Šią savaitę svarbu (27)

Publikuota: 2018-07-01
Gegužės pabaigoje Paryžiuje prezidentės Dalios Grybauskaitės ir EBPO generalinio sekretoriaus Angelio Gurrios pasirašytoji Lietuvos stojimo į EBPO sutartis įsigalios šią savaitę. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.
Gegužės pabaigoje Paryžiuje prezidentės Dalios Grybauskaitės ir EBPO generalinio sekretoriaus Angelio Gurrios pasirašytoji Lietuvos stojimo į EBPO sutartis įsigalios šią savaitę. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Lietuva taps 36-ąja „prestižinių ekonomikų klubo“ nare, Europos Sąjunga paskelbs statomos Astravo atominės elektrinės stresų testo rezultatus, Lietuvoje lankysis vyriausiasis ES derybininkas dėl „Brexit“, vyks Šimtmečio dainų šventė, Valstybės dieną bus atverti visiškai užbaigti Valdovų rūmai.

Lietuva taps EBPO nare

Ketvirtadienį į Lietuvą dviejų dienų vizito atvyks Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Angelis Gurria. Tikimasi, kad kaip tik tą dieną, kai jis atvyks į Vilnių, įsigalios gegužės pabaigoje pasirašyta ir praėjusią savaitę Seimo ratifikuota sutartis dėl Lietuvos įstojimo į šią „prestižinių ekonomikų klubu“ vadinamą pasaulinę organizaciją. Šios savaitės pradžioje sutartis turėtų būti deponuota Prancūzijos vyriausybėje. Lietuva taps 36-ąja EBPO nare. Ponas Gurria Vilniuje susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Sauliumi Skverneliu, kitais aukštais pareigūnais, dalyvaus Valstybės dienos renginiuose. Be to, ketvirtadienį EBPO žada paskelbti naujausią ekonominę ataskaitą apie Lietuvą. Joje bus ne tik apibūdinta šalies ekonominė padėtis bei vystymosi prognozės, bet ir pateiktos rekomendacijos, kur naujajai organizacijos narei dar reikėtų pasitempti. Ataskaitą specialioje spaudos konferencijoje Vilniuje pristatys p. Gurria, p. Skvernelis ir Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka.

Sužinosime, kaip veiktų Astravas streso režimu

nuotrauka::1 right

Europos Sąjunga antradienį kitą savaitę pristatys netoli Lietuvos sienos Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės streso testų rezultatus. Lietuvos pareigūnai tikisi, kad tai bus svarbios išvados, kuriose be kita ko bus „viešai įvardyti trūkumai, ką Baltarusija turi padaryti, statydama Astravo atominę elektrinę“. Taip pat viliamasi, kad, pasak prezidentės patarėjo užsienio politikos klausimais Nerijaus Aleksiejūno, ES pateiks Minskui „labai aiškias rekomendacijas, ką Baltarusija turi padaryti“. „Dar svarbiau – labai aiškūs Baltarusijos įsipareigojimai, kad tos rekomendacijos bus įgyvendintos ir daug jų turi būti įgyvendinta dar iki atominės elektrinės paleidimo“, – pridūrė jis. Streso testai apima bandymus, kaip elektrinė veikia nepalankiausiomis sąlygomis. Lietuva yra pagrindinė už 50 km nuo Vilniaus statomos jėgainės kritikė ir pernai pripažino ją nesaugia, keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai. Šalis žada blokuoti elektrinės gaminamos elektros importą. Minskas atkerta, kad Astravo elektrinė statoma saugiai. Baltarusija skelbė, kad jėgainė pradės veikti 2020 m. viduryje.

Papasakos, kaip nesiseka „Brexit“ derybos

nuotrauka::2 left

Trečiadienį ir ketvirtadienį Lietuvoje su darbo vizitu lankysis Michelis Barnier, Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas ir Pasirengimo deryboms bei derybų su Jungtine Karalyste pagal ES sutarties 50-ąjį straipsnį darbo grupės vadovas. Numatyti jo susitikimai su prezidente Dalia Grybauskaite, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Seimo nariais. Ponas Barnier dalyvaus ir metiniame Lietuvos ambasadorių suvažiavime. Susitikimų metu bus aptartas „Brexit“ derybų procesas ir tolimesnė eiga. Pastaruoju metu skelbta apie imančias strigti „Brexit“ derybas, esą pirmiausia britų politikai neranda sutarimo kai kuriais svarbiais klausimais, pvz., kokiais principais vadovaujantis vyks prekyba tarp JK ir ES, koks bus sienos su Airija statusas ir kt. Derybos turėtų būti baigtos ne vėliau kaip šiemet lapkritį, kad ES vadovaujančiosios institucijos suspėtų patvirtinti suderėtas pozicijas. Sutartis dėl JK išstojimo iš ES turėtų būti pasirašyta ir tinkamai teisiškai įforminta ne vėliau kaip kitų metų kovą, nes 2019 m. kovo 29 d. ji turi įsigalioti. Tiesa, iki 2020-ųjų pabaigos tęsis pereinamasis laikotarpis, kai JK vis dar mokės įnašus į bendrą biudžetą bei galės naudotis visomis teisinėmis privilegijomis.

Šimtmečio šventė tęsiasi

nuotrauka::3 right

Visą šią savaitę vėl, kaip ir šiemet vasarį bei kovą, vyks Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirti renginiai. Vilniuje kasdien vyks Šimtmečio dainų šventės renginiai – liaudies meno paroda, Folkloro diena, Teatro diena, Ansamblių vakaras, Šokių diena, pučiamųjų orkestrų ir kanklininkų pasirodymai. Dainų šventę užbaigs dalyvių eitynės nuo Katedros aikštės iki Vingio parko ir jo estradoje įvyksianti daugiatūkstantinį chorą apimanti Dainų diena „Vienybė težydi“. Šie renginiai įvyks penktadienį – Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną. Tą pačią dieną bus ir kur kas daugiau įvairių renginių sostinėje bei visoje šalyje. Penktadienį Vilniuje visuomenei bus atidaryti užbaigti Valdovų rūmai. Vyks specialus rūmų užbaigimo renginys. Tradiciškai Valstybės dieną 21 val. Lietuvos laiku viso pasaulio lietuviai giedos Tautišką giesmę. Savaitgalį „Harmony“ parke Prienų rajone vyks Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

EUROPARLAMENTAS. Strasbūre šią savaitę vyksiančioje Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje bus įvertintas Europos Sąjungos vadovų pasiektas susitarimas dėl Bendrijos migracijos ir prieglobsčio politikos ateities, įvyks diskusija su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu dėl ES ateities, bus steigiamas ES gynybos pramonės fondas, pradėtos diskusijos dėl naujų kelių transporto taisyklių, kuriomis bus siekiama užtikrinti sąžiningą konkurenciją, taip pat balsuojama dėl naujos autorių teisių direktyvos.

DIPLOMATAI. Visą savaitę Vilniuje vyks tradicinis kasmetinis Lietuvos ambasadorių suvažiavimas. Šįkart jo metu be kita ko bus diskutuojama ir apie kylantį prekybos karą tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų bei jo iššūkius Lietuvai.

CENTRAS. Antradienį pradės oficialiai veikti Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC), kuris apims daugiau kaip 140-ties vyriausybinių institucijų finansus ir personalo valdymą. NBFC dirbs apie 300 žmonių vietoje anksčiau tas pačias funkcijas skirtingose institucijose atlikusių daugiau kaip 400 darbuotojų.

GELEŽINKELIAI. Pirmadienį valstybei priklausanti akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ pristatys audituotus praėjusių metų rezultatus. Prieš kurį laiką skelbtais preliminariais duomenimis, per praėjusius metus „Lietuvos geležinkeliai“ turėjo 443,7 mln. Eur pajamų – 11% daugiau nei 2016 m., ir uždirbo apie 15 mln. Eur pelno.

STATISTIKA. Trečiadienį Lietuvos statistikos departamentas skelbs apie moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkį, o ketvirtadienį – naujausius duomenis apie šalyje veikiančias įmones.

ŠVENTĖ. Trečiadienį Jungtinės Amerikos Valstijos švęs savo Nepriklausomybės dieną. Anksčiau skelbta, kad tądien Vašingtone galimas itin pompastiškas ir didelis prezidento Donaldo Trumpo inicijuotas karinis paradas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
 1993-iųjų stebuklo formulė: geležinė valia, išmintinga diplomatija, truputis pinigų ir sėkmės Premium 5

Dar ir šiandien kai kuriuos draugiškus Lietuvos kaimynus sunku įtikinti, kad Rusijos kariuomenės išvedimą iki...

Verslo klasė
2018.10.19
Kinijos ekonomika – prekybos karo gniaužtuose Premium 19

Kinijos ekonomika auga lėčiausiai per devynerius metus, rodo naujausi oficialiai paskelbti duomenys, kurie...

Verslo aplinka
2018.10.19
LAT: stabdomas Nacionalinio stadiono statybos konkursas 10

Vilniaus valdžia turės priimti iš Nacionalinio stadiono statybos koncesininko konkurso pašalintos bendrovės...

Statyba ir NT
2018.10.19
Turkija tikina, kad turi įrodymų, kas kaltas dėl dingusio žurnalisto 3

Turkija penktadienį įspėjo Saudo Arabiją, kad turi įrodymų, kurie paaiškintų, kas yra atsakingas už Saudo...

Verslo aplinka
2018.10.19
Grubių pažeidimų Labanoro girioje nerado, bet plynus kirtimus uždraus 15% Lietuvos miškų 16

Preliminarūs kirtimų Labanoro regioniniame parke tyrimai rodo, kad grubių pažeidimų nepadaryta, sako aplinkos...

Verslo aplinka
2018.10.19
Gitanas Nausėda pasirinko komunikacijos partnerius prezidento rinkimams 2

Sprendimą dalyvauti Prezidento rinkimuose priėmęs ekonomistas, socialinių mokslų daktaras Gitanas Nausėda...

Rinkodara
2018.10.19
Karbauskis sutinka, kad Seimas patyrinėtų žemės ūkio reikalus 2

Seimo Kaimo reikalų komitetas (KRK) turėtų per ateinančius metus ištirti ir pateikti atsakymus dėl padėties...

Verslo aplinka
2018.10.19
Pasaulio žiniasklaidos akiratyje – griežti D. Grybauskaitės žodžiai Londonui 37

Prezidentės Dalios Grybauskaitės griežti žodžiai, nukreipti į Londono vyriausybę, ES viršūnių susitikime...

Verslo aplinka
2018.10.19
Kinijos ūkis praranda tempą: augo lėčiausiai per 9 metus

Kinija penktadienį paskelbė, kad trečiąjį ketvirtį jos ekonomika auga lėčiausiai nuo 2009 m. finansų krizės.

Verslo aplinka
2018.10.19
Armonaitė traukiasi iš Liberalų sąjūdžio vicepirmininkių 12

Seimo narė Aušrinė Armonaitė traukiasi iš Liberalų sąjūdžio pirmininko Eugenijaus Gentvilo pavaduotojų, ji...

Verslo aplinka
2018.10.19
Ekologinis amžiaus projektas: Kauno meras norėtų, ministerija nemato galimybių 12

Aplinkosaugos entuziastai vėl kelia kurį laiką pamirštą idėją ant Kauno A. Brazausko hidroelektrinės...

Verslo aplinka
2018.10.19
Chaoso ratas įsuktas – kur stabdžiai? 2

Pakuočių atliekų tvarkymo sistema įstrigo gilioje krizėje: gamintojai ir importuotojai tapo įstatymo spragų...

Teismas: Vilniaus valdžia gali leisti statyti aukštesnius ar didesnius pastatus 2

Vilniaus valdžia turi teisę suteikti išskirtines sąlygas kai kuriems nekilnojamojo turto (NT) projektams,...

Statyba ir NT
2018.10.18
Pirminiai TS–LKD debatai: svarbiausi Šimonytės ir Ušacko akcentai 5

Ketvirtadienio vakarą vyko Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų į prezidentus Ingridos...

Verslo aplinka
2018.10.18
Rusijos milijardierių turtams sankcijos – nė motais 15

Vidutiniam rusui didėjanti infliacija mažina perkamąją galią, tačiau šalies milijardieriai pasaulio...

Verslo aplinka
2018.10.18
May Europos lyderiams užsiminė apie pereinamojo laikotarpio pratęsimą 3

ES ir JK kol kas nepavyko pasiekti reikšmingo progreso derybose dėl skyrybų sutarties, vis dar išlieka...

Verslo aplinka
2018.10.18
Teismas nepriėmė pakeisto prokuroro kaltinimo Pakso ir Vainausko byloje

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį nepriėmė pakeisto prokuroro kaltinimo buvusio „tvarkiečių“ lyderio...

Verslo aplinka
2018.10.18
Paskelbtas referendumas dėl dvigubos pilietybės 13

Konstitucinis referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo turėtų įvykti kitų metų gegužės 12 ir 26...

Verslo aplinka
2018.10.18
Iš šių metų biudžeto – papildomi pinigai ir gynybai, ir partijoms 3

Vyriausybė turi teisę pasiskolinti tam, kad šiemet užtikrintų pakankamą krašto apsaugos sistemos finansavimą.

Verslo aplinka
2018.10.18
Nuo naujųjų metų pasikeis dviejų ministerijų pavadinimai

2019 m. sausio 1 d. pasikeis dviejų ministerijų pavadinimai – Ūkio ministerija taps Ekonomikos ir inovacijų,...

Verslo aplinka
2018.10.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau