Imtasi svarstyti veto naujai partijų finansavimo tvarkai

Seimo valdančioji koalicija kartoja ryžtą atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto įstatymams, kurie tik šiemet pavasarį įsteigtai, tad jokiuose rinkimuose dar nedalyvavusiai valdančiajai Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) leistų skirti kelių šimtų tūkstančių eurų valstybės dotaciją.
Mindaugas Lingė, prezidentės patarėjas, antradienį Seimui pristatė valstybės vadovės veto įstatymo pataisoms, kurios po rinkimų susikūrusiai parlamentinę frakciją turinčiai partijai numato skirti dotaciją iš biudžeto ir leidžia tam skolintis lėšų.
Prezidentės nuomone, rinkimuose nedalyvavusios, bet atstovų Seime turinčios partijos turi teisę gauti finansavimą, tačiau tai turi būti daroma ne skolinantis, o numatant lėšų joms kitų metų biudžete.
Taip pat p. Grybauskaitė siūlo, kad partijų įstatymo pataisos su jos teikiamomis korekcijomis įsigaliotų nuo kitų metų sausio, o ne nuo pasirašymo datos, kaip to siekė valdantieji.
Prezidentė taip pat nepritarė biudžeto pataisoms, susiejusioms galimybes skolintis tiek gynybos biudžetui didinti, tiek LSDDP dotacijai, sakydama, kad gynybos poreikiai negali tapti partijų finansavimo įkaitu.
Grąžindama tobulinti Politinių partijų įstatymo pataisas dėl rinkimuose nedalyvavusių parlamentinių partijų veiklos finansavimo prezidentė siūlo tris saugiklius, kurie neleistų piktnaudžiauti dotacijomis.
Seimas vos dviejų balsų persvara pasisakė už tai, kad veto būtų svarstomas. Už tai balsavo 65 parlamentarai, o už tai, kad įstatymai būtų laikomi nepriimtais, buvo 63 Seimo nariai.
Galutinis balsavimas, ar atmesti veto, įvyks jau šį ketvirtadienį. Valdančiosios koalicijos atstovai valstiečiai-žalieji ir socialdarbiečiai tikina, kad sieks veto atmesti. Tam reikia ne mažiau kaip 71 Seimo nario balso. Valdantieji formaliai turi kiek daugiau mandatų parlamente.
Dotacijos LSDDP klausimą Seimas spręs artėjant terminui, iki kurio Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) turi paskirstyti partijoms dotacijas. Tai VRK žada padaryti jau šį ketvirtadienį, t. y. tą pačią dieną, kai Seimas balsuos dėl veto.
Jeigu Seimas gebėtų veto atmesti ir nauja partijų finansavimo tvarka įsigaliotų, tuomet VRK galėtų atskiru sprendimu paskirti LSDDP lėšų iš biudžeto pagal naujai įsigaliojusias teisines normas. Skaičiuojama, kad šiai partijai gali atitekti daugiau kaip 200.000 Eur.
Nuo Socialdemokratų partijos, kuri pernai rudenį pasitraukė į opoziciją, atskilusių politikų įsteigta LSDDP šiuo metu kaip nedalyvavusi rinkimuose iš viso negauna dotacijos. Nes šiuo metu dotacijas gauna partijos, kurios per pastaruosius Seimo, savivaldybių tarybų ir Europos Parlamento rinkimus, yra surinkusios ne mažiau kaip 3% rinkėjų balsų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti