Pirmosios darbo dienos „Kopoje“: knygų surinkėjas, svajojantis apie eilėraščių rinkinį

Publikuota: 2016-11-04
 

Spaudos dažų kvapas, įrengimų ūžesys, kas dvi valandas poilsio pertraukėles skelbiantis skambutis – netgi tai Žilvinui Jakštoniui yra motyvacija dirbant leidybos UAB „Kopa“, kuri jį įkvėpia ir paskatina kūrybai.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Kauno technologijos universitete Medijų inžineriją ketvirtame kurse studijuojantis Žilvinas Jakštonis dirba beveik pagal specialybę. Jau daugiau nei keturis mėnesius vaikinas pluša pospaudybinių darbų srityje, t.y. atlieka tokius darbus kaip knygų surinkimas, leidinių surišimas, lapų rūšiavimas ir pan.

Tądien, kai lankėmės Kaune, Žilvinas darbą buvo pradėjęs nuo 6 val. ryto ir po pokalbio iš karto išskubėjo į paskaitas. Paskutiniuose kursuose laisvesnis studijų grafikas ir pamaininis darbas puikiai dera tarpusavyje. Vaikinas tarp mokslų ir darbų dar randa laiko ir jam itin maloniam užsiėmimui – eilių kūrimui. Todėl nenuostabu, kad prie knygų surinkimo dirbantis Žilvinas ateityje svajoja išleisti savo eilėraščių rinkinį ir net žino, kiek jis kainuotų. Dabar 1.500 Eur suma studentui atrodo nepasiekiama, tačiau perspektyvus specialistas neabejotinai kada nors galės tai sau leisti.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Įlipo per langą

Ne veltui sakoma, kad, jeigu negali įeiti pro duris, visada yra galimybė lipti per langą. Taip buvo ir su p. Jakštono patekimu į bendrovę „Kopa“.

Karjerą vaikinas pradėjo baigęs du studijų kursus ir įsidarbino reklamos agentūroje, kur iš karto buvo pristatytas prie pardavimų.

„Aš visada labai norėjau dirbti gamyboje, bet tuometinis vadovas manęs prie tūrinių reklaminių raidžių gamybos neprileido, o pasodino prie kompiuterio, o tai man buvo pati didžiausia demotyvacija. Kol nepadariau klaidų bendraujant su klientais, tol vadovas nesuprato, kad vis dėlto vadybininko gyslelės neturiu. Ilgai tam darbe neištvėriau ir pradirbęs du mėnesius išėjau“, – VŽ pasakoja Žilvinas.

nuotrauka::1 left

Pasak pašnekovo, KTU dėstytojai jau nuo pirmo kurso medijų inžineriją studijuojantiems studentams nuolat kartojo, kad bendrovė „Kopa“ yra viena perspektyviausių darboviečių šios specialybės absolventams.

Į spaustuvę „Kopa“ Žilvinas buvo siuntęs savo gyvenimo aprašymą (CV) keletą kartų, bet nesulaukęs atsakymo jau buvo pradėjęs galvoti, kad dar per anksti.

„Bet dar kartą suklusau, kai grupiokė visiems kursiokams pasiūlė čia padirbėti bent vasarą, mat iš dirbančios giminaitės žinojo, kad bendrovė ieško darbuotojų. Taip per asmeninius ryšius papuoliau į darbo pokalbį“, – prisimena Žilvinas.

Darbo pokalbio eigoje jis suprato, kodėl nebuvo pakviestas anksčiau. „Mat į pospaudybinių darbų asistentus dažniausiai priima moteris, nes tai nėra daug fizinių jėgų reikalaujantis darbas, o į techniko poziciją nebuvau pakviestas, nes dar trūko žinių. Tačiau susitikus gyvai į mane tikriausiai pasižiūrėjo su perspektyva ir gavau darbą pospausdybinių darbų srityje“, - sako jis.

Apie tai, kad gauna darbą bendrovėje, kur visada norėjo dirbti, Žilvinas sužinojo pirmojo pokalbio metu. „Po darbo pokalbio lėkiau tikrintis sveikatą, o kitą dieną jau prisistačiau į darbą. Tiesa pasakius, galvojau, kad, jeigu tiksiu kaip darbuotojas, dirbti pradėsiu greitai“, – sako p. Jakštonis.

Mokslinis darbas apie knygas

Paragavęs vadybininko ir gamybininko darbo Žilvinas įsitikino, kad dirbti gamyboje jam patinka labiau. Kiekvieną leidinį, su kuriuo jam tenka dirbti, jaunuolis įvertina specialisto akimis.

nuotrauka::2 right

„Šis darbas labai papildo studijas. Daug ką pamačiau iš vidaus ir tam tikra prasme pasidarė lengviau mokytis. Dėstytojai bendrai papasakoja apie technologijas, o dirbdamas spaustuvėje pamatai kur kas daugiau“, – sako jis.

Būsimas ketvirtakursio baigiamasis bakalauro darbas taip pat bus susijęs su knygomis. „Dar nesu sukonkretinęs temos, bet tai bus apie knygų apdailą“, – sako Žilvinas.

Paklaustas, o kas tai yra, vaikinas atsistoja ir iš pokalbių kambaryje esančios lentynos su spaustuvės darbų pavyzdžiais ima traukti įvairiais skirtingais būdais apipavidalintas knygas.

„Šita yra laminuota, ši – su iškiliosiomis raidėmis, ši – su figūriniu iškirtimu, o šita – su blizgiu paviršiumi. Knygų apdailos technikų yra labai daug, ir savo bakalauriniame darbe norėčiau jas apžvelgti. Spaustuvė yra įsigijusi naują spaudos mašiną, kurios knygų apdailos galimybes bandysiu sudėti į savo darbą, o ateityje norėčiau ir pats dirbti prie to įrenginio“, – sako karjerą projektuoja pašnekovas.

Jo nuomone, sekantis laiptelis po dabartinės pozicijos galėtų būti įrenginių operatoriaus darbas: „Vadovauti aš nenorėčiau, man tai atrodo labai nuobodu.“

Pirmosios darbo dienos

Naujokas neslepia, kad pirmosios darbo dienos buvo labai sunkios.

„Nors spaustuvės patalpose buvau buvęs kaip studentas, bet įsidarbinus aplinka pasirodė visiškai nepažįstama, nieko nepažinojau ir buvo kiek nejauku, kol neprasidėjo darbai. Pirmasis mano darbas – knygos parinkimas, t.y. reikėjo atspausdintus skirtingus spaudos lankus sudėti iš eilės. Tai nebuvo sunkus darbas, bet psichologiškai pirmomis dienomis pavargdavau“, – prisiminęs juokiasi Žilvinas.

Kiekvieną dieną į darbą atėjęs jis sužino, ką reiks daryti. Tądien, kai lankėmės spaustuvėje, jis iš ryto taip pat parinkinėjo knygą, vėliau ėjo surišinėti spirale ateinančių metų kalendorių.

„Paprastai kiekvieną dieną gauni darbų sąrašą, kurį turi įvykdyti. Stengiuosi darbus atlikti ne kuo greičiau, bet kuo geriau. Mano darbas reikalauja nemažo kruopštumo, todėl man jis ir patinka“, – sako pašnekovas.

Pasak Žilvino, šis darbas jam taip pat patinka ir dėl darbinės atmosferos. Jeigu pirmosiomis darbo dienomis jis, kaip naujokas, jautėsi šiek tiek nejaukiai, tai šiuo metu santykiai su kolegomis yra vienas iš motyvuojančių faktorių kasdien eiti į darbą su šypsena.

„Dirbant gamyboje gali suklysti, ir klaidos yra akivaizdžios, tačiau geriau dalykus išmanantys kolegos geranoriškai paaiškina ir duoda patarimų, kaip kitą kartą darbą atlikti be priekaištų. Todėl ir pačiam norisi padėti kitam, patarti. Tarp kolegų vyksta nuolatinis bendradarbiavimas, ir tai labai smagu“, – sako Žilvinas.

Tradicijos ir taisyklės

Gamyboje dirbantys darbuotojai taip pat turi gražių tradicijų. Nors darbas griežtai reglamentuotas, ir darbuotojai turi nustatytą skaičių pertraukų, į kurias kviečia visoje spaustuvėje skambantis skambutis, bet atrandama laiko ir kolegų gimtadieniams paminėti. Įdomu tai, kad gimtadienio proga spaustuvės darbuotojai neretai gauna dovanų knygą, tačiau ne pačių pagamintą. Kaip Žilvinas sako, dovanoti savo atspausdintą knygą būtų kiek per įžūlu, o spaustuvėje dirbančius žmones visada gali nustebinti spausdintu žodžiu.

nuotrauka::3 left

„Žinoma, dirbant su įrenginiais, svarbiausia yra saugumas darbe, kurio visi labai atsakingai laikomės, o naujausi įrenginiai net neveikia, jeigu apsaugos priemonės netvarkingos“, – pasakoja naujokas.

Pasak jo, kolegos paprastai būna susikaupę ir susikoncentravę į savo darbą, todėl linksmiausia darbe būna pietų metu, kai visi susirenka į biuro virtuvėlę.

Rudenį bendrovėje vyko „Šeimų šventė“, kurios metu darbuotojai į darbą galėjo atsivesti savo artimuosius ir juos supažindinti su darbo specifika bei knygos keliu.

„Man ši tradicija pasirodė labai graži. Deja, pats negalėjau nieko atsivesti, tačiau toks bendrovės dėmesys darbuotojų artimiesiems – geras dalykas“, – teigia p. Jakštonis.

Paklaustas, dėl kokių trijų priežasčių rekomenduotų šį darbdavį kitiems, Žilvinas pirmiausia įvardija, kad šis darbas puiki alternatyva tiems, kuriems, kaip ir jam, nepatinka darbas biure.

„Antra, kolegų profesionalumas ir draugiškumas. Man, kaip jaunam specialistui, tai yra labai svarbu. Trečia, darbų įvairovė, kas leidžia išmokti daug naujų dalykų ir tobulėti“, – sako jis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Kai verslininkai „apvalgo“ prie stalo sėdinčius kolegas Premium 1

Nuslėptais mokesčiais ne tik apvagiama valstybė, bet ir sukuriama nesąžininga konkurencija. Ypač didelis...

Gazelė
2022.05.21
Kas šiemet labiausiai motyvuoja Lietuvos darbuotojus 2

Darbo užmokestis ir stipri komanda yra labiausiai darbuotojus motyvuojantys veiksniai, rodo žmogiškųjų...

Vadyba
2022.05.21
Nuotolinis darbas: kaip motyvuoti, kad tai netaptų mirusių sielų komanda Premium

Dauguma vadovų pritaria, kad visų pirma pats žmogus turi būti motyvuotas, o tada jau galima pagalvoti ir apie...

Vadyba
2022.05.21
VVT pateikė ieškinį dėl darbuotojų sutarčių stabdymo

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) penktadienį pateikė ieškinį teismui dėl daugiau nei trečdalio...

Vadyba
2022.05.20
Brangi draugystė: premijos už rekomenduotą kolegą dažniausiai pasiteisina, už IT specialistą – auga Premium 2

Įdarbinimo specialistai teigia, kad būdas ieškoti naujų darbuotojų tarp jau esamų kolegų draugų dažniau...

Vadyba
2022.05.20
„SME Finance“ su „SME Bank“ steigia bendrą IT centrą: bus sukurta 50 darbo vietų

Lietuvos finansų technologijų bendrovė „SME Finance“ kartu su neobanku „SME Bank“ įkurs vidinį informacinių...

Vadyba
2022.05.20
Sėskite, du! Neišmoktos projektų valdymo pamokos Premium

Projektas baigtas: vieni laimingi, kiti – nelabai. Nors vis daugiau komandų po visko susėda aptarti...

Vadyba
2022.05.19
„Invega“ paskolos itin daug susidomėjimo iš vežėjų nesulaukė Premium

Pirmadienį baigėsi terminas teikti paraiškas „Invega“ teikiamoms lengvatinėms paskoloms apyvartinėms lėšoms...

Logistika
2022.05.19
Nuo liepos bedarbio statusas – kitaip

Seimas pritarė užimtumo sistemos pertvarkai – ketvirtadienį priimtos tai numatančios atitinkamų įstatymų...

Verslo aplinka
2022.05.19
Pokalbis apie psichinę darbuotojo sveikatą: pasitikėjimo vadovu ženklas Premium

Pokalbiai apie psichikos sveikatą tarp vadovo ir kitų komandos narių turėtų būti normalizuoti – teiginiui...

Vadyba
2022.05.19
Seimo komitete pritarta naujai vaiko priežiūros išmokų tvarkai: keistųsi trukmė ir dydis 6

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas iš esmės pritarė Vyriausybės pasiūlytai ir Seimo pradėtai...

Vadyba
2022.05.18
Ispanija ketina suteikti atostogas moterims, kurios patiria didelį skausmą dėl menstruacijų 4

Ispanijos ministrų kabinetas antradienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam apmokamas medicinines...

Vadyba
2022.05.18
„Vilniaus Ventos puslaidininkiai“ dėl Kinijos embargo mažina darbuotojų skaičių 6

Puslaidininkių gamybos įmonė „Vilniaus Ventos puslaidininkiai“ planuoja atleisti 38 darbuotojus. Įmonės...

Pramonė
2022.05.17
Siūlote algą vokelyje? Turbūt juokaujate 19

Kol darbuotojai nepradės atsisakyti dirbti įmonėse, kuriose atlyginimo dalis mokama neoficialiai, tol dalis...

Nuomonės
2022.05.17
Psichologiškai pavargęs kolektyvas: kaip kalbėtis su kolegomis ir organizuoti darbą Premium

Rimantė Ribačiauskaitė, „Omnisend“ vykdomoji direktorė, sako, kad prasidėjus pandemijai pajuto poreikį...

Vadyba
2022.05.17
M. Bartuška pradeda dirbti Nyderlandų „Gasunie“: padės statyti du SkGD terminalus 9

Buvęs „Lietuvos geležinkelių“ ir naftos ir SkGD terminalų operatorės „Klaipėdos nafta“ vadovas Mantas...

Vadyba
2022.05.16
„Sodra“: gimstamumui mažėjant, motinystės išmokų gavėjų skaičius išlieka stabilus

Nors gimstamumas Lietuvoje mažėja, motinystės išmokos gavėjų skaičius išlieka panašus. „Sodros“ teigimu, taip...

Vadyba
2022.05.16
Startuolių komandų formavimas: kaip tinkamai pasirinkti ir nepamiršti nusamdytų talentų Premium

Gegužės 26 d. VŽ organizuojamoje Personalo konferencijoje bus apdovanoti TOP 3 darbdaviai bei antrus metus iš...

Vadyba
2022.05.16
Darbo rinkoje toliau auga pasiūlos ir paklausos neatitikimas

Visuose ūkio sektoriuose išaugęs kvalifikuotų darbuotojų poreikis dar labiau išryškino darbo jėgos pasiūlos...

Vadyba
2022.05.16
Darbo pajamų augimas spartesnis nei prieš metus, bet jį pajausti trukdo infliacija

Pirmąjį šių metų ketvirtį infliacija buvo didesnė nei pajamų augimas – kovo mėnesį vidutinis darbo pajamų...

Finansai
2022.05.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku