Kodėl vis daugiau transporto ir logistikos kompanijų naudojasi faktoringu? 

Reklama publikuota: 2019-11-18
Lukas Baškys, „SME Finance“ pardavimų vadovas.
svg svg
Lukas Baškys, „SME Finance“ pardavimų vadovas.

Transporto versle ilgi sąskaitų apmokėjimo terminai už įvykdytas paslaugas taikomi itin dažnai. Taip sudaromos patrauklios sąlygos klientams, tačiau patiems vežėjams jos dažnai kelia ir finansinių nepatogumų. Plečiantis finansavimo rinkos pasiūlai, atsiranda vis daugiau naujų finansavimo produktų, leidžiančių transporto kompanijoms efektyviai amortizuoti ilgus atsiskaitymo terminus. 

Remiantis „SME Finance“ klientų statistika, vežėjai sudaro daugiau nei penktadalį viso klientų sąrašo, ir tai yra antras pagal dydį sektorius, sėkmingai besinaudojantis „SME Finance“ faktoringo paslaugomis. Lyginant su praėjusiais metais, įmonės teikiamos paslaugos išlaiko populiarumą tarp prekybos ir transporto bendrovių, kurios atitinkamai sudaro 33 ir 22 proc. viso „SME Finance“ klientų portfelio.

Transportininkų pasirinkimą naudotis faktoringu lemia keli kriterijai:

   1.Finansavimas. Transporto įmonės linkusios savo klientams taikyti 30-60 d. ar dar ilgesnius sąskaitų atidėjimus už įvykdytas paslaugas. Tačiau tokia praktika neatleidžia nuo asmeninių įmonės įsipareigojimų – laiku apmokėti sąskaitas tiekėjams, išmokėti darbo užmokesčius, paskolų įmokas ir mokesčius, padengti kuro ir administracines išlaidas. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Šiuo atveju, faktoringo bendrovė sąskaitos pagrindu suteikia galimybę 80-90 proc. jos sumos gauti dar sąskaitos išrašymo dieną. Taip uždirbti pinigai veikloje panaudojami greičiau – išlaisvintos apyvartinės lėšos padeda palaikyti įmonės finansinį stabilumą. 

   2. Draudimas. Sąskaitų finansavimas yra neatsiejamas nuo draudimo paslaugos. „SME Finance“, bendradarbiaudama su prekinio kredito kompanija „Coface“ ir valstybės garantijų fondu „Invega“, siūlo savo klientams atidėto termino draudimo paslaugą. Ji apsaugotų klientą, jei pirkėjas neatsiskaitytų per sutartą terminą. 

Draudimo paslauga ypatingai svarbi nedideliam verslui, kurio klientų bazė dažniausiai nėra gerai diversifikuota, o vieno užsakovo neatsiskaitymas gali būti labai skaudus finansiškai ir daryti kertinę įtaką įmonės veiklos rezultatams.

   3. Administravimas. Faktoringo bendrovės administruoja gautinas sumas iš savo klientų užsakovų: surenka mokėjimus ir sužiūri, ar pilnai ir laiku atsiskaitoma; siunčia priminimus vėlavimų atveju, bendrauja su paslaugų užsakovais ir derina su klientais, jei atsiskaitymo terminai tampa ženkliai ilgesni; taiko išieškojimo paslaugą, jei nepavyksta rasti abipusio susitarimo.

Dažnai visas šias funkcijas įmonėse vykdo finansų skyrius. Samdant faktoringo paslaugą teikiančią bendrovę, taupomi žmogiškieji resursai, nes, priešingai nei įmonės finansininkui, faktoringo bendrovei tai įprastas darbas.

   4. Lankstumas. Naudojantis faktoringu atsiranda galimybė derėtis su klientais dėl kainų, kadangi gali būti ilginami atsiskaitymų terminai. Tuo pačiu, laiku vykdomi mokėjimai tiekėjams svarbūs išlaikant įmonės reputaciją, siekiant palankesnių pirkimo sąlygų.

Svarbu paminėti, kad stabilus įmonės įsipareigojimų vykdymas lemia ir palankesnį kreditorių vertinimą, palengvina finansavimo gavimą ar investicijų pritraukimą.

Transporto verslas tendencingai vis dažniau pritaiko sąskaitų finansavimo paslaugas ir dėl pačio proceso paprastumo, greičio, lankstumo, ne tokio ryškaus kainų skirtumo lyginant su bankų paslaugomis. Faktoringas taip pat prieinamas ir toms įmonėms, kurios neturi nekilnojamojo turto ar kito užstato, o tai ypač palanku pradedančiajam verslui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku