Naujas Rusijos tikslas – lyderystė dirbtinio intelekto srityje

Rusijos prezidento Vladimiro Putino šį ketvirtadienį sušauktame pasitarime aptartas nacionalinės dirbtinio intelekto vystymo strategijos projektas, kurį parengė Rusijos valstybinis bankas Sberbank. Skaičiuojama, kad strategijos įgyvendinimas per ateinančius 6 m. Rusijai gali kainuoti apie 90 mlrd. RUB (1,25 mlrd. Eur).
Renginys vyko Sberbank priklausančioje programuotojų mokykloje Mokykla 21, o surengti pasitarimą dirbtinio intelekto tema Rusijos prezidentui esą pasiūlęs Hermanas Grefas, Sberbank valdybos pirmininkas, rašo BBC Rusijos naujienų tarnyba.
Jau sakiau ir noriu dar pakartoti: jeigu kas nors sugebės užsitikrinti monopolinę padėtį dirbtinio intelekto srityje, tai pasekmės mus visiems aiškios jis taps pasaulio valdovu. Neatsitiktinai daugelis išsivysčiusių šalių jau pasitvirtino šių technologijų vystymo veiksmų planus. Ir mes, savaime suprantama, turime užtikrinti savo technologinį suverenitetą dirbtinio intelekto srityje, pasitarime p. Putino pasakytas mintis cituoja rusų žiniasklaida.
Prezidentas pavedė vyriausybei ir bankui Sberbank galutinai užbaigti nacionalinę dirbtinio intelekto strategiją iki liepos 15 dienos, rašo Vedomosti. Tada ji turėtų būti patvirtinta prezidento dekretu.
Prezidentas (strategiją) įvertino teigiamai, ir dabar mes pateiksime prezidento dekreto projektą su strategija tvirtinimui. Jeigu jau prezidentas pasakė, kad tai geras dokumentas, jei visa tai įvardino, vadinasi, jis yra pasirengęs jį patvirtinti, dienraščiui po pasitarimo sakė p. Grefas.
Strategijos tikslas padaryti Rusiją viena iš pasaulinių dirbtinio intelekto lyderių. Dokumente bus numatyta, kad šios srities tyrimams valstybė privalo suteikti adekvačią finansinę paramą, sukurti palankią reguliacinę aplinką ir užtikrinti prieigą prie didžiųjų duomenų, kuriuos renka valstybinės ir kitos organizacijos.
Jeigu Rusija patvirtins federalinį dirbtinio intelekto projektą, jo finansavimo apimtys per šešerius metus gali siekti apie 90 mlrd. RUB (1,25 mlrd. Eur), pasitarime sakė Maksimas Akimovas, technologinę plėtrą kuruojantis Rusijos viceministras. Jis nurodė, kad projektas bus vykdomas iš nacionalinio projekto Skaitmeninė ekonomika biudžeto.
Ponas Grefas pasiūlė Rusijos prezidentui, kad sostinei Maskvai galėtų būti suteiktas specialus statusas, kuris sudarys galimybes eksperimentuoti su dirbtinio intelekto technologijomis.
Maskvos meras Sergejus Sobianinas tam pritarė. Anot jo, Rusijos sostinėje yra geros technologinės prielaidos diegti dirbtinio intelekto sprendimus: tai duomenų surinkimo ir apdorojimo centrai, dažniai 5G ryšiui įdiegti, vyksta savavaldžių automobilių testavimas, diegiamos kalbos atpažinimo technologijos skambučių centruose ir kt.
Maskvos valdžia drauge su šalies Vidaus reikalų ministerija taip pat planuoja sostinėje įrengti iki 200.000 kamerų su veidų atpažinimo technologija. Pasak p. Sobianino, po Kinijos tai bus viena didžiausių panašių sistemų pasaulyje.
Numatyta, kad lyderėmis su dirbtiniu intelektu susijusiose srityse turi tapti didžiosios Rusijos bendrovės: dirbtinio intelekto sprendimais užsiims Sberbank, 5G ryšiu Rostelekom ir Rostech konsorciumas, blockchain technologijomis, kvantiniais sensoriais ir daiktų internetu turėtų užsiimti Rostech, kvantiniu ryšiu Rusijos geležinkeliai.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti