Adomo Mickevičiaus proproanūkis iškovojo palikuonims teisę pase įrašyti „x“ ir „w“

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas antradienį priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį Mickiewicz byloje dėl lietuviškam raidynui svetimų x ir w rašybos Lietuvos Respublikos pase. Garsaus poeto Adomo Mickevičiaus (Adam Mickiewicz) proproanūkis pasiekė, kad jo dukters vardas ir pavardė pase būtų rašomi ir originalo kalba.
Teismas išnagrinėjęs bylą įpareigojo Migracijos valdybą išduoti Lietuvos Respublikos pasą Alexia Gorecki-Mickiewicz, užrašant jos vardą ir pavardę lietuviškais rašmenimis ir kartu pase vardą bei pavardę įrašant nelietuviškais rašmenimis ir nesugramatinta forma, apie antrą pergalę iš eilės praneša nemokamą teisinę pagalbą asmenvardžių rašybos bylose teikianti VšĮ Europos žmogaus teisių fondas. VŽ rašė, kad pirmadienį tas pats teismas priėmė analogišką nutartį dėl lietuvės ir prancūzo vaiko pavardės įrašymo pase su lietuviškam alfabetui svetima raide q.
Teismas pripažino privataus gyvenimo apsaugos ir originalios asmenvardžių rašybos reikšmę šioje byloje.
Pranešime spaudai rašoma, kad Romanas Goreckis-Mickiewiczius dėl tokios savo nepilnametės dukters teisės jau antrus metus kovoja teisme. Jo dukra gimė Lietuvoje, atitinkamai nepilnametei buvo išduotas gimimo liudijimas, o vėliau Lietuvos ir Prancūzijos pasai (mergaitė turi dvigubą pilietybę). Visose šiose dokumentuose nepilnametės vardas ir pavardė buvo užrašyti originalia forma, t.y. su raidėmis x ir w. 2010 m. išduotas Lietuvos Respublikos pasas baigė galioti. Pateikus prašymą dėl naujo paso išdavimo Migracijos valdyba atsisakė tai padaryti.
Vilniaus apygardos administracinis teismas 2016 m. spalio 10 d. nusprendė panaikinti Migracijos valdybos sprendimą, kuriuo buvo atsisakyta išduoti pasą nepilnametei Alexia Gorecki-Mickiewicz, ir įpareigojo išduoti naują pasą išlaikant originalią asmenvardžio rašybą. Šiandien Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šį sprendimą pakeitė, įpareigojant įrašyti abi asmenvardžio versijas.
Tokiu pakeistu sprendimu pareiškėją teisme atstovaujančios advokato padėjėja Evelina Baliko nėra patenkinta. Pasak jos, šios dienos sprendimas įneša daugiau klausimų nei atsakymų į egzistuojančią situaciją: Nėra aišku koks įrašas bus įrašytas asmens tapatybės kortelėje, ar originali vardo ir pavardės versija laikytina oficialia, jei ne kokiu pagrindu yra sukuriama lietuviška versija, jei Gyventoju registre įrašyta w ir x?"
Europos žmogaus teisių fondas primena, kad dar keliasdešimt bylų laukia teismų sprendimų. Kovo pradžioje Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbs galutinius sprendimus Wardyn ir Pauwels bylose.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti