Šią savaitę svarbu (26)

Publikuota: 2018-06-04
Manoma, kad politinės korupcijos bylą teismas nagrinės ne vieną mėnesį. Vladimiro Ivanovo nuotr.
Manoma, kad politinės korupcijos bylą teismas nagrinės ne vieną mėnesį. Vladimiro Ivanovo nuotr.

Vilniuje prasidės ilgai lauktas politinės korupcijos bylos teisminis nagrinėjimas, Seimui bus pateiktos mokesčių pertvarkos ir Nacionalinio saugumo komiteto atliktas tyrimas, Europos Komisija toliau detalizuos savo pasiūlymus ilgamečiam biudžetui, Kanadoje įvyks G7 viršūnių susitikimas.

„Prašom stot! Amžiaus teismas eina!“

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas pradės nagrinėti politinės korupcijos bylą, įsiliepsnojusią dar prieš dvejus metus, kai tuometinis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis apkaltintas paėmęs daugiau kaip 100.000 Eur kyšį iš vieno iš koncerno „MG Baltic“ vadovų Raimondo Kurlianskio. Pernai vėlyvą rudenį prokurorai baigė tirti šią bylą, dar kelis mėnesius su byloje surinkta medžiaga susipažino kaltinamieji bei jų advokatai, gegužę Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad „MG Baltic“ ir Liberalų sąjūdžio bei Darbo partijos korupcijos bylą skyria nagrinėti viešame teisiamajame posėdyje. Šioje byloje kaltinimai pareikšti p. Masiuliui, p. Kurlianskiui, taip pat „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui, iš liberalų gretų pasitraukusiems Šarūnui Gustainiui, Gintarui Steponavičiui bei juridiniams asmenims – UAB „MG Baltic“, Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai. Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta. Kaltinamiems politikams ir verslininkams gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų, verslo koncernas ir politinės partijos gali gauti baudą, sulaukti veiklos apribojimo ar net likvidavimo. Spėjama, kad teismo procesas užtruks ne vieną mėnesį.

Neeiliniame posėdyje – neeiliniai klausimai

nuotrauka::1 left

Antradienį rengiamas nenumatytas, neeilinis Seimo posėdis, skirtas bent keliems aktualiems klausimams spręsti. Daugiau kaip pusė šio posėdžio bus skirta Vyriausybės teikiamoms struktūrinėms reformoms pristatyti. Ministrų kabinetas, kaip žinia, siūlo pertvarkas mokesčių, pensijų, sveikatos apsaugos, švietimo, inovacijų politikos srityse. Tarp pasiūlymų – sumažinti „Sodros“ įmokos tarifą, pertvarkyti pensijų kaupimo sistemą, įvesti „Sodros“ įmokų lubas ir tam tikrą progresyvų mokestį didesnėms gyventojų pajamoms, nekilnojamojo turto mokestį visam ne pagrindiniam gyvenamajam būstui bei kt. Vyriausybė tikisi, kad per birželį šioms reformoms bus pritarta, kad jos įsigaliotų nuo 2019 m. pradžios. Dar Seimo posėdyje numatoma pristatyti parlamentinio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto tyrimo dėl neteisėtos grupuočių įtakos politikams, partijoms bei politiniams procesams. Seimas diskutuos dėl pasiūlymo tęsti šį daug triukšmo viešojoje erdvėje sukėlusį tyrimą, nes ligšiolinis esą tebuvo fragmentiškas ir paviršutiniškas.

Kiek Europa skirs pinigų „Rail Balticai“?

nuotrauka::2 right

Europos Komisija (EK) šią savaitę tęs savo detalius pasiūlymus dėl būsimos ilgametės finansinės perspektyvos. Trečiadienį tikimasi išgirsti, kiek EK siūlo 2021–2027 m. skirti lėšų vadinamiesiems strateginiams bendriems Europos projektams. Tarp jų yra ir europinio standarto geležinkelio projektui „Rail Baltica“ bei Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su Vakarais. „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimui iš Europos Sąjungos specializuotų fondų iš viso tikimasi apie 5,2 mlrd. Eur, iš kurių Lietuvai tektų apie 2,1–2,2 mlrd. Eur. Sinchronizavimo projekto įgyvendinimui viliamasi gauti apie 610 mln. Eur europietiškos paramos. Kaip tik trečiadienį Briuselyje turėtų lankytis premjeras Saulius Skvernelis, kuris su Jeanu Claude‘u Junckeriu, EK pirmininku, aptars ilgamečio ES biudžeto sudarymą. Ketvirtadienį ir penktadienį EK paskelbs apie pinigus moksliniams tyrimams ir inovacijoms, taip pat bendrosios rinkos programoms. Visą detalių pasiūlymų paskelbimo procedūrą EK žada užbaigti kitą savaitę. Tada prasidės, spėjama, iki 2020-ųjų pradžios užtruksiančios tarpvalstybinės ir tarpinstitucinės derybos dėl ES 2021–2027 m. ES finansinės perspektyvos.

Septintukas susitinka įsiliepsnojusio „prekybos karo“ fone

nuotrauka::3 left

Penktadienį Kanadoje, Kvebeko valstijos Šarlevojaus regione, La Malbė vietovėje rengiamas septynių įtakingiausių ir ekonomiškai stipriausių pasaulio valstybių G7 – Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos – vadovų susitikimas. Į „Didžiojo septyneto“ susitikimus paprastai kviečiami ir Europos Sąjungos vadovai. Akivaizdu, kad bene svarbiausia šio susitikimo tema taps įsiliepsnojantys prekybos karai tarp JAV, ES, Kanados ir Japonijos, yač po JAV prezidento Donaldo Trumpo įsigaliojusio sprendimo įvesti muitus iš kitų kraštų į Ameriką įvežamam plienui ir aliuminiui. G7 susitikimo išvakarėse Justinas Trudeau, Kanados premjeras, bei Europos valstybių vadovai leido suprasti, kad bus ieškoma atsakomųjų sprendimų. Be to, G7 viršūnių susitikime bus kalbama apie galimą p. Trumpo susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, Vakarų nesutarimus dėl Irano branduolinės programos, Vašingtono pozicijos klimato kaitos klausimais, santykius su Rusija bei kt. Dalis ekspertų abejoja, ar Kvebeko susitikimo dalyviai sutars dėl vieningos deklaracijos formuluočių – pernelyg jau daug nesutarimų.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

POLITIKĖS. Nuo trečiadienio iki penktadienio Vilniuje, Seimo rūmuose, bus surengtas kasmetinis pasaulinis Moterų politikos lyderių suvažiavimas, į kurį pakviestos esamos ir buvusios valstybių, vyriausybių vadovės, ministrės, parlamentarės, merės, nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos atstovės. Renginį globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tarp jau patvirtinusių savo dalyvavimą pranešėjų – Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič, Maltos prezidentė Marie-Louise Coleiro Preca, Rumunijos premjerė Viorica Dancila, buvusi Čilės prezidentė Michelle Bachelet, buvusi Naujosios Zelandijos vyriausybės vadovė Helen Clark, buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko.

BALTIJA. Savaitės pradžioje Taline vyks 9-asis kasmetinis Europos Sąjungos parengtos Baltijos jūros šalių regiono strategijos kasmetinis forumas.

VIZITAS. Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis lankysis Taline, kur susitiks su Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių vadovais bei Europos Komisijos nariais. Bus aptariama būsima Europos Sąjungos finansinė perspektyva.

BALTARUSIJA. Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos – Baltarusijos verslo taryba, Lietuvos ambasada Baltarusijoje ir Baltarusijos ambasada Lietuvoje ketvirtadienį ir penktadienį Vitebsko mieste organizuoja jau 14-ąjį Lietuvos – Baltarusijos ekonomikos forumą.

KINIJA. Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius visą šią savaitę dalyvaus 3-ąjame Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių 16+1 formato ekonomikos ministrų susitikime, šio formato šalių investicijų ir prekybos parodoje, verslo renginiuose.

CETA. Trečiadienį Užsienio reikalų ministerijoje rengiama konferencija apie ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartį CETA ir jos teikiamas galimybes verslui. Konferencijos metu bus pastatyta poveikio vertinimo studija „Europos Sąjungos ir CETA: nauda bir galimybės Lietuvos verslui ir visuomenei“.

PERSONALAS. Antradienį rengiama VŽ konferencija „Personalas 2018“. Vyks 3 paraleliniai srautai: darbuotojo ciklas įmonėje (nuo darbdavio pozicionavimo ir HR rinkodaros iki išdarbinimo gerosios praktikos); personalo strategija (CEO ir HR partnerystė, strategijos kūrimas, įgyvendinimas, vidiniai darbuotojų mokymai, atlygis); praktiniai užsiėmimai (workshops) (fasilitavimas; darbuotojų patirčių valdymas ir žmonių įgalinimas) su OVC. Pagrindinė pranešėja Lucy Adams, „HR Disruptive“ CEO, buvusi BBC personalo vadovė.

STATISTIKA. Penktadienį Lietuvos statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie užsienio prekybą bei vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius.

FESTIVALIS. Ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje vyks technologijų ir inovacijų festivalis „Login“. Į jį pakviesta ir pagarsėjusi amerikietė Monica Lewinsky.

SEMINARAS. Penktadienį Alyje rengiamas seminaras „Europos Sąjungos investicijos verslui regionuose“.

UNIVERSITETAI. Seimas antradienį ketina balsuoti, ar priimti du nutarimus – dėl Lietuvos edukologijos universiteto ir Aleksandro Stulginskio universiteto reorganizavimo prijungimo prie Lietuvos Vytauto Didžiojo universiteto būdu ir dėl pritarimo Šiaulių universiteto reorganizavimui prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu.

IT. Pirmadienį prasidės „Apple“ kasmetinė tarptautinė vystymosi konferencija, kurios metu tikimasi išgirsti apie IT naujoves, pvz., sklinda gandai apie galintį būti pristatytą naują „MacBook Air“ arba naują „iPad Pro“.

MINĖJIMAS. Sąjūdžio įkūrimo 30-mečio iškilmingas minėjimas pirmadienį rengiamas Seimo rūmuose, Kovo 11-osios salėje.

MENAS. Ketvirtadienį „Litexpo“ centre prasidės ir iki sekmadienio vyks 9-oji šiuolaikinio meno mugė „Art Vilnius 2018“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
JAV prezidentui užkliuvo FED politika

Donaldo Trumpo socialinio tinklo „Twitter“ paskyros turinys vėl aidi plačiai ir garsiai. JAV prezidentas...

Darbdavio laimei ir nelaimei, šiandien kandidatas yra klientas

Laikai, kai darbdaviai Lietuvoje galėjo neskubėdami pasirinkti patraukliausią kandidatą ir jaustis...

Vadyba
10:29
Telšiuose formuojasi nauja valdančioji dauguma, meras lieka nuošaly

Telšių rajono savivaldybės taryboje formuojasi nauja valdančioji koalicija – jos susibūrimo atveju Darbo...

Rokiškio verslininkai: turime dvi problemas – emigraciją į užsienį ir emigraciją į Vilnių 3

Pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Rygos įsikūrusio Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje penktadienio popietę žmonių...

Valdantieji rengiasi išsipūsti iki daugumos Premium

Pastaruosius metus formalios daugumos Seime neturintys valdantieji rudenį gali vėl turėti daugiau kaip pusę...

Alytuje atleisti vicemerai 

Alytaus miesto savivaldybės taryba iš pareigų atleido vicemerus Valę Gibienę ir Tautvydą Tamulevičių.

Trumpas gina „Google“: 4,34 mlrd. Eur bauda  – Europos pasinaudojimas JAV 10

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sukritikavo ES konkurencijos prižiūrėtojus dėl technologijų milžinei...

„Bloomberg“: Putinas pareiškė pasiūlęs Trumpui sandorį dėl Ukrainos 14

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, ketvirtadienį savo šalies ambasadoriams esą nurodė, kad per...

Kyšininkavę advokatas ir bankroto administratorius nuteisti lygtinai 5

Šiandien Vilniaus apygardos teismas dėl kyšininkavimo pripažino kaltais bankroto administratorių Liną...

Verslo aplinka
2018.07.19
Europa vėl įvertino „Brexit“ procesą: aiškumo nepadaugėjo Premium 3

Europos Komisija (EK) įspėjo, kad įstrigusios derybos dėl „Brexit“ gali nulemti, jog Jungtinė Karalystė (JK)...

Verslo aplinka
2018.07.19
Trumpas vėl keičia nuomonę: dėl kišimosi į JAV rinkimus apkaltino Putiną 38

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, trečiadienį dar kartą sumaišė kortas dėl savo nuomonės, ar Rusija kišosi į...

Verslo aplinka
2018.07.19
ES kyla į kovą prieš Vengriją dėl migracijos politikos 20

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį paskelbė suaktyvinti teisinę kovą prieš Vengriją dėl šios atsisakymo...

Verslo aplinka
2018.07.19
FNTT ir prokurorai perdavė teismui „Metrail“ bylą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė tyrimą ir teismui...

Verslo aplinka
2018.07.19
Panevėžio mero patarėja lieka nušalinta nuo pareigų

Teisėsaugos įtarimų sulaukusi Panevėžio miesto mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė lieka nušalinta nuo...

Verslo aplinka
2018.07.19
Lenktynės su dirbtiniu intelektu 6

Šiuolaikinės technologijos, kurių reklamose nespindi raidelės AI, atrodo kaip praėjusio amžiaus atgyvena.

Technologijos
2018.07.19
Kandidatų dėlionė: kodėl partijos neskuba į rinkimų traukinį Premium

Viešojoje erdvėje vis netylant spėlionėms, kas kitąmet galėtų kandidatuoti rinkimuose į prezidentus,...

Verslo aplinka
2018.07.19
Prezidentei įteiktas garbingiausias skautų apdovanojimas 2

Tautinėje skautų stovykloje „Laužų karta“ apsilankiusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteiktas...

Laisvalaikis
2018.07.19
Atgal į teismus: buvęs VLK vadovas vėl sieks grįžti į postą

Gegužę į Valstybinės ligonių kasos vadovo (VLK) pareigas teismo grąžintas ir po mėnesio pasibaigus kadencijai...

Vadyba
2018.07.19
Į biudžetą gauta daugiau PVM, mažiau – gyventojų pajamų, pelno mokesčių 3

Valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 0,1% (5,9 mln. Eur) daugiau nei prognozuota ir 6,2%...

Finansai
2018.07.19
JK policija nustatė pasikėsinimo į Skripalius įtariamuosius 12

Jungtinės Karalystės (JK) policija identifikavo įtariamus išpuolio prieš buvusį dvigubą agentą Sergejų...

Verslo aplinka
2018.07.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau