Tvarumui reikia inovacijų: Lietuvoje gamins unikalius daugkartinius maišelius

Reklama publikuota: 2021-09-30
Marius Rumbinas, UAB „Bagfactory“  bendraįkūrėjas, valdybos pirmininkas: „Esame pirmieji pasaulyje, naudojantys tokią technologiją.“
svg svg
Marius Rumbinas, UAB „Bagfactory“ bendraįkūrėjas, valdybos pirmininkas: „Esame pirmieji pasaulyje, naudojantys tokią technologiją.“

Aplinkai draugiškų maišelių gamintoja UAB „Bagfactory“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais sukūrė unikalų sprendimą ir dar šiemet pradės gaminti daugkartinius maišelius, kurių gamybai panaudoti perdirbti PET buteliai. Naujas sprendimas ne tik padės geriau panaudoti rūšiuojamas atliekas, bet, tikimasi, prisidės mažinant vienkartinių plastiko maišelių vartojimą, kuris bent jau Lietuvoje vis dar išlieka rekordiniu.

„Visas mūsų verslas susijęs su aplinkos tvarumu. Nuo įmonės įkūrimo pradžios siekiame siūlyti kokybiškiausius gamtai draugiškus produktus. O ir vartotojai visame pasaulyje nori vis tvaresnių produktų, patogių, kokybiškų, bet aplinkai draugiškų. Todėl žodis inovacija mūsų įmonėje yra dažnas“, – poreikį ieškoti naujų sprendimų mato  Marius Rumbinas, UAB „Bagfactory“  bendraįkūrėjas, valdybos pirmininkas.

Bendrovė ir iki šiol gamino ekologiškus, daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius, pagamintus iš 50-70% perdirbtos neaustinės medžiagos. Neaustinių maišelių susiuvimui vietoj tradicinių siūlų „Bagfactory“  naudoja naują technologiją – automatinį ultragarsinį terminio sujungimo būdą.

„2019 m. mes pirmieji Baltijos šalyse pradėjome automatizuotu būdu gaminti popierinius maišelius su suktomis rankenėlėmis. Per pastaruosius metus įsigijome šiuolaikiškiausias maišelių gaminimo mašinas. Vis dėlto, norėjome eiti dar toliau ir pasiūlyti dar kokybiškesnį ir gamtai draugiškesnį produktą. Bendradarbiaudami su Kauno technologijos universiteto mokslininkais radome sprendimą, kaip neaustinės /R-PET medžiagos maišelį pagaminti iš 100% perdirbtų PET butelių“, – pasakoja M. Rumbinas.

Unikalus sprendimas

Naujieji maišeliai išlaikys visas tekstiliniams maišeliams būdingas savybes – jie yra daug kartų panaudojami, visiškai perdirbami, tinkami liestis su maistu, jų gamyboje naudojami vandens pagrindo dažai ir juos galima skalbti mašinoje žemoje temperatūroje. Be to, gamyboje sunaudojama mažai energijos.

„Esame pirmieji pasaulyje, naudojantys tokią technologiją. Maišelio siūlės taip pat bus pagamintos automatiniu ultragarsiniu terminio sujungimo būdu, tad tai bus visiškai unikalus produktas“, – sako M. Rumbinas.

Bendrovė jau gavo finansavimą iš Europos Sąjungos ir išbandė naujų maišelių prototipus. Masinę maišelių gamybą planuojama pradėti šių metų pabaigoje. Pasak „Bagfactory“ valdybos pirmininko, naujas produktas leis užtikrinti 360 laipsnių atsinaujinantį ciklą ir skatins žiedinę ekonomiką. Be to, tikimasi, kad tai leis ne tik tikslingiau panaudoti išmetamus PET butelius, bet ir padės verslui skatinti klientus vietoj vienkartinių plastiko maišelių rinktis tvaresnius sprendimus.

Lietuvos rekordai

„Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje vienas gyventojas per metus sunaudoja 332 vienkartinius plastikinius maišelius, Latvijoje – 327. Tai yra aukščiausi rodikliai visoje Europos Sąjungoje. Palyginimui, Vokietijoje vienas gyventojas per metus leidžia sau panaudoti vos 20 vienkartinių plastikinių maišelių per metus, Belgijoje  – 28. Tokie skirtumai parodo, kaip labai  Lietuvoje esame įpratę prie galbūt, atrodytų, patogių, tačiau labai netvarių ir aplinkai žalingų pirkimo įpročių.

Pasak M. Rumbino, prie įpročio prisideda ir mitai, kuriais dalis gyventojų vis dar tiki. Pavyzdžiui, tai, kad plastikinis maišelis gali būti daug kartų panaudojimas, nėra tikra tiesa. Vienkartiniai prekyboje naudojami plastiko maišeliai labai greitai praranda savo tvirtumo savybes ir prekinę išvaizdą, todėl net tikėdami, kad galbūt panaudos ilgai, žmonės galiausiai gana greitai juos išmeta.

„Kitas mitas, jog dalis gyventojų vis dar galvoja, kad vienkartiniai plastikiniai maišeliai su įvairiais priedais lengvai suyra gamtoje. Toks maišelis tik suyra į smulkius plastiko gabaliukus, kuriems galutinai suirti reikia 400 — 500 metų, o gamtoje, ypač vandenyje, per tą laiką jie pridaro labai daug žalos“, – sako  M. Rumbinas.

Jaučia verslo rūpestį

Didėjant tvarumo suvokimui ir visas prekybos verslas, kuris užsako daugiausia maišelių, pradeda domėtis alternatyvomis ir patys savo klientams siūlo daugiau tvarių sprendimų.

„Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje įmonės vis dažniau renkasi daugkartinius tekstilės maišelius. Klientai jau dažniau klausia apie maišelių sudėtį, gamybos ypatumus, technologijas. Jiems rūpi, kad maišeliai išties būtų draugiški aplinkai. Pastebėjome, kad dažniau nei anksčiau sulaukiame ir apsilankymų mūsų gamykloje, verslui įdomu pamatyti patį gamybos procesą“,  – pasakoja M. Rumbinas.

Nors Lietuvoje vienkartiniai plastikiniai maišeliai vis dar labai populiarūs, nauji sprendimai, tikimasi paskatins ir gyventojus, vartotojus rinktis tvaresnius maišelius. O kadangi didžiąją dalį savo produkcijos „Bagfactory“ eksportuoja, naujasis Lietuvoje sukurtas maišelis greitai bus sutinkamas ir didžiausiuose ES, Skandinavijos prekybos centruose,  taip pat JAV rinkoje.

nuotrauka::1

„Džiaugiamės, galėdami visuomenei pristatyti mūsų klientų sėkmės istorijas, įkvepiančius kaitai verslo pavyzdžius, kai jų veikloje tvarumas rodo pažangą ir tikslą sukurti aplinkai draugiškesnius produktus, reikalaujančius mažiau išteklių, funkcionalesnius arba galinčius tarnauti žymiai ilgiau. Daugelį metų vartojimą augino mūsų komfortabilumo poreikiai, todėl buvo kuriami produktai, kurių gamyboje naudojamos įvairiausios – ir neperdirbamos – medžiagos. Kai šiandien, iš kasmet pasaulyje pagaminamų 300 mln. tonų plastiko gaminių maždaug trečdalis išmetama vos panaudojus, bet kuri galimybė sumažinti šiuos skaičius tvaresnėmis arba daugkartinėmis alternatyvomis yra tik sveikintina. Tegul būna įmonėje bent vienas komandos narys, kuris suinteresuotas tvarumo inovacijų reikalingumu – ilgainiui jis gali suburti visą tvarumo entuziastų komandą, vėliau viena įmonė gali „užkurti“ visą gamybos sektorių, o keičiantis įmonėms, ilgainiui keičiasi ir visa rinka – taip sukuriamos sąlygos sisteminiams pokyčiams“. – sako Karolis Šiaudkulis, pakuočių tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“ vadovas.   

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Rail Baltica“: strateginių tarptautinių projektų įgyvendinimo iššūkiai – kas lemia jų sėkmę Verslo tribūna

Europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ statyba nuo Varšuvos per Lietuvą ir Latviją iki Talino –...

Tvarus verslas
2021.09.30
Tvarumui reikia inovacijų: Lietuvoje gamins unikalius daugkartinius maišelius Verslo tribūna 2

Aplinkai draugiškų maišelių gamintoja UAB „Bagfactory“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU)...

Tvarus verslas
2021.09.30
„Neste“ tvarumo ekspertė: 3 patarimai verslui, norinčiam žengti tvarumo keliu  Verslo tribūna 1

„Klimato kaita yra aktualiausia mūsų laikų problema, todėl ją sprendžiant verslas privalo imtis iniciatyvos,...

Tvarus verslas
2021.09.29
Kaip kurti organizacijos tvarumo strategiją, kad ji tikrai veiktų? Verslo tribūna

Tvarumo kryptį renkasi vis daugiau organizacijų, tačiau naujame kelyje pasitaiko ir kliūčių – vien rūšiuoti...

Tvarus verslas
2021.09.24
10 sprendimų kiekvienam verslui Verslo tribūna

Pandemija kaip niekad išryškino visuomenės ir verslo dėmesio aplinkai stoką, tad vartotojai ir net...

