Penkios nuostatos, nulemiančios „Lean“ taikymo sėkmę

Publikuota: 2019-03-15
VŽ nuotr.
VŽ nuotr.
Lean.lt vadovas

Apie vadybos sistemą „Lean“ kasmet paskelbiama daug straipsnių ir knygų, tačiau noras sužinoti, kaip „Lean“ praktiškai taiko lietuviškos įmonės pranoko didžiausius mūsų lūkesčius. Pristatę 12 sėkmingų „Lean“ įgyvendinimo istorijų, papasakotų įmonių vadovų lūpomis, sulaukėme raginimų aprašyti gausiau ir plačiau. Išties, sėkmingų pavyzdžių yra nepalyginamai daugiau ir jie yra labai skirtingi, tačiau juos jungia vadovavimais tomis pačiomis nuostatomis.

Supratimas, kad „Lean“ – ne vienkartinis projektas, o nuolatinis tobulėjimas. Tenka neretai išgirsti „Įmonė sėkmingai įgyvendino „Lean“: pristatomi pasiekti rezultatai, diagramose atvaizduojami gerėjantys rodikliai ir augantis pelnas. Atrodytų, viskas puiku. Tačiau iškyla natūralus klausimas: o kas toliau?

Turbūt nustebsite išgirdę, kad prieš 50 metų „Lean“ vadybos filosofiją sukūrę „Toyotos“ vadovai iki šiol teigia, kad vis tęsia „Lean“ įgyvendinimą. Jų nuomone, „Lean“ – tai ne projektas, per trumpą laiką padedantis pasiekti olimpo ir sėkmingai jame „apsigyventi“. Įmonėms, norinčioms užsitikrinti nuolatinį pranašumą rinkoje, „Lean“ tampa jų verslo filosofija, kasdien ir nuolat skatinančia tobulėti visą organizaciją.

Lietuviškų įmonių pavyzdžiai tai puikiai demonstruoja: „Girteka Logistics“, „Circle K“, „Thermo Fisher Scientific Baltics“, „Mars Lietuva“, „Vilniaus degtinė“, „Schmitz Cargo Bull“ ir daug kitų įmonių „Lean“ taikymą tęsia ilgus metus.

Įtraukia visą kolektyvą, pradedant nuo vadovų. Joks darbuotojas nebus motyvuotas labiau, nei įmonės vadovas – su šia svarbia nuostata supažindiname vadovybę kiekvienoje įmonėje, kuri pradeda veikti pagal „Lean“. Sėkmingiausi „Lean“ įgyvendinimo pavyzdžiai rodo, kad įmonėms pavyko įtvirtinti du svarbius dalykus: ilgalaikį aukščiausio lygio vadovų įsitraukimą ir gebėjimą sumotyvuoti visą kolektyvą. Pavyzdžiui, „Thermo Fisher Scientific Baltics“ darbuotojų (kurių įmonėje net 870) nuomonės vidiniai tyrimai rodo, kad beveik 100% dirbančiųjų gali savarankiškai apibūdinti, kaip jų darbas padeda įgyvendinti įmonės strategiją.

Ši įmonė yra pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje, pelniusi prestižinį Shingo apdovanojimą, verslo pasaulyje prilyginamą Nobelio premijai. Tokio pripažinimo pasaulyje yra sulaukusios tik dvi dešimtys įmonių, tarp kurių – žinomi vardai „Boeing“, „Goodyear“, „Volvo“ ar „John Deere“. O gebėjimą per trumpą laiką tapti viena efektyviausių pasaulyje bendrovių jos vadovas Algimantas Markauskas sieja su „Lean“ atneštu mąstymu. Jau daug metų kiekvienas darbuotojas kasdien skatinamas dalintis, ką galėtų padaryti geriau, nei vakar.

Kaip teigia daugumos „Lean“ įgyvendinančių įmonių vadovai, kartais mažiausi patobulinimai, gauti iš paprastų įmonės darbuotojų, padeda sutaupyti dešimtis ir net šimtus tūkstančių eurų per metus.

Ne atleidžia darbuotojus, o atidžiau klausosi jų patarimų. Kitą klausimą įmonių vadovai neretai užduoda pusbalsiu: „Vis dėlto, kiek darbuotojų pavyks atleisti, kai „Lean“ pradės duoti rezultatų?“. Tačiau mūsų atsakymas dažną organizacijos atstovą nustebina: „Vos tik pradėsite galvoti apie darbuotojų skaičiaus mažinimą, Lean taikymas jūsų įmonėje praras dvasią ir efektyvumą.“

Daug kam pradžioje tai skamba paradoksaliai, tačiau mes nenustojame kartoti – pirmiausia, ką turite padaryti, tai viešai garantuoti, kad nei vienas darbuotojas nebus atleistas pradėjus taikyti „Lean“. Tik tokiu atveju galima užtikrinti nuoširdų darbuotojų įsitraukimą, ir užuot baimindamiesi atleidimo jie pradės nuoširdžiai galvoti, kaip savo darbą atlikti greičiau ir kokybiškiau.

Šia taisykle sėkmingai pasinaudojo „Baltik vairas“, prieš keturis metus atsidūręs kone ant bankroto slenksčio, o dabar – po trijų „Lean“ taikymo metų – tapęs didžiausiu dviračių gamintoju Šiaurės Europoje. Įmonės vadovas jau pirmosiomis „Lean“ įgyvendinimo dienomis viešai visam kolektyvui pažadėjo išsaugoti darbo vietas. Tai atnešė puikių vaisių – įmonėje veikia nuolatinio tobulinimo ir tobulėjimo programa (Kaizen), kurioje savo pasiūlymus teikti skatinamas kiekvienas darbuotojas. Įmonės pagamintos produkcijos apimtys kasmet auga dviženkliais skaičiais, o darbuotojų skaičius piko sezonu siekia 600.

Pasižymi drąsa ir kuklumu. Populiariojoje literatūroje apie vadybą ypač stipriai akcentuojama lyderystė. Ši svarbi kompetencija dažnai aprašoma kaip gebėjimas susitelkti komandą ambicingiems tikslams pasiekti. Tačiau „Lean“ vadybos filosofija gerokai išplečia supratimą apie tai, kokias savybes turėtų turėti vadovai – tarp jų būtinai pamini kuklumą ir drąsą pripažinti, kad visi iki vieno turime kur tobulėti.

Patikrinti, ar įmonėje puoselėjama drąsos ir kuklumo dvasia, galima atliekant paprastą testą. Paklauskite įmonės vadovų, su kokiomis problemomis jie susiduria įmonės veikloje. Jei išgirstate atsakymą „Mes neturime jokių problemų“, jis dažnai reiškia, kad netrukus įmonėje problemų gali iškilti ne viena ir ne dvi. Ilgą laiką savo srityse pirmaujančias bendroves išskiria nenutrūkstamas ieškojimas, ką šiandien galima padaryti geriau, nei vakar. Tokiose įmonėse visi darbuotojai įtraukiami į procesų gerinimą, nuolat skiriama laiko ir lėšų mokymuisi. Tačiau, norint sukurti ir palaikyti nuolatinio tobulėjimo kultūrą, reikia turėti pakankamai drąsos ir kuklumo.

Efektyviau dirba tam, kad daugiau laiko skirtų artimiesiems, pomėgiams ir svajonėms. Kalbant apie „Lean“ taikymo efektą įprasta skaičiuoti, kaip sumažės sąnaudos arba išaugs pajamos ir pelnas. Vis dėlto, norėtųsi išplėsti supratimą, ko siekiame nuolatinėse efektyvumo paieškose. Patikėkite, kad ir kokia stipri būtų įmonės darbuotojų motyvacija, idėja tiesiog pasiekti aukštesnių rezultatų ir gauti premiją nėra pakankama. Geriausiai „Lean“ vadybos sistemos prasmę perteikia jos iniciatorius Eiji Toyoda, vienas žymiausių „Toyota Motors“ vadovų: „Kiekviena žmogaus gyvenimo valanda yra svarbi. Turime branginti ir ypač efektyviai išnaudoti tą reikšmingą gyvenimo dalį, kurią darbuotojai skiria darbui – kitaip švaistysime jų gyvenimą.“

Bendraudami su įmonių vadovais ir darbuotojais mes dažnai pabrėžiame, kad efektyviau gyvename ne tam, kad vien pagerintume finansinius rodiklius – efektyviau dirbame tam, kad liktų daugiau laiko ir galimybių skirti savo artimiems žmonėms, pomėgiams ir svajonėms įgyvendinti.

Komentaro autorius - Vidas Petraitis, „Lean LT” įkūrėjas ir vadovas, knygos „Lean: Strategija. Lyderystė. Pamokos.“ idėjos autorius

Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Siūlo pagalbą gamtai ir įmonėms: sprendžia putplasčio atliekų problemą Verslo tribūna

Vienintelė Baltijos šalyse putplasčio perdirbimo bendrovė „R&R Ideas“ siūlo įmonėms ir fiziniams asmenims...

Pramonė
06:00
Viešieji pirkimai: neužlopoma juodoji skylė 2

Nors Viešųjų pirkimų įstatymas išgyveno kone keturias dešimtis metamorfozių, ko gero, dar ne viena Vyriausybė...

Pašto sektoriuje – didėjantis siuntų srautas ir spaudimas nacionalinei įmonei  Premium

Stabiliai augančioje Lietuvos pašto rinkoje išlieka trys didžiausi žaidėjai: rinkos lyderis Lietuvos paštas...

Po skandalų „Facebook“ sunkiai sekasi rasti darbuotojų 

Kadaise geriausia darboviete JAV laikytai bendrovei „Facebook“ sunkiai sekasi rasti darbuotojų. Jos...

Vadyba
2019.05.20
„Huawei“: apsieisime be „Google“ ir amerikietiškų lustų Premium 27

JAV milžinei „Google“ patvirtinus, kad ji iš dalies stabdo bendradarbiavimą su Kinijos kompanija „Huawei“, tą...

Technologijos
2019.05.20
Lustų gamintojai seka „Google“ ir stabdo bendradarbiavimą su „Huawei“ 35

JAV milžinei „Google“ patvirtinus, kad ji iš dalies stabdo bendradarbiavimą su Kinijos kompanija „Huawei“, tą...

Technologijos
2019.05.20
„Hilton“ ieško naujų galimybių Baltijos šalyse – ne tik sostinėse Premium 2

Tarptautinis viešbučių tinklas „Hilton“ ieško galimybių atidaryti daugiau skirtingų ženklų viešbučių Baltijos...

Statyba ir NT
2019.05.20
Slovėnai STO daro per Lietuvą – nori pritraukti 1,8 mln. Eur 1

Slovėnijos inžinierių plėtojama kriptovaliutų platforma „Kriptomat“ per lietuvišką vertybinių popierių...

Rinkos
2019.05.20
„Technopolio“ apyvarta Lietuvoje pernai augo trečdaliu 2

Didžiausią biurų parką Lietuvoje valdanti Suomijos kompanija „Technopolis“ šioje rinkoje pernai apyvartą...

Statyba ir NT
2019.05.20
„Jurgio ir drakono“ savininkai planuoja dar 3 naujus maitinimo taškus Premium 12

Septynias maitinimo įstaigas valdanti UAB „Burokėlis ir krapas“ tęsia plėtrą. Sostinėje iškilsiančiame...

Paslaugos
2019.05.20
Valdžia – verslo baudėja: ar grįšime į policininkų krūmuose laikus? 19

Koks turėtų būti verslo ir valdžios santykis? Ilgą laiką buvo dirbama, kad valstybė taptų partneriu ir...

Verslo aplinka
2019.05.19
Pagrindinis „NFQ Technologies“ pardavimų komandos tikslas – rasti įdomius projektus 300 IT specialistams 5

Norint, kad kuo daugiau potencialių pardavimų konvertuotųsi į pardavimą, pirminiame bendravimo su klientu...

Pardavimai
2019.05.19
Į Birštoną – ragauti konkursinių patiekalų 1

Birštonas, nuolatos ieškantis naujų būdų populiarinti kurortą, šiemet modifikavo kelintus metus rengiamą...

Laisvalaikis
2019.05.17
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žurnalisto Š. Černiausko veiksmų  7

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žurnalisto Šarūno Černiausko veiksmų, BNS patvirtino policijos...

Rinkodara
2019.05.17
„Practica Capital“ 1 mln. Eur investavo į Latvijos startuolį

Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“ kartu su partneriais investavo į Latvijos garso...

Rinkos
2019.05.17
„Alna“ sulaukė finansinio investuotojo, nupirko 35% 3

Investicijų valdymo įmonės „Orion Asset Management“ fondas įsigijo 35% „Alnos“ grupės įmones...

Rinkos
2019.05.17
Pirmoji bauda pagal BDAR – kokias pamokas turi išmokti verslas 12

Lietuvoje skirta pirmoji bauda už Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) pažeidimus. Teisininkai...

Paslaugos
2019.05.16
J. Veklenko užgožia ankstesnės „Eurovizijos“ žvaigždės 6

Per pastaruosius kelerius metus „Eurovizija“ piko metu buvo minima per 2.000 kartų pranešimuose per mėnesį, o...

Rinkodara
2019.05.16
Nauji telefonų modeliai: „Palaikyk mano drakoną“ arba džiuginanti Kinijos gamintojų konkurencija 1

Kinijos kompanija „OnePlus“ pristatė šių metų modelius – „OnePlus 7“ ir „OnePlus 7 Pro“. Nepraėjus nė parai į...

Technologijos
2019.05.16
Kompiuterinė rega: darbų saugą prižiūri mašinos Premium

Technologijų bendrovė „Agmis“ sukūrė kompiuterinės regos (angl. Computer Vision) sprendimą, skirtą darbų...

Paslaugos
2019.05.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau