ES sutinka, kad „Brexit“ reikia atidėti, tačiau kiek, dar nenuspręsta

Penktadienį tikėtasi, kad Europos Sąjunga (ES) paskelbs apie savo sprendimą, kiek Bendrija sutinka dar kartą pavėlinti Brexit, tačiau jau dabar aišku, kad ES greičiausiai savo galutinį sprendimą atidės.
ES yra linkusi palaukti ir pažiūrėti, kaip britų parlamentarai balsuos numatytame balsavime pirmadienį dėl Boriso Johnsono, JK premjero, vyriausybės siūlymo paskelbti pirmalaikius rinkimus.
Būčiau labai nustebęs, jeigu mums pavyktų susitarti šiandien, Reuters cituoja vieną iš 27 ambasadorių prie ES, šiuo metu diskutuojančių, kaip reikėtų reaguoti į dar vieną britų prašymą atidėti Brexit.
Remiantis žiniasklaidos informacija, visos ES šalys sutinka, kad reikia dar kartą atidėti Brexit, tačiau kol kas negali nuspręsti jokios naujos datos, iki kada galėtų būti atidėtas Brexit, ir priims galutinį sprendimą po pirmadienio balsavimo JK parlamente dėl pirmalaikių rinkimų paskelbimo gruodžio 12 d.
Beje, skelbiama, kad labiausiai Brexit atidėjimui iki sausio 31 d. priešinasi Prancūzija. Vokietija tokį britų prašymą sutinka patenkinti.
VŽ primena, kad dabar numatyta, kad britai iš ES pasitraukia spalio 31 d. Ketvirtadienį B. Johnsonas galiausiai pripažino, kad jis niekaip nesugebės pasitraukti iš Bendrijos spalio 31 d., ir paskelbė, kad sieks paskelbti pirmalaikius rinkimus dar iki šių metų Kalėdų ir taip užbaigti tai, ką B. Johnsonas vadina Brexit krizės košmaru.
Pirmalaikiai rinkimai
Tam, kad parlamentas paskelbtų išankstinius rinkimus, reikia 434 parlamentarų sutikimo, todėl B. Johnsonas leiboristų lyderiui Jeremy Corbynui išsiuntė laišką prašydamas jo paramos. Jame premjeras tikisi, kad J. Corbynas bendradarbiaus su manimi ir sieks ratifikuoti mūsų naują Brexit susitarimą, kad pasitrauktume su naujuoju susitarimu, veikiau, nei be susitarimo.
ES ambasadoriai šiandien turėjo priimti galutinį sprendimą dėl to, kuriam laikui atidėti Brexit, tačiau galiausiai priėjo išvadą, kad iki pirmadienio balsavimo rezultatų nereikėtų paskirti konkrečios datos, nes Bendrijos sprendimas gali padiktuoti politinius įvykius Londone.
ES, remiantis žiniasklaidos pranešimais, linkusi suteikti britams lankstų dar vieną Brexit atidėjimą, per kurį JK turėtų suspėti ratifikuoti su Bendrija susiderėtą atnaujintą Brexit susitarimą. ES galėtų patenkinti britų prašymą, kuriuo siekiama Brexit atidėjimo iki kitų metų sausio 31 d., tačiau britai galėtų pasitraukti ir anksčiau iš Bendrijos negu ši data, jeigu anksčiau pavyktų ratifikuoti Brexit sutarties tekstą.
VŽ primena, kad B. Johnsonas iš pareigų pasitraukus buvusiai premjerei Theresai May laimėjo Konservatorių partijos pirmininko ir premjero postą su pažadu įgyvendinti Brexit su susitarimu ar be jo, bet spalio 31 d., tačiau jau dabar aišku, kad B. Johnsono planas žlugo. Parlamentarai neleido jam skubos tvarka patvirtinti Brexit susitarimo parlamente, tačiau iš principo pirmą kartą patvirtino Brexit sutarties nuostatas pirmame sutarties patvirtinimo etape Bendruomenių rūmuose.
VŽ taip pat primena, kad B. Johnsono vyriausybė visais būdais priešinosi dar vienam Brexit atidėjimui, tačiau britų parlamentas įpareigojo įstatymu prašyti atidėti Brexit dar kartą, jeigu iki spalio 17 d. JK vyriausybė negaus daugumos parlamentarų pritarimo Brexit susitarimui. B. Johnsonui tokio pritarimo gauti nepavyko iki minėtos datos ir jis buvo priverstas išsiųsti laišką ES su prašymu atidėti Brexit iki spalio 31 d., tačiau JK premjeras tokio laiško nepasirašė ir kartu su juo nusiuntė ir kitą, kuriame teigia, kad dar vienas Brexit pavėlinimas būtų klaida.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti