2019-05-23 12:21

Plėtrą planavęs bendradarbystės centras verslą pardavė konkurentei

Pilno aptarnavimo biurų centras „Workland“ Vilniuje, Didžioji g. 18. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Pilno aptarnavimo biurų centras „Workland“ Vilniuje, Didžioji g. 18. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Dvi bendradarbystės bei nedidelių biurų erdves „Happspace“ su 300 darbo vietų Kaune perka kita tokių erdvių operatorė – Estijos kapitalo „Workland Group“.

Į Kauno rinką per įsigijimą žengianti „Workland“ sandorio vertės neatskleidžia.

„Nuo pat pradžių mūsų noras buvo augti greitai ir valdyti biurus geriausiose miestų vietose, o jau veikiančio tinklo įsigijimas yra optimalus būdas siekti šio tikslo. „Happspace“ Kaune yra pralaužęs ledus ir subūręs maždaug 250 narių bendruomenę, kuri naudojasi bendradarbystės erdvėmis. Jų patirtis ir žinios mums yra itin vertingos, nes šiame mieste artimiausiu metu esame numatę tolesnę plėtrą“, – pranešime cituojamas Indrekas Haalas, „Workland Group“  steigėjas ir valdybos pirmininkas.

„Happspace“ tinklui priklauso trys bendradarbystės erdvės – dvi Laisvės alėjoje ir verslo centre „Arka“ Karaliaus Mindaugo prospekte. Dvi iš jų su maždaug 300 darbo vietų perka „Workland“, o trečioji veiklos nebetęs.

Dar prieš mėnesį „Happspace“ tinklą netiesiogiai valdanti bendrovė „Agathum“ kalbėjo apie planus plėstis – naują bendradarbystės erdvę atidaryti Vilniuje, o 2020-aisiais žengti į užsienio rinkas. Dabar „Agathum“ sako dėmesį telksianti į kitus nekilnojamojo turto (NT) projektus.

„Per trejus metus mums pavyko sukurti didžiausią bendradarbystės erdvių tinklą Kaune, turintį stiprią bendruomenę. Šis sandoris – tai mūsų visos komandos darbo įvertinimas. Taip pat tai naujas etapas bendruomenės nariams – iš jų jau kurį laiką jautėme poreikį turėti galimybę dirbti bendradarbystės erdvėse keliaujant po Baltijos šalis. Bendrovė „Agathum“ po šio sandorio planuoja investicijas į savo pagrindinę veiklą, plėsdama valdomo NT portfelį“, – pranešime cituojamas Algirdas Pukis, „Agathum“ vadovas.

„Happspace“ operatorę UAB „Vilarenta“ per AB „Agathum“, 2018 m. kovo duomenimis, valdo Vladas ir Algirdas Pukiai. 

„Vilarenta“ 2017 m. gavo beveik 12.000 Eur pardavimo pajamų ir patyrė 30.000 Eur nuostolį. 2016 m. atitinkamai gauta 7.000 Eur pajamų ir uždirbta 62 Eur grynojo pelno, rodo Registrų centro duomenys.

„Workland“ yra pilnai aptarnaujamų biurų tinklas, įkurtas 2016 m., kurio centrai jau veikia Vilniuje – Gedimino prospekte ir Didžiojoje gatvėje, taip pat du biurų centrai Taline ir vienas Rygoje. „Workland“ priklauso privataus kapitalo ir rizikos kapitalo investuotojui „BaltCap“ ir „Workland“ įkūrėjui bei valdybos pirmininkui p. Haalui.  

Neseniai „Workland“ paskelbė apie planus per artimiausius metus Lietuvoje įrengti dar du biurų centrus. Gruodžio mėnesį įkurtuvės planuojamos Kaune – beveik 2.000 kv. metrų verslo centras įsikurs adresu Laisvės alėja 82. Šiame pastate anksčiau veikė SEB bankas. Kitų metų sausį dar viena bendradarbystės erdvė bus įrengta Vilniuje, „Quadrum South“ pastate (Konstitucijos al. 21). Šių dviejų bendradarbystės erdvių įrengimui „Workland Group“ pasiruošusi išleisti apie 2,5 mln. Eur. 

52795
130817
52791