Nauji patalpų sprendimai smulkiam ir vidutiniam verslui: kodėl verta atkreipti dėmesį į „stock office“

  Reklama publikuota: 2023-05-30
  svg svg

  Tradicinės prekybinės erdvės ir sandėliai jau kurį laiką nebėra vienintelis pasirinkimas smulkiam ar vidutiniam verslui, ieškančiam naujų patalpų ar svarstančiam apie plėtrą. Lietuvoje sparčiai populiarėja daugiafunkcės verslo patalpos, dar vadinamos „stock office“, kurios jungia skirtingų paskirčių erdves į vieną efektyvų ir praktišką sprendimą.

  Palyginus su tradicinėmis gamybinėmis ir sandėliavimo patalpomis, „stock office“ yra dar gana naujas ir ekonomiškas sprendimas verslui Lietuvoje, siekiančiam operatyvumo, lankstumo bei kaštų optimizavimo. Jis ypač tinkamas su gamyba ar e. prekyba susijusioms įmonėms, kurioms aktualios patalpos, vienoje vietoje jungiančios sandėlį, ekspozicijos erdves bei biurą. Dar vienas „stock office“ privalumas – dažniausiai jie statomi šalia pagrindinių miesto susisiekimo arterijų, todėl juos lengviau pasiekti tiek nuosavu, tiek viešuoju transportu.

  „Vienas tokių daugiafunkcės paskirties pastatų, pavadinimu „Stockholm”, šiuo metu plėtojamas Kaune. Rinkai siūlome projektą, kuris išsiskiria ne tik savo architektūriniais sprendiniais, bet ir tvarumo sprendimais. „Stockholm” statomas itin patogioje vietoje, vos 8 km. nuo Kauno centro – Brazdžionio g., sankryžoje tarp Kauno Vakarinio aplinkkelio ir A1 magistralinio kelio, o jo kaimynystėje kuriama prekybos ir sandėlių aptarnavimo ekosistema bei įsikūrusios tokios įmonės kaip „Depo“, „Volvo Trucks“, “Lidl”, „Skuba“ ir kt.. Tai šiuolaikiškas, išskirtinis ir lengvai atpažįstamas projektas, kurį sudarys 2 atskiri korpusai su 19 savarankiškų nuomai skirtų A++ energinės klasės multifunkcinių erdvių, galinčių prisitaikyti prie kiekvieno kliento individualių poreikių ir veiklos pobūdžio, turinčių atskirus įėjimus, bei erdvią automobilių stovėjimo aikštelę su elektromobilių įkrovimo stotelėmis”, - apie „stock office” paskirties projektą „Stockholm” pasakoja „Omberg group” plėtros ir inovacijų vadovė Ieva Genevičienė.

  „Omberg group” plėtros ir inovacijų vadovė Ieva Genevičienė.
  „Omberg group” plėtros ir inovacijų vadovė Ieva Genevičienė.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Daugiafunkcės verslo patalpos labai populiarios Vakarų Europoje ir Skandinavijoje, Estijoje pirmieji „stock office” iškilo dar 2004 m, todėl ją galima vertinti kaip subrendusią „stock offisų” rinką. Kita vertus, Lietuvoje ilgą laiką vyravus štiliui, susidomėjimas daugiafunkcėmis verslo patalpomis šiuo metu ženkliai išaugo.

  „Prieš kelerius metus „stock office” segmentas Lietuvoje dar tik žengė pirmuosius žingsnius, o šiais metais skaičiuojame, jog jau išplėtota virš 137 tūkst. kv. m ploto ir iki metų pabaigos rinka, tikėtina, dar gali pasipildyti iki 80 tūkst. kv.m. plotu, o tai sudarytų apie 10% viso modernaus sandėliavimo ploto Lietuvoje”, - sako „Omberg group“ plėtros ir inovacijų vadovė.

  Pasak I. Genevičienės, spartus šio segmento augimas mūsų šalyje formuoja sniego gniūžtės efektą, kai paklausa augina pasiūlą, o ši savo ruožtu sudomina dar daugiau įmonių, kurioms aktualūs tokio verslo patalpų sprendimo privalumai.

  Patogumas po vienu stogu

  Vis dar dažnai pasitaiko atvejų, kuomet įmonės biuras ir ekspozicijų erdvė yra vienoje vietoje, o sandėliai - kitoje, paprastai miesto pakraštyje. Šių patalpų perkėlimas po vienu stogu ne tik vienoje vietoje suburia didžiąją dalį komandos, bet ir ženkliai sumažina kaštus bei užtikrina didesnį greitį ir lankstumą.

  Edita Gudauskienė, „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.
  Edita Gudauskienė, „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

  „Matome, kad šiandien smulkiam ir vidutiniam verslui, ieškančiam komercinių patalpų nuomai, svarbu  patogi ir lengvai pasiekiama vieta bei erdvių pritaikomumas pagal jų poreikius. Būtent tai ir galima rasti „stock office“, kuriame dažniausiai 30–50 proc. patalpų būna skiriama sandėliui, maždaug tiek pat, prekių ekspozicijos ir prekybos erdvei, o likusioji dalis - įmonės biurui. Daugiafunkcės paskirties patalpos yra unikalios kaip ir bet kuris verslas, todėl jos lengvai prisitaiko prie kiekvieno kliento individualių poreikių. Jose esančias erdves galima lengvai modifikuoti ir jungti tarpusavyje, taip kuriant didžiausią pridėtinę vertę“, - sako Edita Gudauskienė, „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

  Lengvai pasiekiami bei gerai matomi

  Smulkiam ir vidutiniam verslui svarbus ir klientų srautas bei prekės ženklo matomumas, visa tai  dažniausiai taip pat gali pasiūlyti tokie daugiafunkcės paskirties projektai.

  „Pavyzdžiui, mūsų projektas „Stockholm“ yra vystomas pirmoje aplinkkelio ir magistralinio kelio linijoje – prie sankryžos, turinčios vieną didžiausių automobilių srautų šalyje. Būsimiems nuomininkams tai neabejotinai užtikrins ne tik gerą susisiekimą bei srautą, bet ir prekinių ženklų matomumą. O greta veikianti bei nuolat auganti prekybos ir sandėlių aptarnavimo ekosistema kurs papildomą vertę ir padės pritraukti naujų klientų“, – teigia E. Gudauskienė.

  Modernūs ir ekonomiškai atsiperkantys sprendimai

  Lietuvoje dar tik įsitvirtinantis „stock biurų“ segmentas jau pasižymi gana dideliu konkurencingumu, tad NT plėtotojai stengiasi išsiskirti ne tik moderniais sprendimais, bet ir pasiūlyti nuomotojams įvairių papildomų naudų.

  „Stockholm“ projekte naudojame specialią fasadinę sistemą, kuri pasižymi puikia šilumos ir garso izoliacija, vandens nepralaidumu bei atsparumu vėjo apkrovai. Taip pat projektas statomas atsižvelgiant į tvarumo standartus – siekiame gauti BREEAM „Very good“ žaliųjų pastatų vertinimo sertifikatą. Galiausiai, energija „Stockholm“ dalinai aprūpins saulės jėgainės, kurios bus montuojamos ant specialiai tam pritaikyto projekto stogo. Visi šie sprendimai užtikrins patogumą ir nedidelius patalpų išlaikymo kaštus“, – sako „Omberg group“ plėtros ir inovacijų ekspertė. 

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Rašyti komentarą 0
  Per šimtas modernizuotų daugiabučių per metus – sostinės įstaiga siekia šį skaičių padvigubinti Verslo tribūna

  Vilniuje per keletą metų pavyko išjudinti renovacijos procesus, tačiau atnaujinti reikėtų dar apie 5 tūkst.

  Statyba ir NT 2024
  2023.06.08
  Naują kompleksą Vilniuje atidariusi „Altechna“ planuoja plėstis JAV 1

  Rizikos kapitalo fondo „LitCapital“ valdoma lazerinės optikos UAB „Altechna“ antradienį Vilniuje atidarė...

  Pramonė
  2023.06.06
  Trys ministerijos kelsis į naujai kuriamą kvartalą Verslo tribūna

  Finansinė dabartinių pastatų vertė ir efektyvumas – tokios priežastys nulėmė sprendimą į A. Goštauto gatvės...

  Statyba ir NT 2024
  2023.06.05
  Nauji patalpų sprendimai smulkiam ir vidutiniam verslui: kodėl verta atkreipti dėmesį į „stock office“ Verslo tribūna 1

  Tradicinės prekybinės erdvės ir sandėliai jau kurį laiką nebėra vienintelis pasirinkimas smulkiam ar...

  Statyba ir NT 2024
  2023.05.30
  Šalia sostinės centro kuriamas administracinis kvartalas valstybei taupys milijonus Verslo tribūna 1

  Turto bankas Vyriausybės sprendimu įpareigotas pradėti administracinio kvartalo Vilniaus A. Goštauto g.

  Statyba ir NT 2024
  2023.05.25
  Nauji projektai statybinės technikos nuomos verslą atveda ir į regionus Verslo tribūna

  Įmonių grupės „Rentvėjus“ bendrovės šiemet suplanavo investuoti daugiau kaip 12 mln. Eur. Ši Lietuvoje...

  Statyba ir NT 2024
  2023.05.15
  Kada techniką racionaliau nuomotis nei pirkti? Verslo tribūna

  Daugeliui verslų, kuriems prireikia naudoti įvairią techniką ir įrangą, į šį klausimą nelengva atsakyti.

  Statyba ir NT 2024
  2023.05.02
  Keturi dalykai, kad NT projektas vyktų sklandžiai Verslo tribūna

  Ko reikia, kad nekilnojamojo turto projektas vyktų sklandžiai ir kokios dažniausios rizikos vystytojams?...

  Statyba ir NT 2024
  2023.04.19
  Augina investicijos ir siekis būti arčiau kliento Verslo tribūna

  Vis daugiau kompanijų priima sprendimą ne įsigyti techniką, kurios darbams prireikia tik tam tikram...

  Statyba ir NT 2024
  2023.03.31
  Investicinių NT sandorių rinkoje – atgijusios seniai pamirštos rizikos ir nuomos tęstinumo klausimai Verslo tribūna

  Lietuvos nekilnojamo turto sandorių rinkai pastarieji dveji metai buvo išskirtiniai. Reguliaciniai pokyčiai...

  Statyba ir NT 2024
  2023.03.27
  Planas: butus-viešbučius pažaboti, „co-living“ – įteisinti Premium 12

  Aplinkos ministerijos suburta darbo grupė parengė pasiūlymus, kaip keisti pastatų paskirčių reglamentavimą.

  Statyba ir NT
  2023.03.27
  Sostinė išsirinko geriausią idėją Kirdiejų rūmams sutvarkyti 1

  Vilniaus centre, prie Bernardinų sodo, esančių Kirdiejų rūmų architektūros konkurse jį organizuojanti miesto...

  Statyba ir NT
  2023.03.24

  Verslo žinių pasiūlymai