Dar vienas opozicijos pralaimėjimas – atmesta ir antra jų rezoliucija

Seimo valdantieji nesunkiai gebėjo atmesti opozicijos pasiūlymą kritiškai įvertinti valstiečių-žaliųjų lyderių veiksmus dėl slapta įrašytų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narių pokalbių paviešinimo bei galimo politinio spaudimo šiai komisijai.
Antradienį opozicijos iniciatyva surengtame neeiliniame Seimo posėdyje parlamentarai svarstė dvi rezoliucijas. Pirma buvo skirta premjero Sauliaus Skvernelio ir jo vadovaujamos Vyriausybės veiksmų kritiškam įvertinimui. Ši rezoliucija buvo valdančiosios koalicijos balsais atmesta už ją balsavo tik 43 Seimo nariai iš 106 dalyvavusių posėdyje, likusieji 63 buvo už dokumento atmetimą.
Kita rezoliucija opozicija siekė pripažinti, kad slapta įrašytą VTEK narių pokalbį paviešinę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis bei šios partijos atstovė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė Agnė Širinskienė darė spaudimą VTEK.
Po svarstymo, kuriame dalyvavo faktiškai vien opozicijos atstovai, už šią rezoliuciją balsavo 47 opozicijos atstovai, prieš balsuojančių valdančiųjų buvo 58. Beje, svarstant abi rezoliucijas jų neparėmė ir nei valdančiąja, nei opozicine nepasiskelbusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos atstovai.
Rezoliucija opozicija siūlė konstatuoti, kad laiko visiškai nepriimtinu Seimo narių Ramūno Karbauskio ir Agnės Širinskienės šantažą VTEK, kad VTEK turi būti išformuotas, ypač kai toks šantažas yra skelbiamas tuo metu, kai VTEK atlieka švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės tyrimą.
Rezoliucijos projektu siekta paraginti teisėsaugos institucijas nedelsiant imtis visų reikalingų baudžiamojo persekiojimo priemonių ir ryžtingai užkirsti kelią vis dažniau pasitaikančiam neteisėtam valstybės pareigūnų ar tarnautojų pokalbių įrašinėjimui ir tokių įrašų naudojimui, šantažuojant valstybės pareigūnus ar institucijas.
Paskelbtojo įrašo pagrindu LVŽS lyderiai nori inicijuoti apkaltą buvusiam bendražygiui Povilui Urbšiui, nes esą įrašas atskleidžia, kad p. Urbšys galėjo nurodyti VTEK nariams iš pareigų atleisti buvusį komisijos Prevencijos skyriaus vedėją Mindaugą Siaurį.
Paviešinęs pokalbio išklotinę p. Karbauskis paragino atsistatydinti visus VTEK narius. Tokio radikalaus žingsnio neparėmė premjeras ir kai kurie kiti valstiečių-žaliųjų atstovai.
Rezoliucijos svarstymo metu konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis įžvelgė paralelių su atskirų narių pasitraukimu iš valstiečių-žaliųjų frakcijos Seime: Turbūt, yra veiklos modelis, kuris valstiečių-žaliųjų lyderiui yra neišvengiamas grasinimai. Turbūt, visi tie žmonės, kurie išėjo iš frakcijos, buvo palydėti grasinimais. Aš čia matau lygiai tą patį žanrą. Šiandien yra du susidorojimo objektai, pirmiausia, tai yra Povilas Urbšys, antrasis bus Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kuris irgi šioje istorijoje atsidūrė LVŽS vadovo grasinimų akiratyje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti