Kas tai? Eksperto įžvalgos

Mobiliųjų mokėjimų revoliucija: Skandinavijos rinkas užkariauja sprendimas prie kurio dirba lietuviai

Reklama publikuota: 2018-08-20

Prieš penkerius metus Danijos vartotojams buvo pristatyta nauja mobilioji programėlė „MobilePay“. Nemokamas ir paprastai naudojamas sprendimas suteikė galimybę mobiliuosius telefonus turintiems vartotojams mokėjimus atlikti akimirksniu – tam tereikėjo turėti žmogaus, kuriam norima pervesti pinigų, mobiliojo telefono numerį. Tai buvo mobiliųjų mokėjimų revoliucijos pradžia.

Šiandien „MobilePay“ turi daugiau kaip 4 mln. privačių klientų dvejose šalyse – apie 3,9 mln. Danijoje (90% visos populiacijos)  ir apie 0,6 mln. Suomijoje. Šį sprendimą taip pat naudoja daugiau nei 90 tūkst. verslo įmonių. Skaičiuojama, kad programėlės naudotojai per vieną minutę padaro pavedimų, kurių vertė siekia apie 137 tūkst. Danijos kronų (daugiau kaip 18 tūkst. eurų). Nenuostabu, kad „MobilePay“ tapo visų žinomu ir kasdien naudojamu sprendimu bei buvo išrinktas antru žinomiausiu danišku prekės ženklu po „Lego“. Sėkmę taip pat patvirtina ir WeShare laimėti bent keturi dizaino prizai DIA (Danish International Adoption) ir DDA (Danish Design Awards).

„MobilePay A/S“, valdoma didžiausios Danijoje finansų grupės „Danske Bank“, veikia tarsi atskiras finansinių paslaugų startuolis, kuriantis partnerystes su kitais bankais ir ieškantis plėtros investuotojų. Šiandien programėle jau naudojasi iš viso 65 bankų klientai.

Komanda – Lietuvoje ir Danijoje

Šiandien „MobilePay IT“ komandą sudaro apie 130 kolegų, dirbančių Danijoje ir Lietuvoje, atsakingų tiek už strateginius sprendimus ir darbų planavimą, tiek ir už jų įgyvendinimą bei sukurto produkto priežiūrą ir vystymą. Dvejose šalyse dirbanti komanda pasižymi startuoliška darbo ir vidine kultūra – niekuomet nepriima tradiciškai susiformavusių normų kaip savaime suprantamo dalyko, nuolat kelia klausimus, kodėl sprendimą reikėtų toliau vystyti viena ar kita linkme.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Mes esame tarptautinė komanda, kurioje geriausiai atsiskleidžia visų jos narių stiprybės. Komanda Danijoje šiuo metu susitelkusi ties esminėmis „MobilePay“ technologinės platformos dalimis, vartotojų sąsajos kūrimu, bei mūsų atsiskaitymų prekybos taškuose, internete ir kitose aplikacijose sprendimais. Komanda Lietuvoje fokusuojasi į produktų dizaino ir vartotojų patirties tobulinimą, kokybės užtikrinimą, vartotojo sąsajų, verslo klientų ir klientų aptarnavimo platformos bei  reguliarių mokėjimo sprendimų kūrimą. Visais atvejais dirbame labai glaudžiai, reikalui esant keliaujame vieni pas kitus taip siekdami užtikrinti dar geresnį bendradarbiavimą ir geriausią galutinį rezultatą,“ – sako M. Sarapinas, MobilePay IT direktorius, vadovaujantis komandoms Danijoje ir Lietuvoje.

Genialumas – paprastume

Naudotis „MobilePay“ programėle taip pat  paprasta kaip banko kortele ar grynaisiais. Norint tapti jos vartotoju tereikia turėti mobilųjį telefoną, kuriame veikia „Android“ arba „iOS“ operacinė sistema, telefono numerį ir galiojančią banko kortelę. Su šiais duomenimis paskyrą užregistravęs privatus asmuo jau gali naudotis programėlės privalumais. Registracija verslo klientams taip pat užtrunka vos keletą minučių, tad priimti klientų atliekamus mokėjimus už prekes ar paslaugas tapo dar paprasčiau.

„Mūsų pradinis tikslas buvo suteikti žmonėms galimybę paprastai ir nemokamai pervesti vienas kitam pinigų. Sėkmingai startavę su tokią galimybę suteikiančia programėle, per penkerius metus mobiliuosius mokėjimus perkėlėme į visiškai naują lygmenį. Dabar – tai visa apimanti mokėjimų sistema, pritaikyta verslo ir privačių klientų poreikiams. Priimti mokėjimus galima už pirkinius parduotuvėse, internete, kitose programėlėse, apmokėti sąskaitas, aukoti pinigus ir atlikti reguliarius mėnesio mokėjimus, pavyzdžiui, už telekomunikacijų paslaugas, naujienų prenumeratas, komunalines paslaugas ir kt.“, – pasakoja Martynas Sarapinas.

Ir verslas, ir viešasis sektorius

„MobilePay“ naudojasi ir taip galimybių savo klientams paprastai atsiskaityti už prekes ir paslaugas suteikia tiek smulkusis verslas, tiek ir didžiosios įmonės. Tarp jų – ir gatvės vagonėlių, kuriuose prekiaujama užkandžiais, savininkai, ir didžiuliai prekybos konsorciumai, valdantys degalinių tinklus, prekybos centrus, kino teatrus ar viešbučius. Naudojantis „MobilePay“ taip pat galima atsiskaityti ir už viešojo sektoriaus įmonių ar įstaigų teikiamas paslaugas. Pavyzdžiui, apie 74 proc. traukinių bilietų Danijoje nuperkama naudojantis „MobilePay“, naudojantis šia sistema galima atsiskaityti už pietus šalies universitetuose.

„Mūsų pranašumas – sugebėjimas greitai prisitaikyti prie klientų poreikių kuriems patenkinti reikalingi patikimi, puikią patirtį sukuriantys mokėjimų sprendimai, tad toks yra mūsų fokusas“, – sako M. Sarapinas.

Šiuo metu „MobilePay“ komanda susitelkusi į verslo plėtrą Suomijoje. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su didžiausia mažmeninės prekybos grupe S Group, kuri valdo 1600 prekybos taškų ir turi 2.3 milijono narių besinaudojančių specialia lojalumo programa. Tikimasi, kad jau rudenį pirmieji vartotojai galės atsiskaityti „MobilePay“ programėle už kasdienius pirkinius SOK parduotuvėse su pilnai integruota lojalumo programa, tad 1.5 milijono kasdienių mokėjimų S Group grupės parduotuvėse taps paprastesni ir inovatyvesni.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku