„Proptech“ startuolis iš „70Ventures“ pritraukė 300.000 Eur investiciją

Lietuvoje įkurtas nekilnojamojo turto technologijų (angl. property technology, proptech) startuolis uNTu pritraukė 300.000 Eur iš ES lėšomis finansuojamo fondo 70Ventures.
Investicija skirta vystyti turto vertinimo ir pardavimo platformos paslaugą, pranešė fondas. uNTu produktas įvertina nekilnojamojo turto (NT) objektus realia kaina ir padeda paprasčiau parduoti būstą, o ateityje žada padėti ir įsigyti. Fondas investavo 100.000 Eur įsitvirtinti Lietuvos rinkoje bei sutarė investuoti dar 200.000 Eur plečiantis į pasirinktą užsienio šalį.
UAB Untu vadovauja brokerių tinklo Re/max Lietuvoje vadovas Žiuljenas Galeckas, taip pat valdantis dalį akcijų. Tarp įmonės akcininkų yra ir Darius Bieliūnas, Vaidotas Keršys, Martynas Nikolajevas, Matas Blinkevičius ir Mišelis Galeckas, rodo Registrų centro duomenys.
Platforma uNTu Lietuvoje veikia jau keletą metų. Per šį laikotarpį ja pasinaudojo daugiau kaip 60.000 vartotojų. Tai leido startuolio taikomą algoritmą papildyti apie 80.000 Vilniuje įvykdytų NT sandorių.
uNTu kūrėjai pasiūlė būsto pardavimo garantiją. Klientui sutikus su uNTu ekspertų nustatyta būsto pardavimo kaina, uNTu įsipareigoja per 48 dienas jį parduoti, o to neįgyvendinus sumokėti klientui 500 Eur.
Pasak D. Bieliūno, vieno iš platformos įkūrėjų, garantuoto pardavimo pasiūlymu gali pasinaudoti ne visi uNTu klientai: Garantuoto pardavimo paslaugą kol kas galime teikti tik Vilniuje ir tik tuo atveju, kai būstas priklauso aiškiam rinkos segmentui, kuriame įvyksta daug sandorių ir yra nusistovėjusios kainos.
uNTu kūrėjai tikisi, kad bėgant laikui jų sistema bus pajėgi automatiškai įvertinti bet kurį būstą. Planuojama, kad šiuo metu tik Vilniuje veikianti sistema plėsis ir į kitus didžiuosius Lietuvos miestus.
Kaip teigia Gytenis Galkis, 70Ventures partneris, fondas iki 2022 m. pavasario investuos į 70 įmonių Lietuvoje, padedant joms plėstis užsienio rinkose. Jo teigimu, į uNTu investuoti nuspręsta dėl to, kad šį startuolį sukūrė itin stipri ir patikima komanda.
Mums, kaip investuotojams, svarbu tai, jog žmonės dažniausiai nežino pasiūlos. Pradėję ieškoti būsto pasižiūrėję 12 svetainėse esančius pasiūlymus, jie mato daugiausiai 1-2% visos NT rinkos. Jei uNTu suindeksuos visus būstus, pamatytumėte, kad pasirinkimas iš to, ko ieškote, yra kur kas didesnis, teigia G. Galkis bei priduria, kad mato šio startuolio potencialą plėstis į užsienio rinkas.
Fondas 70Ventures yra sudėtinė programos Akceleravimo fondas dalis. Ši programa finansuojama per fondų fondą Verslo finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo, kurio valdytoja yra Invega, o steigėjos Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Finansų ministerija ir Invega. Verslo finansavimo fondas finansuojamas ES fondų lėšomis pagal 20142020 m. ES fondu investicijų veiksmu programa Lietuvoje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti