Šią savaitę svarbu (26)

Publikuota: 2018-06-04
Manoma, kad politinės korupcijos bylą teismas nagrinės ne vieną mėnesį. Vladimiro Ivanovo nuotr.
Manoma, kad politinės korupcijos bylą teismas nagrinės ne vieną mėnesį. Vladimiro Ivanovo nuotr.

Vilniuje prasidės ilgai lauktas politinės korupcijos bylos teisminis nagrinėjimas, Seimui bus pateiktos mokesčių pertvarkos ir Nacionalinio saugumo komiteto atliktas tyrimas, Europos Komisija toliau detalizuos savo pasiūlymus ilgamečiam biudžetui, Kanadoje įvyks G7 viršūnių susitikimas.

„Prašom stot! Amžiaus teismas eina!“

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas pradės nagrinėti politinės korupcijos bylą, įsiliepsnojusią dar prieš dvejus metus, kai tuometinis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis apkaltintas paėmęs daugiau kaip 100.000 Eur kyšį iš vieno iš koncerno „MG Baltic“ vadovų Raimondo Kurlianskio. Pernai vėlyvą rudenį prokurorai baigė tirti šią bylą, dar kelis mėnesius su byloje surinkta medžiaga susipažino kaltinamieji bei jų advokatai, gegužę Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad „MG Baltic“ ir Liberalų sąjūdžio bei Darbo partijos korupcijos bylą skyria nagrinėti viešame teisiamajame posėdyje. Šioje byloje kaltinimai pareikšti p. Masiuliui, p. Kurlianskiui, taip pat „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui, iš liberalų gretų pasitraukusiems Šarūnui Gustainiui, Gintarui Steponavičiui bei juridiniams asmenims – UAB „MG Baltic“, Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai. Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta. Kaltinamiems politikams ir verslininkams gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų, verslo koncernas ir politinės partijos gali gauti baudą, sulaukti veiklos apribojimo ar net likvidavimo. Spėjama, kad teismo procesas užtruks ne vieną mėnesį.

Neeiliniame posėdyje – neeiliniai klausimai

nuotrauka::1 left

Antradienį rengiamas nenumatytas, neeilinis Seimo posėdis, skirtas bent keliems aktualiems klausimams spręsti. Daugiau kaip pusė šio posėdžio bus skirta Vyriausybės teikiamoms struktūrinėms reformoms pristatyti. Ministrų kabinetas, kaip žinia, siūlo pertvarkas mokesčių, pensijų, sveikatos apsaugos, švietimo, inovacijų politikos srityse. Tarp pasiūlymų – sumažinti „Sodros“ įmokos tarifą, pertvarkyti pensijų kaupimo sistemą, įvesti „Sodros“ įmokų lubas ir tam tikrą progresyvų mokestį didesnėms gyventojų pajamoms, nekilnojamojo turto mokestį visam ne pagrindiniam gyvenamajam būstui bei kt. Vyriausybė tikisi, kad per birželį šioms reformoms bus pritarta, kad jos įsigaliotų nuo 2019 m. pradžios. Dar Seimo posėdyje numatoma pristatyti parlamentinio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto tyrimo dėl neteisėtos grupuočių įtakos politikams, partijoms bei politiniams procesams. Seimas diskutuos dėl pasiūlymo tęsti šį daug triukšmo viešojoje erdvėje sukėlusį tyrimą, nes ligšiolinis esą tebuvo fragmentiškas ir paviršutiniškas.

Kiek Europa skirs pinigų „Rail Balticai“?

nuotrauka::2 right

Europos Komisija (EK) šią savaitę tęs savo detalius pasiūlymus dėl būsimos ilgametės finansinės perspektyvos. Trečiadienį tikimasi išgirsti, kiek EK siūlo 2021–2027 m. skirti lėšų vadinamiesiems strateginiams bendriems Europos projektams. Tarp jų yra ir europinio standarto geležinkelio projektui „Rail Baltica“ bei Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su Vakarais. „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimui iš Europos Sąjungos specializuotų fondų iš viso tikimasi apie 5,2 mlrd. Eur, iš kurių Lietuvai tektų apie 2,1–2,2 mlrd. Eur. Sinchronizavimo projekto įgyvendinimui viliamasi gauti apie 610 mln. Eur europietiškos paramos. Kaip tik trečiadienį Briuselyje turėtų lankytis premjeras Saulius Skvernelis, kuris su Jeanu Claude‘u Junckeriu, EK pirmininku, aptars ilgamečio ES biudžeto sudarymą. Ketvirtadienį ir penktadienį EK paskelbs apie pinigus moksliniams tyrimams ir inovacijoms, taip pat bendrosios rinkos programoms. Visą detalių pasiūlymų paskelbimo procedūrą EK žada užbaigti kitą savaitę. Tada prasidės, spėjama, iki 2020-ųjų pradžios užtruksiančios tarpvalstybinės ir tarpinstitucinės derybos dėl ES 2021–2027 m. ES finansinės perspektyvos.

Septintukas susitinka įsiliepsnojusio „prekybos karo“ fone

nuotrauka::3 left

Penktadienį Kanadoje, Kvebeko valstijos Šarlevojaus regione, La Malbė vietovėje rengiamas septynių įtakingiausių ir ekonomiškai stipriausių pasaulio valstybių G7 – Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos – vadovų susitikimas. Į „Didžiojo septyneto“ susitikimus paprastai kviečiami ir Europos Sąjungos vadovai. Akivaizdu, kad bene svarbiausia šio susitikimo tema taps įsiliepsnojantys prekybos karai tarp JAV, ES, Kanados ir Japonijos, yač po JAV prezidento Donaldo Trumpo įsigaliojusio sprendimo įvesti muitus iš kitų kraštų į Ameriką įvežamam plienui ir aliuminiui. G7 susitikimo išvakarėse Justinas Trudeau, Kanados premjeras, bei Europos valstybių vadovai leido suprasti, kad bus ieškoma atsakomųjų sprendimų. Be to, G7 viršūnių susitikime bus kalbama apie galimą p. Trumpo susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, Vakarų nesutarimus dėl Irano branduolinės programos, Vašingtono pozicijos klimato kaitos klausimais, santykius su Rusija bei kt. Dalis ekspertų abejoja, ar Kvebeko susitikimo dalyviai sutars dėl vieningos deklaracijos formuluočių – pernelyg jau daug nesutarimų.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

POLITIKĖS. Nuo trečiadienio iki penktadienio Vilniuje, Seimo rūmuose, bus surengtas kasmetinis pasaulinis Moterų politikos lyderių suvažiavimas, į kurį pakviestos esamos ir buvusios valstybių, vyriausybių vadovės, ministrės, parlamentarės, merės, nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos atstovės. Renginį globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tarp jau patvirtinusių savo dalyvavimą pranešėjų – Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič, Maltos prezidentė Marie-Louise Coleiro Preca, Rumunijos premjerė Viorica Dancila, buvusi Čilės prezidentė Michelle Bachelet, buvusi Naujosios Zelandijos vyriausybės vadovė Helen Clark, buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko.

BALTIJA. Savaitės pradžioje Taline vyks 9-asis kasmetinis Europos Sąjungos parengtos Baltijos jūros šalių regiono strategijos kasmetinis forumas.

VIZITAS. Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis lankysis Taline, kur susitiks su Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių vadovais bei Europos Komisijos nariais. Bus aptariama būsima Europos Sąjungos finansinė perspektyva.

BALTARUSIJA. Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos – Baltarusijos verslo taryba, Lietuvos ambasada Baltarusijoje ir Baltarusijos ambasada Lietuvoje ketvirtadienį ir penktadienį Vitebsko mieste organizuoja jau 14-ąjį Lietuvos – Baltarusijos ekonomikos forumą.

KINIJA. Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius visą šią savaitę dalyvaus 3-ąjame Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių 16+1 formato ekonomikos ministrų susitikime, šio formato šalių investicijų ir prekybos parodoje, verslo renginiuose.

CETA. Trečiadienį Užsienio reikalų ministerijoje rengiama konferencija apie ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartį CETA ir jos teikiamas galimybes verslui. Konferencijos metu bus pastatyta poveikio vertinimo studija „Europos Sąjungos ir CETA: nauda bir galimybės Lietuvos verslui ir visuomenei“.

PERSONALAS. Antradienį rengiama VŽ konferencija „Personalas 2018“. Vyks 3 paraleliniai srautai: darbuotojo ciklas įmonėje (nuo darbdavio pozicionavimo ir HR rinkodaros iki išdarbinimo gerosios praktikos); personalo strategija (CEO ir HR partnerystė, strategijos kūrimas, įgyvendinimas, vidiniai darbuotojų mokymai, atlygis); praktiniai užsiėmimai (workshops) (fasilitavimas; darbuotojų patirčių valdymas ir žmonių įgalinimas) su OVC. Pagrindinė pranešėja Lucy Adams, „HR Disruptive“ CEO, buvusi BBC personalo vadovė.

STATISTIKA. Penktadienį Lietuvos statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie užsienio prekybą bei vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius.

FESTIVALIS. Ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje vyks technologijų ir inovacijų festivalis „Login“. Į jį pakviesta ir pagarsėjusi amerikietė Monica Lewinsky.

SEMINARAS. Penktadienį Alyje rengiamas seminaras „Europos Sąjungos investicijos verslui regionuose“.

UNIVERSITETAI. Seimas antradienį ketina balsuoti, ar priimti du nutarimus – dėl Lietuvos edukologijos universiteto ir Aleksandro Stulginskio universiteto reorganizavimo prijungimo prie Lietuvos Vytauto Didžiojo universiteto būdu ir dėl pritarimo Šiaulių universiteto reorganizavimui prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu.

IT. Pirmadienį prasidės „Apple“ kasmetinė tarptautinė vystymosi konferencija, kurios metu tikimasi išgirsti apie IT naujoves, pvz., sklinda gandai apie galintį būti pristatytą naują „MacBook Air“ arba naują „iPad Pro“.

MINĖJIMAS. Sąjūdžio įkūrimo 30-mečio iškilmingas minėjimas pirmadienį rengiamas Seimo rūmuose, Kovo 11-osios salėje.

MENAS. Ketvirtadienį „Litexpo“ centre prasidės ir iki sekmadienio vyks 9-oji šiuolaikinio meno mugė „Art Vilnius 2018“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Ideali savivaldybė: Vilniaus atvirumas, Kauno ambicijos, Klaipėdos uostas

Objektyvūs ekonominiai rodikliai rodo, kad trijuose didžiuosiuose šalies miestuose gyvenimas per pastarąją...

ŽŪM kraustynės į Kauną: kur galima sutalpinti 300 darbuotojų Premium 3

Žemės ūkio ministrui skaičiuojant potencialias vietas Kaune, kur galėtų įsikurti apie 300 darbuotojų, rinkos...

Miestų ligoninės baiminasi pacientų antplūdžio Premium 2

Gydymo įstaigų tinklo reforma turi būti kompleksinė ir orientuota ne vien į mažų ligoninių pertvarką, antraip...

Verslo aplinka
2019.02.17
Savivaldos rinkimuose – 244 teisti kandidatai, daugiausiai – iš Darbo partijos  6

Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžysis 244 teisti kandidatai, tai sudaro beveik 2 proc. visų...

Verslo aplinka
2019.02.17
Vyriausybės pavasario planuose – maisto kuponai, pelno mokesčio lengvatos  7

Vyriausybė Seimui per pavasario sesiją ketina teikti beveik 130 projektų paketą, tarp jų – siūlymai įteisinti...

Verslo aplinka
2019.02.17
Tyrimas: dėl muitų kinams laimėtų ne JAV, o ES bendrovės Premium 2

Vašingtonui nubaudus Kiniją naujais importo muitais didžiausia nauda tektų ne JAV, o ES kompanijoms, rodo...

Pramonė
2019.02.17
Teikiant nacionalines kultūros premijas, prezidentė paragino gerbti meno įvairovę

Teikiant nacionalines kultūros ir meno premijas, prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį paragino žmones...

Verslo aplinka
2019.02.16
V. Landsbergis: nevokim ir nemeluokim, toks tebūnie devizas 35

Vytautas Landsbergis, pirmasis Lietuvos vadovas po nepriklausomybės atkūrimo, Aukščiausios Tarybos...

Verslo aplinka
2019.02.16
Valstybės apdovanojimai – NATO sekretoriui ir Lietuvos teisėsaugininkams

Valstybės atkūrimo dienos proga prezidentė beveik keturioms dešimtims Lietuvos ir užsienio piliečių skyrė...

Verslo aplinka
2019.02.16
Septyni pretendentai į prezidentus planuoja įteikti dokumentus VRK 1

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį pradeda priimti pareiškinius dokumentus dalyvauti prezidento...

Verslo aplinka
2019.02.16
Prezidentė Vasario 16-osios proga ragina branginti laisvę 7

Vasario 16-osios akto 101-ųjų metinių proga prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino tautą saugoti laisvės...

Verslo aplinka
2019.02.16
Ukraina remia A. Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos vadovo postą 12

Ukraina palaiko buvusio Lietuvos premjero Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos (ET) generalinio...

Verslo aplinka
2019.02.15
D. Trumpas skelbia nepaprastąją padėtį 15

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pranešė skelbsiantis nepaprastąją padėtį šalyje tam, kad galėtų...

Verslo aplinka
2019.02.15
Kariuomenės vadas: okupacijos nepripažinę partizanai leido egzistuoti Lietuvos valstybei  9

Sovietmečio okupacijos nepripažinę ir prieš ją kovoję Lietuvos partizanai, kol buvo gyvi, leido egzistuoti...

Verslo aplinka
2019.02.15
Th. May susiskambino su D. Grybauskaite 20

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su Jungtinės Karalystės (JK) premjere Theresa May.

Verslo aplinka
2019.02.15
Vyriausybė atšaukia rekomendacijas įstaigoms konkursuose telktis Vyriausybės ekspertus 

Vyriausybė atšaukia rekomendacijas ministerijoms ir pavaldžioms institucijoms viešuosiuose...

Verslo aplinka
2019.02.15
V. Andriukaitis sutiko dalyvauti prezidento rinkimuose 16

Eurokomisaras socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis pranešė priimąs raginimą dalyvauti šiemet gegužę...

Verslo aplinka
2019.02.15
Dviejų dienų referendumas su pertrauka prieštarauja Konstitucijai 32

Konstitucija neleidžia rengti referendumo dvi ar daugiau dienų, dar ir su pertrauka tarp jų. Tačiau tai...

Verslo aplinka
2019.02.15
Naftos perdirbėjų investicijos netruks atsipirkti Premium

Dėl 2020 m. Pasaulio laivy­bos organizacijos (IMO) įvedamų laivų kuro tar­šos apribojimų naftos per­dir­bimo...

Pramonė
2019.02.15
D. Grybauskaitė siūlo atverti žiniasklaidai RC istorinius duomenis  2

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlys Seimui pavasarį spręsti dėl platesnio valstybės kaupiamų duomenų...

Verslo aplinka
2019.02.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau