2021-12-15 21:00

„Nordic Tyre Group“ leista įsigyti „Latakko“

Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Norvegijos bendrovei „Nordic Tyre Group“, kuri galės įsigyti 100% Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje registruotų įmonių „Latakko“ bei Latvijos bendrovės „Latakko serviscentru tīkls“ akcijų ir perimti vienvaldę pastarųjų kontrolę.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Skelbta, kad bendros „Nordic Tyre Group“ ir „Latakko“ pajamos turėtų siekti daugiau nei 320 mln. Eur, parduodant daugiau nei 3 mln. padangų per metus.

„Latakko“ įkūrėjas ir vadovas Jevgenijus Kopilkovas taps „Nordic Tire Group“ partneriu.

Įmonę „Nordic Tyre Group“ kontroliuoja privataus kapitalo fondų grupė „Altor“, kuri, be kita ko, daugiausia dėmesio skiria investicijoms į vidutinio dydžio įmones ir jų kūrimui. Su ja susijusios bendrovės Lietuvoje tiekia maisto produktus, atsargines dalis ir kitas prekes laivams, teikia krovinių ekspedijavimo, informacinių technologijų, taip pat klientų aptarnavimo paslaugas telekomunikacijų, bankininkystės, mažmeninės prekybos, technologijų sektoriuose ir kt.

SIA „Latakko“, UAB „Latakko“, „Latakko OÜ“ ir SIA „Latakko serviscentru tīkls“ Baltijos valstybėse užsiima didmenine ir mažmenine prekyba padangomis, ratlankiais, akumuliatoriais bei variklinėmis alyvomis, skirtomis krovininiams sunkvežimiams, žemės ūkio ir pramoninio transporto priemonėms bei motociklams.

UAB „Latakko“ yra vienas iš didžiųjų didmeninių padangų prekybininkų Lietuvoje. „Creditinfo“ patiekiamose Registrų centro ataskaitose nurodoma, kad bendrovės pardavimo pajamos 2020 m. siekė beveik 14,2 mln. Eur, nors grynasis pelnas – 32.083 Eur. Šie rodikliai gerokai pranoksta 2019 m. rezultatus, kai apyvarta siekė 12,8 mln. Eur, o grynasis nuostolis – beveik 8.000 Eur.

52795
130817
52791