Teismų epopėja dėl „Mezon“ dažnių tęsiasi

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį nutarė priimti Telia Lietuva skundą dėl Mezon dažnių ir nagrinėti jį iš esmės.
Priminsime, kad Telia teismuose ginčija Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimus, kuriais bendrovei Bitė Lietuva, iš Lietuvos radijo ir televizijos centro įsigyjant Mezon verslą, kartu parduoti ir Mezon dažniai.
Anksčiau Vilniaus apygardos administracinis teismas Telios skundo nepriėmė, argumentuodamas tuo, kad skundžiamas RRT įsakymas šiai bendrovei nesukelia jokių teisinių pasekmių ir nenustato jokių teisių ar pareigų. Tačiau Telia kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT), kuris nurodė žemesnės instancijos teismui sprendimą peržiūrėti. Šiandien Vilniaus apygardos administracinis teismas Telia skundą nutarė priimti.
Pranas Kuisys, UAB Mezon ir UAB Bitė Lietuva direktorius sako, kad dabar Teliai teks teismui pasiaiškinti, kaip jos teisės neva buvo pažeistos, jei ji pati tų teisių atsisakė nusprendusi nedalyvauti Mezon verslo pardavimo procese.
Teisinę Telia kovą prieš Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT) vertiname kaip bandymą stabdyti ar bent jau vilkinti realią konkurenciją fiksuoto interneto rinkoje. Mezon turi ketinimų šioje rinkoje rimtai konkuruoti, tad natūralu, jog tai kelia nepatogumų ilgamečiam dominuojančiam žaidėjui. Vis tik svarbu pabrėžti, jog šiandienos sprendimas toli gražu dar nereiškia, kad teismas įžvelgė kokį nors Telia teisių pažeidimą, teigia P. Kuisys.
Jis RRT sprendimą kartu su Mezon verslu parduoti ir radijo dažnius vadina teisėtu ir pagrįstu bei žada šią poziciją tvirtai ginti.
Telia skundas, kurį suprantame kaip teisinio smurto priemonę, paremtas teiginiu neva RRT įsakymas prieštarauja Konkurencijos įstatymui. Vis tik 60% fiksuoto interneto rinkos turinti Telia nutyli, jog būtent Konkurencijos taryba jau atliko Mezon verslo, įskaitant ir jo turimus dažnius, pardavimo poveikio konkurencijai vertinimą. Tik po šio vertinimo Konkurencijos taryba leido Bitei įsigyti Mezon verslą, tačiau šio sprendimo Telia kažkodėl neskundė, piktinasi P. Kuisys.
Savo ruožtu, Daiva Kasperavičienė, Telia teisės vadovė, teismo sprendimą pradėti nagrinėti skundą laiko brandžios šalies teisinės sistemos požymiu ir įmonės konstitucinės teisės į gynybą pripažinimu.
Didžiulis šalių aktyvumas ir paaiškinimų gausa įrodo, kad vyksta realus ginčas dėl pažeistų interesų, kurį spręsti turėtų būtent teismas, sako ji. LRTC paskelbus apie Mezon verslo pardavimą, Telia ginčijo 2 iš 16 dažnių juostų perleidimo faktą, nes esą būtent jie suteikia neproporcingą vieno rinkos žaidėjo pranašumą prieš kitus.
Telia Company teigia, kad jos atliktos tarptautinės ekspertizės vertinimu, vien trijų iš 16-os Telecentro valdytų dažnių rinkos vertė siekė apie 60 mln. Eur. Tuo metu skelbiama, jog Mezon verslas su visais klientais, pastatais, įranga ir jiems skirtais dažniais buvo parduotas vos už 20 mln. eurų.
Teismams atsisakius nagrinėti tokio pobūdžio ginčus būtų sudaromos sąlygos valstybės institucijoms privilegijuoti vienus ūkio subjektus ir diskriminuoti kitus be jokios efektyvios tokių sprendimų kontrolės ar užkardymo. O vienintelis klausimas, kurį visą laiką kėlėme, yra tik ar valstybei priklausantis turtas radijo dažniai buvo parduoti skaidriai ir užtikrinant sąžiningą konkurenciją, teigia D. Kasperavičienė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti