Šią savaitę svarbu (27)

Publikuota: 2018-07-01
Gegužės pabaigoje Paryžiuje prezidentės Dalios Grybauskaitės ir EBPO generalinio sekretoriaus Angelio Gurrios pasirašytoji Lietuvos stojimo į EBPO sutartis įsigalios šią savaitę. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.
Gegužės pabaigoje Paryžiuje prezidentės Dalios Grybauskaitės ir EBPO generalinio sekretoriaus Angelio Gurrios pasirašytoji Lietuvos stojimo į EBPO sutartis įsigalios šią savaitę. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Lietuva taps 36-ąja „prestižinių ekonomikų klubo“ nare, Europos Sąjunga paskelbs statomos Astravo atominės elektrinės stresų testo rezultatus, Lietuvoje lankysis vyriausiasis ES derybininkas dėl „Brexit“, vyks Šimtmečio dainų šventė, Valstybės dieną bus atverti visiškai užbaigti Valdovų rūmai.

Lietuva taps EBPO nare

Ketvirtadienį į Lietuvą dviejų dienų vizito atvyks Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Angelis Gurria. Tikimasi, kad kaip tik tą dieną, kai jis atvyks į Vilnių, įsigalios gegužės pabaigoje pasirašyta ir praėjusią savaitę Seimo ratifikuota sutartis dėl Lietuvos įstojimo į šią „prestižinių ekonomikų klubu“ vadinamą pasaulinę organizaciją. Šios savaitės pradžioje sutartis turėtų būti deponuota Prancūzijos vyriausybėje. Lietuva taps 36-ąja EBPO nare. Ponas Gurria Vilniuje susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Sauliumi Skverneliu, kitais aukštais pareigūnais, dalyvaus Valstybės dienos renginiuose. Be to, ketvirtadienį EBPO žada paskelbti naujausią ekonominę ataskaitą apie Lietuvą. Joje bus ne tik apibūdinta šalies ekonominė padėtis bei vystymosi prognozės, bet ir pateiktos rekomendacijos, kur naujajai organizacijos narei dar reikėtų pasitempti. Ataskaitą specialioje spaudos konferencijoje Vilniuje pristatys p. Gurria, p. Skvernelis ir Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka.

Sužinosime, kaip veiktų Astravas streso režimu

nuotrauka::1 right

Europos Sąjunga antradienį kitą savaitę pristatys netoli Lietuvos sienos Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės streso testų rezultatus. Lietuvos pareigūnai tikisi, kad tai bus svarbios išvados, kuriose be kita ko bus „viešai įvardyti trūkumai, ką Baltarusija turi padaryti, statydama Astravo atominę elektrinę“. Taip pat viliamasi, kad, pasak prezidentės patarėjo užsienio politikos klausimais Nerijaus Aleksiejūno, ES pateiks Minskui „labai aiškias rekomendacijas, ką Baltarusija turi padaryti“. „Dar svarbiau – labai aiškūs Baltarusijos įsipareigojimai, kad tos rekomendacijos bus įgyvendintos ir daug jų turi būti įgyvendinta dar iki atominės elektrinės paleidimo“, – pridūrė jis. Streso testai apima bandymus, kaip elektrinė veikia nepalankiausiomis sąlygomis. Lietuva yra pagrindinė už 50 km nuo Vilniaus statomos jėgainės kritikė ir pernai pripažino ją nesaugia, keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai. Šalis žada blokuoti elektrinės gaminamos elektros importą. Minskas atkerta, kad Astravo elektrinė statoma saugiai. Baltarusija skelbė, kad jėgainė pradės veikti 2020 m. viduryje.

Papasakos, kaip nesiseka „Brexit“ derybos

nuotrauka::2 left

Trečiadienį ir ketvirtadienį Lietuvoje su darbo vizitu lankysis Michelis Barnier, Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas ir Pasirengimo deryboms bei derybų su Jungtine Karalyste pagal ES sutarties 50-ąjį straipsnį darbo grupės vadovas. Numatyti jo susitikimai su prezidente Dalia Grybauskaite, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Seimo nariais. Ponas Barnier dalyvaus ir metiniame Lietuvos ambasadorių suvažiavime. Susitikimų metu bus aptartas „Brexit“ derybų procesas ir tolimesnė eiga. Pastaruoju metu skelbta apie imančias strigti „Brexit“ derybas, esą pirmiausia britų politikai neranda sutarimo kai kuriais svarbiais klausimais, pvz., kokiais principais vadovaujantis vyks prekyba tarp JK ir ES, koks bus sienos su Airija statusas ir kt. Derybos turėtų būti baigtos ne vėliau kaip šiemet lapkritį, kad ES vadovaujančiosios institucijos suspėtų patvirtinti suderėtas pozicijas. Sutartis dėl JK išstojimo iš ES turėtų būti pasirašyta ir tinkamai teisiškai įforminta ne vėliau kaip kitų metų kovą, nes 2019 m. kovo 29 d. ji turi įsigalioti. Tiesa, iki 2020-ųjų pabaigos tęsis pereinamasis laikotarpis, kai JK vis dar mokės įnašus į bendrą biudžetą bei galės naudotis visomis teisinėmis privilegijomis.

Šimtmečio šventė tęsiasi

nuotrauka::3 right

Visą šią savaitę vėl, kaip ir šiemet vasarį bei kovą, vyks Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirti renginiai. Vilniuje kasdien vyks Šimtmečio dainų šventės renginiai – liaudies meno paroda, Folkloro diena, Teatro diena, Ansamblių vakaras, Šokių diena, pučiamųjų orkestrų ir kanklininkų pasirodymai. Dainų šventę užbaigs dalyvių eitynės nuo Katedros aikštės iki Vingio parko ir jo estradoje įvyksianti daugiatūkstantinį chorą apimanti Dainų diena „Vienybė težydi“. Šie renginiai įvyks penktadienį – Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną. Tą pačią dieną bus ir kur kas daugiau įvairių renginių sostinėje bei visoje šalyje. Penktadienį Vilniuje visuomenei bus atidaryti užbaigti Valdovų rūmai. Vyks specialus rūmų užbaigimo renginys. Tradiciškai Valstybės dieną 21 val. Lietuvos laiku viso pasaulio lietuviai giedos Tautišką giesmę. Savaitgalį „Harmony“ parke Prienų rajone vyks Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

EUROPARLAMENTAS. Strasbūre šią savaitę vyksiančioje Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje bus įvertintas Europos Sąjungos vadovų pasiektas susitarimas dėl Bendrijos migracijos ir prieglobsčio politikos ateities, įvyks diskusija su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu dėl ES ateities, bus steigiamas ES gynybos pramonės fondas, pradėtos diskusijos dėl naujų kelių transporto taisyklių, kuriomis bus siekiama užtikrinti sąžiningą konkurenciją, taip pat balsuojama dėl naujos autorių teisių direktyvos.

DIPLOMATAI. Visą savaitę Vilniuje vyks tradicinis kasmetinis Lietuvos ambasadorių suvažiavimas. Šįkart jo metu be kita ko bus diskutuojama ir apie kylantį prekybos karą tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų bei jo iššūkius Lietuvai.

CENTRAS. Antradienį pradės oficialiai veikti Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC), kuris apims daugiau kaip 140-ties vyriausybinių institucijų finansus ir personalo valdymą. NBFC dirbs apie 300 žmonių vietoje anksčiau tas pačias funkcijas skirtingose institucijose atlikusių daugiau kaip 400 darbuotojų.

GELEŽINKELIAI. Pirmadienį valstybei priklausanti akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ pristatys audituotus praėjusių metų rezultatus. Prieš kurį laiką skelbtais preliminariais duomenimis, per praėjusius metus „Lietuvos geležinkeliai“ turėjo 443,7 mln. Eur pajamų – 11% daugiau nei 2016 m., ir uždirbo apie 15 mln. Eur pelno.

STATISTIKA. Trečiadienį Lietuvos statistikos departamentas skelbs apie moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkį, o ketvirtadienį – naujausius duomenis apie šalyje veikiančias įmones.

ŠVENTĖ. Trečiadienį Jungtinės Amerikos Valstijos švęs savo Nepriklausomybės dieną. Anksčiau skelbta, kad tądien Vašingtone galimas itin pompastiškas ir didelis prezidento Donaldo Trumpo inicijuotas karinis paradas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
ŽŪM vadovas nori lengvatos lietuviškoms daržovėms

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pasisako už tai, kad eksperimento tvarka Lietuvoje užaugintoms...

Klaipėdos uostas sumokės beveik 22 mln. eurų pelno įmoką

Valstybės valdomas Klaipėdos jūrų uostas, pernai uždirbęs 30,97 mln. Eur audituoto grynojo pelno, į valstybės...

Logistika
14:47
Muziejininku tapęs A. Gelūnas aptirpdė Liberalų frakciją Seime

Opozicinės Liberalų sąjūdžio (LS) frakcijos narys Arūnas Gelūnas netenka Seimo nario mandato ir išeina...

„Sodros“ vadovo konkursą laimėjo J. Varanauskienė

Konkursą užimti „Sodros“ direktoriaus pareigas antradienį laimėjo Julita Varanauskienė, šiuo metu einanti...

Vadyba
14:03
Priimant pataisas dėl vaiko teisių apsaugos padaryta pertrauka   1

Seime antradienį pastraipsniui priimant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas dėl aplinkybių, kai...

Dėl partizanų vado paniekinimo teisiamas V. Titovas su teismu bendrauja raštu  1

Klaipėdos politiko Viačeslavo Titovo bylą dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimo antradienį...

12:46
Th. May gavo dar vieną antausį – parlamentas ieškos kito „Brexit“ kelio 2

Prieš Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybės valią parlamentas rengs balsavimą dėl alternatyvų „Brexit“. Tai...

S. Skvernelis sako turintis priekaištų R. Masiuliui 28

Premjeras Saulius Skvernelis kartoja nesvarstantis susisiekimo ministro Roko Masiulio likimo ir nematantis...

A. Vaitkus ketina skųsti atleidimą iš Klaipėdos uosto vadovų  10

Iš Klaipėdos uosto vadovo pareigų pirmadienį atšauktas Arvydas Vaitkus ketina skųsti susisiekimo ministro...

Logistika
11:23
Premjeras prezidentei pateikė K. Mažeikos kandidatūrą į aplinkos ministrus 1

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį išsiuntė prezidentei Daliai Grybauskaitei teikimą Kęstutį Mažeiką,...

„Sorainen“ sėkmės istorija: kuo naudingas teisininko vadovo ir vadybos profesionalo duetas? Verslo tribūna

Nepakanka prisigaudyti ant bangos esančių darbuotojų motyvavimo idėjų ir tikėtis, kad vien jos suburs...

Transportas ir logistika šturmuoja pelnus 3

Lietuvos transporto ir logistikos sektorius praėjusius metus gali laikyti gana sėkmingais: augo pajamos ir...

Logistika
05:50
Po tyrimo išvadų – nauja JAV prezidento era Premium

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, paskelbus specialiojo prokuroro išvadą, kad jis nebuvo susimokęs su Rusija...

KTU smulkiam verslui kuria pusiau nemokamą klientų rizikos vertinimo įrankį 1

Klientų rizika ir jos vertinimas yra svarbi verslo dalis. Tačiau smulkios ir vidutinės įmonės (SVĮ) lengvai...

Paslaugos
2019.03.25
Atleidžiamas Klaipėdos uosto vadovas A. Vaitkus 88

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinis direktorius Arvydas Vaitkus atleistas iš...

Logistika
2019.03.25
Th. May: kol kas balsavimo dėl „Brexit“ susitarimo nebus 1

Pirmadienį kalbėdama Bendruomenių rūmuose JK premjerė Theresa May pripažino, kad kol kas jai nepavyko...

Verslo aplinka
2019.03.25
„Baltnetos komunikacijų“ darbas buvo sutrikęs dėl elektros gedimo 13

Viena didžiausių šalyje informacinių technologijų (IT) paslaugų tiekėjų UAB „Baltnetos komunikacijos“...

Paslaugos
2019.03.25
Europos kompanijoms – sprangus įsigijimų JAV kąsnis Premium

„Bayer“ problemos su pernai įsigyta JAV kompanija „Monsanto“, kuriai iškelta per 11.000 ieškinių dėl...

Verslo aplinka
2019.03.25
Gera žinia iš Vokietijos: verslo pasitikėjimas atsigavo pirmąkart po pusmečio 2

Vokietijos verslo pasitikėjimas kovą atsigavo pirmąkart po 6 mėnesių. Tai signalizuoja, kad didžiausia euro...

Verslo aplinka
2019.03.25
Ar galima apsaugoti verslo idėją? Verslo tribūna

Idėja nesaugoma. Jos negalima patentuoti ar kitaip registruoti, jai netaikoma autorių teisių apsauga. Tad ar...

Verslo aplinka
2019.03.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau