2023-09-08 15:19

„INVL Renewable Energy Fund I“ viešai pasiūlys obligacijų su 10% pajamingumu

Liudas Liutkevičius, „INVL Renewable Energy Fund I“ vykdantysis partneris. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Liudas Liutkevičius, „INVL Renewable Energy Fund I“ vykdantysis partneris. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
„INVL Asset Management“ valdomas į atsinaujinančios energetikos projektus investuojantis fondas „INVL Renewable Energy Fund I“ žengia į viešą obligacijų rinką ir per valdomą įmonę „REFI Energy“ sieks išplatinti investuotojams iki 4,5 mln. Eur vertės fiksuotų palūkanų obligacijų.

Fondo įmonė „REFI Energy“ privatiems ir instituciniams investuotojams Lietuvoje siūlys įsigyti 100 Eur nominalios vertės obligacijų, kurių pajamingumas sieks 10%. Numatytas obligacijų emisijos terminas – iki 2 metų.

Emitentas pasilieka teisę išpirkti jas už papildomą 1% mokestį, jei išperkama per 9–12 mėn. iki obligacijų išpirkimo dienos, už papildomą 0,5% mokestį, jei išperkama per 6–9 mėn. iki išpirkimo dienos, ir nemokant jokios papildomos premijos, jei išperkama 6 mėn. iki išpirkimo dienos.

Leidžiamos obligacijos bus prijungiamos prie jau išleistų „REFI Energy“ obligacijų pagal „REFI Energy“ 8 mln. Eur obligacijų bendrąsias sąlygas. Pagal jas šių metų birželio pabaigoje iš investuotojų jau buvo pritraukta 3,5 mln. Eur, išplatinus 2 metų trukmės neviešą 9,5% fiksuotų palūkanų obligacijų emisiją.

„INVL Renewable Energy Fund I“ obligacijos investuotojams bus platinamos nuo rugsėjo 8 d. iki rugsėjo 18 d. imtinai, o su emitento „REFI Energy“ parengtu Informaciniu dokumentu galima susipažinti ir jo kopijas gauti bendrovės buveinėje ar interneto svetainėje.

Viešą obligacijų emisiją koordinuoja ir platina Šiaulių bankas. Emitento sertifikuotas patarėjas yra advokatų kontora „TGS Baltic“, obligacijų savininkų patikėtinis – bendrovė „Audifina“.

Šia obligacijų emisija „INVL Renewable Energy Fund I“ finansuos atsinaujinančios energetikos plėtros projektus Lenkijoje ir Rumunijoje.

„Saulės jėgainių projektų statyba Rumunijoje ir Lenkijoje įsibėgėja, todėl didėja lėšų poreikis projektams vystyti. Obligacijų emisijos leidimas mums yra dar vienas įrankis pritraukti papildomą kapitalą fondo investicijoms į atsinaujinančią energetiką“, – bendrovės pranešime cituojamas Liudas Liutkevičius, „INVL Renewable Energy Fund I“ vadovaujantis partneris.

Lenkijoje fondas investuoja į projektus, kurių bendra galia siekia 33 megavatus (MW), Rumunijoje – 451 MW. Projektams pasiekus priešstatybinę stadiją, įsibėgėja pasiruošimas statyboms ir pačios statybos tiek Lenkijoje, tiek Rumunijoje. Bendros investicijos į valdomą projektų portfelį sieks apie 350 mln. Eur ir tai yra didelis įsipareigojimas plėtoti ir remti švarią energiją.

Per 6 mėn. nuo obligacijų emisijos platinimo pabaigos išplatinti vertybiniai popieriai bus įtraukti į „Nasdaq Vilnius“ administruojamą alternatyviąją vertybinių popierių rinką „First North.

Šiuo metu „INVL Renewable Energy Fund I“ iš investuotojų jau yra pritraukęs 61,4 mln. Eur.

52795
130817
52791