Vilniuje ir Kaune atidarius koronaviruso patikros punktus, kiti miestai dar ruošiasi

Publikuota: 2020-03-19

Ketvirtadienį vidurdienį Vilniuje ir Kaune oficialiai pradėjus veikti pirmiesiems mobiliems koronaviruso testavimo punktams, dauguma likusių aštuonių miestų teigia planuojantys būti pasirengę priimti pacientus penktadienį.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad punktą savivaldybė buvo įsirengusi jau antradienį, tačiau daugiausia problemų kyla dėl darbuotojų apmokymų.

„Esu informuotas, kad išsiųstas vadinamasis checklist'as (kontrolinis sąrašas – BNS), iš esmės reikia tik startinio pistoleto šūvio iš kabineto vieno ar kelių, kad tą būtų leidžiama daryti Klaipėdoje“, – BNS sakė V. Grubliauskas.

„Dėl apmokymo čia ir kyla pagrindinis klausimas. Ar apmokymas tas, kurį teikia Klaipėdos universitetinė ligoninė, yra pakankamas. Ministerija vis tik mato, kad tikrieji mokytojai gali būti, kur tik nori, bet ne Klaipėdoje“, – kalbėjo meras.

„Aš nežinau, kaip ministerija tą poziciją įvertins, mes užpildėme, kaip mes manome, kad apmokymų lygmuo atitinka reikalavimus, bet jei ministerija matys, kad mokyti galima tik Vilniuje ar Kaune, na, tada teks laukti, kol mokytojas priims, ar mokytojas koks nors atvažiuos“, – pridūrė jis.

Kaune – pirmieji pacientai

Ketvirtadienį pradėjus veikti mobiliajam patikros punktui Kaune, jame pradėti imti pirmieji mėginiai.

„Jau atvažiavo pirmasis pacientas ir procedūros prasidėjo“, – žurnalistams sakė Kauno poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Žmonės į punktą įvažiuoja kas dešimt minučių, šiuo metu žmonių registruota iki 13.30 val. Punktas dirbs iki 20 valandos.

Paimti mėginiai bus vežami tirti į Kauno klinikų laboratoriją. Tikimasi, kad žmonės rezultatus sužinos per parą.

Medikai pabrėžia, kad savavališkai atvažiavę asmenys į punktą įleidžiami nebus – prieš tai būtina skambinti 1808. Tvarką jame prižiūri policijos ir Viešosios tvarkos pareigūnai.

Dešimtyje savivaldybių tokius punktus savivaldybės įpareigotos įsteigti iki šio penktadienio. Ministerija pabrėžia paskelbsianti apie kiekvieno punkto veiklos pradžią.

Šiuo metu punktai veikia Vilniuje ir Kaune.

Savivaldybės tikisi būti pasiruošusios penktadienį

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės teigimu, mieste punkto infrastruktūra jau įrengta, o ketvirtadienį popiet turėtų atvykti Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, kurie apmokys punkto darbuotojus.

„Ministerijai yra perduota informacija apie visas komandas, koordinatorius. Kur yra ministerijos vadinamasis checklist‘as, tai mes kaip ir išpildom jį. Ministerija žadėjo šiandien atsiųsti žmones, kurie apmokys mūsų komandas, ir lyg tai šiandien duoti visas reikalingas medžiagas“, – BNS teigė N. Rinkevičiūtė.

Pasak jos, SAM žada leisti punktui pradėti veikti jau ketvirtadienio vakarą.

Šiauliuose mobilusis koronaviruso testavimo punktas dar įrenginėjamas, tačiau miesto vicemeras Domas Griškevičius sakė, kad penktadienį jis bus galutinai paruoštas.

„Pati aikštelė įrenginėjama, ženklai sustatomi, gydytojai apsimoko, yra išspręstas techninio aprūpinimo klausimas, paskutinės detalės sudėliojamos. Kas savivaldybei priklauso, savivaldybė padarys“, – BNS sakė vicemeras.

Anot Panevėžio miesto mero pavaduotojo Deivido Labanavičiaus, mieste koronaviruso patikros punktas taip pat baigiamas įrengti, tačiau dar laukiama darbui būtinų priemonių.

„Planuojame iki rytojaus. Nestartuosime, kol nebūsime 100 proc. pasirengę, bet planuojame, kad būsime pasirengę rytoj“, – ketvirtadienį BNS kalbėjo D. Labanavičius.

„Kreipėmės dėl priemonių tiems punktams iš rezervo suteikimo, šiandien ryte gavome atsakymą, kad priemonės mus pasieks ir tikimės, kad penktadienį galėsime startuoti. Pagal dabar turimus kiekius būtų galima tik dieną teikti paslaugą“, – pridūrė jis.

Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis teigė, kad mieste koronaviruso patikros punkto infrastruktūra „yra pilnai įrengta, (...) vietoje vyksta komandos apmokymai, darbo imitavimas“.

„Nuo rytojaus laukiam (Sveikatos apsaugos ministerijos – BNS) komisijos, ji priimtų tą punktą ir leistų dirbti. Mes nežinome, kada atvažiuos“, – BNS kalbėjo jis.

Pasak Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Zitos Ringelevičienės, ketvirtadienį popiet Utenos punkte turėtų prasidėti mokymai, o pacientus jis priimti galėtų jau savaitgalį.

„Reikia, kad terpes dar atvežtų. Mes galvojame apie savaitgalį, tačiau tiksliai dar pasakyti negaliu“, – BNS sakė Z. Ringelevičienė.

„Techniškai viską baigėme“, – pridūrė ji.

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas tvirtino, kad mieste punktas dar įrenginėjamas, o jo darbuotojai dar neapmokyti, tačiau tą savivaldybė planuoja spėti padaryti iki penktadienio.

„Techniniai dalykai liko: dėl tų pačių terpių – ar jos bus atsiųstos, ar patys atsivežti turėsime, dėl darbuotojų apmokymo. (...) Kiek žinau, mums bus atsiųsta filmuota mokomoji medžiaga“, – BNS kalbėjo savivaldybės administracijos direktorius.

„Infrastruktūra turėtų būti baigta įrengti šiandien“, – sakė jis.

Tauragėje punktas jau įrengtas, tačiau dar laukiama, kada bus apmokyti jo darbuotojai.

„Viskas sutvarkyta, bet yra esmė, kad iš ministerijos gautas nurodymas, kad kol jie neatvažiuos patikrinti ir apmokyti, nieko neleis pradėti dirbti“, – BNS aiškino Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška.

Jo teigimu, dar nėra aišku, kada tai bus padaryta.

Punktai veiks dešimtyje miestų

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, punktas savivaldybėje gali būti atidarytas, tik gavus ministerijos leidimą.

Apie kiekvieno punkto atidarymą bus informuojama atskirai.

Šiuo metu punktai jau veikia Vilniuje ir Kaune.

SAM pabrėžia, kad jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808.

Ministerija taip pat atkreipia dėmesį, kad pacientai tyrimui bus registruojami tik tai dienai, kai kreipsis – išankstinė registracija kitai dienai nebus vykdoma.

Vilniuje vienas punktas veikia „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje Savanorių pr. 124, antrasis – „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje V. Gerulaičio 1 g. priešais verslo centrą „Technopolis“.

Kaune punktas veikia Kauno kempinge, Jonavos g. 51A.

Dar aštuoniuose miestuose tokius punktus savivaldybės įpareigotos įsteigti iki šio penktadienio.

  • Klaipėdoje mobilus punktas veiks aikštelėje prie „Švyturio“ arenos, Dubysos g. 10.
  • Šiauliuose – prie Šiaulių arenos, Jablonskio g. 16.
  • Panevėžyje – aikštelėje prie „Cido“ arenos, Parko g. 12.
  • Alytuje – Kultūros centro aikštelėje, Pramonės g. 1B.
  • Marijampolėje – šalia futbolo maniežo, Kauno g. 125.
  • Utenoje – „Utenio“ stadiono aikštelėje, Užpalių g. 100.
  • Tauragėje – aikštelėje šalia Raudono kryžiaus draugijos pastato, V. Kudirkos g. 2.
  • Telšiuose – aikštelėje tarp Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir viaduko, šalia buvusio karinio miestelio.

Punkte reikia atidžiai sekti nurodymus

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. 

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, todėl čia dirbančių specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.  

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti namo, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama greitoji medicinos pagalba ir pacientas transportuojamas į ligoninę.   

Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

Į mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

[infogram id="be8eebaa-baef-488c-a33d-f3ff36ebdf10" prefix="dv4" format="interactive" title="Patvirtinti koronaviruso atvejai įvairiose šalyse 2020 01 20 — 03 19"]

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Italijoje užfiksuotas mažiausias paros mirčių nuo koronaviruso skaičius per dvi savaites

Italija sekmadienį fiksavo mažiausią paros mirčių nuo koronaviruso skaičių per dvi savaites, o kritinės...

Verslo aplinka
2020.04.05
Turkija jauniems darbuotojams taikys karantino išimtis 2

Turkija sekmadienį paskelbė, kad dirbančiam jaunimui, įskaitant sezoninius žemės ūkio darbininkus, bus...

Verslo aplinka
2020.04.05
Pranešama apie 13 mirtį nuo koronaviruso Lietuvoje

Pranešama apie 13 koronaviruso auką Lietuvoje — rizikos grupei priklausiusio paciento gyvybė užgeso Vilniaus...

Verslo aplinka
2020.04.05
Patvirtintas dvyliktas mirties nuo koronaviruso atvejis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad sekmadienį Lietuvoje patvirtintas dvyliktas mirties nuo...

Verslo aplinka
2020.04.05
Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorija dėl sugedusios įrangos neatliko tyrimų 2

Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorija dėl sugedusios įrangos šeštadienį neatliko koronaviruso...

Verslo aplinka
2020.04.05
D. Trumpas perspėja dėl laukiančios „sunkiausios COVID-19 savaitės“ 9

JAV prezidentas Donaldas Trumpas perspėjo amerikiečius rengtis „labai siaubingam“ mirties nuo koronavirusinės...

Verslo aplinka
2020.04.05
Užsikrėtimų koronavirusu skaičius Lietuvoje išaugo iki 811

Kaip sekmadienį skelbia Vyriausybė, Lietuvoje nustatytų užsikrėtimo COVID–19 atvejų skaičius padidėjo iki 811.

Verslo aplinka
2020.04.05
Japonai ir pasaulinės pandemijos akivaizdoje toliau uoliai darbuojasi biuruose Premium 2

Japonai nesustoja dirbti savo darbo vietose net ir pasaulinės pandemijos akivaizdoje. Nepaisant to, kad...

Verslo aplinka
2020.04.05
Trys savaitės karantine: išmoktos pamokos 1

Praėjus trums karantino savaitėms, per kurias verslo įmonės turėjo skubiai persitvarkyti darbo modelius ir...

Vadyba
2020.04.05
Lietuvoje patvirtinta 11-toji mirtis nuo koronaviruso 8

Lietuvoje iki šeštadienio ryto patvirtintas 771 koronaviruso atvejis, šeštadienį pranešta apie dešimtąją ir...

Verslo aplinka
2020.04.04
A. Veryga: dėl infekcijų kontrolės pažeidimų sustabdyta daugelio KUL skyrių veikla  1

Didelės dalies Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) skyrių veiklą nuspręsta stabdyti dėl infekcijų...

Verslo aplinka
2020.04.04
Eurogrupė: ESM gali skirti iki 240 mlrd. Eur pagalbai dėl koronaviruso krizės  3

Euro zonos finansinės pagalbos fondas galėtų pasiūlyti iki 240 mlrd. Eur savo narėms, smarkiai...

Finansai
2020.04.04
Koronaviruso pandemijos krečiamų JAV pareigūnai rekomendavo gyventojams dėvėti kaukes 

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį rekomendavo amerikiečiams išėjus į lauką prisidengti veidus...

Verslo aplinka
2020.04.04
Prancūzijoje vyras mirtinai subadė du žmones, dar septynis sužeidė 1

Prancūzijos pietryčiuose vienas vyras šeštadienį peiliu nudūrė du žmones ir dar septynis sužeidė, kol...

2020.04.04
TVF: viruso smūgis didesnis nei per finansų krizę, bet atremti jį pavyks 3

Kristalina Georgieva, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė, teigia, kad koronaviruso pandemijos...

Finansai
2020.04.04
Naujuoju JK Leiboristų partijos vadovu išrinktas K. Starmeris 3

Jungtinės Karalystės pagrindinė opozicinė Leiboristų partija šeštadienį paskelbė, kad jos naujuoju lyderiu...

Verslo aplinka
2020.04.04
Švedija atmeta kaltinimus ignoruojant koronaviruso protrūkį  8

Švedija sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio dėl savo negriežto atsako į naujojo koronaviruso protrūkį, bet...

Verslo aplinka
2020.04.04
Pasaulio statybininkai turi ruoštis ateinantiems iššūkiams Premium

Dėl koronaviruso pandemijos globalus statybos apimties augimas 2020-aisiais turėtų siekti vos 0,5%.

Statyba ir NT
2020.04.04
VRK vadovė: kol kas sunku prognozuoti, kaip Seimo rinkimus pakeistų epidemija 

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ruošiasi rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams, kol kas anksti prognozuoti,...

Verslo aplinka
2020.04.04
Laikas nelaukia!!! 25

Paskutiniu metu didžiausias dėmesys, ir tai suprantama, skiriamas pandemijai, karantinui, saviizoliacijai,...

Verslo aplinka
2020.04.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus