Pirmosios darbo dienos „Kopoje“: knygų surinkėjas, svajojantis apie eilėraščių rinkinį

Publikuota: 2016-11-04
 

Spaudos dažų kvapas, įrengimų ūžesys, kas dvi valandas poilsio pertraukėles skelbiantis skambutis – netgi tai Žilvinui Jakštoniui yra motyvacija dirbant leidybos UAB „Kopa“, kuri jį įkvėpia ir paskatina kūrybai.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Kauno technologijos universitete Medijų inžineriją ketvirtame kurse studijuojantis Žilvinas Jakštonis dirba beveik pagal specialybę. Jau daugiau nei keturis mėnesius vaikinas pluša pospaudybinių darbų srityje, t.y. atlieka tokius darbus kaip knygų surinkimas, leidinių surišimas, lapų rūšiavimas ir pan.

Tądien, kai lankėmės Kaune, Žilvinas darbą buvo pradėjęs nuo 6 val. ryto ir po pokalbio iš karto išskubėjo į paskaitas. Paskutiniuose kursuose laisvesnis studijų grafikas ir pamaininis darbas puikiai dera tarpusavyje. Vaikinas tarp mokslų ir darbų dar randa laiko ir jam itin maloniam užsiėmimui – eilių kūrimui. Todėl nenuostabu, kad prie knygų surinkimo dirbantis Žilvinas ateityje svajoja išleisti savo eilėraščių rinkinį ir net žino, kiek jis kainuotų. Dabar 1.500 Eur suma studentui atrodo nepasiekiama, tačiau perspektyvus specialistas neabejotinai kada nors galės tai sau leisti.

Įlipo per langą

Ne veltui sakoma, kad, jeigu negali įeiti pro duris, visada yra galimybė lipti per langą. Taip buvo ir su p. Jakštono patekimu į bendrovę „Kopa“.

Karjerą vaikinas pradėjo baigęs du studijų kursus ir įsidarbino reklamos agentūroje, kur iš karto buvo pristatytas prie pardavimų.

„Aš visada labai norėjau dirbti gamyboje, bet tuometinis vadovas manęs prie tūrinių reklaminių raidžių gamybos neprileido, o pasodino prie kompiuterio, o tai man buvo pati didžiausia demotyvacija. Kol nepadariau klaidų bendraujant su klientais, tol vadovas nesuprato, kad vis dėlto vadybininko gyslelės neturiu. Ilgai tam darbe neištvėriau ir pradirbęs du mėnesius išėjau“, – VŽ pasakoja Žilvinas.

nuotrauka::1 left

Pasak pašnekovo, KTU dėstytojai jau nuo pirmo kurso medijų inžineriją studijuojantiems studentams nuolat kartojo, kad bendrovė „Kopa“ yra viena perspektyviausių darboviečių šios specialybės absolventams.

Į spaustuvę „Kopa“ Žilvinas buvo siuntęs savo gyvenimo aprašymą (CV) keletą kartų, bet nesulaukęs atsakymo jau buvo pradėjęs galvoti, kad dar per anksti.

„Bet dar kartą suklusau, kai grupiokė visiems kursiokams pasiūlė čia padirbėti bent vasarą, mat iš dirbančios giminaitės žinojo, kad bendrovė ieško darbuotojų. Taip per asmeninius ryšius papuoliau į darbo pokalbį“, – prisimena Žilvinas.

Darbo pokalbio eigoje jis suprato, kodėl nebuvo pakviestas anksčiau. „Mat į pospaudybinių darbų asistentus dažniausiai priima moteris, nes tai nėra daug fizinių jėgų reikalaujantis darbas, o į techniko poziciją nebuvau pakviestas, nes dar trūko žinių. Tačiau susitikus gyvai į mane tikriausiai pasižiūrėjo su perspektyva ir gavau darbą pospausdybinių darbų srityje“, - sako jis.

Apie tai, kad gauna darbą bendrovėje, kur visada norėjo dirbti, Žilvinas sužinojo pirmojo pokalbio metu. „Po darbo pokalbio lėkiau tikrintis sveikatą, o kitą dieną jau prisistačiau į darbą. Tiesa pasakius, galvojau, kad, jeigu tiksiu kaip darbuotojas, dirbti pradėsiu greitai“, – sako p. Jakštonis.

Mokslinis darbas apie knygas

Paragavęs vadybininko ir gamybininko darbo Žilvinas įsitikino, kad dirbti gamyboje jam patinka labiau. Kiekvieną leidinį, su kuriuo jam tenka dirbti, jaunuolis įvertina specialisto akimis.

nuotrauka::2 right

„Šis darbas labai papildo studijas. Daug ką pamačiau iš vidaus ir tam tikra prasme pasidarė lengviau mokytis. Dėstytojai bendrai papasakoja apie technologijas, o dirbdamas spaustuvėje pamatai kur kas daugiau“, – sako jis.

Būsimas ketvirtakursio baigiamasis bakalauro darbas taip pat bus susijęs su knygomis. „Dar nesu sukonkretinęs temos, bet tai bus apie knygų apdailą“, – sako Žilvinas.

Paklaustas, o kas tai yra, vaikinas atsistoja ir iš pokalbių kambaryje esančios lentynos su spaustuvės darbų pavyzdžiais ima traukti įvairiais skirtingais būdais apipavidalintas knygas.

„Šita yra laminuota, ši – su iškiliosiomis raidėmis, ši – su figūriniu iškirtimu, o šita – su blizgiu paviršiumi. Knygų apdailos technikų yra labai daug, ir savo bakalauriniame darbe norėčiau jas apžvelgti. Spaustuvė yra įsigijusi naują spaudos mašiną, kurios knygų apdailos galimybes bandysiu sudėti į savo darbą, o ateityje norėčiau ir pats dirbti prie to įrenginio“, – sako karjerą projektuoja pašnekovas.

Jo nuomone, sekantis laiptelis po dabartinės pozicijos galėtų būti įrenginių operatoriaus darbas: „Vadovauti aš nenorėčiau, man tai atrodo labai nuobodu.“

Pirmosios darbo dienos

Naujokas neslepia, kad pirmosios darbo dienos buvo labai sunkios.

„Nors spaustuvės patalpose buvau buvęs kaip studentas, bet įsidarbinus aplinka pasirodė visiškai nepažįstama, nieko nepažinojau ir buvo kiek nejauku, kol neprasidėjo darbai. Pirmasis mano darbas – knygos parinkimas, t.y. reikėjo atspausdintus skirtingus spaudos lankus sudėti iš eilės. Tai nebuvo sunkus darbas, bet psichologiškai pirmomis dienomis pavargdavau“, – prisiminęs juokiasi Žilvinas.

Kiekvieną dieną į darbą atėjęs jis sužino, ką reiks daryti. Tądien, kai lankėmės spaustuvėje, jis iš ryto taip pat parinkinėjo knygą, vėliau ėjo surišinėti spirale ateinančių metų kalendorių.

„Paprastai kiekvieną dieną gauni darbų sąrašą, kurį turi įvykdyti. Stengiuosi darbus atlikti ne kuo greičiau, bet kuo geriau. Mano darbas reikalauja nemažo kruopštumo, todėl man jis ir patinka“, – sako pašnekovas.

Pasak Žilvino, šis darbas jam taip pat patinka ir dėl darbinės atmosferos. Jeigu pirmosiomis darbo dienomis jis, kaip naujokas, jautėsi šiek tiek nejaukiai, tai šiuo metu santykiai su kolegomis yra vienas iš motyvuojančių faktorių kasdien eiti į darbą su šypsena.

„Dirbant gamyboje gali suklysti, ir klaidos yra akivaizdžios, tačiau geriau dalykus išmanantys kolegos geranoriškai paaiškina ir duoda patarimų, kaip kitą kartą darbą atlikti be priekaištų. Todėl ir pačiam norisi padėti kitam, patarti. Tarp kolegų vyksta nuolatinis bendradarbiavimas, ir tai labai smagu“, – sako Žilvinas.

Tradicijos ir taisyklės

Gamyboje dirbantys darbuotojai taip pat turi gražių tradicijų. Nors darbas griežtai reglamentuotas, ir darbuotojai turi nustatytą skaičių pertraukų, į kurias kviečia visoje spaustuvėje skambantis skambutis, bet atrandama laiko ir kolegų gimtadieniams paminėti. Įdomu tai, kad gimtadienio proga spaustuvės darbuotojai neretai gauna dovanų knygą, tačiau ne pačių pagamintą. Kaip Žilvinas sako, dovanoti savo atspausdintą knygą būtų kiek per įžūlu, o spaustuvėje dirbančius žmones visada gali nustebinti spausdintu žodžiu.

nuotrauka::3 left

„Žinoma, dirbant su įrenginiais, svarbiausia yra saugumas darbe, kurio visi labai atsakingai laikomės, o naujausi įrenginiai net neveikia, jeigu apsaugos priemonės netvarkingos“, – pasakoja naujokas.

Pasak jo, kolegos paprastai būna susikaupę ir susikoncentravę į savo darbą, todėl linksmiausia darbe būna pietų metu, kai visi susirenka į biuro virtuvėlę.

Rudenį bendrovėje vyko „Šeimų šventė“, kurios metu darbuotojai į darbą galėjo atsivesti savo artimuosius ir juos supažindinti su darbo specifika bei knygos keliu.

„Man ši tradicija pasirodė labai graži. Deja, pats negalėjau nieko atsivesti, tačiau toks bendrovės dėmesys darbuotojų artimiesiems – geras dalykas“, – teigia p. Jakštonis.

Paklaustas, dėl kokių trijų priežasčių rekomenduotų šį darbdavį kitiems, Žilvinas pirmiausia įvardija, kad šis darbas puiki alternatyva tiems, kuriems, kaip ir jam, nepatinka darbas biure.

„Antra, kolegų profesionalumas ir draugiškumas. Man, kaip jaunam specialistui, tai yra labai svarbu. Trečia, darbų įvairovė, kas leidžia išmokti daug naujų dalykų ir tobulėti“, – sako jis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Įvertino Lietuvos žmogiškąjį potencialą: laukia kertinis dešimtmetis

Pirmą kartą Lietuvoje atlikta išsami žmogiškųjų išteklių ataskaita rodo, kad pastaraisiais metai darbo jėgos...

Vadyba
2018.04.23
VŽ šaltinis apie „Barclays“ centro likimą: HR komanda Vilniuje vienintelė, jos „išjungti“ neišeina Premium 13

Jungtinės Karalystės bankas „Barclays“ oficialiai kol kas nėra patvirtinęs jokios naujos grupės aptarnavimo...

Technologijos
2018.04.23
„Barclays“ darbuotojus greitai išgraibstys, bet reikia galvoti apie ateities investicijas Premium 29

Jungtinės Karalystės banko „Barclays“ svarstymai mažinti darbuotojų skaičių – ne problema, nes 350 žmonių...

Technologijos
2018.04.23
Kodėl įmonei verta įdarbinti senjorus Premium 2

Žilstant visuomenei ir dramatiškai trūkstant darbuotojų, galbūt vertėtų atsigręžti į pensininkus ir pamėginti...

Vadyba
2018.04.23
Kodėl buvę emigrantai yra geidžiamiausi darbuotojai 17

Darbdaviai, skaitydami kandidatų CV, vis dažniau atkreipia dėmesį, ar šie yra gyvenę emigracijoje. Jei taip,...

Vadyba
2018.04.22
„Barclays“ svarsto atleisti arba perkelti apie 350 darbuotojų Premium 60

Jungtinės Karalystės bankas „Barclays“ planuoja panaikinti arba perkelti apie 350 Lietuvoje esančių darbo...

Technologijos
2018.04.21
Kas yra prastas ir kas yra geras vadovas, pagal „Google“ 2

Technologijų milžinė „Google“ atliko vieną išsamiausių vadovų tyrimų, kuris atskleidė, kuo pasižymi...

Vadyba
2018.04.21
Septyni Elono Musko produktyvumo patarimai darbuotojams 2

Šią savaitę nutekintas elektromobilių gamintojos „Tesla“ vadovo Elono Musko laiškas darbuotojams atskleidė,...

Vadyba
2018.04.19
Rusija gali imtis ir „Facebook“ blokados 4

Rusijoje jau užblokuoti „LinkedIn“ bei „Telegram“, o sekantis šioje eilėje gali būti „Facebook“. Socialinis...

Verslo aplinka
2018.04.18
Pageidaujama pirmoji alga Baltijos šalyse ir Rytų Europoje 29

Lietuvos darbdaviai neretai užsimena, kad į darbo rinką žengiantys jaunuoliai pasižymi nerealistiškais...

Vadyba
2018.04.18
Moteris vilioja į sritį, kur algų nelygybė – viena didžiausių Premium 5

Lietuvoje moterys aktyviai traukiamos į specialistų trūkumu pasižymintį IT sektorių. Tačiau algų nelygybė čia...

Vadyba
2018.04.18
Kaip lengviau pritraukti darbuotojų

Daugelis smulkiųjų įmonių vadovų, ieškodami darbuotojų, nurodo standartinius reikalavimus ir teikiamą naudą,...

Vadyba
2018.04.17
Kokias klaidas daro įmonės, kurdamos darbo užmokesčio sistemas Premium

Kokia turėtų būti darbo užmokesčio sistema, kad darbuotojai būtų patenkinti, o organizacija justų naudą?...

Vadyba
2018.04.17
Kaip „Tesla“ atsirenka darbuotojus 1

JAV automobilių gamintoja „Tesla“ darbuotojus renkasi itin preciziškai. Personalo skyrius kandidatams iš...

Vadyba
2018.04.17
Teismas: Sakalauskas iš Rokiškio urėdo pareigų atšauktas teisėtai

Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad buvę Rokiškio ir Zarasų miškų urėdai Benjaminas Sakalauskas...

Agroverslas
2018.04.16
Valstybės tarnyboje pernai moterys uždirbo 10% mažiau nei vyrai 1

Valstybės tarnyboje dirbančios moterys pernai uždirbo 117,35 Eur mažiau nei vyrai, skelbiama atliktoje...

Vadyba
2018.04.13
Darbo biržos vizija: bedarbius ne administruoti, o konsultuoti Premium 7

Į Užimtumo tarnybą pertvarkomai Lietuvos darbo biržai ekspertai siūlo nevargti su ilgalaikiais bedarbiais,...

Vadyba
2018.04.13
Nauji investuotojai „Visma Lietuvos“ planų nepakeitė, siekis – 500 darbuotojų Premium 3

Praėjusiais metais dalį akcininkų pakeitusi Norvegijos IT bendrovė „Visma“ Lietuvoje išlaiko savo strategiją...

Technologijos
2018.04.13
Bedarbių daug, o darbo rankų vis tiek nėra Premium 14

Lietuvoje registruota per 160.000 bedarbių, o verslas trimituoja apie vis didėjantį darbo jėgos trūkumą.

Vadyba
2018.04.12
Nauja atlygio sistema pritraukė vyresnių pardavėjų Premium 10

Pasikeitus atlyginimo sistemai mobiliojo ryšio operatorė „Bitė Lietuva“ savo salonuose pastebėjo dvigubai...

Vadyba
2018.04.12

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau