Šią savaitę svarbu (26)

Publikuota: 2018-06-04
Manoma, kad politinės korupcijos bylą teismas nagrinės ne vieną mėnesį. Vladimiro Ivanovo nuotr.
Manoma, kad politinės korupcijos bylą teismas nagrinės ne vieną mėnesį. Vladimiro Ivanovo nuotr.

Vilniuje prasidės ilgai lauktas politinės korupcijos bylos teisminis nagrinėjimas, Seimui bus pateiktos mokesčių pertvarkos ir Nacionalinio saugumo komiteto atliktas tyrimas, Europos Komisija toliau detalizuos savo pasiūlymus ilgamečiam biudžetui, Kanadoje įvyks G7 viršūnių susitikimas.

„Prašom stot! Amžiaus teismas eina!“

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas pradės nagrinėti politinės korupcijos bylą, įsiliepsnojusią dar prieš dvejus metus, kai tuometinis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis apkaltintas paėmęs daugiau kaip 100.000 Eur kyšį iš vieno iš koncerno „MG Baltic“ vadovų Raimondo Kurlianskio. Pernai vėlyvą rudenį prokurorai baigė tirti šią bylą, dar kelis mėnesius su byloje surinkta medžiaga susipažino kaltinamieji bei jų advokatai, gegužę Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad „MG Baltic“ ir Liberalų sąjūdžio bei Darbo partijos korupcijos bylą skyria nagrinėti viešame teisiamajame posėdyje. Šioje byloje kaltinimai pareikšti p. Masiuliui, p. Kurlianskiui, taip pat „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui, iš liberalų gretų pasitraukusiems Šarūnui Gustainiui, Gintarui Steponavičiui bei juridiniams asmenims – UAB „MG Baltic“, Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai. Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta. Kaltinamiems politikams ir verslininkams gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų, verslo koncernas ir politinės partijos gali gauti baudą, sulaukti veiklos apribojimo ar net likvidavimo. Spėjama, kad teismo procesas užtruks ne vieną mėnesį.

Neeiliniame posėdyje – neeiliniai klausimai

nuotrauka::1 left

Antradienį rengiamas nenumatytas, neeilinis Seimo posėdis, skirtas bent keliems aktualiems klausimams spręsti. Daugiau kaip pusė šio posėdžio bus skirta Vyriausybės teikiamoms struktūrinėms reformoms pristatyti. Ministrų kabinetas, kaip žinia, siūlo pertvarkas mokesčių, pensijų, sveikatos apsaugos, švietimo, inovacijų politikos srityse. Tarp pasiūlymų – sumažinti „Sodros“ įmokos tarifą, pertvarkyti pensijų kaupimo sistemą, įvesti „Sodros“ įmokų lubas ir tam tikrą progresyvų mokestį didesnėms gyventojų pajamoms, nekilnojamojo turto mokestį visam ne pagrindiniam gyvenamajam būstui bei kt. Vyriausybė tikisi, kad per birželį šioms reformoms bus pritarta, kad jos įsigaliotų nuo 2019 m. pradžios. Dar Seimo posėdyje numatoma pristatyti parlamentinio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto tyrimo dėl neteisėtos grupuočių įtakos politikams, partijoms bei politiniams procesams. Seimas diskutuos dėl pasiūlymo tęsti šį daug triukšmo viešojoje erdvėje sukėlusį tyrimą, nes ligšiolinis esą tebuvo fragmentiškas ir paviršutiniškas.

Kiek Europa skirs pinigų „Rail Balticai“?

nuotrauka::2 right

Europos Komisija (EK) šią savaitę tęs savo detalius pasiūlymus dėl būsimos ilgametės finansinės perspektyvos. Trečiadienį tikimasi išgirsti, kiek EK siūlo 2021–2027 m. skirti lėšų vadinamiesiems strateginiams bendriems Europos projektams. Tarp jų yra ir europinio standarto geležinkelio projektui „Rail Baltica“ bei Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su Vakarais. „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimui iš Europos Sąjungos specializuotų fondų iš viso tikimasi apie 5,2 mlrd. Eur, iš kurių Lietuvai tektų apie 2,1–2,2 mlrd. Eur. Sinchronizavimo projekto įgyvendinimui viliamasi gauti apie 610 mln. Eur europietiškos paramos. Kaip tik trečiadienį Briuselyje turėtų lankytis premjeras Saulius Skvernelis, kuris su Jeanu Claude‘u Junckeriu, EK pirmininku, aptars ilgamečio ES biudžeto sudarymą. Ketvirtadienį ir penktadienį EK paskelbs apie pinigus moksliniams tyrimams ir inovacijoms, taip pat bendrosios rinkos programoms. Visą detalių pasiūlymų paskelbimo procedūrą EK žada užbaigti kitą savaitę. Tada prasidės, spėjama, iki 2020-ųjų pradžios užtruksiančios tarpvalstybinės ir tarpinstitucinės derybos dėl ES 2021–2027 m. ES finansinės perspektyvos.

Septintukas susitinka įsiliepsnojusio „prekybos karo“ fone

nuotrauka::3 left

Penktadienį Kanadoje, Kvebeko valstijos Šarlevojaus regione, La Malbė vietovėje rengiamas septynių įtakingiausių ir ekonomiškai stipriausių pasaulio valstybių G7 – Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos – vadovų susitikimas. Į „Didžiojo septyneto“ susitikimus paprastai kviečiami ir Europos Sąjungos vadovai. Akivaizdu, kad bene svarbiausia šio susitikimo tema taps įsiliepsnojantys prekybos karai tarp JAV, ES, Kanados ir Japonijos, yač po JAV prezidento Donaldo Trumpo įsigaliojusio sprendimo įvesti muitus iš kitų kraštų į Ameriką įvežamam plienui ir aliuminiui. G7 susitikimo išvakarėse Justinas Trudeau, Kanados premjeras, bei Europos valstybių vadovai leido suprasti, kad bus ieškoma atsakomųjų sprendimų. Be to, G7 viršūnių susitikime bus kalbama apie galimą p. Trumpo susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, Vakarų nesutarimus dėl Irano branduolinės programos, Vašingtono pozicijos klimato kaitos klausimais, santykius su Rusija bei kt. Dalis ekspertų abejoja, ar Kvebeko susitikimo dalyviai sutars dėl vieningos deklaracijos formuluočių – pernelyg jau daug nesutarimų.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

POLITIKĖS. Nuo trečiadienio iki penktadienio Vilniuje, Seimo rūmuose, bus surengtas kasmetinis pasaulinis Moterų politikos lyderių suvažiavimas, į kurį pakviestos esamos ir buvusios valstybių, vyriausybių vadovės, ministrės, parlamentarės, merės, nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos atstovės. Renginį globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tarp jau patvirtinusių savo dalyvavimą pranešėjų – Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič, Maltos prezidentė Marie-Louise Coleiro Preca, Rumunijos premjerė Viorica Dancila, buvusi Čilės prezidentė Michelle Bachelet, buvusi Naujosios Zelandijos vyriausybės vadovė Helen Clark, buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko.

BALTIJA. Savaitės pradžioje Taline vyks 9-asis kasmetinis Europos Sąjungos parengtos Baltijos jūros šalių regiono strategijos kasmetinis forumas.

VIZITAS. Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis lankysis Taline, kur susitiks su Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių vadovais bei Europos Komisijos nariais. Bus aptariama būsima Europos Sąjungos finansinė perspektyva.

BALTARUSIJA. Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos – Baltarusijos verslo taryba, Lietuvos ambasada Baltarusijoje ir Baltarusijos ambasada Lietuvoje ketvirtadienį ir penktadienį Vitebsko mieste organizuoja jau 14-ąjį Lietuvos – Baltarusijos ekonomikos forumą.

KINIJA. Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius visą šią savaitę dalyvaus 3-ąjame Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių 16+1 formato ekonomikos ministrų susitikime, šio formato šalių investicijų ir prekybos parodoje, verslo renginiuose.

CETA. Trečiadienį Užsienio reikalų ministerijoje rengiama konferencija apie ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartį CETA ir jos teikiamas galimybes verslui. Konferencijos metu bus pastatyta poveikio vertinimo studija „Europos Sąjungos ir CETA: nauda bir galimybės Lietuvos verslui ir visuomenei“.

PERSONALAS. Antradienį rengiama VŽ konferencija „Personalas 2018“. Vyks 3 paraleliniai srautai: darbuotojo ciklas įmonėje (nuo darbdavio pozicionavimo ir HR rinkodaros iki išdarbinimo gerosios praktikos); personalo strategija (CEO ir HR partnerystė, strategijos kūrimas, įgyvendinimas, vidiniai darbuotojų mokymai, atlygis); praktiniai užsiėmimai (workshops) (fasilitavimas; darbuotojų patirčių valdymas ir žmonių įgalinimas) su OVC. Pagrindinė pranešėja Lucy Adams, „HR Disruptive“ CEO, buvusi BBC personalo vadovė.

STATISTIKA. Penktadienį Lietuvos statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie užsienio prekybą bei vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius.

FESTIVALIS. Ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje vyks technologijų ir inovacijų festivalis „Login“. Į jį pakviesta ir pagarsėjusi amerikietė Monica Lewinsky.

SEMINARAS. Penktadienį Alyje rengiamas seminaras „Europos Sąjungos investicijos verslui regionuose“.

UNIVERSITETAI. Seimas antradienį ketina balsuoti, ar priimti du nutarimus – dėl Lietuvos edukologijos universiteto ir Aleksandro Stulginskio universiteto reorganizavimo prijungimo prie Lietuvos Vytauto Didžiojo universiteto būdu ir dėl pritarimo Šiaulių universiteto reorganizavimui prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu.

IT. Pirmadienį prasidės „Apple“ kasmetinė tarptautinė vystymosi konferencija, kurios metu tikimasi išgirsti apie IT naujoves, pvz., sklinda gandai apie galintį būti pristatytą naują „MacBook Air“ arba naują „iPad Pro“.

MINĖJIMAS. Sąjūdžio įkūrimo 30-mečio iškilmingas minėjimas pirmadienį rengiamas Seimo rūmuose, Kovo 11-osios salėje.

MENAS. Ketvirtadienį „Litexpo“ centre prasidės ir iki sekmadienio vyks 9-oji šiuolaikinio meno mugė „Art Vilnius 2018“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Italija nenusileidžia ES dėl biudžeto

Trečiadienį nuo vidurnakčio baigėsi laikas, kuomet Italija turėjo pateikti atnaujintą savo 2019 m. biudžeto...

JK ir ES pasiekė susitarimą dėl „Brexit“ 17

Praėjus daugiau nei dviem metams po britų sprendimo referendume trauktis iš ES, JK ir Europos Sąjungos...

Verslo aplinka
2018.11.13
LVAT: buvęs ministras R. Palaitis neturi atlyginti žalos

Buvęs ministras Raimundas Palaitis Vidaus reikalų ministerijai (VRM) neturės atlyginti 15.900 Eur...

Verslo aplinka
2018.11.13
Atvertas kelias bendriems 26 mln. Eur projektams pasienyje su Rusija 2

Rusijai ratifikavus susitarimus su Lietuva, Estija ir Vokietija dėl 2014-2020 metų pasienio bendradarbiavimo...

Verslo aplinka
2018.11.13
A. Merkel ragina kurti Europos kariuomenę 10

Antradienį Europos Parlamente Strasbūre Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, ragino Europą prisiimti...

Verslo aplinka
2018.11.13
Žada sutrumpinti bankroto procedūrą 1

Pertvarkius juridinių asmenų nemokumo sistemą maždaug trečdaliu sutrumpėtų bankroto procedūros laikotarpis.

Verslo aplinka
2018.11.13
Už 2016-aisiais padarytus pažeidimus iš LSDP atimta biudžeto dotacija 5

Dabar jau opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pripažinta padariusi šiurkščius rinkimų...

Verslo aplinka
2018.11.13
Valdžios pusiaukelė: rašomas atsargiai teigiamas pažymys Premium

Dveji šio Seimo ir Vyriausybės darbo metai parodė, kad valdžia iš esmės vykdo užsibrėžtus tikslus, tačiau...

Verslo aplinka
2018.11.13
Lenkija beveik mėnesiui įves vidaus sienų kontrolę 1

Lenkija nuo lapkričio 22 d. iki gruodžio 16 d. laikinai atnaujins pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų,...

Transportas
2018.11.13
Kauno savivaldybės administracijos direktoriumi paskirtas V. Šiliauskas  

Kauno savivaldybės taryba antradienį paskyrė naują administracijos direktorių – juo tapo valdančiųjų...

Verslo aplinka
2018.11.13
Verslo perdavimas: kelias – ilgas, bet rezultatas gali atnešti palengvėjimą ir sėkmę 1

Verslo perdavimo būdų yra tiek daug ir įvairių, kiek ir patys verslai yra skirtingi, o verslo perdavimo...

Vadyba
2018.11.13
Neblogus Vyriausybės planus temdo skandalai ir kompetencijos trūkumas Premium

Dabartinė valdančioji dauguma iš esmės geba užtikrinti pakankamą paramą savo Vyriausybei ir tikriausiai...

Verslo aplinka
2018.11.13
Distancijos vidurys: atsipūsti nėra laiko 3

Valdžia nuėjo pusę jai skirto kelio – rytoj sukanka dveji metai, kai pradėjo dirbti dabartinis Seimas, po...

Verslo aplinka
2018.11.13
T. May „Brexit“ planą namie ištiko krizė Premium 4

Spaudimas Jungtinės Karalystės (JK) premjerei Theresai May didėja. Ponia May spaudžiama pasirinkti arba...

Verslo aplinka
2018.11.13
L. Linkevičius kritikuoja Ispaniją dėl planų dirbti su Maskva kibersaugumo srityje 7

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sukritikavo Ispaniją dėl jos planų bendradarbiauti su Rusija...

Verslo aplinka
2018.11.12
Lenkijos Senato vadovas: Rusija kiršina Lenkiją tiek su Lietuva, tiek su Ukraina 10

Rusija siekia sukiršinti Lenkiją tiek su Lietuva, tiek su Ukraina, o kaimynių bendras uždavinys – neleisti,...

Verslo aplinka
2018.11.12
Tyrimas atskleidė, kur geriausios sąlygos gyventi Lietuvoje 4

Geriausias sąlygas gyventojams užtikrina Vilniaus, Kauno, Neringos, Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybės,...

Verslo aplinka
2018.11.12
G. Nausėda: būnant nepartiniu kalbėtis su žmonėmis daug lengviau 7

Kitų metų prezidento rinkimuose ketinantis dalyvauti ekonomistas Gitanas Nausėda toliau pabrėžia savo kaip...

Verslo aplinka
2018.11.12
Vieno iš Kauno vadovų šeimos valdoma „Virmalda“ – tarp savivaldybės konkursų laimėtojų

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo socialdemokrato Romaldo Rabačiaus šeimos...

Verslo aplinka
2018.11.12
Operatoriai įspėja: atsargiai su praleistais skambučiais, siautėja sukčiai 4

Pastarosiomis dienomis Lietuvą atakavo telefoniniai sukčiai – pasipylė praleisti skambučiai iš padidinto...

Technologijos
2018.11.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau