Šią savaitę svarbu (27)

Publikuota: 2018-07-01
Gegužės pabaigoje Paryžiuje prezidentės Dalios Grybauskaitės ir EBPO generalinio sekretoriaus Angelio Gurrios pasirašytoji Lietuvos stojimo į EBPO sutartis įsigalios šią savaitę. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.
Gegužės pabaigoje Paryžiuje prezidentės Dalios Grybauskaitės ir EBPO generalinio sekretoriaus Angelio Gurrios pasirašytoji Lietuvos stojimo į EBPO sutartis įsigalios šią savaitę. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Lietuva taps 36-ąja „prestižinių ekonomikų klubo“ nare, Europos Sąjunga paskelbs statomos Astravo atominės elektrinės stresų testo rezultatus, Lietuvoje lankysis vyriausiasis ES derybininkas dėl „Brexit“, vyks Šimtmečio dainų šventė, Valstybės dieną bus atverti visiškai užbaigti Valdovų rūmai.

Lietuva taps EBPO nare

Ketvirtadienį į Lietuvą dviejų dienų vizito atvyks Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Angelis Gurria. Tikimasi, kad kaip tik tą dieną, kai jis atvyks į Vilnių, įsigalios gegužės pabaigoje pasirašyta ir praėjusią savaitę Seimo ratifikuota sutartis dėl Lietuvos įstojimo į šią „prestižinių ekonomikų klubu“ vadinamą pasaulinę organizaciją. Šios savaitės pradžioje sutartis turėtų būti deponuota Prancūzijos vyriausybėje. Lietuva taps 36-ąja EBPO nare. Ponas Gurria Vilniuje susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Sauliumi Skverneliu, kitais aukštais pareigūnais, dalyvaus Valstybės dienos renginiuose. Be to, ketvirtadienį EBPO žada paskelbti naujausią ekonominę ataskaitą apie Lietuvą. Joje bus ne tik apibūdinta šalies ekonominė padėtis bei vystymosi prognozės, bet ir pateiktos rekomendacijos, kur naujajai organizacijos narei dar reikėtų pasitempti. Ataskaitą specialioje spaudos konferencijoje Vilniuje pristatys p. Gurria, p. Skvernelis ir Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka.

Sužinosime, kaip veiktų Astravas streso režimu

nuotrauka::1 right

Europos Sąjunga antradienį kitą savaitę pristatys netoli Lietuvos sienos Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės streso testų rezultatus. Lietuvos pareigūnai tikisi, kad tai bus svarbios išvados, kuriose be kita ko bus „viešai įvardyti trūkumai, ką Baltarusija turi padaryti, statydama Astravo atominę elektrinę“. Taip pat viliamasi, kad, pasak prezidentės patarėjo užsienio politikos klausimais Nerijaus Aleksiejūno, ES pateiks Minskui „labai aiškias rekomendacijas, ką Baltarusija turi padaryti“. „Dar svarbiau – labai aiškūs Baltarusijos įsipareigojimai, kad tos rekomendacijos bus įgyvendintos ir daug jų turi būti įgyvendinta dar iki atominės elektrinės paleidimo“, – pridūrė jis. Streso testai apima bandymus, kaip elektrinė veikia nepalankiausiomis sąlygomis. Lietuva yra pagrindinė už 50 km nuo Vilniaus statomos jėgainės kritikė ir pernai pripažino ją nesaugia, keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai. Šalis žada blokuoti elektrinės gaminamos elektros importą. Minskas atkerta, kad Astravo elektrinė statoma saugiai. Baltarusija skelbė, kad jėgainė pradės veikti 2020 m. viduryje.

Papasakos, kaip nesiseka „Brexit“ derybos

nuotrauka::2 left

Trečiadienį ir ketvirtadienį Lietuvoje su darbo vizitu lankysis Michelis Barnier, Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas ir Pasirengimo deryboms bei derybų su Jungtine Karalyste pagal ES sutarties 50-ąjį straipsnį darbo grupės vadovas. Numatyti jo susitikimai su prezidente Dalia Grybauskaite, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Seimo nariais. Ponas Barnier dalyvaus ir metiniame Lietuvos ambasadorių suvažiavime. Susitikimų metu bus aptartas „Brexit“ derybų procesas ir tolimesnė eiga. Pastaruoju metu skelbta apie imančias strigti „Brexit“ derybas, esą pirmiausia britų politikai neranda sutarimo kai kuriais svarbiais klausimais, pvz., kokiais principais vadovaujantis vyks prekyba tarp JK ir ES, koks bus sienos su Airija statusas ir kt. Derybos turėtų būti baigtos ne vėliau kaip šiemet lapkritį, kad ES vadovaujančiosios institucijos suspėtų patvirtinti suderėtas pozicijas. Sutartis dėl JK išstojimo iš ES turėtų būti pasirašyta ir tinkamai teisiškai įforminta ne vėliau kaip kitų metų kovą, nes 2019 m. kovo 29 d. ji turi įsigalioti. Tiesa, iki 2020-ųjų pabaigos tęsis pereinamasis laikotarpis, kai JK vis dar mokės įnašus į bendrą biudžetą bei galės naudotis visomis teisinėmis privilegijomis.

Šimtmečio šventė tęsiasi

nuotrauka::3 right

Visą šią savaitę vėl, kaip ir šiemet vasarį bei kovą, vyks Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirti renginiai. Vilniuje kasdien vyks Šimtmečio dainų šventės renginiai – liaudies meno paroda, Folkloro diena, Teatro diena, Ansamblių vakaras, Šokių diena, pučiamųjų orkestrų ir kanklininkų pasirodymai. Dainų šventę užbaigs dalyvių eitynės nuo Katedros aikštės iki Vingio parko ir jo estradoje įvyksianti daugiatūkstantinį chorą apimanti Dainų diena „Vienybė težydi“. Šie renginiai įvyks penktadienį – Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną. Tą pačią dieną bus ir kur kas daugiau įvairių renginių sostinėje bei visoje šalyje. Penktadienį Vilniuje visuomenei bus atidaryti užbaigti Valdovų rūmai. Vyks specialus rūmų užbaigimo renginys. Tradiciškai Valstybės dieną 21 val. Lietuvos laiku viso pasaulio lietuviai giedos Tautišką giesmę. Savaitgalį „Harmony“ parke Prienų rajone vyks Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

EUROPARLAMENTAS. Strasbūre šią savaitę vyksiančioje Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje bus įvertintas Europos Sąjungos vadovų pasiektas susitarimas dėl Bendrijos migracijos ir prieglobsčio politikos ateities, įvyks diskusija su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu dėl ES ateities, bus steigiamas ES gynybos pramonės fondas, pradėtos diskusijos dėl naujų kelių transporto taisyklių, kuriomis bus siekiama užtikrinti sąžiningą konkurenciją, taip pat balsuojama dėl naujos autorių teisių direktyvos.

DIPLOMATAI. Visą savaitę Vilniuje vyks tradicinis kasmetinis Lietuvos ambasadorių suvažiavimas. Šįkart jo metu be kita ko bus diskutuojama ir apie kylantį prekybos karą tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų bei jo iššūkius Lietuvai.

CENTRAS. Antradienį pradės oficialiai veikti Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC), kuris apims daugiau kaip 140-ties vyriausybinių institucijų finansus ir personalo valdymą. NBFC dirbs apie 300 žmonių vietoje anksčiau tas pačias funkcijas skirtingose institucijose atlikusių daugiau kaip 400 darbuotojų.

GELEŽINKELIAI. Pirmadienį valstybei priklausanti akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ pristatys audituotus praėjusių metų rezultatus. Prieš kurį laiką skelbtais preliminariais duomenimis, per praėjusius metus „Lietuvos geležinkeliai“ turėjo 443,7 mln. Eur pajamų – 11% daugiau nei 2016 m., ir uždirbo apie 15 mln. Eur pelno.

STATISTIKA. Trečiadienį Lietuvos statistikos departamentas skelbs apie moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkį, o ketvirtadienį – naujausius duomenis apie šalyje veikiančias įmones.

ŠVENTĖ. Trečiadienį Jungtinės Amerikos Valstijos švęs savo Nepriklausomybės dieną. Anksčiau skelbta, kad tądien Vašingtone galimas itin pompastiškas ir didelis prezidento Donaldo Trumpo inicijuotas karinis paradas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
JAV dėl sankcijų Šiaurės Korėjai nesilaikymo nubaudė kelias Rusijos ir Kinijos įmones 4

JAV iždo departamentas trečiadienį paskelbė, kad išplės sankcijas toms Rusijos ir Kinijos įmonėms,...

Vežėjai: didesnių įkainių nuojauta 1

Vienas didžiausių vežėjų Europoje „Girteka Logistics“ (GL) uždavė galvosūkį rinkai: bendrovės išplatintame...

Transportas
06:30
Išgyventas bankrotas nuo leidybos verslo neatgrasė Premium

Bankrutavusios vienos didžiausių šalies leidyklų „Versus Aureus“ buvęs vadovas Arturas Mickevičius vėl imasi...

Vadyba
06:00
„VIA SMS Group“: esame pasiruošę bendradarbiauti su Lietuva

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariui Arvydui Anušauskui pareiškus, kad Lietuvoje jau...

Verslo aplinka
2018.08.16
Kompensacijas „žaliosioms“ jėgainėms išgraibstė kaip karštas bandeles Premium 6

Gyventojai aktyviai siekia kompensacijų už individualiuose namuose įrengtas saulės, vėjo, biokuro,...

Energetika
2018.08.16
VRK Radzevičiūtės neįregistravo kandidate į Seimo nares 1

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį priėmė sprendimą neregistruoti Centro partijos atstovės...

Verslo aplinka
2018.08.16
JK užsienio reikalų sekretorius įspėjo ES dėl „Brexit“ be susitarimo padarinių 11

Jeremy Huntas, Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų sekretorius, teigia, kad išlieka tikimybė, kad JK...

Verslo aplinka
2018.08.16
Tikrina, ar prekybininkai tinkamai tvarko pirkėjų asmens duomenis 4

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) pradeda didžiųjų maisto, namų apyvokos prekių parduotuvių bei...

Karas tarp žiniasklaidos ir JAV prezidento nerimsta 5

Bemaž 200 JAV laikraščių šios dienos vedamuosiuose reiškia solidarų nepasitenkinimą dėl prezidento Donaldo...

Rinkodara
2018.08.16
Vizija: išgelbės spynos ant prekybos centrų 16

Eiliniai tautos „gelbėtojai“ imasi reguliuoti maisto kainas – ar bent jau mano tai padarysiantys. Vienas iš...

Verslo aplinka
2018.08.16
Bankrotų bumas Lietuvoje atslūgsta

Pirmąjį pusmetį Lietuvoje buvo pradėtos 1.112 įmonių bankrotų procedūros, tai trečdaliu mažiau nei tuo pačiu...

Verslo aplinka
2018.08.15
Profsajungos pritaria prekybos centrų darbo sekmadieniais draudimui 20

Šalies profesinių sąjungų atstovai teigiamai vertina valdžios užmojį riboti prekybos centrų darbą...

Verslo aplinka
2018.08.15
„Naisių vasaros“ klausimą VRK ir vėl atidėjo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dar neužbaigė diskusijų dėl su valdančiosios Lietuvos valstiečių ir...

Verslo aplinka
2018.08.14
A. Guoga užsimena apie politinės karjeros pabaigą 8

Europos Parlamento narys Antanas Guoga sako planuojantis kitąmet pasibaigus kadencijai nutraukti politinę...

Verslo aplinka
2018.08.14
SADM siūlo kitąmet vaiko pinigus padidinti iki 50 Eur 9

Šiemet įvestus ir dabar 30 Eur siekiančius vadinamuosius vaiko pinigus kitąmet siūloma didinti iki 50 Eur.

Verslo aplinka
2018.08.14
Genujoje sugriuvo tiltas, dešimtys žuvusiųjų 1

Italijoje sugriuvus tiltui, kuriuo driekiasi keturių juostų autostrada, pranešama apie dešimtis žuvusių ir...

Verslo aplinka
2018.08.14
Seimo nario rinkimuose Zanavykų apygardoje įregistruoti 6 kandidatai

Rugsėjo viduryje vyksiančiuose Seimo nario rinkimuose vienmandatėje Zanavykų apygardoje dalyvaus šeši...

Verslo aplinka
2018.08.14
Kinijos ekonomikos vizijai trukdo Trumpo grasinimai Premium 2

Kinijos ekonomikos vizijai trukdo nenuilstantis Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, kuris spaudžia Pekiną...

Verslo aplinka
2018.08.14
Prie JK parlamento vyras automobiliu rėžėsi į apsaugos bortelius, yra sužeistų 1

Prie Jungtinės Karalystės parlamento rūmų Londone suimtas vyras, kuris automobiliu įvažiavo į šalia...

Verslo aplinka
2018.08.14
JAV gynybos biudžeto įstatyme – raginimas stiprinti Baltijos šalių oro policijos misiją 38

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienio naktį pasirašė Kongreso priimtą įstatymą dėl šalies gynybos...

Verslo aplinka
2018.08.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau