Paskelbtas naujas pasaulio universitetų reitingas

Nors geriausio pasaulio universiteto vardą penktus metus iš eilės išlaiko Oksfordo universitetas, pirmajame naujojo reitingo dešimtuke dominuoja JAV aukštosios mokyklos.
Ryškiausia 2021-ųjų reitingo naujiena – Kinijos Tsinghua universitetas tapo pirmąja Azijos aukštąja mokykla, patekusia į geriausiųjų 20-tuką (užėmė 20 vietą). Reitingo vertintojai pažymi, jog Azijos universitetai nuosekliai tvirtina savo pozicijas pasaulyje – į geriausiųjų 100-tuką pateko 16 regiono universitetų.
Vertinant 200 pasaulio geriausiųjų, sąraše dominuoja JAV (59 universitetai), Jungtinės Karalystės (29) ir Vokietijos (21) aukštosios mokyklos. Reitingo sudarytojai pastebi, kad geriausiųjų 200-tuke nuosekliai mažėja Europos aukštųjų mokyklų: 2016 m. jų buvo – 105, 2021 m. – 96. To priežastis – stiprėjantys Kinijos, Australijos, Pietų Korėjos, Kanados universitetai.
Tarp 1.000 geriausių
Šįmet THE vertino 1.527 aukštąsias mokyklas iš 93 šalių (pernai sąraše buvo 1.300 universitetų iš 92 valstybių).
Vilniaus universitetas jame išlaikė tas pačias pozicijas kaip ir pernai – yra 801–1.000. Savo reitingą kilstelėjo Vilniaus Gedimino technikos universitetas – iš 1.001+ jis pakilo į 801–1.000 poziciją. Kauno universitetai – Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos – užima 1.001+ vietas.
THE reitingas sudaromas nuo 2004-ųjų, vertinama dėstymo kokybė, mokslinių tyrimų apimtys ir vertė mokslo pasaulyje, tyrimų citavimas, pajamos iš pramonės ir tarptautiniai ryšiai.
2014-aisiais šis reitingas pripažintas vienu iš trijų pagrindinių universitetų reitingų, kartu su „Academic Ranking of World Universities“ ir „QS World University Rangings“. VŽ rašė, jog pastarasis šių metų vasaros pradžioje Vilniaus universitetui skyrė 423 vietą.
[infogram id="da663d8e-b7bc-4b3b-93f3-9d47f92bea14" prefix="dhQ" format="interactive" title="Pasaulio universitetų reitingas 2021 m."]
Visas THE reitingas čia.