Kas tai? Eksperto įžvalgos

  „Conresta“: pažangios technologijos ir kompleksiniai sprendimai

  Reklama publikuota: 2018-12-06
  Šiandien statybų versle svarbiausia gebėti efektyviai pasitelkti inovacijas ir tinkamai pasirūpinti darbų sauga, įsitikinęs „Conrestos“ vadovas Lukas Laukaitis.
  svg svg
  Šiandien statybų versle svarbiausia gebėti efektyviai pasitelkti inovacijas ir tinkamai pasirūpinti darbų sauga, įsitikinęs „Conrestos“ vadovas Lukas Laukaitis.

  Vieniems krizė – pasaulio pabaiga, kitiems – naujos galimybės. Ši frazė puikiai tinka generalinės rangos bendrovei „Conresta“, veiklą pradėjusiai nedėkingu metu – per pasaulinį ekonomikos nuosmukį, bet sugebėjusiai per gan trumpą periodą užsitarnauti rinkos lyderės vardą.

  „Conresta“ kitais metais minės veiklos 10-metį. Įmonė įsikūrė per kritinį statybų sektoriui laikotarpį – užsakymų drastiškai mažėjo, statybų projektai buvo stabdomi, ne viena bendrovė paskelbė apie veiklos nutraukimą. Tačiau per patį krizės įkarštį veiklą pradėjusi kompanija neslėpė, kad nori ne tik išgyventi – tikslas buvo pasiekti 30 mln. Lt apyvartą. Jam įgyvendinti  ir viršyti įmonei prireikė penkmečio – 2013 metais bendrovės apyvarta jau siekė 58 mln. Lt. Labiausiai padėjo lankstumas ir nuolatinis, kryptingas žvilgsnis į tai, koks turi būti ateities statybų sektoriaus lyderis.

  Sparti raida

  Bendrovė, įkurta per krizę, išgyveno sudėtingą laikotarpį, tačiau sugebėjo išnaudoti to meto privalumus. Pirmiausia investavo į žmones. Kai didžioji dauguma įmonių mąstė, kaip susiveržti diržus ir mažino darbuotojų skaičių, „Conresta“ nusamdė geriausius specialistus. Lukas Laukaitis, nuo pirmų dienų vadovaujantis kompanijai, prisimena, kad sprendimas nebuvo lengvas: „Mūsų įmonė buvo jauna ir maža, todėl tikrai įtemptai galvojome, kuriuo keliu sukti: kviesti gerus ir brangius specialistus, ar pigesnius ir žemesnės kvalifikacijos. Vis dėlto įdarbinome tikrus profesionalus ir nė sykio nepasigailėjome.“

  Veiklos pradžioje „Conresta“ orientavosi į valstybinį sektorių, o 2011 m. laimėtas pirmasis didelis generalinės rangos konkursas, kurio vertė siekė 5 mln. Lt, visgi kryptį pakoregavo: bendrovę pradėjo vertinti verslo atstovai. „Pirmieji užsakovai liko labai patenkinti mūsų darbu, o tai atvėrė duris į kitus projektus. Įsitikinome, kad verslui kur kas didesnį įspūdį už laimėtus valstybinius konkursus daro sėkmingai įgyvendinti komerciniai projektai, kad ir mažesni savo verte“, – prisimena L. Laukaitis.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  nuotrauka::1 right

  Jau 2015 metais bendrovės apyvarta išaugo net tris kartus ir siekė solidžią 178 mln. Lt sumą, t. y. 51 mln. Eur. Šiandien didžioji dalis bendrovės užsakymų yra komerciniai, o „Conresta“ vertinama kaip inovatyvi sektoriaus lyderė, kuriai patikimi patys sudėtingiausi ir net valstybinės svarbos projektai. Bendrovei patikėta Pacų rūmų rekonstrukcija ir „Litgrid“ Sistemos valdymo ir duomenų saugos centro statybos Vilniuje, „Continental“ gamyklos konstruktyvas ir sudėtingos konstrukcijos, verslo centras „Cube“ Kaune, prabangus architektūrinis šedevras Palangoje – „Eglės“ apartamentai. Visus juos vienija bendras veiksnys – objektai kėlė didelių iššūkių, kurių sprendimui reikėjo ne tik aukščiausio profesionalumo, bet ir inovatyvaus, kūrybiško ir lankstaus požiūrio.

  Technologijos ir sauga

  Kas lemia sėkmę statybų sektoriuje? L. Laukaitis neabejoja, kad vieno atsakymo nėra, sėkmė – kompleksinių sprendimų padarinys. Terminai, kurių laikomasi, darbų kokybė, kuri nenuvilia, profesionalūs darbuotojai, kurie yra įmonės veidas – visi šie dalykai kalba patys už save. Vis dėlto „Conrestos“ vadovas pabrėžia, kad šiandien statybų versle svarbiausia gebėti efektyviai pasitelkti inovacijas ir tinkamai pasirūpinti darbų sauga. Šioje srityje pokyčiai per dešimtmetį – akivaizdūs: mažėja užsakovų, kuriems svarbiausias kriterijus yra darbų kaina, šiandien dauguma jų vertina procesų eigą ir lankstumą bendradarbiaujant, darbų saugą, kokybės vadybą, tvarką statomuose objektuose ir jų teritorijose.

  „Mes turime du darbo saugos specialistus, audituojančius statybas, bendradarbiaujančius su darbo inspekcija. Jie darbuotojus moko dirbti saugiau, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų. Išskirtinai daug investuojame į darbų saugą ir matome, kaip tos investicijos atsiperka – nelaimingų atsitikimų skalė ženkliai mažėja. Be abejo, skatiname ir pačių darbuotojų sąmoningumą, tačiau tam, kad pokyčiai būtų visuotini, reikia laiko“, – įsitikinęs L. Laukaitis.

  Lyderiams svarbu būti žingsniu priekyje taikant naujausias technologijas, neatsilikti nuo pasaulinių tvarios ir aplinkai draugiškos statybos tendencijų. „Conrestos“ Vilniuje statytas verslo centras UNIQ pirmasis Baltijos šalyse pelnė LEED platininį sertifikatą – aukščiausią tarptautinį aplinkosaugos įvertinimą. Statinio informacinio modeliavimo – BIM – technologiją, kurios proveržis Lietuvoje stebimas šiuo metu, „Conresta“ įsidiegė dar 2015 m., kai kiti apie tai tik kalbėjo. Anot L. Laukaičio, nauda akivaizdi – tai, ką įmonė investavo į šią technologiją ir specialistus, atsipirko išvengus klaidų, kurias būtų reikėję taisyti statybose.

  Inovacijas „Conresta“ kuria ir pati – jos technologinis sprendimas OPTIPLAN – išmani kaštų valdymo programa, leidžianti operatyviai apskaičiuoti, kiek kainuos pastatyti norimą objektą. „Anksčiau preliminarų pasiūlymą užsakovui ruošdavome savaitę ir ilgiau, o dabar tam užtrunkame vos keletą minučių, galime tiesiog susitikimo metu kalbėtis apie konkrečius biudžeto skaičius – programos paklaida yra vos 5%. Šią technologiją plėtojame, netrukus taip pat operatyviai skaičiuosime ir visų pastato sistemų – vėdinimo, kondicionavimo ir kitų – kainą“, – pasakoja įmonės vadovas.

  nuotrauka::3 left

  Ateities prognozės

  Artimiausiems metams L. Laukaitis prognozuoja ne vieną industrijos pokytį ir siūlo stebėti, kas vyksta užsienyje. Procesų optimizavimas, sąnaudų mažinimas, darbo našumo didinimas ir pažangių technologijų didinimas – visa tai netrukus dar labiau paveiks ir Lietuvos statybos sektorių. Tie, kurie atidžiai stebės pasaulines tendencijas, jas sugebės įdiegti savo veikloje, ir bus ateities lyderiai.

  Prieš porą metų išplėtusi savo darbų geografines ribas ir žengusi į užsienio rinką,  „Conresta“ Švedijoje šiuo metu įgyvendina jau penktąjį projektą. Dirba ir egzotiškuose kraštuose  – Karibuose, Šv. Bartolomėjaus saloje, priklausančioje Prancūzijai, lietuvių kompanijai buvo patikėta rekonstruoti uragano sugriautą 5 žvaigždučių viešbutį  „Hotel Le Tony“, o šiuo metu bendrovė dalyvauja dar šešiuose saloje vykstančiuose konkursuose.

  Pasak L. Laukaičio, bendrovės projektai užsienyje – geriausia naujovių ir pažangiausių technologijų perėmimo mokykla. „Daug mokomės iš švedų rinkos, jų gerąją praktiką diegiame čia, Lietuvoje. Planuojame pasitelkti technologijas, kurios Vakaruose jau naudojamos, o pas mus dar tik žengia per slenkstį – pavyzdžiui, plastikiniai klojiniai, kuriems montuoti nereikia krano, todėl darbai vyksta sparčiau. Kad būtum geriausias rinkoje, svarbu operatyviai, kokybiškai ir už konkurencingą kainą tenkinti užsakovų poreikius. Todėl manau, kad statybų sektoriuje lyderių pozicijas išlaikys tie žaidėjai, kurie tinkamai pasinaudos inovatyvia ir modernia praktika bei gebės dirbti efektyviausiai“, – teigia „Conrestos“ vadovas.

  nuotrauka::2 nocrop

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Verslo aplinka“
  J. Stoltenbergas: NATO lyderiai Vilniuje pasisakys, kaip priartinti Ukrainą prie narystės Aljanse

  Kitą savaitę Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime turėtų būti dar kartą patvirtinta, kad Ukraina...

  H. Maliar prašo neskelbti informacijos iš fronto Ukrainai darant pažangą ties Bachmutu

  Penktadienį Ukraina pranešė, kad jos pajėgos pasistūmėjo daugiau kaip kilometrą netoli rytinių Bachmuto...

  V. Zelenskis vyksta į Slovakiją, prieš NATO susitikimą lanko šalis nares

  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pranešė, kad keliauja į Slovakiją, tęsdamas savo...

  R. Liubajevas: neatmetama provokacijų tikimybė prie Baltarusijos sienos

  Rengiantis kitą savaitę vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, situacija Lietuvos pasienyje su...

  Vilniuje apgadinta A. Navalno bendražygių instaliacija, policija aiškinasi aplinkybes

  Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bendražygiai pranešė, jog Vilniuje penktadienio naktį buvo apgadinta jam...

  V. Benkunskas: NATO viršūnių susitikimui suplanuoti infrastruktūros darbai yra baigti 2

  Kitą savaitę vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui sostinėje suplanuoti infrastruktūros darbai yra baigti,...

  J. Yellen: JAV ir Kinijos ekonomikų atsiejimas iš esmės neįmanomas 4

  JAV iždo sekretorė Janet Yellen amerikiečių įmonių, veikiančių Kinijoje, atstovams penktadienį pareiškė, kad...

  V. Zelenskis: sprendimas dėl ilgojo nuotolio ginklų tiekimo priklauso tik nuo JAV

  Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, penktadienį pareiškė, kad Kyjivui sunku kovoti su Rusija be...

  2023 m. sausį-gegužę – kiek kuklesnis Lietuvos eksportas

  Lietuvos eksporto apimtis per pirmus penkis šių metų mėnesius, palyginti su 2022 m. sausiu-geguže, susitraukė...

  Finansai
  11:29
  Pasirašyta rangos sutartis dėl Vilniaus Lazdynų mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo Verslo tribūna

  Netrukus bus pradėti Vilniaus Lazdynų mokyklos, esančios Žėručio g. 4, sporto aikštyno atnaujinimo darbai. Už...

  Pagal inovacijų ekosistemos pažangą Lietuva šiemet – šešta ES

  Pagal ilgalaikę inovacijų ekosistemos pažangą 2023 metais Lietuva užima 6-tą vietą tarp kitų Europos Sąjungos...

  ES patvirtino šaudmenų gamybos didinimo planą, siekiant didinti paramos Ukrainai apimtis

  Europos Sąjungos derybininkai penktadienį patvirtino planą, skirtą padidinti šaudmenų gamybą bloke, siekiant...

  Ukraina praneša pasistūmėjusi dar apie 1 km prie Bachmuto

  Ukrainos kariuomenei per paskutinę parą pavyko pasistūmėti dar apie 1 km fronto ruože netoli Bachmuto.

  „Senukai“ atnaujino mobiliąją aplikaciją – nuo šiol dar patogiau pirkti ir kaupti lojalumo taškus Verslo tribūna

  Prekybos tinklas „Senukai“ atnaujino savo mobiliąją programėlę – jos vartotojai nuo šiol gali pasiekti...

  Prekyba
  10:22
  NATO susitikimui parengto „Litexpo“ patalpų ir teritorijų priežiūrą perima NATO sekretoriatas

  NATO viršūnių susitikimui parengto parodų ir kongresų centro „Litexpo“ patalpas ir visą teritoriją...

  V. Zelenskis: santykiuose su NATO Ukrainai reikia sąžiningumo

  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, šiuo metu ieškantis diplomatinės paramos Kyjivo siekiui...

  Ukrainos takeliui į NATO – kliūčių ruožas iš JAV Premium

  Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas kaip niekad svarbus ir Ukrainai. Nors Kyjivas supranta, kad...

  Rumunija steigia mokymų centrą, kuriame ukrainiečių pilotai mokysis valdyti F-16

  Rumunija ketvirtadienį pranešė pradėsianti kurti regioninį centrą, kuriame pilotai, įskaitant ukrainiečius,...

  „Orlen“ dalyvauja vėjo parko Baltijos jūroje konkurse 14

  Didžiausias Lenkijos naftos koncernas „Orlen“, neseniai Lietuvoje įsteigęs jūrinės vėjo energetikos bendrovės...

  Energetika
  08:33
  Lietuvos ir Lenkijos prezidentai Klaipėdoje stebės karių pratybas Danės upėje

  Lietuvoje vykstant tarptautinėms NATO sąjungininkų specialiųjų operacijų pajėgų pratyboms „Stiprūs ir...

  Verslo žinių pasiūlymai