Nauja „Enefit“ paslauga verslui: įrengs saulės elektrinę ir ją išnuomos

  Reklama publikuota: 2023-02-28
  Žana Klusovskienė, vienos didžiausių energijos bendrovių „Enefit“ valdybos narė ir Verslo klientų departamento vadovė.
  svg svg
  Žana Klusovskienė, vienos didžiausių energijos bendrovių „Enefit“ valdybos narė ir Verslo klientų departamento vadovė.

  Įmonių noras dalį ar visą reikalingą elektros energiją pasigaminti pačioms gerokai suintensyvėjo, tačiau į nuosavos generacijos traukinį dar sulipo ne visi. Saulės elektrinės, tradiciškai laikomos vienu patraukliausių ir greičiausiai įgyvendinamų sprendimų, vis tik yra investicija, kuriai dažna įmonė nepasirengusi. Tačiau rinkoje jau atsiranda galimybės turėti saulės elektrinę be jokių pradinių įmokų: bendrovė „Enefit“ verslui siūlo naują saulės elektrinių nuomos paslaugą.

  „Susidomėjimas elektros energija iš atsinaujinančių šaltinių pernai pasiekė rekordines aukštumas dėl gerai žinomų priežasčių. Tačiau tuo pat metu gerokai išaugo ir saulės elektrinių įrengimo kaštai – šiandien įsirengti saulės elektrinę kainuoja maždaug 20 proc. brangiau nei prieš dvejus metus. Suprasdami, kad ne visos įmonės gali sau leisti investuoti į nuosavą projektą, turime joms naują sprendimą – saulės elektrinės nuomą. Mes įrengiame elektrinę, pasirūpiname visais montavimo bei organizaciniais darbais ir prižiūrime ją visu nuomos laikotarpiu. Įmonė moka mėnesinį nuomos mokestį, o pasibaigus sutarties laikotarpiui, saulės elektrinė pereina jos nuosavybėn“, – naują paslaugą verslui pristato Žana Klusovskienė, vienos didžiausių energijos bendrovių „Enefit“ valdybos narė ir Verslo klientų departamento vadovė.

  Įmonėms, pasinaudojusioms šiuo pasiūlymu, „Enefit“ jų teritorijoje arba ant pastatų stogų įrengs reikiamos galios saulės elektrinę. Ją įmonė per 10 – 20 metų išpirks mokėdama pastovaus dydžio kasmėnesinę įmoką. Verslui tai ne tik leis išvengti skolinimosi pradinei investicijai ar savo lėšų atitraukimo nuo tiesioginės veiklos, bet ir projekto valdymo rūpesčių: „Enefit“ saulės elektrinę finansuos, suderins leidimus, įrengimą, sumontuos ir prižiūrės.

  Daugiau nei išperkamoji nuoma

  Naujoji „Enefit“ paslauga iš pažiūros gali pasirodyti panaši į išperkamąją nuomą, tačiau apima daugiau nei pastaroji. Saulės elektrinės nuoma – tai  ne tik dalimis išskaidyta ir per sutartinį laikotarpį išdalyta kaina, bet ir sumontuotos elektrinės priežiūra, kurios išperkamoji nuoma nenumato. Saulės elektrinės kasmet turi būti profilaktiškai patikrinamos, šalinami gedimai ar trikdžiai, neleidžiantys jėgainei maksimaliai efektyviai dirbti. Ypač tai aktualu įsirengiant galingesnes saulės elektrines, kurios užima didelį plotą: net ir nedidelis sutrikimas gali ženkliai sumažinti elektros generaciją. Intensyvesnės priežiūros reikia ir žiemą, iškritus gausiam sniegui, taip pat ir elektrinėms, įrengtoms, tarkime, labai dulkėtose vietose ir panašiai.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  „Enefit“ pasirengusi ir supirkti perteklinę elektros energiją, kurią pagamins saulės elektrinė, bet savo reikmėms nesunaudos įmonė. Tokios papildomos pajamos įmonei sumažina nuomos už saulės elektrinę kaštus. Prie kaštų mažėjimo prisideda dar vienas svarbus veiksnys: įmonei, kuri yra   gaminanti vartotoja, nebereikia naudotis elektros energijos persiuntimo paslauga ir už ją mokėti Energijos skirstymo operatoriui (ESO). Dėl to net ketvirtadaliu mažėja elektros energijos kaštai.

  „Yra įmonių, dvejojančių dėl investavimo į nuosavą saulės elektrinę būtent dėl nepastovaus elektros poreikio, kurį sąlygoja darbo grafikas ar sezoniškumas, pavyzdžiui, jei gamykla dirba tik penkias dienas per savaitę. Nuomos modelis, kai mokėti pradedama jau turint įrengtą ir veikiančią elektrinę, joms leistų išvengti didelių investicijų ir dar parduoti elektros energiją, kurios poilsio dienomis nesuvartoja“, – aiškina Ž. Klusovskienė.

  Saulės elektrinės nuoma leidžia ir labai aiškiai susiplanuoti fiksuotas mėnesio sąnaudas visam sutarties laikotarpiui, o tai – didelis privalumas valdant rizikas nestabilioje energetikos rinkoje. Sutarčiai pasibaigus, saulės elektrinė tampa įmonės nuosavybe ir įmonei elektra nebekainuoja nieko. Saulės elektrinės vidutinis efektyvaus veikimo laikotarpis yra maždaug 25–30 metų, tad kuo anksčiau išperkama elektrinės nuosavybė, tuo ilgiau naudojamasi nuosavos generacijos privalumais.  

  Greitai, be išlaidų ir be rūpesčių

  Saulės elektrinės yra ne tik puikus būdas susimažinti elektros išlaidas ir įgyti nepriklausomybę nuo elektros rinkos kainų svyravimų. Tai – ir didelis indėlis į klimato šilimo stabdymą, atsisakant taršaus iškastinio kuro. Sąmoningas, tvarus verslas šiandien pelno ne tik  ekonominę naudą, bet ir vartotojų širdis. Vis daugėja tų, kurie pirkti ar bendradarbiauti nori su socialiai atsakingomis ir realius žingsnius žaliąja kryptimi žengiančiomis bendrovėmis.

  Visgi neabejotinai racionalus pagrindas išlieka: saulės energija verslui yra sprendimas, atnešantis ekonominę vertę. „Litgrid“ duomenimis, praėjusiais metais saulės ir vėjo elektrinės Lietuvoje pagamino net 60 proc. visos šalyje pagamintos elektros, o tai – rekordinis skaičius. Karas Ukrainoje, padaręs stiprų poveikį energetinių išteklių rinkai ir dėl brangusių dujų šoktelėjusios elektros energijos kainos ryžtingai užbraukė daugumos anksčiau neapsisprendusio verslo, ypač imlaus energijai, dvejones dėl nuosavos elektros gamybos.

  Akivaizdu, kad didžiausią naudą žvelgiant per efektyvumo prizmę iš saulės elektrinės gauna įmonės, daugiausia elektros energijos vartojančios dienos metu ir vasarą. Tačiau saulės elektrinė aktuali bet kokiam verslui, ją įsirengus praktiškai neįmanoma pralošti, įsitikinusi Ž. Klusovskienė. Vis dėlto ne visos įmonės pajėgios investuoti šiandien, ypač jei investicijos – pakankamai ženklios.

  „Didesnių elektrinių, kurių galingumas siekia 500 kW ir daugiau, kaina prasideda nuo 400 000 eurų. Tai didelė investicija, juo labiau kad verslui pastaruoju metu ir taip netrūko iššūkių, pareikalavusių nenumatytų išlaidų. Kita vertus, atidėlioti saulės elektrinės klausimą taip pat vargu ar protinga. Nuomos modelis išsprendžia šią dilemą, suteikdamas galimybę turėti saulės elektrinę greitai ir be didelių išlaidų. Be to, jis apima ne tik saulės elektrinių montavimą ir priežiūrą, bet ir yra visapusiškas Žalios energijos sprendimas įmonėms: užtikriname joms elektros energijos poreikį ir tada, kai elektrinė energijos negamins“, – pabrėžia „Enefit“  Verslo klientų departamento vadovė.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Rašyti komentarą 0
  Nauja „Enefit“ paslauga verslui: įrengs saulės elektrinę ir ją išnuomos Verslo tribūna

  Įmonių noras dalį ar visą reikalingą elektros energiją pasigaminti pačioms gerokai suintensyvėjo, tačiau į...

  Tvarus verslas
  2023.02.28
  Antiinfliacinės „Maximos“ iniciatyvos: mažina lietuviškų pieno produktų ir kitų kasdienių prekių kainas Verslo tribūna 4

  Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pastaruoju metu ėmėsi net kelių maisto produktų kainų mažinimo...

  Tvarus verslas
  2023.02.23
  Pakuočių tvarumas: draudimai, mokesčiai ir atgrasantys vaizdai Verslo tribūna

  Jau neabejojama pokyčių reikme, kai kalbama apie tvarumą. Šįkart apžvelgsiu naujus, svarbiausius įstatymus...

  Tvarus verslas
  2023.02.21
  „Enefit“ žvalgosi vietų elektromobilių viešojo įkrovimo stotelėms Verslo tribūna

  Viešojo elektromobilių įkrovimo stotelių Lietuvoje netrukus ženkliai daugės. Apie savo planus įrengti tokių...

  Tvarus verslas
  2023.02.14
  Metus „Maxima“ pradeda su dar tvirtesniais įsipareigojimais darbuotojams Verslo tribūna

  Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, vienijantis daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų, į 2023-iuosius metus...

  Tvarus verslas
  2023.02.02
  D. Tracevičius: pirmosios kartos biodegalai yra žaliasis smegenų plovimas Premium 6

  Domantas Tracevičius, Všį „Žiedinė ekonomika“ vadovas, VŽ podkaste sako, kad pirmosios kartos biodegalai nėra...

  Logistika
  2023.01.31
  Plastiko dieta: per savaitę suvalgome banko kortelę, per metus – mobilųjį telefoną Verslo tribūna

  Rinkdamiesi maisto produktus turėtume atsižvelgti ne tik į jų skonį ar kvapą, bet ir į pakuotes, kurias...

  Tvarus verslas
  2023.01.23
  Painus ginčas dėl biodegalų: kaltinimai, pasiteisinimai ir abejonės dėl klimato atšilimo stabdymo prasmės Premium 1

  Ieškant sprendimų, kaip dekarbonizuoti itin taršų transporto sektorių, įkaito diskusija dėl biodegalų – vieni...

  Logistika
  2023.01.19
  D. Tracevičius: daug geriau elektromobiliai Premium 5

  Domantas Tracevičius, Všį „Žiedinė ekonomika“ vadovas, sako, kad biodegalų naudojimas yra eko-manipuliavimas,...

  Logistika
  2023.01.17
  Jau pusė „Maxima“ parduotuvių Lietuvoje pasikeitė: išbrandintų pokyčių naudą pajuto ir pirkėjai, ir darbuotojai Verslo tribūna 3

  Lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ peržengta svarbi strateginio bendrovės projekto riba – jau daugiau nei...

  Tvarus verslas
  2023.01.12
  Ilgametį verslų bendradarbiavimą lemia sutampančios vertybės Verslo tribūna

  Automobilių serviso mechaniko apranga ir patalpų estetika nemažai daliai automobilių savininkų vis dar...

  Tvarus verslas
  2023.01.12
  „Kalnapilio-Tauro grupės“ vadovas įvertino per metus pasiektą progresą tvarumo link Verslo tribūna 1

  Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ šių metų pradžioje...

  Tvarus verslas
  2022.12.23
  Nuo maisto nešvaistymo iki delfinų terapijos: verslo partnerystės kuria prasmingas iniciatyvas Verslo tribūna

  Lietuviškam prekybos tinklui „Maxima“ surėmus pečius su verslo partneriais bei prisidedant klientams kasmet...

  Tvarus verslas
  2022.12.22
  „Kalnapilio-Tauro grupė“: parama maltiečiams tapo įmonės tradicija Verslo tribūna 1

  Artėjančios didžiausios metų šventės skatina atsigręžti į stokojančius. Pasak Maltos ordino pagalbos tarnybos...

  Tvarus verslas
  2022.12.21
  „Kingspan“ tvarumo filosofija: pradėti reikia nuo savęs Verslo tribūna

  Moksliniame žurnale „Nature“ neseniai paskelbtas tyrimas, jog mokslininkai klydo dėl situacijos Grenlandijoje...

  Tvarus verslas
  2022.12.19
  Tvarių pakuočių naudojimas verslui atsiperka Verslo tribūna

  Vis daugiau šalies įmonių didelį dėmesį ima skirti savo produktų pakuotėms. Tai itin svarbu tvarius produktus...

  Tvarus verslas
  2022.12.15
  „Kalnapilio-Tauro grupė“: nealkoholinio alaus rinka Lietuvoje per 5-ius metus augo du kartus Verslo tribūna 1

  Prieš 50 metų sukurtas pirmasis nealkoholinis alus tapo savotiška revoliucija aludarystės sektoriuje –...

  Tvarus verslas
  2022.12.06
  „Kalnapilio-Tauro grupė“: investicijos į tvarumą HORECA srityje yra būtinybė Verslo tribūna 1

  Tvarumo idėjos apima vis daugiau verslo sričių, svetingumo ir maitinimo sektorius (HORECA) – ne išimtis.

  Tvarus verslas
  2022.12.05
  Pakuočių dizaine vyksta stebuklai, bet Lietuvoje tai vis dar antrame plane Verslo tribūna

  „Mūsų vartotojams to nereikia“, „per brangu“, „dabar mums krizė, o ne tvarumas galvoje“ – tokios priežastys...

  Tvarus verslas
  2022.12.01
  Solidarumas ir aukštesnė kokybė: pirkėjų tyrimas parodė, kas skatina rinktis lietuvišką produkciją Verslo tribūna

  Noras palaikyti vietos gamintojus ir šalies ekonomiką, produktų šviežumas bei kokybė yra pagrindiniai...

  Tvarus verslas
  2022.11.16

  Verslo žinių pasiūlymai