoje.

  Tokiu būdų galėtų būti išspręstas sunkiųjų tankų perdavimo klausimas Ukrainai, nes Berlynas prieš tai buvo išsakęs poziciją, kad sutiktų su tankų perdavimų tik jei JAV pirmoji paskelbtų apie savo turimų „Abrams“ tankų siuntimą.

  JAV šiuo klausimu laikėsi nuosaikiau, nes skirtingai nei „Leopard 2“ tankai, kuriuos turi daugelis Europos šalių, kartu su reikiamais logistikos pajėgumais, priežiūros centrais, mechanikais, atsarginėmis dalimis bei gamybos pajėgumais, amerikietiški „Abrams“ galėtų tapti rimtu galvos skausmu Ukrainai ir sąjungininkams dėl to, kad 55 tonas sveriančius tankus priežiūrai ir remonto darbams reikėtų gabenti į kitą Atlanto pusę.

  WSJ rašo, kad pokytis JAV pozicijoje galimai atsirado po sausio 17 dieną vykusio telefoninio pokalbio tarp J. Bideno bei Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo. Aukšto rango Vokietijos pareigūnas teigė, kad dėl šio klausimo savaitę laiko vyko itin karštos derybos.

  Kai kurie Demokratų partijos atstovai tai papt išreiškė prašymą perduoti „Abrams“ ukrainiečiams. Vienas tokių – senatorius iš Delavero Chrisas Coonsas.

  16:53 Keturi sužeisti per apšaudymą Donecko regione

  Keturi žmonės buvo sužeisti per Rusijos pajėgų apšaudymą Konstantynivkoje, Donecko regione, pranešė regiono vadovas Pavlo Kyrylenko.

  Iš sužeistųjų – du vaikai.

  Skelbiama, kad apšaudytas daugiaaukštis pastatas.

  16:26 D. Šmyhalis: Ukraina turi pakankamai dujų ir anglies žiemai išgyventi

  Denysas Šmyhalis, Ukrainos premjeras, antradienį pranešė, kad šalies anglies ir dujų atsargos yra pakankamos pabaigti šiam šildymo sezonui, nepaisant Rusijos atakų prieš energetikos sektorių, rašo „Al Jazeera“.

  Apie tai jis paskelbė vyriausybės pareigūnų susitikime.

  „Kol kas Rusijos pastangos panardinti Ukrainą į tamsą žlugo“, - cituojamas premjeras.

  „Turime daugmaž pakankamai išteklių baigti šildymo sezoną normaliu režimu. Sandėliuojama apie 11 mlrd. kub. metrų dujų bei 1,2 mln. tonų anglių“, - sakė D. Šmyhalis.

  16:17 V. Zelenskis Vilniui suteikė „Miesto gelbėtojo“ vardą

  Vilniui minint 700-ąjį jubiliejų, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis suteikė Lietuvos sostinei „Miesto gelbėtojo“ vardą.

  Ukrainos vadovas antradienį pasirašė tai skelbiantį dekretą.

  „Už pademonstruotą humanizmą, gailestingumą ir solidarumą su Ukrainos žmonėmis, visapusišką pagalbą Ukrainos piliečiams, kurie buvo priversti palikti Tėvynę dėl Rusijos Federacijos ginkluotos agresijos prieš Ukrainą, taip pat stiprią Ukrainos paramą ginant jos nepriklausomybę ir suverenitetą, įsakau apdovanoti Vilniaus miestą garbės vardu „Miestas-gelbėtojas“, – nurodoma Ukrainos Prezidentūros paskelbtame dekrete.

  Šį titulą Vilniaus merui Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykstančiame renginyje antradienį oficialiai perdavė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

  Plačiau apie tai rašoma čia.

  16:14 V. Putinas: Rusija susiduria su vaistų trūkumu

  Rusijos lyderis Vladimiras Putinas pareiškė, kad dėl Vakarų įvestų sankcijų šalyje yra jaučiamas vaistų trūkumas, nepaisant to, kad šalis ėmė daugiau vaistų gaminti pati.

  Nors į Vakarų sankcijas receptiniai vaistai nėra įtraukti, stinga jų pristatymas dėl logistikos kliūčių, sunkumų dėl draudimo ir spūsčių muitinėse.

  V. Putinas teigė, kad vaistų gamyba viduje didėjo 22% ir bendrai siekia apie 60% visų šalyje parduodamų vaistų, tačiau vis tiek jaučiamas kai kurių vaistų trūkumas.

  15:53 V. Zelenskis pasirašė sankcijas Rusijos ortodoksų bažnyčios atstovams

  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė šalies Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos parengtą sankcijų sąrašą, kuriame įtrauktas 21 Rusijos ortodoksų bažnyčios atstovas.

  Į sąrašą patenka 16 aukšto rango bažnyčios klerkų bei dar penki bažnyčios atstovai, rašo „Sky News“.

  15:50 Suomijos prezidentas lankosi Kyjive

  Suomijos prezidentas Sauli Niinisto antradienį Kyjive susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

  15:30 Visoje Ukrainoje paskelbtas oro pavojus

  Visoje Ukrainoje buvo paskelbtas oro signalas po to, kai buvo užfiksuoti iš Baltarusijos oro uostų kylantys rusų MiG-31K, galintys nešti „Kinšal“ raketas, rašo „Unian“.

  15:14 Lenkija prašys ES kompensuoti tankų perdavimo išlaidas

  Lenkija prašys Europos Sąjungos pagalbos kompensuoti patirtus nuostolius dėl tankų „Leopard 2“ perdavimo, jei šį žingsnį palaimins Berlynas.

  „Atsigręšime į Europos Sąjungą dėl kompensacijos, tai bus dar vienas europiečių geros valios aptikrinimas“, - „BBC Russia“ cituoja premjerą Mateuszą Morawieckį.

  15:08 Vokietijos mindžikavimas dėl tankų stumia Berlyną už ES galios centro ribų – sąjungininkai įsiutę

  Berlyno vengimas priimti ryžtingus užsienio politikos sprendimus ir pastarųjų savaičių mindžikavimas dėl tankų „Leopard 2“ pristatymo kerta Vokietijos reputacijai, stumia ją už Europos Sąjungos (ES) galios centro ribų, įsitikinę ekspertai. Nusivylimo partnere neslepia ir sąjungininkai Europoje.

  Išsamiau apie tai VŽ rašo čia.

  15:03 Į JK išskrenda Lietuvos instruktorių grupė apmokyti Ukrainos karių

  Sausio 25 d. iš Zoknių aerodromo į Jungtinę Karalystę (JK) išvyksta pirmoji šiais metais 18-os Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė, kuri prisidės prie Ukrainos karių mokymo operacijos „Interflex“. Karius išlydės Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadas brigados generolas Alvydas Šiuparis.

  Lietuvos kariuomenės instruktorių mokymo grupė perteiks Ukrainos kariams bazines karines žinias ir įgūdžius, kurie reikalingi išgyventi bei veikti mūšio lauke, taip pat mokys atlikti kovinius šaudymus, išgyvenimo įgūdžių žiemos metu, formuos taktikos įgūdžius teorinėse ir praktinėse paskaitose. Pagal šią tarptautinę programą 2022 metais buvo apmokyta iki 10.000 Ukrainos karių.

  14:57 Rusija neatstatinės sugriautų gamyklų Mariupolyje

  Rusijos federalinės institucijos „RosKapStroj“, atsakingos už didelio masto objektų statybos projektų valstybės lėšomis įgyvendinimą, vadovė Julija Maksimova, teigė, kad neplanuojama atstatyti Mariupolyje buvusių ir per apgultį sugriautų gamybos kompleksų, įskaitant „Azovstal“ gamyklą, rašo Rusijos valstybinė naujienų agentūra „TASS“.

  „Niekas tikrai neatstatinės „Azovstal“, nes šio sovietinio objekto skalė, kokia buvo, yra neįmanoma ir nepelninga“, – teigė ji.

  Anot vadovės, dvi didžiausios gamyklos Mariupoluje – „Azovstal“ ir „Iljyč“ – niekada nebeveiks taip, kaip anksčiau.

  J. Maksimovos teigimu, šis regionas būtų pelningesnis ir efektyvesnis, kaip žemės ūkio pramonės centras, o Rusijos pramonės ir prekybos ministerija neva jau dirba ties tuo, kad Mariupolyje būtų pastatyti maisto pramonės perdirbimo kompleksai.

  14:41 Vokietija patvirtino gavusi Lenkijos prašymą

  Vokietijos vyriausybė gavo Lenkijos prašymą dėl tankų „Leopard 2“ perdavimo, kanalui CNN patvirtino vyriausybės atstovas spaudai.

  Jis nepatikslino, kada bus priimtas sprendimas, tačiau teigė, kad procesas bus vykdomas su reikiama skuba.

  14:14 Atsistatydino dar du viceministrai

  Apie savo pasitraukimą paskelbė dar du Ukrainos pareigūnai – šalies Bendruomenių ir teritorijų vystymo ministro pavaduotojai Viačeslavas Negoda ir Ivanas Lukerija, rašo „Al Jazeera“.

  13:37 Atleisti keturi viceministrai

  Ukrainos ministrų kabinetas atleido keturis viceministrus.

  Kaip rašo „Unian“, remdamasis vyriausybės atstovu Aukščiausiojoje Radoje Tarasu Melničiuku, pareigų toliau nebeeis gynybos viceministras Viačeslavas Šapovalovas, socialinės politikos viceministras Vitalijus Muzyčenka, bendruomenių ir teritorinės plėtros viceministrai Ivanas Lukreryja ir Viačeslavas Negoda.

  Kaip jau skelbta anksčiau, V. Šapovalovas, atsakingas už karių aprūpinimą maistu ir įranga, pateikė atsistatydino pareiškimą dėl, jo teigimu, žiniasklaidos kaltinimų korupcija, kurie yra nepagrįsti.

  13:25 Ch. Michelis ragina šalis pasistūmėti derybose dėl konfiskuoto Rusijos turto panaudojimo Ukrainos atstatymui

  Charles‘is Michelis, Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas, paragino ES nares pasistūmėti derybose dėl 300 mlrd. USD vertės konfiskuoto Rusijos centrinio banko turto panaudojimo Ukrainos atstatymui.

  Ch. Michelis interviu „Financial Times“ sakė, kad norėtų išnagrinėti idėją aktyviai valdyti įšaldytą Rusijos centrinio banko turtą, užsitikrinti iš jo pelną, kuris vėliau galėtų būti skirtas Ukrainos atstatymo darbams. Plačiau skaitykite čia

  13:14 Ukrainoje atleidžiami penkių regionų vadovai

  Ukrainos žiniasklaida praneša, kad Ministrų kabinetas rengiasi atleisti penkių regionų – Dnipro, Zaporižios, Kyjivo, Sumų ir Chersono – vadovus.

  „Ukrainskaja pravda“ rašo, kad Dnipro srities gubernatorius Valentynas Rezničenka atleidžiamas savo paties prašymu, Kyjivo srities gubernatorius Oleksijus Kuleba irgi greičiausiai pagal atsistatydinimo pareiškimą. O kiti gubernatoriai, teigiama, atleidžiami abipusiu šalių susitarimu.

  13:03 A. Lukašenka sako, kad Ukraina Baltarusijai pasiūlė sudaryti nepuolimo paktą

  Baltarusijos neteisėtas prezidentas Aliaksandras Lukašenka antradienį pareiškė, kad Ukraina pasiūlė sudaryti nepuolimo paktą su jo šalimi, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Belta“.

  A. Lukašenka tokį tariamą pasiūlymą atskleidė vyriausybės ir teisėsaugos pareigūnų susitikime, kuriame jis taip pat apkaltino Vakarus ginkluojant kovotojus Ukrainoje, galinčius destabilizuoti padėtį Baltarusijoje.

  12:40 Tiesioginiai karo nuostoliai Ukrainoje siekia 137,8 mlrd. USD

  2022 m. gruodžio mėnesio duomenimis, bendra tiesioginių, dokumentais užfiksuotų karo padarytų nuostolių suma siekia 137,8 mlrd. USD. Apie tai pranešė Kyjivo ekonomikos mokykla, kurios analitinis padalinys atlieka tokius skaičiavimus pagal projektą „Rusija mokės“.

  „Palyginti su paskutiniais skaičiavimais 2022 m. lapkričio mėnesį, bendra nuostolių suma padidėjo beveik 2 mlrd. USD“, – teigiama pranešime.

  Pažymima, kad nuostoliai dėl būsto fondo sunaikinimo vertinami 54 mlrd. USD. Gruodžio mėnesį ši suma padidėjo dar 1,5 mlrd. USD. Per daugiau nei dešimt karo mėnesių buvo apgadinta arba sugriauta 149.300 namų, iš jų 131.400 privačių namų, 17.500 daugiabučių ir 280 bendrabučių.

  Infrastruktūros nuostoliai siekia 35,6 mlrd. USD, o pramonės ir įmonių nuostoliai – 13 mlrd. USD.

  12:19 Kremlius: iš vokiečių tankų Ukrainoje nebus „nieko gero“

   Kremlius antradienį pareiškė, kad iš Vokietijoje pagamintų tankų „Leopard“ tiekimo Ukrainai nebus „nieko gero“, didėjant spaudimui Berlynui duoti leidimą dėl šios ginkluotės tiekimo Kyjivui.

  Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas per kasdienę spaudos konferenciją sakė, kad „šios siuntos nieko gero neatneš būsimiems Berlyno ir Maskvos santykiams“, ir pridūrė: „Jos paliks ilgalaikį pėdsaką.“

  11:40 Lenkija pateikė Vokietijai oficialų prašymą dėl „Leopard“ perdavimo

  Vokietija šį rytą gavo oficialų Lenkijos prašymą reeksportuoti tankus „Leopard“ į Ukrainą, teigia Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas, kurį cituoja „Reuters“.

  „Aš taip pat raginu Vokietiją prisijungti prie Ukrainą remiančių šalių koalicijos, suteikiančios „Leopard 2“ tankus. Tai mūsų bendras reikalas, nes kalbama apie visos Europos saugumą“, – sakė ministras.

  11:38 Vokietijos mindžikavimas dėl tankų stumia Berlyną už ES galios centro ribų

  Berlyno vengimas priimti ryžtingus užsienio politikos sprendimus ir pastarųjų savaičių mindžikavimas dėl tankų „Leopard 2“ pristatymo kerta Vokietijos reputacijai, stumia ją už Europos Sąjungos galios centro ribų, įsitikinę ekspertai. Plačiau skaitykite čia

  11:22 Vokietija: sąjungininkės gali pradėti mokyti ukrainiečius naudotis tankais „Leopard“

  Vokietijos gynybos ministras antradienį pareiškė, kad sąjungininkės gali pradėti mokyti Ukrainos pajėgas naudotis tankais „Leopard“, nors Berlynas vis dar nepriėmė sprendimo, ar leisti tiekti šią ginkluotę Kyjivui.

  „Aiškiai paraginau šalis partneres, kurios turi parengtų dislokavimui tankų „Leopard“, apmokyti Ukrainos pajėgas dirbti su šiais tankais“, – sakė Borisas Pistorius.

  NATO vadovas Jensas Stoltenbergas palankiai įvertino „aiškią žinią“ iš vokiečių ministro, „nes priėmus sprendimą dėl kovinių tankų pristatymo, prireiks šiek tiek laiko juos identifikuoti, paruošti ir apmokyti ukrainiečius“ karius jais naudotis.

  Berlyne viešintis J. Stoltenbergas taip pat sakė, kad tikisi, jog netrukus bus priimtas sprendimas dėl Vokietijoje pagamintų tankų „Leopard“ siuntimo į Ukrainą, augant spaudimui Berlynui duoti sutikimą.

  „Aptarėme kovinių tankų klausimą. Konsultacijos tarp mūsų sąjungininkų bus tęsiamos, ir esu įsitikinęs, kad netrukus turėsime sprendimą“, – teigė NATO vadovas.

  11:08 Parama Ukrainai iš verslo ir universiteto: lovos per minutę be jokio varžto ir įrankių 

  Verslas sugalvojo idėją, o mokslas padėjo ir prisidėjo sprendiniais, kaip ją įgyvendinti. Taip reklamos gamybos ir frezavimo paslaugas teikianti UAB DUV kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu („Vilnius Tech“) sukūrė trijų modelių lovas iš faneros „Litua“. Modulinėms lovoms surinkti nereikia popierinių instrukcijų, varžtų ar kitų įrankių, o tokių lovų labai reikia Ukrainai.

  „Litua Mili“, „Litua Tiki“ ir „Litua Kopa“ – surenkamos per kelias minutes, tik rankomis. Užtenka nuskenuoti QR kodą ir pažiūrėti trumpą vaizdo įrašą, kaip surinkti gaminį, kuris gali būti transformuojamas ir į kėdę su stalu.

  Apie 200 tokių lietuviškų baldų, kuriuos sukūrė verslo bendrovė ir universiteto atstovai, jau naudojami Kyjivo blokpostuose, mobiliosiose klinikose, judančiose kartu su frontu, mokyklose ar darželiuose, kur Charkive glaudžiasi civiliai, ir kitur. Plačiau skaitykite čia

  10:47 Rusai apšaudė Kupjanską

  Antradienio rytą Rusijos pajėgos apšaudė Charkivo srities Kupjansko miestą – nukentėjo gyvenamieji namai, kilo didelio masto gaisrai, pranešė regiono karinės administracijos viršininkas Olehas Syniehubovas. Informacija apie nukentėjusiuosius tikrinama.

  10:34 Iš pareigų pasitraukė Ukrainos generalinio prokuroro pavaduotojas

  Ukrainos generalinio prokuroro pavaduotojas Oleksijus Symonenka antradienį atleistas iš pareigų, pranešė Generalinė prokuratūra.

  Pareiškime, kuriame pranešama apie jo atleidimą, teigiama, kad tai buvo padaryta „jo paties pageidavimu“, rašo „Reuters“.

  Pareigūnas pasitraukė po to, kai paaiškėjo, kad jis gruodį-sausį buvo išvykęs atostogų į Ispaniją, naudodamasis Lvivo verslininkui priklausančiu „Mercedes“ automobiliu.

  Kaip jau skelbėme, Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba priėmė sprendimą uždrausti šalies pareigūnams išvykti į užsienį, jei tai nesusiję su valstybės reikalais (žr. įrašą 07:05). 

  Anksčiau iš pareigų atsistatydino prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka ir gynybos viceministras Viačeslavas Šapovalovas, Ukrainos valdžią krečiant skandalams dėl korupcijos ir piktnaudžiavimo tarnyba. 

  10:21 Atsistatydina Ukrainos gynybos viceministras

  Ukrainos gynybos ministro pavaduotojas Viačeslavas Šapovalovas, atsakingas už karių aprūpinimą maistu ir įranga, atsistatydino dėl, jo teigimu, žiniasklaidos kaltinimų korupcija, kurie yra nepagrįsti.

  Gynybos ministerijos tinklalapyje paskelbtame pranešime teigiama, kad V. Šapovalovo atsistatydinimas yra garbingas poelgis, kuris padės išlaikyti pasitikėjimą ministerija.

  Nacionalinės žiniasklaidos pranešimuose šeštadienį ministerija buvo apkaltinta pasirašiusi sandorį, kurio kainos „du ar tris kartus“ viršija dabartines pagrindinių maisto produktų kainas.

  Gynybos ministerija šiuos pranešimus pavadino „melagingais“ ir pareiškė, kad „perka atitinkamus produktus laikydamasi teisės aktuose nustatytos tvarkos“.

  10:12 Ukraina paskelbė sankcijas 22 su Rusijos bažnyčia susijusiems asmenims

  Ukraina įvedė sankcijas 22 rusams, susijusiems su Rusijos ortodoksų bažnyčia, už tai, kad, pasak prezidento Volodymyro Zelenskio, jie, prisidengdami religija, remia genocidą.

  Remiantis Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos dekretu, į šį sąrašą įtrauktas Michailas Gundajevas, kuris atstovauja Rusijos ortodoksų bažnyčiai Pasaulio bažnyčių taryboje ir kitose tarptautinėse organizacijose Ženevoje.

  Anot Rusijos valstybinė žiniasklaidos, M. Gundajevas yra Rusijos ortodoksų bažnyčios vadovo patriarcho Kirilo sūnėnas. Kirilui sankcijas Ukraina paskelbė pernai.

  09:55 V. Zelenskis priėmė K. Tymošenkos atsistatydinimą 

  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė dekretą, kuriuo iš prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojo pareigų atleido Kyrylą Tymošenką. Jis atleistas savo paties prašymu.

  Plačiau apie K. Tymošenkos atsistatydinimą skaitykite čia.   

  09:40 Čekijos politiko komentaras dėl NATO supykdė Lenkiją ir Baltijos šalis

  Lenkija ir Baltijos šalys pirmadienį išreiškė nepasitenkinimą Čekijos kandidato į prezidentus Andrejaus Babišo pareiškimu, kad, jei bus išrinktas, jis nesiųs karių padėti šioms šalims pagal NATO kolektyvinės gynybos nuostatą.

  „Andrejaus Babišo pareiškimai yra absurdiški ir pavojingi. Jie verčia abejoti pasitikėjimu NATO ir bendradarbiavimu“, – sakė Lenkijos valstiečių partijos PSL lyderis Wladyslawas Kosiniakas-Kamyszas .

  „Kremliuje jie gali pradėti gerti šampaną“, – pridūrė jis.

  Lenkijos vyriausybės atstovas Piotras Mulleris valstybinei televizijai sakė, jog tikisi, kad šie komentarai buvo „tik politinės emocijos per debatus“.

  Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu, atvykęs į Užsienio reikalų tarybos posėdį Briuselyje, sakė, kad A. Babišo žodžiai yra „blogiausias pavyzdys“, kai vidaus politika kėsinasi į saugumą.

  „Aš tik sureaguosiu, kad ponas Babišas turėtų žinoti, jog Estija atsiųs savo karius, jei Čekiją ištiks krizė“, – teigė jis. Plačiau skaitykite čia

  09:29 JT: per karą žuvo mažiausiai 7.068 civiliai gyventojai

  Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių agentūros duomenimis, nuo vasario 24 d. iki sausio 22 d. per Rusijos karą prieš Ukrainą žuvo mažiausiai 7.068 civiliai gyventojai ir mažiausiai 11.415 buvo sužeisti.

  Agentūros teigimu, tikrieji skaičiai tikriausiai yra daug didesni, nes trūksta informacijos iš okupuotų vietų ir tų vietų, kuriose vyksta karo veiksmai. Be to, daug pranešimų apie civilių aukas dar reikia patvirtinti.

  09:08 „Rheinmetall“ galėtų Ukrainai suteikti 139 tankus „Leopard“

  Vokietijos gynybos koncernas „Rheinmetall“ galėtų pristatyti Ukrainai 139 kovinius tankus „Leopard“, jei šalies valdžia duotų leidimą, žiniasklaidos grupei RND sakė bendrovės atstovas spaudai.

  „Rheinmetall“ galėtų suteikti 29 tankus „Leopard 2A4“ iki balandžio–gegužės mėn. ir dar 22 to paties modelio tankus maždaug 2023 m. pabaigoje arba 2024 m. pradžioje.

  Taip pat koncernas gali pristatyti 88 tankus „Leopard 1“. 

  Ukraina ir kai kurios NATO sąjungininkės, pavyzdžiui, Lenkija, daro didelį spaudimą Vokietijai, kad ši leistų Kyjivui tiekti Vokietijoje pagamintus tankus „Leopard 2“.

  08:37 Rusija planuoja pakeisti sienos kirtimo tvarką: reikės iš anksto rezervuoti laiką ir vietą

  Planuojamos Rusijos transporto įstatymo pataisos įpareigos žmones rezervuoti laiką ir vietą bet kokiam planuojamam sienos kirtimui automobiliu, pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS, kurią cituoja „Reuters“.

  „Transporto priemonių pravažiavimas siekiant kirsti Rusijos Federacijos valstybinę sieną vykdomas rezervuotą dieną ir laiką vyriausybės nustatyta tvarka“, – pranešė agentūra, nurodydama į įstatymo pataisų projektą, kuris, pasak jos, turėtų įsigalioti kovo 1 d.

  Po Rusijos invazijos į Ukrainą praėjusių metų vasarį iš šalies išvyko daug Rusijos piliečių ir gyventojų, o jų skaičius dar smarkiau išaugo po to, kai Kremlius rugsėjį paskelbė apie 300.000 karių mobilizaciją į kariuomenę.

  08:34 Ukraina skelbia atnaujintus rusų nuostolius 

  Ukrainos generalinis štabas praneša, kad per pastarąją parą buvo nukauta 690 Rusijos karių, sunaikinti 8 šarvuočiai, 2 tankai, 3 dronai, 2 artilerijos sistemos, 2 lėktuvai, 4 sraigtasparniai ir kt. 

  07:59 ISW: teiginiai apie Rusijos laimėjimus Zaporižios srityje neatitinka tiesos 

  Per pastarąsias 72 valandas Rusijos pajėgos tikriausiai atliko nesėkmingą puolamąją operaciją Zaporižios srityje, naujausioje apžvalgoje rašo JAV įsikūręs Karo studijų institutas (ISW). Jo teigimu, Rusijos pajėgos nepasiekė jokių patvirtintų teritorinių laimėjimų, nors Rusijos okupacinės valdžios pareigūnas šios srityje Vladimiras Rogovas toliau tvirtino, kad tai buvo padaryta. Jis pastarosiomis dienomis vardijo, kad Rusijos pajėgos užėmė kelias Zaporižios srities gyvenvietes– Kamianskę, Mali Ščerbaką, Ščerbaką, Novoandrijivką, Novodanylivką, Mala Tokmačką ir Bilohirją.

  Pasak ISW, atvirų šaltinių, patvirtinančių V. Rogovo teiginius, nėra. Sausio 21–22 d. geolokuoti vaizdiniai įrodymai rodo, kad rusų pajėgų būrių dydžio daliniai kovoja laukuose maždaug 2–3 km į pietus nuo Novodanylivkos ir Mali Ščerbakos. Sausio 23 d. žinomas Rusijos karo tinklaraštininkas pranešė, kad Ukrainos pajėgos persigrupavo ir išlaikė Mali Ščerbakos–Ščerbakos–Novoandrijivkos–Novodanylivkos liniją.

  Kiti Rusijos karo tinklaraštininkai pranešė, kad Rusijos pajėgos po sausio 22 d. bandyto puolimo sausio 23 d. perėjo prie taikinių palei Zaporižios fronto liniją apšaudymo, įskaitant gyvenvietes, kurias, V. Rogovo teigimu, užėmė Rusijos pajėgos. Ukrainos Zaporižios karinė administracija sausio 23 d. pranešė, kad Rusijos pajėgos apšaudė kelis kaimus, kuriuos, pasak V. Rogovo, okupavo rusai. 

  ISW vertinimu, gali būti, kad V. Rogovas melagingais teiginiais apie Rusijos taktinę sėkmę Zaporižios srityje bando atitraukti rusų dėmesį nuo žadėtos pažangos Bachmute trūkumo. V. Rogovo teiginiai susilaukė didelio atgarsio rusakalbėje informacinėje erdvėje ir plačiai pasklido pagrindinėse Rusijos valstybinėse žiniasklaidos priemonėse ir „Telegram“ kanaluose.

  07:22 Atsistatydina Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas K. Tymošenka

  Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka įteikė atsistatydinimo raštą, praneša ukrainiečių žiniasklaida.

  Kaip rašo interneto portalas „Ukrajinska pravda“ remdamasis šaltiniais Nacionalinio saugumo ir gynybos taryboje, vietoj K. Tymošenkos į šį postą ketinama paskirti Kyjivo srities karinės administracijos vadovą Oleksijų Kulebą.

  Taip pat pranešama, kad atsistatydins Sumų, Dnipro, Zaporižios ir Chersono sričių vadovai.

  Deputatas Jaroslavas Železniakas patvirtino informaciją apie prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojo K. Tymošenkos išėjimą. Pasak jo, prieš vasarį bus priimti dar bent trys sprendimai dėl ministrų kabineto.

  Anksčiau buvo pranešama, kad K. Tymošenka asmeniniais tikslais naudojo automobilį, skirtą evakuoti civilius iš karo zonų ir vykdyti humanitarines misijas. K. Tymošenko teigė, kad juo naudojosi tik vykdamas į deokupuotus regionus. Plačiau skaitykite čia

  07:13 Rusai apšaudė Časiv Jarą

  Rusams pirmadienį vakare apšaudžius Časiv Jaro miestą, esantį Donecko srityje, žuvo vienas žmogus ir dar du buvo sužeisti, „Telegram“ platformoje pranešė regiono karinės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka.

  Jo teigimu, okupantai iš daugkartinio raketų paleidimo įrenginio pataikė į gyvenamąjį rajoną. Per apšaudymą buvo apgadinti mažiausiai devyni daugiaaukščiai pastatai, nutrauktas elektros ir dujų tiekimas į rajoną.

  07:05 Ukrainos pareigūnams uždrausta išvykti į užsienį ne darbo reikalais

  Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba priėmė sprendimą uždrausti šalies pareigūnams išvykti į užsienį, jei tai nesusiję su valstybės reikalais. Apie tai pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

  Draudimas skirtas visiems centrinės valdžios ir įvairių lygių vietos valdžios institucijų pareigūnams.

  „Tai taikoma teisėsaugos pareigūnams, liaudies deputatams, prokurorams ir visiems, kurie turi dirbti valstybei ir valstybėje. Jei jie nori pailsėti dabar, jie ilsėsis nedirbdami valstybės tarnyboje. Pareigūnams vykti į užsienį atostogauti ar kitais nevalstybiniais tikslais daugiau nebepavyks“, – sakė prezidentas pirmadienį vakariniame kreipimesi.

  Remiantis Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimu, mobilizacijos ir karo padėties metu valstybės pareigūnai gali vykti už Ukrainos ribų tik į komandiruotes. Pažymima, kad Ministrų kabinetas per penkias dienas turėtų pakeisti valstybės sienos kirtimo taisykles.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Verslo aplinka“
  Rašyti komentarą 0
  Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

  Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

  Estijos valstybės institucijos taupo mokesčius: prašo restoranų klastoti sąskaitas Premium

  Estijos restoranų ir viešbučių savininkai tvirtina, kad beveik visos šalies valstybinės ir savivaldos...

  Finansai
  13:16
  „Oro navigacija“ svarsto apie nuotolinio skrydžių valdymo bokštus

  Valstybės valdoma skrydžių valdymo bendrovė „Oro navigacija“ svarsto galimybę įsidiegti skrydžius nuotoliniu...

  Logistika
  15:55
  Kinijoje kilo šurmulys dėl pensinio amžiaus ilginimo

  Savaitės pabaigoje Kinijoje pasklido kalbos apie atsinaujinusius ilgai atidėliotus planus padidinti pensinį...

  Teismas: E. Musko 2018 m. paskelbti „Twitter“ įrašai apie „Teslą“ nėra sukčiavimas

  San Francisko teismo prisiekusieji atleido Eloną Muską nuo atsakomybės dėl investuotojų patirtų nuostolių...

  Ministerija: pernai vėjo elektrinės pagamino trečdaliu daugiau energijos

  Praėjusiais metais Lietuvos vėjo elektrinių galia, palyginus su 2021 m., išaugo trečdaliu, šeštadienį pranešė...

  Energetika
  12:40
  LB bendrovei „SHIFT Financial Services LT“ panaikino mokėjimo įstaigos licenciją

  Lietuvos bankas (LB), atlikęs bendrovės „SHIFT Financial Services LT“ patikrinimą, nustatė, kad ši mokėjimo...

  Finansai
  11:53
  JAV teigia, kad pastebėtas antras Kinijos žvalgybinis balionas

  Virš Lotynų Amerikos skenda dar vienas Kinijos šnipinėjimo balionas, penktadienį vakare pranešė Pentagonas.

  Infografika: Iš kokių šalių Lietuva atsiveža dyzeliną Premium

  Vasario 5 d. įsigalioja Europos Sąjungos (ES) sankcijos Rusijoje pagamintiems naftos produktams, įskaitant...

  Rinkos
  08:32
  B. Hodgesas: tinkamai remiama Ukraina galėtų susigrąžinti Krymą iki rugpjūčio pabaigos

  Ukrainai būtų didžiulė klaida dabar pradėti taikos derybas su Rusija – tinkamai remiama Vakarų sąjungininkų...

  LAT: BPC informacinės sistemos kūrimo konkurso sąlygos – neteisėtos

  Skambinančio žmogaus buvimo vietai tiksliai nustatyti skirtos informacinės sistemos kūrimo konkurso sąlygos...

  Verslo aplinka
  2023.02.03
  Po skandalo dėl oro erdvės pažeidimo A. Blinkenas atšaukia kelionę į Pekiną

  JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas nuvyks į Kiniją, kai „sąlygos bus tinkamos“, penktadienį pareiškė...

  Verslo aplinka
  2023.02.03
  ES sutarė dėl kainų lubų rusiškos naftos produktams

  Europos Sąjungos šalys sutarė įvesti viršutinę kainos ribą produktams iš rusiškos naftos, penktadienį...

  Verslo aplinka
  2023.02.03
  Turkija: Vakarai nepasidalijo informacija apie grėsmę saugumui

  Ankara penktadienį antrą dieną piktinosi keliomis Vakarų šalimis, kurios laikinai uždarė savo konsulatus...

  Verslo aplinka
  2023.02.03
  JAV užfiksuotas, kaip įtariama, Kinijos žvalgybos balionas

  JAV pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad stebi, kaip įtariama, Kinijos žvalgybos aukštuminį balioną,...

  Verslo aplinka
  2023.02.03
  Ch. Michelis žada remti Ukrainos siekį prisijungti prie ES

  Charles'is Michelis, Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas, penktadienį atvyko į Kyjivą dalyvauti viršūnių...

  Verslo aplinka
  2023.02.03
  VRK: tarp kandidatų liko vienas, nuslėpęs ryšius su KGB, bus sprendžiama dėl jo išbraukimo

  Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC)...

  Verslo aplinka
  2023.02.03
  Brazilijos prezidentas: J. Bolsonaro ruošėsi perversmui sausio 8-ąją

  Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva ketvirtadienį pareiškė, kad jo pirmtakas Jairas Bolsonaro...

  Verslo aplinka
  2023.02.03
  Lenkijos ekonomikos padangėje yra vietos optimizmui Premium

  Lenkijos ekonomika 2022 m. sulėtėjo, tačiau ekonomistai teigia, kad šalies ūkis atsilaikė geriau nei...

  Verslo aplinka
  2023.02.03
  Dar daugiau dėmesio „Iki“ darbuotojams: keliami atlyginimai, gerinamos darbo sąlygos Verslo tribūna

  2023 metų pradžioje prekybos tinklas „Iki“ 10 proc. padidino įmonės darbuotojų atlyginimus. Monika Milė,...

  Prekyba
  2023.02.03
  LB vadovas: augančios maisto kainos naudingos visai gamybos grandinei 13

  Lietuvos banko (LB) vadovas sako, kad augančios maisto produktų kainos Lietuvoje buvo naudingos visai maisto...

  Verslo aplinka
  2023.02.03

  Verslo žinių pasiūlymai