Tvarus verslas
2021.09.17
Tyrimas parodė – lietuviai linkę keisti vartojimo įpročius dėl tvarumo Verslo tribūna 2

Tvarumas Lietuvos gyventojams – pažįstama sąvoka. Net 88 proc. didmiesčių gyventojų teigia suprantantys jos...

Tvarus verslas
2021.09.14
 Tvarumo akceleratorius – tramplynas startuoliams ir galimybė didiesiems verslams Verslo tribūna 1

Didėjant poreikiui diegti versle tvarias inovacijas, rinkos lyderiai ryžtasi eksperimentavimui ir naujoms...

Tvarus verslas
2021.09.01
Tvarumo žingsniai: reikia ir veikti, ir apie tai pasakoti Verslo tribūna

Daugiau nei pusė vartotojų Australijoje sutiktų mokėti daugiau už prekę ar prekės ženklą, paremtą tvarumo bei...

Tvarus verslas
2021.08.24
„Maximos“ patalpų nuomos nuolaida pasinaudoję verslininkai: kai kurioms parduotuvėms tai buvo išlikimo klausimas Verslo tribūna

Pandemijos sustabdyti verslai, įsikūrę „Maximai“ priklausančiose patalpose, karantino metu už patalpų nuomą...

Tvarus verslas
2021.08.18
„Maxima“ didina investicijas į darbuotojų ir jų šeimų gerovę Verslo tribūna 6

Beveik 0,8 mln. eurų – tiek per pirmąjį pusmetį didžiausias šalies darbdavys – prekybos tinklas „Maxima“ –...

Tvarus verslas
2021.07.22
Sprendimai, kurių tikrai verta imtis siekiant tvarumo Verslo tribūna

Nešvaistyti elektros, atsisakyti plastiko ar bent jau jį rūšiuoti – tokių pačių pirminių sprendimų pirmiausia...

Tvarus verslas
2021.07.16
Išmaniųjų įrenginių pokyčiai: jau galima rinktis tvariau Verslo tribūna

Renkantis naują išmanųjį telefoną, kriterijų svarbumo sąraše vis dar pirmauja prekės ženklas ir kaina, tačiau...

Tvarus verslas
2021.07.14
„Švyturys-Utenos alus“ pripažintas atsakingiausia praėjusių metų įmone Verslo tribūna 3

Valstybės institucijos, verslo, švietimo ir žiniasklaidos sektoriaus atstovai jau dešimtą kartą varžėsi...

Tvarus verslas
2021.06.18
Nauja pramoga atkreips dėmesį į tvarumą: kviečia keliauti po išskirtinius objektus Vilniuje Verslo tribūna

Virtualiai įbristi į tirpstančius ledynus, paklausyti virš Vilnelės sklandančios muzikos ar prisėsti šalia...

Tvarus verslas
2021.06.17
„Swedbank“: lyčių atlyginimų skirtumus organizacijos turi stebėti nuolat Verslo tribūna 3

„Sodrai“ pradėjus viešai skelbti vidutinį atlygį šalies įmonėse pagal lytį, paaiškėjo, kad atlyginimų...

Tvarus verslas
2021.06.17
Išmanieji skaitikliai taupo ir laiką, ir pinigus  Verslo tribūna

Vandentiekis tampa vis išmanesnis. Bendrovė „Vilniaus vandenys“ jau įdiegė beveik 7 000 išmaniųjų nuotolinio...

Tvarus verslas
2021.06.17
„Maximos“ sprendimą atsisakyti baudų praktikos tiekėjai sveikina: tai – aukštas standartas Verslo tribūna 1

Prekybos tinklas „Maxima“ atsisako baudų praktikos už prekių pristatymo vėlavimą – tokių teisinių nuostatų...

Tvarus verslas
2021.06.16
Trys žingsniai, kad partnerių sunkumai nenutemptų verslo žemyn Verslo tribūna

Tvarus gali būti tik sėkmingai ir stabiliai veikiantis verslas, tačiau kad ir kiek dėtumėte pastangų į savo...

Tvarus verslas
2021.06.16
„Rail Baltica“ jau didina Kaišiadorių patrauklumą Verslo tribūna 1

Tarp Vilniaus ir Kauno, šalia geležinkelio, įsikūrę Kaišiadorys planuoja išnaudoti ir geležinkelį „Rail...

Tvarus verslas
2021.06.09
Tvarumo ataskaitos: kaip neužlipti ant rinkodaros grėblio Verslo tribūna

Dėmesio tvarumui skiriančios įmonės ir Lietuvoje jau įvedė tradiciją svarbiausius pasiekimus paskelbti...

Tvarus verslas
2021.06.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku