Įsiklausė į C lygio vadovų poreikius: „Lenovo“ ir AMD sukūrė naujos kartos nešiojamuosius kompiuterius

Reklama publikuota: 2022-12-01
svg svg

„Kompiuteris „ThinkPad Z13“ – tai visiškai naujas verslo klasės modelis, todėl norėjosi pabandyti, kaip jis limpa prie rankų. Iš tiesų, vos paėmęs įsitikinau, kad tai išskirtinio dizaino ir kokybės kompiuteris, net palyginti su iki šiol naudotais „Lenovo“ verslo klasės kompiuteriais“, – apie pirmąsias darbo savaites su naujuoju „Lenovo“ įrenginiu atsiliepia Eligijus Baikauskas, didžiausios statybinės įrangos nuomos kompanijos Baltijos šalyse „Ramirent Baltic“ Vilniaus filialo vadovas.

Beje, E. Baikauskas visuomet renkasi tik „Lenovo“ kompiuterius verslui, tad objektyviai gali palyginti šio gamintojo įvairius modelius. Anot jo, net nebūdami kažkokių daiktų vergais – telefonų, kompiuterių, automobilių, – bet, jei jie naudojami kiekvieną dieną, yra ne tik smagu, bet ir būtina, kad jie būtų aukštos klasės, kai „tenkina ne tik basic (pagrindinius) poreikius, bet ir aukštesnius reikalavimus ar net viršija lūkesčius“. „Man svarbu, kad darbui galėčiau išnaudoti prietaiso suteikiamas galimybes“, – pažymi „Ramirent Baltic“ Vilniaus filialo vadovas.

Naujieji „ThinkPad“ – Z13 ir Z16

Anot Ado Liubanco, „Lenovo“ pardavimų verslui atstovo Baltijos šalyse, juokaujama, kad kiekvienas vadovas nori aukščiausios klasės „ThinkPad“ kompiuterio, bet ne visi turi galimybę jį įsigyti. Šiemet „ThinkPad“ prekės ženklas šventė 30-metį. Būtent šia proga „Lenovo“ rinkai pristatė alternatyvų įrenginį vadovui – iki šiol asortimente nebuvusią naują seriją „ThinkPad Z“.

Naujos Z serijos verslo klasės nešiojamieji kompiuteriai „ThinkPad Z13“ ir „ThinkPad Z16“, atitinkamai, 13 ir 16 colių ekranų įstrižainių, išsiskiria naujais dizaino sprendimais, pagaminti iš perdirbto aliuminio ir veganiškos odos. Pirmasis vos 14 mm storio ir ypač lengvas (sveria 1,25 kg), o antrasis, atitinkamai, 15,6 mm ir 1,97 kg. Išskirtiniai jie ir ypač didele raiška bei siauromis kraštinėmis – Z13 ekrano ir korpuso santykis 91,6%, o Z16 – 92,3%, ilgai – apie 15 val. – tarnaujančiomis baterijomis. Pirmasis aprūpintas naujausiu ir išskirtiniu „AMD Ryzen PRO R7 6860Z“ procesoriumi su AMD RDNA-2 grafika, „Dolby Voice Atmos“ garsiakalbių sistema, o Z16 – „AMD RyzenTM PRO R9 6950 H“ serijos procesoriumi, „AMD RadeonTM RX6500M“ grafika su „SmartShift“ technologija.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„ThinkPad Z13“ – išskirtinės savybės verslui

„Pabandęs Z13 įsitikinau, kad man šis kompiuteris labai patinka – jaučiasi žymiai spartesnis kompiuterio darbas, aukštesnė vaizdo raiška, geresnė garso kokybė. Kadangi tai kasdieninis darbo įrankis, labai svarbu, kad jis būtų tinkamos kokybės. Pavyzdžiui, dažnai tenka dalyvauti vaizdo pokalbiuose, tai iš karto pajutau, kad naujasis kompiuteris suteikia žymiai geresnę vaizdo ir garso kokybę, – apie naująjį darbo įrankį pasakoja „Ramirent Baltic“ Vilniaus filialo vadovas. – Naujasis mano kompiuteris „ThinkPad Z13“ turi aiškių privalumų prieš anksčiau naudotą „Lenovo“, nors, kai turėjau pastarąjį, atrodė, kad jis dirba puikiai, visko jame užtenka ir geriau būti negali. Pasirodo – gali!“

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1778?placement=

Anot E. Baikausko, kompiuterio pasirinkimo kriterijai priklauso nuo to, kokius uždavinius jam keli, kokius darbus su juo atlieki. Vadovui, matyt, svarbu, kad jis atitiktų verslo klasės reikalavimus.

„Man iš karto patiko, kad jis kompaktiškas, atrodo mažas, nes ekranas 13 colių. Tačiau dabar, kai su juo dirbu visur – namuose, keliaudamas, lėktuve, tenka ir į lovą pasiimti, – įsitikinau, kad toks dydis optimalus ir kompiuteris labai patogus įvairiems gyvenimo atvejams. Be abejo, įvertinau ir kompiuterio spartą, greitį, patikimumą, saugumą, – tikina „E. Baikauskas. – Beje, neseniai dalyvavau „Ramirent Baltic“ vadovų susitikime, tai jame kolegos iš karto atkreipė dėmesį į mano naująjį kompiuterį ir ėmė apie jį klausinėti. Iš tiesų, jo dizainas išskirtinis, bet svarbiausia – labai orientuotas į patogų naudojimą.“

Atitinka vadovų poreikius

Giedrė Ruginytė-Čepienė, IT paslaugų UAB  „Heksimus“ direktorė.
Giedrė Ruginytė-Čepienė, IT paslaugų UAB  „Heksimus“ direktorė. 

Kompiuterių ekspertai pritaria, kad E. Baikausko paminėti aspektai puikiai atitinka ir kitų vadovų poreikius, nes įrenginys turi būti mobilus, praprastas ir patogus naudoti bet kurioje darbo vietoje, nes dabar jos dažnai keičiamos – dirbama iš namų, biuro, kelionėse, gyvuose susitikimuose ir pan., estetiškas – inovatyvaus dizaino, bet išlaikyti profesionalumą, našus – sudėtingoms darbo užduotims atlikti iš bet kur, saugus – garantuoti išorinį ir kibernetinį saugumą, nes dirbant su svarbiais įmonės duomenimis būtina užtikrinta apsauga ir sprendimai.

„Įmonių vadovai kelia itin aukštus reikalavimus savo darbo kompiuteriui. Mes, kaip įvairios kompiuterinės įrangos pardavėjai, puikiai žinome, kokių techninių parametrų kompiuterio reikia vadovo kasdienei veiklai. Tačiau taip pat žinome, kad ne ką mažiau svarbus yra jo dizainas, dydis, svoris, mobilumas. Vadovai taip pat ieško išskirtinumo. Vos pasirodęs šis naujas premium klasės įrenginys sulaukė susidomėjimo. Dėl limituoto prieinamumo Lietuvoje jų nėra daug, tačiau išrankiausieji nusiteikę palaukti“, – teigia Giedrė Ruginytė-Čepienė, IT paslaugų UAB „Heksimus“ direktorė.

Z serija – naujas požiūris į verslo kompiuterį

„Tai aukščiausio lygio įrenginys, kuris gaminamas galvojant apie tvarumą, našumą ir naują, dar nematytą „ThinkPad“ dizainą. Siekiant tvarumo įrenginiui gaminti naudojamas perdirbtas aliuminis arba veganinė oda, o pakuotėje nerasite jokio plastiko, tik perdirbamas medžiagas. AMD šiam įrenginiui suteikė išskirtinai našų „AMD Ryzen™ R7 6850U“ procesorių, o „Lenovo“ techniniai aušinimo ir kompiuterio architektūros sprendimai leidžia iš jo išspausti produktyvumo maksimumą“, – pasakoja Adas Liubancas, „Lenovo“ pardavimų verslui atstovo Baltijos šalyse.

Adas Liubancas, „Lenovo“ pardavimų verslui atstovas Baltijos šalyse.
Adas Liubancas, „Lenovo“ pardavimų verslui atstovas Baltijos šalyse.

Jis rekomenduoja naująjį įrenginį palaikyti rankose ir išbandyti, kad įsitikintumėte, jog „tai visiškai naujas požiūris į vos 1,25 kg sveriantį ypač mobilų kompiuterį, kurio formos, medžiagos ir ekrano santykis su kraštinėmis lenkia iki šiol turėtą vartotojo patirtį“.

Z kartai – nauji AMD ir „Lenovo“ standartai

Aivaras Artiškevičius, kompiuterinės technikos ir programinės įrangos tiekimo UAB „F9 Distribution Baltic“ „Lenovo“ verslo vystymo vadovas, pasakoja, kad šiuo metu AMD turi apie 40% verslo kompiuterių rinkos Baltijos šalyse, kai 2017 m. turėjo iki 15%.

Aivaras Artiškevičius, UAB „F9 Distribution Baltic“ „Lenovo“ verslo vystymo vadovas.
Aivaras Artiškevičius, UAB „F9 Distribution Baltic“ „Lenovo“ verslo vystymo vadovas.

„AMD turi visišką technologinį pranašumą. Dauguma nešiojamų verslo produktų yra su 6 nano metrų technologija, tačiau AMD nestabdo ir netrukus turėsime 5 nano metrų technologiją. Dėl to procesoriai našesni ir greitesni, jie naudoja mažiau elektros, mažiau kaista, o dėl to galime rečiau krauti bateriją. „Lenovo“ platformos, turinčios AMD, dažniausiai patrauklesnės ir kainos atžvilgiu, tad šie niuansai padeda jiems augti. Mano prognozė vertinant 1–2 metų perspektyvą – jie turės 50–60% ar daugiau Baltijos ir Šiaurės šalių rinkos, – prognozuoja A. Artiškevičius. – Tačiau kad ir kaip dabar smagu kalbėti apie augimą, ilgą laiką vienas didelis trūkumas buvo tas, jog „Lenovo“ neturėjo AMD premium produkto. Kai „Intel“ visada dominavo su „x1 carbon“, AMD neturėjo ką pasiūlyti. Aukščiausia klasė visą laiką buvo T14S ir P14S. Taigi, šiemet jie išleido solidų premium produktą „Lenovo ThinkPad Z13“, kuris savo įvaizdžiu lenkia daugelį konkurentų ir yra skirtas įvairiose darbo vietose dirbantiems ir daug keliaujantiems verslo atstovams.“

„F9 Distribution Baltic“ „Lenovo“ verslo vystymo vadovas akcentuoja, kad įrenginys tvirtas, ypatingai stilingas ir yra vienas iš galingiausių tokio svorio nešiojamas kompiuteris verslui.

Algis Buivydas, „Heksimus“ verslo vystymo vadovas, taip pat pastebi, kad vis dar susiduriama su vartotojų skepticizmu dėl kompiuterių su AMD procesoriais, vis dar likę įsitikinimų, kad AMD procesorius labiau kaista, yra lėtesnis nei „Intel“ ir mažiau patikimas. Anot jo, pirmoji „ryzen“ karta turėjo tvarkyklių/drivers problemų bei programinės įrangos „Microsoft Teams“ iššūkių, tačiau su kitomis kartomis tai buvo išspręsta.

Algis Buivydas, IT paslaugų UAB „Heksimus“ verslo vystymo vadovas.
Algis Buivydas, IT paslaugų UAB „Heksimus“ verslo vystymo vadovas.

„Kol kas praėjo tik kelios dienos, kai pakeičiau savo „ThinkPad X1 Carbon“ su „Intel“ į naująjį „ThinkPad Z13“ su AMD procesoriumi, – pirmasis įspūdis labai geras. Man labai patinka juntamai didesnė sparta (daugiau nei trigubai! nuo tik keliomis kartomis senesnio „Intel“ procesoriaus) tiek kompiuteriui startuojant, tiek naudojant kamerą ir veido atpažinimo programinę įrangą, vaizdo perjungimą į išorinius monitorius ir t. t., – pirmaisiais įspūdžiais dalinasi „Heksimus“ verslo vystymo vadovas. – Ne mažiau patinka ir naujas 16:10 ekrano formatas. Tiesą sakant, niekada nesupratau gamintojų anksčiau deklaruoto 16:9 privalumo (nebent tik jiems patiems reikalingo ekonominio), kai dažniausi mano darbo įrankiai „MS Outlook“, „Word“, „Excel“ ar ERP daugiau informacijos sutalpina į aukštį, o ne plotį. Negaliu nepaminėti odinio kompiuterio dangčio, aliuminio korpuso – kompiuteris atrodo ypač kokybiškai. Tad kol kas įspūdis pats geriausias, tikiuosi jis nepasikeis ir po metų naudojimo“.

IT specialistai pastebi, kad šiemet pradėti gaminti naujieji „Lenovo“ kompiuteriai ne atsitiktinai yra pavadinti Z serija – jie atitinka Z kartos mobilumą, aukštus reikalavimus dizainui, našumui ir saugumui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Prekyba“
Rašyti komentarą 0
„Akropolis“ Vilniuje planuoja priestatą, derina jį su visuomene

Prekybos centrus valdančios bendrovės „Akropolis Group“ planuose – ne tik naujas komercinis kvartalas,...

Prekyba
2022.12.31
Didžiausio skaitytojų dėmesio 2022 m. sulaukę prekybos rubrikos „Premium“ straipsniai

2022 m. „Verslo žinių“ skaitytojų dėmesį patraukė interviu su prekybos sektoriaus lyderiais, žinomų prekės...

Prekyba
2022.12.31
Gruodį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Gruodį Vilniuje pradėta būsto projekto plėtra, baigtos kito gyvenamojo objekto statybos. Kaune pastatyta...

Statyba ir NT
2022.12.31
Verslininkų patirtis: kokie netikėti metai – tokie ir sprendimai Premium

Pavadinti 2022-uosius išbandymų metais reikštų nepriskirsti jiems jokio epiteto, nes su sudėtingomis...

Gazelė
2022.12.30
Azijietiškų prekių tinklas „Miniso“ pasiekė Lietuvą: suplanuota plėtra didžiuosiuose PC Premium 14

Azijos investuotojams priklausantis prekės ženklas „Miniso“, siūlantis namams, grožiui ir laisvalaikiui...

Prekyba
2022.12.30
Kanapių verslo imtis bus paprasčiau ir pelningiau Premium

Seimui leidus auginti daugiau pluoštinių kanapių veislių, gamintojai neabejoja, kad šis sprendimas bus...

Gazelė
2022.12.30
Ekonomistai apie 2023: ūkį toliau veiks karas Ukrainoje, dažniau girdėsime žodžius „krizė“ ir „recesija“

Rusijos sukeltas karas Ukrainoje bei neapibrėžtumas dėl jo kitąmet bus reikšmingiausias, arba vienas iš...

Verslo aplinka
2022.12.29
„Dentsu“: kitąmet reklamos išlaidų didėjimą lėtins infliacija ir neapibrėžtumas

Prognozuojama, kad 2023 m. Lietuvoje reklamos išlaidos didės 5,9% ir sieks 216 mln. Eur. Pasaulinėje reklamos...

Rinkodara
2022.12.29
Didysis projektas vėluoja: išmaniųjų kasos aparatų nuo sausio 1 d. nebus, VMI nepasiruošė Premium 4

Įstatymas numato, kad didieji prekybininkai nuo sausio 1 d. jau privalo teikti kasos aparatų fiskalinius...

Finansai
2022.12.29
Teismas: Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė baudą „Palink“ 4

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nepakeitė Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo,...

Prekyba
2022.12.29
Europos Komisija domisi nesąžiningos prekybos praktikos atvejais

Europos Komisija (EK) vykdo žemės ūkio ir maisto bei gėrimų produktų tiekėjų apklausą dėl nesąžiningos...

Prekyba
2022.12.29
Didžiausių algų mokėtojai: nuo pasaulinių korporacijų iki Rusijos oligarchų verslų Lietuvoje Premium 4

Prekybą savo pagrindine veikla nurodančių įmonių vidutinio darbo užmokesčio (VDU) analizė tarp TOP 20...

Prekyba
2022.12.29
„Iki“ patirtis: investicijos į tvarumą ir inovacijas – atsiperka Verslo tribūna

Aktyvi plėtra ir atsinaujinimas, išskirtinis dėmesys tvarumui ir inovatyvūs sprendimai, gerinantys pirkėjų...

PowerUp ruduo
2022.12.29
R. Štaras apie plėtrą: matome „Topo centrą“ kaip nišinį žaidėją didelėse rinkose (II dalis) Premium

Remigijus Štaras, „Topo centro“ vadovas, VŽ podkastų studijoje kalbėdamas apie plėtrą teigė, kad Latvija ir...

Prekyba
2022.12.29
Investicijos į tvarumą netrunka atsipirkti: modernizavusi apšvietimą „Maxima“ kasmet sutaupo 17,5 mln. kWh Verslo tribūna 7

Rekordiškai išaugusios elektros energijos kainos šiais metais verslą paskatino imtis įvairių veiksmų,...

Prekyba
2022.12.29
Gyventojai didesnių pirkinių planuoja mažiau, bet šalies ir namų perspektyvas vertina geriau 1

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2022 m. gruodį buvo minus 8 ir, palyginti su lapkričiu, padidėjo 1 proc.

Prekyba
2022.12.28
Nauji vadovai: pokyčiai rinkodaros ir komunikacijos komandose Premium

Per šiuos metus nestigo permainų įmonių rinkodaros ir komunikacijos skyriuose: pasikeitė kone visų didžiųjų...

Rinkodara
2022.12.28
Europos viešbučių apklausa: bėdos dėl energijos sąnaudų ir darbuotojų Premium

Daugiau nei trečdalis Europos viešbučių atsargiai optimistiškai vertina artimiausio pusmečio prognozes, o...

Gazelė
2022.12.28
„Norfa“ 2023-aisiais pakvies į atnaujintas parduotuves: projektai buvo stabtelėję, bet vėl įsivažiuos Verslo tribūna

Prekybos tinklas „Norfa“, dėl ekonominio neapibrėžtumo šių metų antrąjį pusmetį pristabdęs senesnių...

„Kikos“ įkūrėja: viską pradedame nuo nulio (video) Premium 2

Kas yra krizė? Tai yra pats geriausias laikas save audituoti, sustoti ir pamatyti, kur esi. „Ar tai yra...

Vadyba
2022.12.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku