Naujas modernaus būsto projektas Kėdainiuose kviečia gyventi senamiesčio pašonėje

Reklama publikuota: 2021-11-12
„Alchemikų skveras“.
svg svg
„Alchemikų skveras“.

Kėdainių senamiesčio pašonėje, prie J. Basanavičiaus ir Dotnuvos gatvių, kuriamas modernus kompleksas gyventi – „Alchemikų skveras“. Tai pirmasis toks projektas šiame mieste, kai buvę administraciniai ir gyvenamieji pastatai paverčiami moderniais butais, o taip pat sutvarkomas ir gyventojų patogumui įrengiamas skveras – uždaras vidinis kiemas.

Pirmajame „Alchemikų skvero“ name „Magnum“ galima apsidairyti ir jau dabar išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį būstą. Naujakuriai iš čia vienodai greitai, per maždaug 5–10 minučių pėstute, galės pasiekti ir miesto centrinį parką, Kėdainių areną bei stadioną, ir, į kitą pusę, valstybės saugomą urbanistikos paminklą – Kėdainių senamiestį, kuris vadinamas muziejumi po atviru dangumi ir pasakoja turtingą miesto bei Lietuvos istoriją.

nuotrauka::1

Beje, Kėdainiai „alkani“ naujiems ir moderniems gyvenamiesiems būstams. Anksčiau senamiestyje pastatytame name butai buvo nupirkti labai greitai, o prieš gerus metus senamiesčio pašonėje įrengtas naujų būstų namas taip pat susilaukė didelio dėmesio.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Vieta, vieta ir dar kartą – vieta

„Alchemikų skveras“ – tai Kėdainiuose pirmoji tokia administracinių ir gyvenamųjų pastatų konversija, kuriuose įrengti modernūs ir erdvūs butai.

„Šiuo metu įrengiame pirmąjį pastatą „Magnum“ ir jau kviečiame būsimus naujakurius ar susidomėjusius būstu apsižiūrėti. Kitą skvero pastatą „Opus“ planuojame atkurti vėliau, antrajame etape, – pasakoja Mantas Boharevičius, skverą kuriančios UAB „MB Construction“ vadovas. – „Alchemikų skvero“ gyventojai pašonėje ras visus miesto patogumus – darželius, mokyklas, parduotuves, kavines, o taip pat žalias erdves aktyviam laisvalaikiui ar pasibuvimui su šeima, kultūrinį miesto gyvenimą.“

nuotrauka::2

Anot M. Boharevičiaus, pagrindiniai konversijų privalumai, – kad geros būklės pastatai prikeliami naujam gyvenimui, o pirkėjai gauna palankų kainos ir kokybės santykį. Įprastai buvę administracinės ar kitos paskirties kompleksai būna šiandienos žmogui patogiose vietose, kur jau išvystyta infrastruktūra, pavyzdžiui, asfaltuotos gatvės, pėsčiųjų takai, inžineriniai tinklai, prekybos ir laisvalaikio objektai, – gyventojai vos įsikėlę randa visus patogumus, nereikia jų laukti metų metus.

„Svarbu, kad tokie pastatai dažniausia yra ypač patogiose ir patraukliose miestiečiams vietose. Toks yra ir „Alchemikų skveras“, – teigia projektą vystančios UAB „MB Construction“ vadovas.

Kėdainiai traukia patogumu, jaukumu ir potencialu

„Alchemikų skvero“ keturių aukštų pastate „Magnum“ jau galima rinktis 1–3 kambarių butus, kurių preliminarus plotas – nuo 28 iki 63 m2. Butas su daline apdaila kainuoja nuo 23.000 iki 57.000 Eur. Beje, keli didesni butai viršutiniame aukšte jau parduoti.

Giedrius Balčiūnas, Kėdainiuose gyvenantis ir su „Alchemikų skvero“ projektu dirbantis „Remax“ nekilnojamojo turto brokeris, akcentuoja, kad kėdainiečiams šių pastatų ir vietos net nereikia pristatinėti – ji ir jos aplinka puikiai vietinių žinoma ir vertinama. Todėl butų čia jau aktyviai dairosi šeimos su vaikais, o taip pat vyresnio amžiau žmonės, kurie nori parduoti savo namus, sodybas ir persikelti gyventi į komfortiškesnę aplinką su visais patogumais.

nuotrauka::3

„Šie pastatai atnaujinami iš esmės, kad atitiktų šiandienos poreikius: apšiltinami, „aprengiami“ modernia apdaila, įrengiama kiekvienam butui individuali telefonu valdoma ir šildymo, ir kondicionavimo sistema oras-oras. Beje, pastarosios vasaros įrodė, kad kondicionavimas būste – privalomas ne tik komfortui, bet ir sveikatai, ypač vyresniems žmonėms ir mažiems vaikams, – pasakoja G. Balčiūnas. – Komplekse kuriamas ir uždaras kiemas–skveras gyventojams, kur terasose–pavėsinėse jie galės leisti laisvalaikį, atsipalaiduoti, žaisti šachmatais ant įrengtų specialių stalų, pasinaudoti laužavietėmis. Vaikams apšviestoje teritorijoje taip pat įrengiama speciali žaidimų erdvė.“

„Alchemikų skvero“ komplekso kiemas bus aptvertas ir turės automobilių stovėjimo aikštelę bei garažus.

Beje, butų čia dairosi ir investuotojai, kurie butus nori įsigyti nuomai. Tokių būtų potencialas centrinėje Kėdainių dalyje milžiniškas, nes mūsų mieste yra didelių įmonių, kurioms nuolat reikia specialistų, kuriasi ir mažesnių įmonių, – vardija „Remax“ nekilnojamojo turto brokeris. – Dėl didelės paklausos ir mažos pasiūlos patogiose vietose butų nuomos kainos Kėdainiuose panašios kaip Kaune.“

nuotrauka::4

Vos 50 km nuo Kauno esantys Kėdainiai pastaraisiais metais tapo gerokai patrauklesni, čia atgaivintos viešosios erdvės – parkai, įrengti aktyvaus poilsio ir sporto aikštynai bei vaikų žaidimo aikštelės, atnaujinti lauko teniso kortai.

Palankios sąlygos vystymui: nuo bendradarbystės erdvių iki verslo gigantų

„Labai džiaugiamės naujais gyvenamojo būsto projektais mūsų mieste. Kėdainiuose norintis apsigyventi jaunimas ieško modernaus būsto, kurio iki šiol labai trūksta, – teigia Gediminas Norkus, Kėdainių krovinių gabenimo ir ekspedijavimo UAB „Linėja transport“ direktorius. – Kėdainiai labai patogi vieta kurti ir plėtoti verslą, iš Lietuvos centro lengva pasiekti bet kurį šalies miestą ar regioną. Bet iki šiol čia stinga šiuolaikinio būsto apsigyventi žmonėms, kurie galėtų kurti verslą ar dirbti miesto ir rajono įmonėse.“

nuotrauka::5

Vienuolikti metai logistikos paslaugas teikianti „Linėja transport“ taip pat turi biurus Vilniuje ir Kaune, bet Kėdainiuose įmonės padalinys didžiausias. Direktorius planuoja, kad ateityje Kėdainiuose dar plėsis, statys verslo centrą.

„Matome, kad į Kėdainius ieškoti galimybių grįžta ir žmonės iš kitų miestų ar užsienio, todėl matau geras miesto perspektyvas“, – sako G. Norkus.

Sandra Barzdienė, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė, atkreipia dėmesį, kad Kėdainiai yra vienas iš šalies miestų lyderių pagal vidutinį darbo užmokestį – užima 6 vietą, o pagal Lietuvos savivaldybių indeksą, kuris parodo, kaip savivaldybėse yra užtikrinama žmogaus ekonominė laisvė, dalijasi 13–15 vietą. Ji primena, kad Kėdainiuose vyrauja mažos ir labai mažos įmonės, nors čia veikia ir Lietuvos verslo gigantai: „Lifosa“, „Nordic Sugar Kėdainiai“, „LTP Texdan“, „Krekenavos agrofirma“.

„Tai rodo, kad Kėdainiai patrauklūs ne tik smulkiajam, bet ir didžiajam šalies verslui. Jei nenori kurti savo verslo, čia rasi dideles galimybes įsidarbinti, – konstatuoja Kėdainių rajono savivaldybės narė. – Mūsų mieste sukurta palanki aplinka ir pradedančiam verslą, ir norinčiam rasti geras įsidarbinimo galimybes. Mieste veikianti bendradarbystės erdvė „Spiečius“ traukia savarankiškai dirbančius ir kūrybinius žmones.“

nuotrauka::6

Anot S. Barzdienės, taip pat aktyvus Kėdainių turizmo ir informacijos centras, kuris šiemet „Už turizmo paslaugų įvairovę ir inovatyvumą“ gavo „Auksinę krivūlę“, Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų Kėdainių filialas, Kėdainių rajono vietos veiklos grupės.

Kompleksą „Alchemikų skveras“ plėtojanti generalinės rangos, NT vystymo ir rekonstrukcijų UAB „MB Construction“ savo veikloje remiasi požiūriu „Dirbame su žmonėmis, ne su objektais“. Įmonė įgyvendina įvairius būstų vystymo projektus, tarp jų ir nestandartinius, įrengdama loftus ir butus, statydama individualius namus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“
Rašyti komentarą 0
Korupcijos skandalo įsuktos „Autokaustos“ pajamos pernai augo 26,6%

Kauno statybų ir kelių tiesimo bendrovės „Autokausta“ pajamos praėjusiais metais augo 26,6%, iki 74,34 mln.

Penki bankai ir unijos privalės kaupti papildomą 2% kapitalo rezervą

Lietuvos kredito įstaigos, kurių būsto paskolų portfelis viršija 50 mln. Eur, nuo liepos privalės jam turėti...

Finansai
08:54
„Zaha Hadid“ darbas Vilniaus architektūros ekspertų iškart neįtikino Premium 2

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovei „Hanner“ pasitelkus pasaulyje gerai žinomą architektų biurą „Zaha...

Kai viešbučiai tampa daugiabučiais: savivaldybė daro, ką gali, STT to neužtenka Premium

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikus korupcijos rizikos analizę sostinės savivaldybėje ir pateikus...

„Estateguru“ siekia pritraukti institucinių investuotojų, žada nepamiršti mažmeninių Premium

„Estateguru“ ruošiasi antram lėšų pritraukimo raundui. Startuolis ketina smarkiai padidinti veiklos apimtis,...

Rinkos
2022.06.30
„Equite“ vietoje „Pieno žvaigždžių“ sandėlių Vilniuje mato gyvenamuosius namus

Verslininko Viliaus Kavaliausko investicijų bendrovė „Equite“, užbaigusi vienos didžiausių pieno perdirbimo...

Statyba ir NT
2022.06.30
Statybos Latvijoje per metus pabrango 22% 1

Statybų kainos Latvijoje praėjusį mėnesį buvo 22,3% didesnės nei pernai gegužę, praneša nacionalinė...

Statyba ir NT
2022.06.30
Ruošiasi pristatyti atnaujintą sostinės Vokiečių g. projektą

Atnaujintą sostinės Vokiečių gatvės renovacijos projektą penktadienį, liepos 1-ąją, numatoma pristatyti...

Statyba ir NT
2022.06.30
Biurų pastatas „Lvivo“ gavo „BREEAM“ sertifikatą

Biurų pastatas „Lvivo“, iškilęs sostinės centriniame verslo rajone (angl. CBD), sertifikuotas pagal...

Statyba ir NT
2022.06.30
D. Libeskindo sukurtame „Artery“ net ir dideli vasaros karščiai nevargins žmonių Verslo tribūna 1

Nors dėmesį paprastai pirmiausiai atkreipia pastatų architektūra, jų eksterjero ir interjero sprendimai,...

Statyba ir NT
2022.06.30
Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Birželį Vilniuje pradėtos naujų daugiabučių, bendro gyvenimo būsto, biurų pastato statybos, Kaune ir...

Statyba ir NT
2022.06.30
Renovacijos privalumų spektras – itin platus Verslo tribūna

Kokie yra renovuoto daugiabučio privalumai? Vieniems tai – mažesnės sąskaitos už šildymą, kitiems –...

Statyba ir NT
2022.06.30
„Baltic Engineers“ pajamas užaugino 44% 1

Projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovė „Baltic Engineers“, veikianti prekių ženklu...

Statyba ir NT
2022.06.29
2024 metais EURIBOR gali siekti apie 2% – LB atstovas 17

2024 metais euro zonos tarpbankinių palūkanų norma EURIBOR, lemianti ir būsto paskolų palūkanas, gali siekti...

Rinkos
2022.06.29
A. Avulis pasisamdė garsų biurą „Zaha Hadid Architects“ Premium 14

Šiemet sostinėje patvirtinta išimtis dėl privalomų architektūros konkursų atvėrė kelią nekilnojamojo turto...

Statyba ir NT
2022.06.29
Statybos verslo situacija kontrastinga, bet ir sėkmingų įmonių vadovai geresnių rezultatų nebesitiki Premium

Nors statybos sektorius 2021 m. užbaigė finansiškai gana sėkmingai, analitikai mato nerimo ženklų: itin...

Statyba ir NT
2022.06.29
Statybos per metus pabrango 19,7%

Statybos kainos gegužę per metus padidėjo 19,7%, per mėnesį – 0,9%, skelbia Statistikos departamentas.

Statyba ir NT
2022.06.29
Tauragė vėl ieško rangovo arenos statyboms

Tauragės rajono savivaldybė skelbia pakartotinį konkursą sporto ir kultūros centro statyboms. Investicijų...

Statyba ir NT
2022.06.29
Policijos komisariato PPP įstrigo teisme, laimėtojas pernelyg atvirauti nelinkęs Premium 2

Privataus partnerio, kuris pastatys ir valdys Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, atrankai...

Statyba ir NT
2022.06.29
Seimas lengvina vėjo ir saulės jėgainių statybą 4

Seimas antradienį pritarė spartesnę atsinaujinančios energetikos plėtrą numatančiam įstatymų pataisų –...

Pramonė
2022.06.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku