Tvarumui reikia inovacijų: Lietuvoje gamins unikalius daugkartinius maišelius

Reklama publikuota: 2021-09-30
Marius Rumbinas, UAB „Bagfactory“  bendraįkūrėjas, valdybos pirmininkas: „Esame pirmieji pasaulyje, naudojantys tokią technologiją.“
svg svg
Marius Rumbinas, UAB „Bagfactory“ bendraįkūrėjas, valdybos pirmininkas: „Esame pirmieji pasaulyje, naudojantys tokią technologiją.“

Aplinkai draugiškų maišelių gamintoja UAB „Bagfactory“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais sukūrė unikalų sprendimą ir dar šiemet pradės gaminti daugkartinius maišelius, kurių gamybai panaudoti perdirbti PET buteliai. Naujas sprendimas ne tik padės geriau panaudoti rūšiuojamas atliekas, bet, tikimasi, prisidės mažinant vienkartinių plastiko maišelių vartojimą, kuris bent jau Lietuvoje vis dar išlieka rekordiniu.

„Visas mūsų verslas susijęs su aplinkos tvarumu. Nuo įmonės įkūrimo pradžios siekiame siūlyti kokybiškiausius gamtai draugiškus produktus. O ir vartotojai visame pasaulyje nori vis tvaresnių produktų, patogių, kokybiškų, bet aplinkai draugiškų. Todėl žodis inovacija mūsų įmonėje yra dažnas“, – poreikį ieškoti naujų sprendimų mato  Marius Rumbinas, UAB „Bagfactory“  bendraįkūrėjas, valdybos pirmininkas.

Bendrovė ir iki šiol gamino ekologiškus, daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius, pagamintus iš 50-70% perdirbtos neaustinės medžiagos. Neaustinių maišelių susiuvimui vietoj tradicinių siūlų „Bagfactory“  naudoja naują technologiją – automatinį ultragarsinį terminio sujungimo būdą.

„2019 m. mes pirmieji Baltijos šalyse pradėjome automatizuotu būdu gaminti popierinius maišelius su suktomis rankenėlėmis. Per pastaruosius metus įsigijome šiuolaikiškiausias maišelių gaminimo mašinas. Vis dėlto, norėjome eiti dar toliau ir pasiūlyti dar kokybiškesnį ir gamtai draugiškesnį produktą. Bendradarbiaudami su Kauno technologijos universiteto mokslininkais radome sprendimą, kaip neaustinės /R-PET medžiagos maišelį pagaminti iš 100% perdirbtų PET butelių“, – pasakoja M. Rumbinas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Unikalus sprendimas

Naujieji maišeliai išlaikys visas tekstiliniams maišeliams būdingas savybes – jie yra daug kartų panaudojami, visiškai perdirbami, tinkami liestis su maistu, jų gamyboje naudojami vandens pagrindo dažai ir juos galima skalbti mašinoje žemoje temperatūroje. Be to, gamyboje sunaudojama mažai energijos.

„Esame pirmieji pasaulyje, naudojantys tokią technologiją. Maišelio siūlės taip pat bus pagamintos automatiniu ultragarsiniu terminio sujungimo būdu, tad tai bus visiškai unikalus produktas“, – sako M. Rumbinas.

Bendrovė jau gavo finansavimą iš Europos Sąjungos ir išbandė naujų maišelių prototipus. Masinę maišelių gamybą planuojama pradėti šių metų pabaigoje. Pasak „Bagfactory“ valdybos pirmininko, naujas produktas leis užtikrinti 360 laipsnių atsinaujinantį ciklą ir skatins žiedinę ekonomiką. Be to, tikimasi, kad tai leis ne tik tikslingiau panaudoti išmetamus PET butelius, bet ir padės verslui skatinti klientus vietoj vienkartinių plastiko maišelių rinktis tvaresnius sprendimus.

Lietuvos rekordai

„Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje vienas gyventojas per metus sunaudoja 332 vienkartinius plastikinius maišelius, Latvijoje – 327. Tai yra aukščiausi rodikliai visoje Europos Sąjungoje. Palyginimui, Vokietijoje vienas gyventojas per metus leidžia sau panaudoti vos 20 vienkartinių plastikinių maišelių per metus, Belgijoje  – 28. Tokie skirtumai parodo, kaip labai  Lietuvoje esame įpratę prie galbūt, atrodytų, patogių, tačiau labai netvarių ir aplinkai žalingų pirkimo įpročių.

Pasak M. Rumbino, prie įpročio prisideda ir mitai, kuriais dalis gyventojų vis dar tiki. Pavyzdžiui, tai, kad plastikinis maišelis gali būti daug kartų panaudojimas, nėra tikra tiesa. Vienkartiniai prekyboje naudojami plastiko maišeliai labai greitai praranda savo tvirtumo savybes ir prekinę išvaizdą, todėl net tikėdami, kad galbūt panaudos ilgai, žmonės galiausiai gana greitai juos išmeta.

„Kitas mitas, jog dalis gyventojų vis dar galvoja, kad vienkartiniai plastikiniai maišeliai su įvairiais priedais lengvai suyra gamtoje. Toks maišelis tik suyra į smulkius plastiko gabaliukus, kuriems galutinai suirti reikia 400 — 500 metų, o gamtoje, ypač vandenyje, per tą laiką jie pridaro labai daug žalos“, – sako  M. Rumbinas.

Jaučia verslo rūpestį

Didėjant tvarumo suvokimui ir visas prekybos verslas, kuris užsako daugiausia maišelių, pradeda domėtis alternatyvomis ir patys savo klientams siūlo daugiau tvarių sprendimų.

„Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje įmonės vis dažniau renkasi daugkartinius tekstilės maišelius. Klientai jau dažniau klausia apie maišelių sudėtį, gamybos ypatumus, technologijas. Jiems rūpi, kad maišeliai išties būtų draugiški aplinkai. Pastebėjome, kad dažniau nei anksčiau sulaukiame ir apsilankymų mūsų gamykloje, verslui įdomu pamatyti patį gamybos procesą“,  – pasakoja M. Rumbinas.

Nors Lietuvoje vienkartiniai plastikiniai maišeliai vis dar labai populiarūs, nauji sprendimai, tikimasi paskatins ir gyventojus, vartotojus rinktis tvaresnius maišelius. O kadangi didžiąją dalį savo produkcijos „Bagfactory“ eksportuoja, naujasis Lietuvoje sukurtas maišelis greitai bus sutinkamas ir didžiausiuose ES, Skandinavijos prekybos centruose,  taip pat JAV rinkoje.

nuotrauka::1

„Džiaugiamės, galėdami visuomenei pristatyti mūsų klientų sėkmės istorijas, įkvepiančius kaitai verslo pavyzdžius, kai jų veikloje tvarumas rodo pažangą ir tikslą sukurti aplinkai draugiškesnius produktus, reikalaujančius mažiau išteklių, funkcionalesnius arba galinčius tarnauti žymiai ilgiau. Daugelį metų vartojimą augino mūsų komfortabilumo poreikiai, todėl buvo kuriami produktai, kurių gamyboje naudojamos įvairiausios – ir neperdirbamos – medžiagos. Kai šiandien, iš kasmet pasaulyje pagaminamų 300 mln. tonų plastiko gaminių maždaug trečdalis išmetama vos panaudojus, bet kuri galimybė sumažinti šiuos skaičius tvaresnėmis arba daugkartinėmis alternatyvomis yra tik sveikintina. Tegul būna įmonėje bent vienas komandos narys, kuris suinteresuotas tvarumo inovacijų reikalingumu – ilgainiui jis gali suburti visą tvarumo entuziastų komandą, vėliau viena įmonė gali „užkurti“ visą gamybos sektorių, o keičiantis įmonėms, ilgainiui keičiasi ir visa rinka – taip sukuriamos sąlygos sisteminiams pokyčiams“. – sako Karolis Šiaudkulis, pakuočių tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“ vadovas.   

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: naujos mados ir žaliasis smegenų plovimas Verslo tribūna

Visuomenės dėmesys tvarumo temoms nuosekliai auga, o ir įstatymų leidėjai vis griežčiau rūpinasi ne tik...

Tvarus verslas
2022.06.28
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: koją kiša nepamatuoti sprendimai Verslo tribūna

Prekės ženklai vis aktyviau tobulina savo pakuotes: keičia medžiagas, edukuoja vartotojus, dalyvauja...

Tvarus verslas
2022.06.22
Maisto pramonės įmonėse populiarėja darbo drabužių nuoma: tvaru ir ekonomiška Verslo tribūna

Pasaulyje kasmet sunegaluoja dešimtys milijonai žmonių, paragavusių užteršto maisto. Ir nors uniformos bei...

Tvarus verslas
2022.06.21
Mėsos analogai – vis dažnesni visavalgių lietuvių krepšeliuose Verslo tribūna

Iš augalinių žaliavų pagaminti mėsos pakaitalai – viena svarbiausių pastarojo meto maisto pramonės inovacijų,...

Tvarus verslas
2022.06.16
„Pon Holdings“ duetas su „Porsche“: bendroje įmonėje gamins „Porsche“ dviračius Premium

Kėdainiuose dviračių gamyklą statanti Nyderlandų transporto milžinė „Pon Holdings“ naujos kartos elektrinių...

Pramonė
2022.06.12
Už ESG etiketės kliūva visi: ir bankai, ir Baltijos šalių finansų rinka Premium

Europos perėjimui link netaršios ekonomikos prireiks daug investicijų, tikimasi gausaus privataus sektoriaus...

Rinkos
2022.06.09
„Kalnapilio-Tauro grupė“ imasi pokyčių: į energetinį tvarumą investuos daugiau nei 5 mln. Eur Verslo tribūna 2

Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ pradėjo įgyvendinti...

Tvarus verslas
2022.06.08
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
2022.05.26
„Dadu“ tvarumo patirtis: per metus – 15 tonų mažiau plastiko Verslo tribūna

Tvarumas Lietuvoje su kiekviena diena įgauna vis didesnę svarbą. Tačiau maisto pramonėje tvarumo tikslai...

Tvarus verslas
2022.05.19
Vienas iš variantų – tekstilės atliekų perdirbimo fabrikas Šiauliuose Premium

ES teisės aktai ir vartotojų spaudimas privers tekstilės gamintojus arba ieškoti Europoje fabrikų, kurie...

Pramonė
2022.05.17
Tvarumo kodavimas NT versle – daug neatsakytų klausimų ir įtaka pelno eilutėms Premium

Nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus bendrovės jau aktyviau į savo strategijas įtraukia kompleksinio tvarumo...

Tvarus verslas
2022.05.16
Ateina šeštoji pramonės revoliucija Premium 3

Lietuvos gamybos, kaip ir visos Europos bei pažangaus pasaulio pramonės, netrukus laukia milžiniška...

Pramonė
2022.05.07
„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms Verslo tribūna

Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas – į šias...

Tvarus verslas
2022.05.04
„Maxima“ papildomų naudų darbuotojams paketą padidino triskart Verslo tribūna 2

Daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų vienijantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais net 3...

Tvarus verslas
2022.04.21
Nematoma karo žaizda: Ukrainoje formuojasi ekologinės krizės židiniai Verslo tribūna

Kol pasaulis susitelkęs į kovą už laisvę ir humanitarinę krizę Ukrainoje, specialistai neramiai stebi ir...

Tvarus verslas
2022.03.31
„Maxima“ plečia skaitmenizavimo sprendimus: atsisako ir įprastų popierinių dokumentų, ir pirkimo kvitų Verslo tribūna 7

Apsipirkinėjantys lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nuo šiol patys gali nuspręsti, ar spausdinti...

Tvarus verslas
2022.03.31
Pasirašytas vienas didžiausių istorijoje tvaraus aviacinio kuro sandorių Verslo tribūna

Logistikos bendrovė „DHL Express“ ir Suomijos degalų gamintoja „Neste“ pasirašė vieną didžiausių susitarimų...

Tvarus verslas
2022.03.30
„Kalnapilio-Tauro grupė“ įgyvendindama tvarumo strategiją plastikinius butelius keičia į 100% perdirbto plastiko butelius Verslo tribūna 2

Viena iš Lietuvos gėrimų gamybos lyderių „Kalnapilio-Tauro grupė“ ėmė naudoti perdirbto plastiko rPET (angl.

Tvarus verslas
2022.03.28
„Neste“ tvarių partnerysčių vadove Baltijos šalyse tapo Jone Sestakauskaite Verslo tribūna 1

Suomijos tinklo „Neste“ tvarių partnerysčių vadovės Baltijos šalyse pareigas pradėjo eiti Jone...

Tvarus verslas
2022.03.25
Tvarumo vadovų užduotys: nuo darbdavio įvaizdžio iki pakuočių poveikio vertinimo Verslo tribūna

Tvarumo specialisto pozicija, nors dar gana nauja, jau sparčiai populiarėja. Tik darbų laukas šioje...

Tvarus verslas
2022.02.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku