„Naujasis knygnešys 2016“: į Abu Dabį keliaus 6 komandos

Publikuota: 2016-05-27
Nacionalinėje atrankoje, kaip ir WSA renginyje, svarbiausios kriterijus yra ne sprendimo komercinimo galimybės ar jo komercinė nauda, o įtaka, kurią spredimas gali padaryti visuomenei. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Nacionalinėje atrankoje, kaip ir WSA renginyje, svarbiausios kriterijus yra ne sprendimo komercinimo galimybės ar jo komercinė nauda, o įtaka, kurią spredimas gali padaryti visuomenei. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Išrinkti nacionalinio mobilaus turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2016“ laureatai. Šeši nugalėtojai – po vieną kiekvienoje iš šešių konkurso kategorijų – atstovaus Lietuvai gruodį vyksiančiame Jungtinių Tautų globojamame pasauliniame geriausių m. sprendimų konkurse „World Summit Award Mobile 2016“ Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Pristatome šių metų nacionalinio konkurso nugalėtojus.

M. įtraukimo ir įgalinimo kategorija

Nugalėjo Ilya Zudino ir Pavelo Panovo sprendimas „Plag“. Tai savotiškas socialinis tinklas mobiliosios programėlės pavidalu, kuriame informacija dalijamasi geolokacijos principu. T.y. įrašas pirmiausiai siunčiamas asmenims, esantiems arčiausiai.

„Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“ vartotojai yra tiesiogiai susiję ir priklausomi nuo kitų vartotojų. T.y. kiekvienas vartotojas turi savo kontaktų ratą (angl. „friends“ ir „followers“). Pirma reikia šį ratą praplėsti, pridedant draugus ir pažįstamus – tik taip galima gauti informaciją (neskaitant reklamų). Bet tai nėra informacija, kurią žmogus pats pasirenka matyti, tai informacija, kurią nori parodyti pažįstami vartotojai.

„Plag“ nuo „Facebook“, „Instagram“ ir kitų soc. tinklų skiriasi tuo, kad jame nėra „draugų“ ir sekimo funkcijų. Kai vartotojas paleidžia pranešimą, jis tiesiog pasklinda tinkle. Jei vartotojas, gavęs pranešimą, brūkšteli ekraną aukštyn, jis nusprendžia, kad informacija svarbi arba įdomi ir pranešimas geolokacijos principu siunčiamas toliau.

Šioje platformoje taip pat įdiegtas besimokantis dirbtinio interlekto algoritmas, kuris laikui bėgant perpranta vartotojo ir jo draugų pomėgius ir pradeda filtruoti gaunamą bei siunčiamą informaciją.

M. sveikatos ir gyvenimo būdo kategorija

Nugalėjo leidyklos „Alma Littera“ sprendimas „Kakės Makės nuotykiai“. Tai edukacinis žaidimas vaikams, skatinantis mokytis pramogaujant. Čia vaikai gali atlikti gerus darbus, mokosi teisingai valytis dantis, atpažinti maisto produktus, kuriuos sveika valgyti kasdien, susipažinti su kūno dalimis, susitvarkyti kambarį ir pan. Už gerai atliktas užduotis programėlė apdovanoja vaikus specialiais ženkliukais.

Beje, „Kakė Makė“ jau seniai nebėra vien tik mobilusis sprendimas. Kuriama visa „Kakės Makės“ produktų linija. Šis iš vaikiškų knygų išaugęs prekės ženklas jau dabar leidyklai „Alma littera“ neša dalį pajamų iš pardavimų, susijusių su juo.

Sutartys pasirašytos ir jau pasirodė naujieji „Kakės Makės“ bendri gaminiai su „Margaritos“, „Ecodentos“ (UAB „Biok laboratorija“), „Vichy“ (UAB „Švyturys-Utenos alus“), AB „Vilniaus duonos“ prekės ženklais, taip pat produktus su šiuo prekės ženklu jau gamina ir Vilniaus paukštynas, Varėnos pieninė, „Švenčionių vaistažolių“ gamykla.

Šis prekės ženklas jau žengia ir į kitas šalis. Knygos yra išverstos į latvių, danų, rusų, graikų kalbas, dėl jų vertimo bendrovė kalbasi su Izraeliu, Japonija, Kinija. Į šias kalbas bus verčiama ir programėlė „Lakės Makės nuotykiai“.

M. mokymosi ir švietimo kategorija

Nugalėjo MB „Mėgintuvėlis“ sprendimas „Trybie journey“ Šis sprendimas, tai interaktyvi pasaka papildyta gamtos mokslų eksperimentais. Vaikai skaitydami pasakos herojaus „Mėgintuvėlio“ nuotykius yra skatinami atlikti įvairias fizikos ir chemijo užduotis bei eksperimentus. Pasaka sukurta taip, kad į vaikų mokymosi procesą būtų įtraukti ir tęvai – nemaža dalis užduočių sukurta taip, kad tėvai turi padėti vaikams jas atlikti arba paaiškinti, kodėl vienokie ar kitokie dalykai vyksta.

Taigi, sprendimas turi du uždavinius, paskatinti mokymąsi per pramogas ir paskatinti tęėvus daugiau laiko praleisti su vaikais.

Beje, programėlėje pateikiamos aktyvios nuorodos į „Vikipedijos“ enciklopediją, kur tėvai ir patys gali praturtinti savo žinias, o esant reikalui išplėsti ir vaikų akiratį.

Interaktyvioji knyga yra išleista 2016 m. anglų kalba, tai lietuviškos pasakos „Mėgintuvėlio kelionės“ interaktyvioji versija užsienio rinkoms. Šiuo metu produktas parduodamas pasaulinėje rinkoje, planuojami papildomi vertimai kitomis kalbomis.

M. išmaniosios gyvenvietės ir urbanizacijos kategorija

Nugalėjo Mindaugo Mizaro sprendimas „Kinderwibe“ – programėlė, skirta pateikti informaciją darželius lankančių vaikų tėvams ar globėjams ir bendrauti su kitais tėvais.

Darželio auklėtojos per šią programėlę gali informuoti tėvus apie vaitų pasiekimus ir tai, kaip jie praleido dieną. Tėvai, savo ruožtu, gali pateikti klusimus ir diskutuoti. Programėlė taip pat leidžia su kitais tėvais ir darželio auklėtojomis dalintis nuotraukomis iš darželio ar švenčių. Kitaip tariant, „Kinderwibe“ tai savotiška socialinė platforma tėvams, auginantiems mažus vaikus. Ji sprendžia ir skirtingų komunikacijos kanalų problemą. Darželio auklėtojos iki anksčiau komunikavo su tėvais, tačiau informaciją jiems siųsdavo skirtingais kanalais: el paštu, „Skype“, žinutėmis ar kitaip. Dalis informacijos pasimesdavo, o visiems tėvams skirtą bendrą informaciją tekdavo kopijuoti į skirtingas programas ir daug kartų siųsti, nes nebuvo vieno kanalo.

M. verslo ir komercijos kategorija

Nugalėjo UAB „Interactio“ sprendimas „Interactio“, kuris leidžia sutaupyti konferencijų organizatoriams. „Interactio“ tai mobili programėlė, pakeičianti gana brangiai kainuojančią sinchroninio vertimo įrangą. Interactio transliuoja garsą į dalyvių mobiliuosius telefonus. Vertėjo darbas nesikeičia, jis sėdi kabinoje ir verčia. Tačiau garsas, užuot sklidęs į specialius įrenginius, transliuojamas į konferencijos dalyvių išmaniuosius telefonus arba planšetes. Tam tereikia vertėjo mikrofoną prijungti prie kompiuterio.

Kūrėjų teigimu, tokia sistema padeda sutaupyti iki 80% dabar patiriamų vertimo įrangos kaštų, leidžia įtraukti tuos, kurie ne visiškai supranta pranešimų pagrindinę kalbą bei tuos, kurie turi klausos negalią. be to, reikia mažiau personalo, nes nėra įrangos, kurią reiktų išdalinti bei surinkti,

M. kultūros ir turizmo kategorija

Nugalėjo Arvydo Doto sprendimas „PamatykLietuvoje.lt“. Tai naršykles pagrindu veikiantis turistų gidas, apimantis visą Lietuvą. Šis portalas sprendžia svarbią turizmo problemą – fragmentiškai pateikiamą ir po įvairius portalus išsklaidytą informaciją.

Informacijos apie lankytinus objektus, turistinius ir pažintinius takus bei maršrutus yra, tačiau ji labai fragmentiška ir išbarstyta. Kiekvienas turizmo informacijos centras, kiekvienas miestas ar saugoma teritorija informacijos pateikimu rūpinasi savo nuožiūra – taip kaip moka ar leidžia galimybės. Tačiau vienoje vietoje susistemintos informacijos apie tai, ką galima nuveikti ir pamatyti Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Portale „PamatykLietuvoje.lt“ pateikiami šimtai kelionių maršrutų ir tūkstančiai lankytinų bei turizmo infrastruktūros objektų interaktyviame žemėlapyje. Be to, patys turistai gali šį žemėlapį pildyti savo atrastais maršrutais, o „PamatykLietuvoje.lt“ komanda, patikrina ir papildo informaciją.

„Šiemet jau 11-ąjį kartą organizuotame „Naujojo knygnešio“ konkurse turėjome galimybę susipažinti su labai įvairiais lietuviškais m. turinio sprendimais: nuo interaktyvių knygų iki socialinių informacijos dalijimosi platformų, nuo lavinančių žaidimų iki pažangių verslo valdymo sprendimų. Džiugu, kad šiemet net trijų nugalėtojų sprendimai susiję su vaikais: jų inovatyviu mokymu, sveikos gyvensenos skatinimu, nuolatinio ryšio su jais palaikymu. Tikiu, kad šių metų laureatai – būtent tie sprendimai, kurie gali sėkmingai rungtis pasauliniame „WSA-Mobile“ konkurse“, – sako Ieva Žilionienė, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) Strategijos departamento direktorė, Pasaulio viršūnių apdovanojimų nacionalinė ekspertė ir pasaulinės komisijos narė.

Ji priduria, kad nacionalinėje atrankoje „Pasaulio viršūnių apdovanojimus“ pirmiausiai ieškoma sprendimų, kurie būtų naudingi ir įdomūs arba pritaikomi ne tik Lietuvos, bet ir kitų pasaulio valstybių vartotojams. Tačiau kiekvienais metais išrenkamas ir apdovanojamas vienas sprendimas, kuris, nors ir nėra siunčiamas į pasaulinį konkursą, yra itin svarbus Lietuvai ir jos gyventojams. Šiemet ši specialioji nominacija atiteko VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ išmaniajai programėlei „Mano kraujas“, kuri skatina neatlygintiną kraujo donorystę, maksimaliai supaprastina donorystės procesą ir parodo jo skaidrumą.

Konkursą „Naujasis knygnešys 2016“ organizuoja IVPK kartu su Ryšių reguliavimo tarnyba.

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Ericsson“ sutiko su 1 mlrd. USD bauda kyšininkavimo byloje

Švedijos telekomunikacijų kompanija „Ericsson“ sumokės per 1 mlrd. USD  baudų ir taip užbaigs JAV institucijų...

Rinkos
13:58
Profesorė S. Jarmalaitė: vėžys nebėra mirtina liga Premium

Genetikos profesorė, biologijos mokslų daktarė Sonata Jarmalaitė, Nacionalinio vėžio instituto (VNI)...

Laisvalaikis
13:00
„World Summit Awards“ finale – net šeši Lietuvos projektai

Jungtinių Tautų globojamo Pasaulio viršūnių apdovanojimų (angl. World Summit Awards 2019) konkurso pirmąjį...

Paslaugos
08:25
„Revolut“ žengia pirmuosius žingsnius į pensijų kaupimo rinką 3

Jungtinės Karalystės startuolis „Revolut“, turintis lietuvišką bankinę licenciją, žengia pirmuosius žingsnius...

Rinkos
2019.12.06
JAV persekioja su Rusijos valdžia siejamus kibernetinius nusikaltėlius

Jungtinės Valstijos paskelbė persekiojančios Rusijos kibernetinių nusikaltėlių grupuotę, kurios...

Verslo aplinka
2019.12.06
Autonominių fabrikų dar teks palaukti – 5G diegimas Lietuvoje prasidės 2021 m. Premium 3

Gigabitinę spartą, nejuntamą vėlinimą ir kitus pranašumus žadantis 5G ryšys Lietuvoje bus pradėtas diegti po...

Paslaugos
2019.12.06
„Swedbank“ pradeda siūlyti „Apple Pay“ mokėjimus 5

„Swedbank“ privatiems klientams, turintiems bekontaktes „Mastercard“ korteles, atveria „Apple Pay“...

Paslaugos
2019.12.05
Tarptautiniame „fintech“ reitinge Lietuvai atiteko 4 vieta

Jungtinės Karalystės bendrovės „Findexable“ sudarytame tarptautiniame finansinių technologijų („fintech“)...

Technologijos
2019.12.05
Startuolis „Perfection.AI“ pritraukė naują 150.000 Eur investiciją 

Prieš kiek daugiau nei metus veiklą pradėjęs startuolis „Perfection.AI“ (UAB „Perfectionai“), kuriantis...

Technologijos
2019.12.05
„Huawei“ prašo JAV atšaukti draudimą pirkti bendrovės įrangą 3

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ ketvirtadienį pranešė pateikusi prašymą JAV teismui atšaukti...

Paslaugos
2019.12.05
Konferencija BIM FORUM VILNIUS 2019: STATYBŲ DIENA Verslo tribūna

Š. m. lapkričio 21 d. Vilniuje įvyko konferencija BIM FORUM VILNIUS 2019: STATYBŲ DIENA. Trečią kartą...

Statyba ir NT
2019.12.05
Interviu su pagrindiniu „Light Conversion“ akcininku: įmonė įkurta siekiant išlaikyti protus per pirmąją emigracijos bangą Premium 3

Lietuvišku Billu Gatesu kartais vadinamas dr. Romualdas Danielius – geidžiamiausio darbdavio Lietuvoje UAB...

Technologijos
2019.12.05
Chirurginių operacijų komplikacijų riziką mažins pasitelkdami pažangias technologijas Verslo tribūna

2017 m. Londono Queen Mary universiteto atliktos mokslinės studijos duomenimis, kasmet po chirurgų peiliu dėl...

Technologijos
2019.12.04
„Google“ įkūrėjai traukiasi iš „Alphabet“ vadovų

Larry Page‘as ir Sergey Brinas, „Google“ įkūrėjai, paskelbė, kad traukiasi iš „Google“ valdančios kompanijos...

Technologijos
2019.12.04
„ACC Distribution“ tapo oficialiu „Xiaomi“ įrenginių distributoriumi Baltijos šalyse Verslo tribūna 8

Viena stambiausių didmeninės prekybos bendrovių „ACC Distribution“ Baltijos šalyse sudarė bendradarbiavimo...

Prekyba
2019.12.04
Kai klientai ateina iš uždaros bendruomenės, pardavimų prireikia po pusantrų metų Premium

Versle pasitikėjimas pelno gerų atsiliepimų, o šie augina klientų ratą. Bet jei klientus dar saisto tvirtos...

Gazelė
2019.12.04
„Bitės“ technologijų vadovas: ar Lietuva išliks greito interneto lydere pasaulyje? Verslo tribūna

„Internetas Lietuvoje – greičiausiais pasaulyje“. Tokias ir panašias antraštes esame įpratę matyti, tačiau...

Technologijos
2019.12.03
Ar veido atpažinimo sistemos įtvirtins visuotinį mūsų sekimą? Premium

Veido atpažinimo technologija – vienas svarbiausių naujųjų išradimų, galinčių transformuoti ekonomikos...

Verslo klasė
2019.12.03
Startuoja „TV3 Grupės“ turinio platforma „Go3“ 5

„Teliai“ vos spėjus savo turinio transliavimo platformą atverti visiems vartotojams, „TV3 Grupė“ (anksčiau...

Paslaugos
2019.12.03
„Crocs“ pasiekė aukštumas: kodėl klasikinės klumpės vėl „ant bangos“? Verslo tribūna

JAV kompanijos „Crocs“ batus oficialiai avi jau trečdalis Lietuvos: šalyje šį rudenį buvo parduotas...

Prekyba
2019.12.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau