Kas tai? Prekės ženklas

LADA: susipažinkime iš naujo

Publikuota: 2018-09-06
LADA kompaktinės klasės modelis „Vesta“ tapo kompanijos pasididžiavimu ir grąžino kelius į Vakarų rinkas.
LADA kompaktinės klasės modelis „Vesta“ tapo kompanijos pasididžiavimu ir grąžino kelius į Vakarų rinkas.

Pirmą kartą pamatęs šį automobilį, kuris puikuojasi virš šio teksto, retas gali pasakyti, kokia tai markė ir kur jis pagamintas. Nors Lietuvoje šis gamintojas puikiai pažįstamas, bet jo naujieji modeliai „Vesta“ – neturi net mažiausių sąsajų su „Žigulių“ praeitimi. Tiesa, LADA 4x4 išoriškai atpažįstamas iš „Nivos“ laikų, bet per daugiau kaip 40-ies metų gamybą taip pat iš esmės tobulintas.

Rusijos didžiausią automobilių gamintoją „AvtoVAZ“ Lietuvoje ėmus atstovauti bendrovei „Autoverslo automobiliai“ šalies pirkėjai vėl gavo galimybę įsigyti legendinį visureigį LADA 4x4, vyresniems vairuotojams pažįstamą buvusiu pavadinimu „Niva“, ir naująjį modelį „Vesta“. Jis ir tik š. m. vasarą pristatytos jo modifikacijos SW ir „SW Cross“ padėjo rekordiškai padidinti LADA pardavimus pasaulyje, o „AvtoVAZ“ po ilgos pertraukos vėl ėmė dirbti pelningai.

Sėkmei pasitelkta pasaulinė patirtis

Kas lėmė neatpažįstamą LADA automobilių pokytį ir grįžusią sėkmę?

Pirmiausia – tai technologiniai ir organizaciniai bei vadybos pokyčiai kompanijoje. „AvtoVAZ“ grupė priklauso „Renault-Nissan-Mitsubishi“ aljansui, kuris Rusijoje gamina 4 markių automobilius: LADA, „Renault“, „Nissan“ ir „Datsun“. Beveik visi kompanijos aukščiausio lygio vadovai – iš aljanso, turintys didelę tarptautinę patirtį.

Beje, „Vesta“ surenkama naujojoje linijoje, kur veikia pažangiausios aljanso technologijos, robotai bei kokybės kontrolės sistema. Naujajam modeliui naudojamos tos pačio platformos bei varikliai kaip ir kitiems „Renault-Nissan-Mitsubishi“ aljanso modeliams, jis komplektuojamas pasaulinių gamintojų „Continental“, „Bosch“, „Hella“ ir kitų tiekiamomis dalimis. Beje, agregatai modifikuoti ir pritaikyti ypatingai atšiaurioms Rusijos klimato sąlygoms. Toljatyje pernai pagaminta 416.000 automobilių, iš kurių 300.000 – LADA modeliai, o kiti – „Renault“, „Nissan“, „Datsun“. Iževsko gamykloje nuo konvejerių rieda kai kurie LADA modeliai ir mažieji „Nissan“.

nuotrauka::1 left

Automobilių pramonės ekspertai taip pat akcentuoja, kad „AvtoVAZ“ sėkmę lėmė ne tik šiuolaikinė vadyba bei pasitelktos modernios technologijos, bet ir iš esmės pakeistas gaminamų modelių „veidas“. Prie to labiausiai prisidėjo garsus automobilių dizaineris britas Steve Mattin. Jis vyriausiuoju „AvtoVAZ“ dizaineriu tapo 2011 m., prieš tai išgarsėjęs ne vienu sukurtu automobiliu.

Dizainerio karjerą 1987 m. jis pradėjo kompanijoje „Mercedes-Benz“, kur prisidėjo prie tokių modelių kaip S, M, SL, SLK, GL, „Grand Sports Tourer“, „SLR McLaren“, „Maybach Mercedes“ kūrimo, o 1997 m. už modelį „Mercedes-Benz A-Class“ autoritetingas Britanijos žurnalas „Autocar“ jį išrinko „Metų dizaineriu“. 2004 m. S. Mattin tapo „Volvo“ vyriausiuoju dizaineriu, kompanijos viceprezidentu, dalyvavo kuriant „Volvo“ S60, V60 ir XC60 modelius.

„Vesta“ – LADA revoliucinis veidas

Ekspertai tvirtina, kad S. Mattin sukurtas kompaktinės arba C klasės modelis „Vesta“ gali realiai varžytis tarptautinėje automobilių rinkoje. Pirma, ką įsidėmi vos žvilgtelėjęs į 4410 mm ilgio „Vesta“, – originalus ir išskirtinis dizainas. Automobilio priekyje, šonuose, viduje pastebi linijas, kurios formuoja raidę X. Ją dizaineris pasirinko kaip leitmotyvą, kurį rasime ir kituose jo kurtuose LADA modeliuose.

nuotrauka::2 right

Grožis svarbu, bet vairuotojui ne mažiau rūpi ir automobilio techninės savybės, patikimumas, pojūtis vairuojant. „Šis LADA modelis nustebino labiau nei daugybė bandytų „Ferrari“. Iš pastarojo jau žinai ko laukti, o sėsdamas į „Vesta“, prisipažinsiu, tikėjausi to, ką rasdavome „Žiguliukuose“: prasta plastmasė ir surinkimas, girgždesys ir bildesys, nepatogi vairuotojo sėdynė ir daug kitų nemalonių niuansų, – nusiteikimą prieš sėdant prie sedano „Vesta“ vairo prisimena Valdas Valiukevičius, žinomas automobilių žurnalistas. – Tačiau „Vesta“ maloniai nudžiugino ne tik išvaizda, bet ir vairavimo patogumu, gausia saugumo ir komforto įranga – automobilis turi beveik viską, ką ir artimiausi vakarietiški konkurentai. Ypač nustebino tai, kad prie rusiško automobilio multimedijos sistemos pavyko prijungti amerikietišką telefoną „iPhone“ – man tai prilygsta šių dviejų šalių kosminių laivų susijungimui. O mažesnė „Vesta“ kaina nei realių konkurentų gali padėti ne vienam apsispręsti įsigyti naująjį LADA kūrinį“.

„Vesta“, priklausomai nuo komplektacijos, Lietuvoje kainuoja nuo 10.600 iki 12.450 Eur. Kaip ir daugeliui automobilių, jam suteikiama 3 m. arba 100.000 km garantija.

Pernai rudenį pradėti gaminti ir universalai „Vesta SW“ bei prastam keliui labiau pritaikytas „Vesta SW Cross“. Pastarojo ratų arkos, slenksčiai, kėbulas apsaugoti plastmasiniais antdėklais, o prošvaistė padidinta iki 203 mm. Standartinėje komplektacijoje yra oro kondicionierius, šildomos priekinės sėdynės, ESP, antipraslydimo kontrolė, įkalnės asistentas, parkavimo davikliai, daugiafunkcinis vairas, USB ir „Bluetooth“. Pasirinkus komplektaciją „Prestige“ šildomos ir galinės sėdynės, keleiviams skiriamas papildomas USB, labiau tamsinti galinių durelių stiklai, multimedijos sistema turi 7 colių spalvotą liečiamą ekraną, laisvų rankų įrangą, galinio vaizdo kamerą ir daug kitų privalumų.

Vakaruose karaliauja LADA 4x4

Nors naujasis LADA modelis „Vesta“ dar tik pristatinėjamas Vakaruose, jis gana sėkmingai randa savo pirkėją, o daugiau kaip 40 m. gaminamas visureigis LADA 4x4 užsienio rinkose jau išsikovojęs pripažinimą ir paklausą. Tai populiariausias LADA modelis užsienyje. 2017 m. LADA eksportuota į daugiau kaip 30 valstybių ir, palyginti su užpernai, jų ten nupirkta 31% daugiau – 24.000 automobilių. Pusė jų iškeliavo į Vokietiją.

Vakaruose kol kas populiariausi legendiniai visureigiai LADA 4x4, kurie mums gerai žinomi buvusiu pavadinimu „Niva“. Tiesa, dėl atpažįstamo populiarumo yra išsaugota tik visureigių išvaizda, o dalys ir agregatai per 40 gamybos metų iš esmės tobulinti ir modernizuoti. Naujasis „AvtoVAZ“ dizaineris neslepia, kad keisis ir šio visureigio išvaizda, nors, matyt, tai bus daroma preciziškai atsargiai – juk legendas reikia išsaugoti. LADA 4x4 garsėja savo ištverme, patikimumu ir nesudėtinga priežiūra. Šis automobilis šturmavo Šiaurės polių, Everestą, dalyvavo ekspedicijose Antarktidoje ir ralyje Paryžius–Dakaras.

nuotrauka::3 left

Prieš pora metų visureigis buvo iš esmės atnaujintas ir pristatytas modelis „LADA 4x4 Urban“. Vėlgi, išvaizda pakeista nežymiai, labiausiai pastebimi kėbulo spalvos naujos formos buferiai. Daugiausiai pokyčių, kurie labiausiai reikalingi vairuojant mieste, automobilio viduje: įrangoje centrinė konsolė su padėklais puodeliams, elektra valdomi durelių stiklai, šildomi ir elektra valdomi veidrodėliai, naujo dizaino 16 colių ratlankiai. Siūloma ir penkiadurė „Urban 5d“ versija, kurios ilgis 4140 mm (tridurės – 3640 mm). Joje bagažo skyrius padidėjo nuo 265 l iki 420 l, o nulenkus galines sėdynes – iki 780 litrų.
Kai pernai LADA 4x4x minėjo savo 40-ies metų gamybos istoriją, jų buvo pagaminta jau daugiau kaip 2 mln.

Naujieji ir atnaujinti LADA modeliai tampa vis populiaresni ne tik Rusijoje, kur užima lyderiaujančias pozicijas, bet ir užsienyje. Per š. m. I pusmetį šių automobilių eksportas augo net 64%. Didžiausią paklausą užsienio rinkose turėjo LADA modeliai 4x4 ir „Vesta“, kurių kiekvienas vidutiniškai užima po 30% LADA eksporto.

FOTOGALERIJA LADA: susipažinkime iš naujo (9 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Orkas išžudys užteršti vandenynai 3

Mokslininkai perspėja, kad dėl taršos žus daugiau kaip pusė juose plaukiojančių orkų. Mirčiai didžiausius...

Laisvalaikis
2018.09.30
Kūno ir sielos ryšiai: kas yra sveika gyvensena Premium

Senas posakis „sveikame kūne – sveika siela“ yra pernelyg gerai žinomas, kad keltų klausimų. Dažniausiai jį...

Verslo klasė
2018.09.30
Ilgiau gyvena tie, kas reguliariai atostogauja 7

Helsinkio universiteto mokslininkai turi blogų žinių darboholikams: tie, kas atostogauja mažiau kaip tris...

Laisvalaikis
2018.09.29
Brangiausią pasaulio paveikslą gaubia paslaptys 2

Abu Dabyje pernai duris atvėręs Luvro muziejus nuo rugsėjo 18 d. į ekspoziciją žadėjo įtraukti brangiausią...

Laisvalaikis
2018.09.29
Ekstremalus šaltis padeda atrasti naujų medžiagų Premium

Nobelio premijos laureatas Wolfgangas Ketterle tikrai žino, kas yra šaltis. Jo tyrimai leido dar labiau...

Verslo klasė
2018.09.29
Vilniaus universitetas pagerbs prof. Zbigniewą Brzezinskį

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) kitų metų rugsėjį duris...

Laisvalaikis
2018.09.28
„Lean.lt“ įkūrėjas Vidas Petraitis: didžioji dalis verslų klumpa ties vertybėmis 10

Prieš susitikimą su Vidu Petraičiu, „Lean.lt“ įkūrėju, UAB „Baltijos Brasta Group“ generaliniu direktoriumi,...

Laisvalaikis
2018.09.28
Kaip buvęs vienuolis pradėjo verslą: sukūrė programėlę, kuria naudojasi 31 mln. vartotojų

Po dešimtmečio, praleisto budistų vienuolyne, Andy Puddicombe‘as nusprendė pasidalyti įgyta patirtimi su...

Vadyba
2018.09.27
Ant Vilniaus Žaliojo tilto iškils meninės instaliacijos 8

2015-aisiais nuo Vilniaus Žaliojo tilto nukėlus keturias sovietinių laikų skulptūras aršių ginčų poligonu...

Laisvalaikis
2018.09.27
„Michael Kors“ už mados namus „Versace“ sumokės 1,83 mlrd. Eur

JAV dizaino grupė „Michael Kors“ įsigijo Italijos mados namus „Versace“. Pranešama, kad sandorio vertė – 1,83...

Laisvalaikis
2018.09.26
„Apple I“ aukcione parduotas už šešiaženklę sumą 2

Antradienį, rugsėjo 25d., Bostone surengtame aukcione parduotas vienas iš kelių išlikusių veikiančių „Apple...

Laisvalaikis
2018.09.26
Popiežius Estijoje perspėja dėl galios demonstravimo ir ginklavimosi pavojų

Estijoje viešintis popiežius Pranciškus antradienį perspėjo dėl pavojų, kuriuos kelia ginklavimasis ir...

Laisvalaikis
2018.09.25
Vilniaus koncertų įstaigų vadovai įkliuvo į viešųjų pirkimų spąstus 6

2018–2019 m. sezoną Vilniuje rekonstruojamos penkios nacionalinių ir valstybinių įstaigų statusą turinčios...

Laisvalaikis
2018.09.25
Liudas Mažylis su konservatoriais kandidatuos į Europarlamentą 9

Vasario 16-osios aktą atradęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis opozicinės Tėvynės...

Verslo aplinka
2018.09.25
Popiežius išlydėtas iš Lietuvos

Praėjusį savaitgalį į Baltijos šalis valstybinio ir apaštališkojo vizito atvykęs popiežius Pranciškus...

Laisvalaikis
2018.09.25
Popiežiaus vizitas Lietuvoje: svarbiausios mintys ir gražiausi kadrai

Rugsėjo 22 ir 23 d. Lietuvoje viešėjęs popiežius Pranciškus paragino mus semtis stiprybės iš praeities,...

Laisvalaikis
2018.09.24
„Michael Kors“ už 1,7 mlrd. Eur ketina pirkti mados namus „Versace“

40 metų gyvuojantys mados namai „Versace“ ketina pasirašyti pardavimo sandorį su JAV dizaino grupe „Michael...

Laisvalaikis
2018.09.24
Popiežiaus žinia latviams: laisvė yra užduotis kiekvienam 1

Laisvei puoselėti reikia ir atskirų žmonių, ir visuomenės tobulėjimo, sako pirmadienį į Latviją atvykęs...

Laisvalaikis
2018.09.24
Popiežius tylia malda pagerbė okupacijų aukas 5

Lietuvoje besilankantis popiežius Pranciškus tylia malda Vilniuje pagerbė nacių likviduoto žydų geto bei...

Laisvalaikis
2018.09.23
Ekspertai: pasaulyje – vėžio gydymo proveržis, o Lietuva atsilieka 16

Nepaisant pasaulinių laimėjimų, Lietuvoje išgyvenamumas sergant onkologiniais susirgimais išlieka vienas...

Laisvalaikis
2018.09.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau