„Hnit-Baltic“ atvėrė visuomenei Lietuvos 3D žemėlapį, verslas turės susimokėti

UAB Hnit-Baltic, teikianti geografinių informacinių sistemų (GIS) sprendimus Baltijos šalyse, atvėrė visuomenei supaprastintą Lietuvos 3D žemėlapį. Jis pasiekiamas Maps.lt svetainėje. Verslui, viešojo sektoriaus atstovams, ūkininkams ir kariškiams siūloma įsigyti detalesnius 3D žemėlapius, tinkančius profesinei veiklai.
Tiesa, bendrovė kol kas negali pasakyti, kiek tiksliai tai kainuos, mat projektas į viešumą paleistas tik vakar ir dar yra bandymų stadijoje (angl. beta version).
Kainos priklausys nuo apimties, t.y. nuo teritorijos ploto, kurios žemėlapio reikia užsakovui, dydžio. Taip pat nuo žemėlapio detalumo ir duomenų, kurių prašys klientas, aiškina Jolanta Masionienė, Hnit-Baltic rinkodaros vadovė.
3D Lietuvos modelis sukurtas naudojant Nacionalinės žemės tarnybos, Aplinkos apsaugos agentūros bei savivaldybių georeferencinių duomenų rinkinius. Taip pat kartografijos technologijų, lazerinių skenerių ir bepiločių orlaivių pagalba surinktus duomenis. Kuo daugiau tokių duomenų reikės sudėti į užsakomą žemėlapį, tuo didesnė bus užsakymo kaina.
Trimačiai žemėlapiai gali būti taikomi daugelyje sričių, pradedant žemės ūkiu, baigiant energetika. Be to, kaip rodo Google pavyzdys, žemėlapiai gali tapti daugelio naujų paslaugų pagrindu. Todėl Hnit-Baltic tikisi, kad verslą 3D žemėlapiai sudomins.
Visuomenei pristatomas supaprastintas Lietuvos 3D modelis. Profesionalūs vartotojai nekilnojamojo turto vystytojai, miestų planuotojai ir projektuotojai, kariškiai, ūkininkai, skaitmeninių žaidimų kūrėjai gali įsigyti detalesnius 3D žemėlapius. Tai yra tik pirmoji projekto versija. Ateityje Lietuvos 3D žemėlapį bus galima plėtoti įkelti naujus ir projektuojamus statinius, įterpti BIM (statinio informacinio modeliavimo) objektus, papildyti kitais informaciniais sluoksniais, plėtoti išmaniųjų miestų projektus, įtraukiant bendruomenes į visuomenei aktualių klausimų svarstymą, viešųjų erdvių vystymą, sako Linas Gipiškis, Hnit-Baltic vadovas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti