Kas tai? Eksperto įžvalgos

„Conresta“: pažangios technologijos ir kompleksiniai sprendimai

Reklama publikuota: 2018-12-06
Šiandien statybų versle svarbiausia gebėti efektyviai pasitelkti inovacijas ir tinkamai pasirūpinti darbų sauga, įsitikinęs „Conrestos“ vadovas Lukas Laukaitis.
svg svg
Šiandien statybų versle svarbiausia gebėti efektyviai pasitelkti inovacijas ir tinkamai pasirūpinti darbų sauga, įsitikinęs „Conrestos“ vadovas Lukas Laukaitis.

Vieniems krizė – pasaulio pabaiga, kitiems – naujos galimybės. Ši frazė puikiai tinka generalinės rangos bendrovei „Conresta“, veiklą pradėjusiai nedėkingu metu – per pasaulinį ekonomikos nuosmukį, bet sugebėjusiai per gan trumpą periodą užsitarnauti rinkos lyderės vardą.

„Conresta“ kitais metais minės veiklos 10-metį. Įmonė įsikūrė per kritinį statybų sektoriui laikotarpį – užsakymų drastiškai mažėjo, statybų projektai buvo stabdomi, ne viena bendrovė paskelbė apie veiklos nutraukimą. Tačiau per patį krizės įkarštį veiklą pradėjusi kompanija neslėpė, kad nori ne tik išgyventi – tikslas buvo pasiekti 30 mln. Lt apyvartą. Jam įgyvendinti  ir viršyti įmonei prireikė penkmečio – 2013 metais bendrovės apyvarta jau siekė 58 mln. Lt. Labiausiai padėjo lankstumas ir nuolatinis, kryptingas žvilgsnis į tai, koks turi būti ateities statybų sektoriaus lyderis.

Sparti raida

Bendrovė, įkurta per krizę, išgyveno sudėtingą laikotarpį, tačiau sugebėjo išnaudoti to meto privalumus. Pirmiausia investavo į žmones. Kai didžioji dauguma įmonių mąstė, kaip susiveržti diržus ir mažino darbuotojų skaičių, „Conresta“ nusamdė geriausius specialistus. Lukas Laukaitis, nuo pirmų dienų vadovaujantis kompanijai, prisimena, kad sprendimas nebuvo lengvas: „Mūsų įmonė buvo jauna ir maža, todėl tikrai įtemptai galvojome, kuriuo keliu sukti: kviesti gerus ir brangius specialistus, ar pigesnius ir žemesnės kvalifikacijos. Vis dėlto įdarbinome tikrus profesionalus ir nė sykio nepasigailėjome.“

Veiklos pradžioje „Conresta“ orientavosi į valstybinį sektorių, o 2011 m. laimėtas pirmasis didelis generalinės rangos konkursas, kurio vertė siekė 5 mln. Lt, visgi kryptį pakoregavo: bendrovę pradėjo vertinti verslo atstovai. „Pirmieji užsakovai liko labai patenkinti mūsų darbu, o tai atvėrė duris į kitus projektus. Įsitikinome, kad verslui kur kas didesnį įspūdį už laimėtus valstybinius konkursus daro sėkmingai įgyvendinti komerciniai projektai, kad ir mažesni savo verte“, – prisimena L. Laukaitis.

nuotrauka::1 right

Jau 2015 metais bendrovės apyvarta išaugo net tris kartus ir siekė solidžią 178 mln. Lt sumą, t. y. 51 mln. Eur. Šiandien didžioji dalis bendrovės užsakymų yra komerciniai, o „Conresta“ vertinama kaip inovatyvi sektoriaus lyderė, kuriai patikimi patys sudėtingiausi ir net valstybinės svarbos projektai. Bendrovei patikėta Pacų rūmų rekonstrukcija ir „Litgrid“ Sistemos valdymo ir duomenų saugos centro statybos Vilniuje, „Continental“ gamyklos konstruktyvas ir sudėtingos konstrukcijos, verslo centras „Cube“ Kaune, prabangus architektūrinis šedevras Palangoje – „Eglės“ apartamentai. Visus juos vienija bendras veiksnys – objektai kėlė didelių iššūkių, kurių sprendimui reikėjo ne tik aukščiausio profesionalumo, bet ir inovatyvaus, kūrybiško ir lankstaus požiūrio.

Technologijos ir sauga

Kas lemia sėkmę statybų sektoriuje? L. Laukaitis neabejoja, kad vieno atsakymo nėra, sėkmė – kompleksinių sprendimų padarinys. Terminai, kurių laikomasi, darbų kokybė, kuri nenuvilia, profesionalūs darbuotojai, kurie yra įmonės veidas – visi šie dalykai kalba patys už save. Vis dėlto „Conrestos“ vadovas pabrėžia, kad šiandien statybų versle svarbiausia gebėti efektyviai pasitelkti inovacijas ir tinkamai pasirūpinti darbų sauga. Šioje srityje pokyčiai per dešimtmetį – akivaizdūs: mažėja užsakovų, kuriems svarbiausias kriterijus yra darbų kaina, šiandien dauguma jų vertina procesų eigą ir lankstumą bendradarbiaujant, darbų saugą, kokybės vadybą, tvarką statomuose objektuose ir jų teritorijose.

„Mes turime du darbo saugos specialistus, audituojančius statybas, bendradarbiaujančius su darbo inspekcija. Jie darbuotojus moko dirbti saugiau, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų. Išskirtinai daug investuojame į darbų saugą ir matome, kaip tos investicijos atsiperka – nelaimingų atsitikimų skalė ženkliai mažėja. Be abejo, skatiname ir pačių darbuotojų sąmoningumą, tačiau tam, kad pokyčiai būtų visuotini, reikia laiko“, – įsitikinęs L. Laukaitis.

Lyderiams svarbu būti žingsniu priekyje taikant naujausias technologijas, neatsilikti nuo pasaulinių tvarios ir aplinkai draugiškos statybos tendencijų. „Conrestos“ Vilniuje statytas verslo centras UNIQ pirmasis Baltijos šalyse pelnė LEED platininį sertifikatą – aukščiausią tarptautinį aplinkosaugos įvertinimą. Statinio informacinio modeliavimo – BIM – technologiją, kurios proveržis Lietuvoje stebimas šiuo metu, „Conresta“ įsidiegė dar 2015 m., kai kiti apie tai tik kalbėjo. Anot L. Laukaičio, nauda akivaizdi – tai, ką įmonė investavo į šią technologiją ir specialistus, atsipirko išvengus klaidų, kurias būtų reikėję taisyti statybose.

Inovacijas „Conresta“ kuria ir pati – jos technologinis sprendimas OPTIPLAN – išmani kaštų valdymo programa, leidžianti operatyviai apskaičiuoti, kiek kainuos pastatyti norimą objektą. „Anksčiau preliminarų pasiūlymą užsakovui ruošdavome savaitę ir ilgiau, o dabar tam užtrunkame vos keletą minučių, galime tiesiog susitikimo metu kalbėtis apie konkrečius biudžeto skaičius – programos paklaida yra vos 5%. Šią technologiją plėtojame, netrukus taip pat operatyviai skaičiuosime ir visų pastato sistemų – vėdinimo, kondicionavimo ir kitų – kainą“, – pasakoja įmonės vadovas.

nuotrauka::3 left

Ateities prognozės

Artimiausiems metams L. Laukaitis prognozuoja ne vieną industrijos pokytį ir siūlo stebėti, kas vyksta užsienyje. Procesų optimizavimas, sąnaudų mažinimas, darbo našumo didinimas ir pažangių technologijų didinimas – visa tai netrukus dar labiau paveiks ir Lietuvos statybos sektorių. Tie, kurie atidžiai stebės pasaulines tendencijas, jas sugebės įdiegti savo veikloje, ir bus ateities lyderiai.

Prieš porą metų išplėtusi savo darbų geografines ribas ir žengusi į užsienio rinką,  „Conresta“ Švedijoje šiuo metu įgyvendina jau penktąjį projektą. Dirba ir egzotiškuose kraštuose  – Karibuose, Šv. Bartolomėjaus saloje, priklausančioje Prancūzijai, lietuvių kompanijai buvo patikėta rekonstruoti uragano sugriautą 5 žvaigždučių viešbutį  „Hotel Le Tony“, o šiuo metu bendrovė dalyvauja dar šešiuose saloje vykstančiuose konkursuose.

Pasak L. Laukaičio, bendrovės projektai užsienyje – geriausia naujovių ir pažangiausių technologijų perėmimo mokykla. „Daug mokomės iš švedų rinkos, jų gerąją praktiką diegiame čia, Lietuvoje. Planuojame pasitelkti technologijas, kurios Vakaruose jau naudojamos, o pas mus dar tik žengia per slenkstį – pavyzdžiui, plastikiniai klojiniai, kuriems montuoti nereikia krano, todėl darbai vyksta sparčiau. Kad būtum geriausias rinkoje, svarbu operatyviai, kokybiškai ir už konkurencingą kainą tenkinti užsakovų poreikius. Todėl manau, kad statybų sektoriuje lyderių pozicijas išlaikys tie žaidėjai, kurie tinkamai pasinaudos inovatyvia ir modernia praktika bei gebės dirbti efektyviausiai“, – teigia „Conrestos“ vadovas.

nuotrauka::2 nocrop

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Verslo aplinka“

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
JAV tyrimas rodo, kad stiprinamosios vakcinos reikia visiems 2

„Pfizer Inc“/„BioNTech“ vakcinos veiksmingumas prieš koronaviruso infekciją per 6 mėn. sumažėja iki 47%.

Sudėtingų rebusų kontekste

Spartėjanti infliacija kelia įvairių hipotezių politiniuose kuluaruose: drąsiausi „pranašai“ imasi modeliuoti...

Nauji personalo valdymo kontūrai: kaip pastebėti, kada verslui reikia pagalbos Verslo tribūna

Kai pirmosios pandemijos bangos tarsi vėjas išpūtė iš biurų darbuotojus ir paliko jų susitikimams tik...

Vadyba
05:00
Čekijos premjerui – kritika dėl „Pandoros popierių“, bet rinkimuose vis tiek prognozuojama pergalė  

Čekijos premjerą Andrejų Babišą pirmadienį dėl įtarimų, kad jis naudodamasis lengvatinio apmokestinimo...

Verslo aplinka
2021.10.04
Sakartvele tūkstančiai žmonių reikalauja įkalinto eksprezidento paleidimo

Sakartvele maždaug 3.000 įkalinto buvusio prezidento Michailo Saakašvilio rėmėjų pirmadienį susirinko prie...

Verslo aplinka
2021.10.04
EVA pritaria „Pfizer“ vakcinos pastiprinamosios dozės skyrimui pilnamečiams asmenims 1

Europos vaistų agentūra (EVA) pirmadienį nusprendė pritarti siūlymui 18 metų ir vyresnius asmenis Europos...

Verslo aplinka
2021.10.04
Susitarusios ginčą spręsti arbitraže, šalys šio susitarimo privalo laikytis – negali tiesiog perbėgti į teismą Verslo tribūna

Vienoje iš naujausių š. m. rugsėjo mėnesį paskelbtų nutarčių[1] Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dar kartą...

Verslo aplinka
2021.10.04
Energijos krizės kamuojamos Europos šalys imasi priemonių kainų šokui amortizuoti Premium 1

Gamtinių dujų kainai Europoje kylant į rekordines aukštumas, pasekmes itin skaudžiai pajuto tiek Senojo...

Pramonė
2021.10.04
Atsistatydina ministro Arūno Dulkio patarėja Aistė Šuksta

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patarėja Aistė Šuksta pranešė atsistatydinanti iš pareigų.

Verslo aplinka
2021.10.04
Ministras: per artimiausias dvi savaites COVID-19 susirgimų piko dar nepasieksime 18

Per artimiausias dvi savaites susirgimų COVID-19 piko Lietuva dar nepasieks, ateityje gali būti svarstomos...

Verslo aplinka
2021.10.04
Be visuotinio karantino, bet su griežtesnėmis ribojančiomis priemonėmis Premium 1

Epidemiologinei situacijai prastėjant ir vakcinavimo tempams nespartėjant, Vyriausybė svarsto imtis naujų,...

Verslo aplinka
2021.10.04
Š. Andriukaitis-Sutkus. Premjere, nebemokėk pensijų nepasiskiepijusiems, uždrausk „neskiepytųjų“ pandemiją 21

Valdžia neilgai džiūgavo pasiekusi eilinį „buhalterinį“ rodiklį – 70% suaugusiųjų gavo bent vieną skiepo...

Verslo aplinka
2021.10.04
Baltarusijos parlamentas įšaldė readmisijos sutarties su ES galiojimą

Baltarusijos parlamento žemieji rūmai priėmė įstatymo projektą, kuriuo įšaldomas readmisijos sutarties su...

Verslo aplinka
2021.10.04
A. Dulkys sako nei svarstęs, nei planavęs trauktis iš pareigų 4

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako nesvarstęs ir neplanavęs trauktis iš pareigų po to, kai...

Verslo aplinka
2021.10.04
Siūloma naujai nuo COVID-19 pasiskiepijusiems senjorams skirti 100 Eur išmoką  22

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo naujai nuo koronaviruso pasiskiepijusiems senjorams...

Verslo aplinka
2021.10.04
Vokietijoje prasidėjus sunkioms koalicinėms deryboms, A. Merkel ragina ieškoti kompromiso

Darbą baigianti Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį paragino politikus įveikti tarpusavio...

Verslo aplinka
2021.10.04
Finansų sektoriaus lyderiai: draudikai nurungė bankus Premium

„Verslo žinios“ pagal redakcijos analitikų sukurtą reitingavimo modelį jau šeštą kartą skelbia finansų...

Finansai
2021.10.04
Sekmadienį nustatyti 1.114 koronaviruso atvejų, mirė 20 žmonių 1

Sekmadienį Lietuvoje nustatyta 1.114 naujų COVID-19 atvejų, mirė 20 žmonių, skelbia Statistikos departamentas.

Verslo aplinka
2021.10.04
Lietuvos pasieniečiai neįleido beveik pusšimčio migrantų

Sekmadienį Lietuvos pasieniečiai iš Baltarusijos į šalį neleido patekti 49 migrantams, pirmadienį pranešė...

Verslo aplinka
2021.10.04
Išrinkta stipriausia finansų sektoriaus įmonė 1

„Verslo žinios“ pagal redakcijos analitikų sukurtą reitingavimo modelį atrinko pačias stipriausias Lietuvos...

Finansai
2021.10.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku