A. Lukašenka: Baltarusija palaiko ir palaikys Rusiją, puolančią Ukrainą

Kalbėdamas ceremonijoje, skirtoje Antrojo pasaulinio karo metinėms, kai sovietų kariuomenė išvadavo Minską, A. Lukašenka tikino, kad jis palaikė Rusijos puolimą prieš Ukrainą „nuo pat pirmos dienos“ vasario pabaigoje.
„Šiandien esame kritikuojami už tai, kad vieninteliai pasaulyje palaikome Rusiją jos kovoje su nacizmu. Mes palaikome ir toliau palaikysime Rusiją“, – tikino Baltarusijos vadovas, kurį citavo naujienų agentūra „Reuters“.
„O tie, kurie mus kritikuoja, ar jie nežino, kad mes turime tokią glaudžią sąjungą su Rusijos Federacija... Kad turime praktiškai vieningą kariuomenę. Bet jūs visa tai žinojote. Mes liksime kartu su broliška Rusija“, – aiškino A. Lukašenka.
Baltarusija nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio vidurio yra įsipareigojusi sukurti „sąjunginę valstybę“ su Rusija, tačiau įgyvendinant šį planą padaryta nedidelė pažanga, o pastaraisiais metais A. Lukašenka primygtinai reikalavo, kad jo šalis išlaikytų savo suverenitetą.
Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, kurį cituoja šalies žiniasklaida, žurnalistams Kyjive sakė, kad A. Lukašenkos komentarai yra pavojingi.
„A. Lukašenkos pareiškimas apie vieningą kariuomenę su Rusija visų pirma yra pavojingas Baltarusijos žmonėms, – tikino Ukrainos lyderis. – Jis (A. Lukašenka – VŽ) neturi įtraukti Baltarusijos į Rusijos karą prieš Ukrainą. Manau, kad tai pavojingas signalas. Ir tikiu, kad visi pamatysime šio signalo rezultatus.“
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas stebi situaciją pasienyje su Baltarusija ir nuolat praneša, kad egzistuoja puolimo grėsmė iš šios šalies teritorijos.
Andrijus Sadovijus, Lvivo meras, savaitgalį pareiškė, kad padėtis Baltarusijos pasienyje nenuspėjama, ir jis sušaukė miesto pareigūnų pasitarimą, kad parengtų nenumatytų atvejų planus eskalacijos atveju.